MEKSYK: Poszukiwacze pierzastego węża

Kraje
Formy aktywności
Wyżywienie
szczegóły w warunkach

Wycieczka chwilowo niedostępna.

O wyprawie

MEKSYK: POSZUKIWACZE PIERZASTEGO WĘŻA

Będziesz na zmianę delektować się drinkami w kokosie i wchodzić na piramidy Majów, Zapoteków czy tajemniczych mieszkańców Teotihuacanu. Przyjrzysz się zwyczajom Indian: pojedziesz konno do wioski Tzotzilów, odwiedzisz żyjących w dżungli Lakandonów. Jeśli zabraknie ci adrenaliny, ponurkujesz w jukatańskich cenotach albo spróbujesz swoich sił na desce sufringowej. A w przerwach pomiędzy kolejnymi atrakcjami będziesz kosztował jednej z najlepszych kuchni świata z królem meksykańskiego street foodu, czyli taco!

Polubisz ten wyjazd za:

 • zanurzenie w kulturze Meksyku
 • bardzo bogaty program
 • odpoczynek nad Pacyfikiem i nad morzem Karaibskim
 • najsmaczniejszą kuchnię świata

Trasa:

 • MEXICO CITY
 • TEOTIHUACAN
 • OAXACA
 • ZIPOLITE
 • MAZUNTE
 • VENTANILLA
 • PUERTO ESCONDIDO
 • SAN CRISTOBAL DE LAS CASAS
 • PALENQUE
 • BONAMPAK
 • CAMPECHE
 • IZAMAL
 • CHICHEN ITZA
 • TULUM
 • CANCUN

Program

1 DZIEŃ PRZYLOT DO MEXICO CITY

Wylot z Warszawy. Przelot do Mexico City. Zakwaterujemy się w samym centrum w hotelu, aby po chwili odpoczynku wyruszyć na spacer po centrum historycznym meksykańskiej stolicy. 

2 DZIEŃ TEOTIHUACAN

Rano jedziemy do Teotihuacán, co można przetłumaczyć jako "miejsce, w którym ludzie stają się bogami". Zwiedzimy ruiny tego największego starożytnego miasta Meksyku. Przejdziemy się Aleją Umarłych. Zobaczymy dwie najstarsze budowle: piramidę Słońca i piramidę Księżyca i odkryjemy na nowo potegę cywilzacji azteckiej. Po południu będziemy poznawać smaki kuchni meksykańskiej, poczynając od taco al pastor - niekwestionowanego króla meksykańskiego street foodu. Wieczór spędzimy na Placu Garibaldi przy akompaniamencie Mariachi i (nie) jednej tequili.

3 DZIEŃ MEXICO CITY: ZWIEDZANIE

Zwiedzanie miasta zaczniemy od Centro Historico wpisanego na listę UNESCO: Zocalo – plac Konstytucji z przepiękną katedrą z XVIII-wiecznymi dzwonnicami, Palacio Nacional, którego wnętrza zdobią olbrzymie murale Diega Rivery, ruiny Templo Mayor – świątyni Azteków, która była miejscem m.in. koronacji czy składania ofiar. Następnie zobaczymy Bellas Artes, a z 44 piętra Torre Latinoamericana będziemy podziwiać jedną z największych aglomeracji świata. Jeśli czas na to pozwoli przespacerujemy się Paseo de la Reforma do Parku Chapultepec, gdzie odwiedzimy Muzeum Antropologiczne. Jeśli nie jesteś fanem muzeów - spokojnie, to muzeum jest uznawane za jedno z najlepszych na świecie. Muzeum oferuje bogatą wystawę artefaktów związanych z kulturami Meksyku: rzeźby, biżuterię i rękodzieło. Wieczorem wyjazd ze stolicy i nocny przejazd do Oaxaca (ok 6 godz).

4 DZIEŃ OAXACA: ZWIEDZANIE

Rano przyjazd do Oaxaca. Miasteczko to słynie z licznych galerii sztuki i sklepów z rękodziełem. Po zakwaterowaniu w hotelu odpoczynek, a następnie udamy się na spacer po zabytkowym centrum miasta Plaza de Armas, znajdującego się na liście UNESCO. Chętni mogą zobaczyć skarb Misteków odkryty w grobowcu nr 7 na górze Monte Alban i znajdujący się obecnie w muzeum przy kościele Dominikanów. W Oaxaca koniecznie spróbujemy tutejszej pysznej czekolady i kurczaka w mole - słynnym gęstym czekoladowym sosem. Możemy również przekąsić chapulines -koniki polne. Wieczór spędzimy w słynnych kantynach przy mezcalu czy micheladzie. 

