Zorza Polarna w Norwegii

Formy aktywności
Wyżywienie
szczegóły w warunkach
TerminCena
4 dni7 950

O wyprawie

ZORZA POLARNA W NORWEGII

Zimowe wycieczki nie muszą oznaczać nart :) My proponujemy wyjazd do Norwegii na poszukiwanie zorzy polarnej - przepięknego zjawiska świetlnego, występującego najczęściej za kołem podbiegunowym. Pojedziemy do obozu Samów, gdzie z dala od świateł miasta są świetne warunki na obserwację. Do tego przejedziemy się psimi zaprzęgami i zanocujemy w tradycyjnym namiocie regionu - lavvu. Popłyniemy też w rejs wzdłuż wybrzeża Norwegii z Tromso do Kirkenes, a wieczorem z pokładu statku będziemy wypatrywać kolorowych "świateł północy".

Polubisz ten wyjazd za:

 • możliwość zobaczenia zorzy
 • nocleg w namiocie Samów
 • rejs na pokładzie statku Hurtigruten
 • wycieczkę psimi zaprzęgami

Trasa:

 • TROMSO
 • OBÓZ SAMÓW
 • HONNINGSVAG
 • KIRKENES

Program

WAŻNE: ZASADY WJAZDU DO NORWEGII

 1. Rejestracja elektroniczna https://reg.entrynorway.no/
 2. Przedstawienie certyfikatu szczepień lub certyfikatu przebycia choroby wydanego nie wcześniej niż 6 miesięcy przed przylotem
 3. Wykonanie testu PCR lub antygenowego po przylocie do Norwegii

1 DZIEŃ TROMSO - NOCLEG W NAMIOCIE LAVVU

Spotykamy się z pilotem wyprawy na lotnisku w Warszawie. Przelot do Tromso. Jedziemy do obozowiska poza miastem, gdzie spędzimy w tradycyjnym namiocie ludu Samów - lavvu. Zobaczymy jak przygotować się do zimowego kampingu oraz spróbujemy bidos - tradycyjnej potrawy Samów z mięsa renifera i warzyw. Przy odrobinie szczęścia już pierwszej nocy zobaczymy zorzę polarną.

(Jeśli chcesz wylecieć z innego portu lotniczego w Europie, skontaktuj się z nami!)

2 DZIEŃ PSIE ZAPRZĘGI - TROMSO - ZAOKRĘTOWANIE

Po śniadaniu ruszymy na przejażdżkę psimi zaprzęgami. Następnie wrócimy do Tromso i po krótkim zwiedzaniu zaokrętujemy się na jednym ze statków floty Hurtigruten. Wieczorem z pokładu statku kolejna szansa na obserwację naturalnego spektaklu świetlnego.

3 DZIEŃ Rejs wzdłuż wybrzeża do Przylądka Nordkapp

Z pokładu statku podziwiamy piękne widoki i malownicze wybrzeże Norwegii. Trasa naszego rejsu wiedzie przez Magerøysund i Hammerfest aż do Honningsvag - stolicy Przylądka Północy. Tutaj chętni mogą udać się na 3 godzinną wycieczkę na zwiedzanie North Cape Hall i postawienie stopy na Nordkappie (koszt ok. 144 EUR).
Wieczorem dalsza obserwacja nieba i poszukiwanie zorzy polarnej. Noc na statku.

4 DZIEŃ KIRKENES

Po śniadaniu wyokrętowanie i przejazd do Kirkenes. Miasteczko położone jest w zatoce, ok. 400km na północ od koła arktycznego. Liczy ok. 6000 mieszkańców. Tutaj możemy skorzystać z jednej z licznych atrakcji dla chętnych: zwiedzić śniezny hotel (1.5h, koszt ok. 69 EUR), wycieczka na połów krabów (4h, ok. 200 EUR) lub szaleństwa na skuterach śnieżnych (koszt ok. 210 EUR).

5 DZIEŃ Powrót

Śniadanie w hotelu. Transfer na lotnisko i powrót do kraju.
Po przylocie na lotnisko do Warszawy pożegnanie z pilotem i z grupą. Zakończenie wyprawy.

