Szkocja: zamki, whisky, przyroda – wycieczka objazdowa

Kraje
Formy aktywności
Wyżywienie
szczegóły w warunkach
TerminCena
8 dni3 999

O wyprawie

Szkocja: zamki, whisky, przyroda – wycieczka objazdowa 

Najlepsze co w Szkocji podczas tygodniowego objazdu: najsłynniejsze destylarnie whisky, najciekawsze trekkingi i cuda natury oraz najwspanialsze zamki i pałace! Poznaj ten uduchowiony kraj i jego największe atrakcje!

 Dramatyczne krajobrazy Szkocji wydają się być potęgowane ogromem pasm górskich.
Są one specyficzne – charakteryzują się ubogą szatą roślinną, brakiem lasów oraz silnym poprzecinaniem
przez polodowcowe doliny, nieraz wypełnione krystalicznie czystymi i głębokimi jeziorami. 

 • Jedyna tego typu kompleksowa oferta objazdu na rynku polskim
 • Profesjonalna opieka przewodników, którzy znają Szkocję od podszewki – duże doświadczenie
 • Trasa oparta na największych atrakcjach i najwspanialszych miejscach Szkocji
 • Degustacje i zwiedzanie osławionych destylarni whisky
 • Krótkie 2-3 godzinne trekkingi, które pozwolą na bliski kontakt z naturą
 • Najciekawsze trasy widokowe w górach Highlands

Szkocja – wycieczka po kraju zamków, gór oraz whisky

Szkocja to przede wszystkim niesłychanie malowniczy zakątek wysp brytyjskich. Ciągnące się setkami kilometrów wybrzeże, fiordy, doliny oraz majestatyczne góry o przebogatej historii to zachęta sama w sobie. Dodajmy do tego bardzo ciekawą architekturę – to własnie tu znajduje się najwięcej zamków na świecie, całkiem dobrą kuchnię – która może nie jest zbyt wyszukana, ale przekazywana przez pokolenia została dopracowana do perfekcji – i mamy obraz destynacji doskonałe. Doceniają to nacje zachodnie, a polski rynek turystyczny jakoś niechętnie – czas to zmienić!

Szkocja oprócz bajkowych scenerii i krajobrazów słynie z produkcji whisky. Kraj jest rajem dla koneserów tego szlachetnego trunku i sami przekonamy się jak wiele trudu i pasji oraz rzemiosła wkładane jest w każdą butelkę tego ciemno-złocistego napoju. Nasze małe tournee po destylarniach najbardziej znanych marek whisky na świecie to wycieczka sama w sobie, ale my wplatamy to w ogólną konwencję zwiedzania!

Tak, wiemy – Highlands naprawdę jest Szkocją jaką wyobrażają sobie wszyscy.  To niesamowite połączenie kultury, historii, architektury i niezrównanej scenerii. Pomyśl o błękicie nieba, niesamowitych krajobrazach, wspaniałym jedzeniu i gościnnych ludziach -naprawdę lepiej niż tu być nie może!  To właśnie czynnik ludzko- historyczny w tle piękna natury rozbudza wyobraźnię najbardziej. O owcach nie wspominam

Możesz się zgubić – nie dosłownie – w majestatycznych górach i tajemniczych jeziorach podczas podróży po tej pięknej ziemi. Widoki sprawiają, że opada szczęka. Przejedź przez największy park Narodowy Wielkiej Brytanii, doświadcz delfinów wybiegających zna wybrzeżu Moray, podziwiaj wspaniałe pejzaże Północnych Highlandów, spaceruj w cieniu najwyższego szczytu Wielkiej Brytanii, Ben Nevis, lub po prostu odkryj wspaniałe wyspy i rozciągające się kilometrami wybrzeża.

Program

PROGRAM :

1 DZIEŃ

Przylot do Glasgow. Czas wolny, obiadokolacja i nocleg.

2 DZIEŃ

Twoja wycieczka po Highlands zaczyna się od podróży wzdłuż brzegów jeziora Loch Lomond (Park Narodowy), dalej na zachód w kierunku rejonu Agryll & Bute, gdzie odwiedzimy zamek i ogrody botaniczne oraz ładną miejscowość królewską Inveraray. Fakultatywnie wizyta w …. modelowym więzieniu z XIX wieku!

Obydwie trasy kończą się w tętniącym życiem mieście portowym Oban, gdzie można polecić kilka atrakcji turystycznych (w tym destylarnię znajdującą się na samym nabrzeżu portowym – waterfront) i kilka znakomitych restauracji z owocami morza. Nocleg w okolicy.

3 DZIEŃ 

Klasyczna trasa “Droga do Wysp” z Fort William do promu Skye. Ta trasa przebiega przez Glenfinnan i niektóre miejsca znane z filmów Harry Potter. Po drodze Silver Sands of Morar – piaszczysta, biało-srebrna plażą zapierająca dech w piersi swoim pięknem! Piknik. Końcowe miasto Mallaig.