Warunki

Cena obejmuje:

 • bilety lotnicze na trasie Warszawa lub Kraków - Tromso i Kirkenes - Warszawa lub Kraków
 • 4 noclegi: 1 nocleg w lavuu - namiocie Samów, 2 noclegi w kabinie zewnętrznej 2-os. na pokładzie statku, 1 nocleg w hotelu 4* w pokoju 2-os. z łazienką
 • wyżywienie: śniadanie, obiad i tradycyjna kolacja w obozie Samów, 2 śniadania i 2 kolacje na pokładzie statku, śniadanie w hotelu
 • rejs na pokładzie statku Hurtigruten na trasie Tromso - Kirkenes
 • wycieczkę do obozu Samów
 • przejażdżkę psimi zaprzęgami
 • opiekę pilota Kiribati Club
 • ubezpieczenie podróżne Signal Iduna KL 40 000 EUR (w tym następstwa chorób przewlekłych), NNW 15 000 PLN, bagaż 2 000 PLN
 • zestaw podróżnika Kiribati Club

Cena nie obejmuje:

 • biletów wstępu do miejsc wymienionych w programie, przejazdów lokalnych, transferów lotniskowych
 • pozostałego wyżywienia (ok. 20 EUR dziennie na osobę)
 • obowiązkowej składki na Turystyczny Fundusz Gwarancyjny i Turystyczny Fundusz Pomocowy: 26 PLN/os.
 • atrakcji dla chętnych

Zaliczka: 1 000 PLN

Wielkość grupy: 8 - 12 osób

Atrakcje dla chętnych:

Przylądek Północny, Nordkapp, 3h – 144 EUR/os.

Zapraszamy na wycieczkę podczas której zapoznasz się z subarktycznym krajobrazem oraz odwiedzisz najdalej wysunięty na północ punkt w Europie. Latem możesz spotkać tu stada reniferów, a zimą zobaczyć zorzę polarną. Wycieczka obejmuje wizytę w North Cape Hall, gdzie możesz zobaczyć panoramiczny film o Finnmark i Przylądku Północnym, kupić pamiątki, wysłać pocztówki oraz odpocząć przy przekąsce. Na pokładzie śniadanie i kolacja. Kolejna noc polowania na zorzę polarną z pokładu statku.

Zwiedzanie Śnieżnego Hotelu, 1,5h – 69 EUR/os.

Spotkanie z przewodnikiem i przejazd do śnieżnego hotelu, w którym można spotkać przyjazne renifery, wesołe psy husky i spacerować po zamarzniętym jeziorze. Po powitalnym drinku przy lodowym barze, zobaczysz śnieżne apartamenty, lodowe rzeźby i wspaniałe śnieżne dekoracje.

Połowy krabów, 4h – 200 EUR/os.

W czasie wycieczki masz szansę poznać tajniki połowu oraz przyrządzania krabów królewskich. Masz także szanse na zjedzenie tego niezwykłego przysmaku. Dojazd do miejsca połowu odbywa się za pośrednictwem skutera śnieżnego (prowadzonego przez przewodnika).

Skutery śnieżne, 2h – 210 EUR/os.

Jazda na skuterach śnieżnych to jedna z doskonałych form aktywnego wypoczynku. Aby prowadzić skuter wymagane jest ważne prawo jazdy i wiek min. 18 lat. Skutery są dwuosobowe, ale istnieje możliwość wynajęcia skutera dla jednej osoby (za dodatkową opłatą). Wycieczka rozpoczyna się od transportu z hotelu lub lotniska do bazy skuterów śnieżnych, gdzie po zaopatrzeniu się w niezbędne wyposażenie (zapewniane przez organizatora ciepłe ubranie,rękawice, buty, kask) wszyscy przechodzą kurs jazdy skuterem. Po szkoleniu rozpoczyna się prawdziwa zabawa i szaleństwa na skuterach. W czasie wieczornej wyprawy, masz szansę zobaczyć zorzę polarną.

Wizy - Norwegia

Obywatele polscy korzystają z prawa do swobodnego przepływu osób w na zasadach obowiązujących w Unii Europejskiej/Europejskim Obszarze Gospodarczym oraz w ramach strefy Schengen. 

Dokumentem podróży uprawniającym do bezwizowego wjazdu i pobytu (niezależnie od jego celu) na terytorium Królestwa Norwegii jest paszport bądź dowód osobisty. Przed wyjazdem należy się upewnić, czy dokument jest w wystarczająco dobrym stanie technicznym i pozwala na stwierdzenie tożsamości. W przypadku wyprawy na Spitsbergen potrzebny jest paszport! 

Ciekawe artykuły

Treść oferty oraz galeria zdjęć imprezy turystycznej Zorza Polarna w Norwegii pochodzą od biura Kiribati Club, które jest organizatorem wyjazdu. Dzięki tej wyprawie można zwiedzić i poznać kulturę, tradycję oraz krajobraz takich krajów jak: Norwegia. Wycieczka obejmuje wyżywienie typu szczegóły w warunkach. Główna forma aktywności podczas tego wyjazdu to Wycieczki, która pozwala na spędzenie wakacji w sposób aktywny. W przypadku zainteresowania ofertą prosimy o kontakt telefoniczny lub email. Gwarantujemy wiele wrażeń i wspaniałą przygodę.