4 DZIEŃ

Objazd wyspy Skye, która mówi się, że jest popisem możliwości kreatywnych samego Stwórcy! Od lat doceniana przez filmowców naprawdę sporo ukazuje. Dwa krótkie trekkingi (Fairy Pools oraz Old Man of Storr) na wyspie oraz wizyta na Nest Point Lighthouse- majestatycznym klifie + destylarnia whisky Talsikier! Na zakończenie fish & chips w Portree.

5 DZIEŃ

Podróz z wyspy Skye do Inverness – po drodze mosty na Skye oraz najbardziej znany zamek Szkocji Elian Doinan Castle. Dalej poprzez Great Glen i jezioro Loch Ness (Kanał Kaledoński) udamy się do Inverness!

6 DZIEŃ

Trasa prowadzi do Culloden Battlefield, Clava Cairns (starożytnej komnaty grobowej) i zamku Cawdor, po czym udają się na południe do Doliny Spey ze słynnymi nazwami whisky. Kontynuując trasę na południe, przejeżdżamy przez góry Cairngorm i przez Las Rothiemurchus, gdzie jest kilka malowniczych tras trekkingowych po tzw. woodlands – lasach z wyznaczonymi ścieżkami. Nasza podróż kończy się w NP Cairnigorns.

7 DZIEŃ

Z Cairnigorns do Edynburga, trasa pozwala na lekkie trekkingi leśne z malowniczymi krajobrazami. Docieramy na wschodnie wybrzeże i zwiedzamy zamek w Stoneheaven. Następnie zwiedzimy znane miasteczko St. Andrews (tu studiował książe William). Kierując się na południe, przejedziemy przez Perth i Gleneagles przed przybyciem do Pomnika Wallace’a, a następnie udamy się do Edynburga. Odkrywamy Edynburg i magiczną atmosferę miasta, kierując się do wielu historycznych, kulturalnych, zapierających dech w piersiach, kulinarnych i urokliwych zakątków miasta. Zwiedzanie miasta wieczorem na własną rękę.

8 DZIEŃ

W Edynburgu jest wystarczająco dużo atrakcji, aby zapewnić Ci zajęcie przez kilka dni, ale niestety my wracamy w godzinach popołudniowych do Polski. Po drodze odwiedzimy zamki znane z serialu “Outlander” (Blackness Castle i Mindhope) + pomnik Kelpies.

Warunki

Świadczenia w cenie

 • przelot samolotem rejsowym Wawa-Szkocja-Wawa (Wizzair) (bagaż podręczny w cenie) 
 • transfery na miejscu do wszystkich atrakcji – bus z kierowcą
 • opiekę doświadczonego pilota z Polski
 • zakwaterowanie na czas wyjazdu – 7 noclegów
 • realizacja założonego programu wycieczki
 • opłaty drogowe, paliwo i wszelkie koszty niezbędne do realizacji podróży (promy)
 • lokalne podatki oraz opłaty administracyjne
 • niezapomniana przygoda, nowe znajomości oraz profesjonalna opieka biura

W cenie nie uwzględniono:

 • wyżywienia na miejscu (śniadania- śr. koszt ok 10 GBP, obiady – śr. koszt ok 15 GBP)
 • dodatkowy bagaż wg cen przwoźnika.
 • biletów wejścia do destylarni whisky z degustacją (średnia cena 10-20 GBP), mozliwe jedno lub dwa wejścia podczas turnusu.
 • rozszerzone ubezpieczenie KL, NNW, OC w cenie 120 zł / tydzień
 • koszty wycieczek dodatkowych nie będących w programie (rejs na foki etc)
 • ewentualnych biletów wstępu do muzeów i parków narodowych

Uwagi

Bezpłatny bagaż do 8 kg, wymiary 40x20x25. Można zabrać dodatkowy bagaż 10 kg wg cennika przewoźnika – praktykujemy składkę wszystkich załogantów na 1-2 bagaże rejestrowe, gdzie wrzucamy wszystkie szpargały – cena ok 50 zł /os w dwie strony.

Samolot

W cenie połączenie: bilety lotnicze 
Wylot: pt 14/08 Warszawa
Wylot:  pt 21/08 Szkocja

Grupy
Ten wyjazd jest typowo singlowy, co oznacza, że można ze sobą zabrać co najwyżej jednego znajomego. Indywidualny charakter wyjazdu sprzyja integracji i dzięki temu wszyscy czują się o wiele lepiej niż w przypadku podgrupek.

Ciekawe artykuły

Treść oferty oraz galeria zdjęć imprezy turystycznej Szkocja: zamki, whisky, przyroda – wycieczka objazdowa pochodzą od biura One Fun, które jest organizatorem wyjazdu. Dzięki tej wyprawie można zwiedzić i poznać kulturę, tradycję oraz krajobraz takich krajów jak: Szkocja. Wycieczka obejmuje wyżywienie typu szczegóły w warunkach. Główna forma aktywności podczas tego wyjazdu to Wycieczki, która pozwala na spędzenie wakacji w sposób aktywny. W przypadku zainteresowania ofertą prosimy o kontakt telefoniczny lub email. Gwarantujemy wiele wrażeń i wspaniałą przygodę.