5 DZIEŃ OAXACA: RUINY MONTE ALBAN - EL TULE

Tego dnia będziemy zwiedzać niezwykłe atrakcje stanu Oaxaca w górach Sierra Madre del Sur. Rano udamy się do pobliskich ruin Monte Albán, starożytnej stolicy Olmeków i Zapoteków, położonych 2000 m n.p.m., na sztucznie zniwelowanym wzgórzu, z którego rozpościera się widok na miasto i okoliczne góry. Następnie poznamy tajniki produkcji mezcalu w jednej z lokalnych rodzinnych fabryk mezcalu (z degustacją oczywiście!). Zobaczymy także El Tule - najstarsze drzewo obu Ameryk, o obwodzie pnia sięgającym 58 m. 

6 DZIEŃ ZIPOLITE: RELAX NAD OCEANEM SPOKOJNYM

Przejazd nad Pacyfik. W Zipolite, malutkiej miejscowości nad Pacyfikiem, mamy czas na relaks na plaży. Dla aktywnych możliwość nurkowania w pobliskiej miejscowości lub dla śmiałków surfowanie w ogromnych falach oceanu.

7 DZIEŃ MAZUNTE - VENTANILLA

Wycieczka do oddalonego o parę kilometrów Mazunte. Zwiedzanie Meksykańskiego Ośrodka Ochrony Żółwi (ośrodek badawczy), gdzie okazałe żółwie morskie prezentowane są w dużych zbiornikach i akwariach. Dalej przejazd do Ventanilla. Tam przepływamy łodziami wokół porośniętej namorzynami laguny, w której żyją dzikie krokodyle.

8 DZIEŃ PUERTO ESCONDIDO

Przyjazd do kurortu Puerto Escondido, słynącego z plaż obleganych przez miłośników surfingu. Znajdują się tam również małe ciche zatoczki, gdzie pomiędzy skałami, na białym piasku, w cieniu palmy można rozkoszować się smakiem drinka serwowanego w kokosie. 

9 DZIEŃ PUERTO ESCONDIDO - LAGUNA MANIATEPEC

Całodzienny pobyt na jednej z piękniejszych lagun znajdujących się w okolicy Puerto Escondido - Maniatepec. Dla chętnych rejs łodzią motorową po lagunie w kierunku całkowicie pustych plaż (ok. 15 USD). Wieczorem powrót do Puerto Escondido. 

10 DZIEŃ PUERTO ESCONDIDO

Odpoczynek na plaży, dla chętnych lekcje surfingu, a wieczorem wyjazd i nocny przejazd do San Cristobal de las Casas (ok 13 godz).

11 DZIEŃ SAN CRISTOBAL DE LAS CASAS - WIOSKI INDIAŃSKIE

Zwiedzanie San Cristobal de las Casas - miasta położonego wysoko w górach, które ma wyjątkowy urok. Zobaczymy zabytkowe kościoły i będziemy chłonąć lokalny klimat na malowniczej starówce oraz odwiedzimy bogaty w wyroby rzemieślnicze targ, na którym można spotkać rdzennych mieszkańców stanu Chiapas. Po południu udamy się na wycieczkę do wiosek indiańskich - San Juan de Chamula i Zinancantan. Tutaj poznamy lokalnych Indian, zobaczymy ich domy i niesamowite obrzędy w lokalnym kościółku.

12 DZIEŃ KANION SUMIDERO

Całodniowa wycieczka do Kanionu Sumidero - urwistego wąwozu wypłukanego przez dziką rzekę Rio Grijalva, gdzie ogromne skalne ściany wznoszą się na wysokość 1000 m ponad poziom brunatnozielonych wód rzeki. Zobaczymy tam m.in. dzikie krokodyle, małpy i mnóstwo różnych gatunków ptactwa. W drodze zatrzymamy się w najstarszym miasteczku regionu Chiapas - Chiapa de Corzo.

13 DZIEŃ PALENQUE - MISOL HA - AGUA AZUL

Przejazd widokową górską drogą w kierunku Palenque. Na trasie odwiedzamy dwa malownicze wodospady: efektowny Misol-Ha oraz lazurowe kaskady Agua Azul, skąd po krótkiej kąpieli i chwili relaksu udamy się w dalszą podróż do Palenque. Zwiedzanie ruin miasta Majów zatopionych w dżungli. Wśród ruin największą atrakcją jest tzw. Świątynia Inskrypcji, w której znaleziono sarkofag ze szkieletem wielkiego władcy Pacala. 

14 DZIEŃ BONAMPAK i YAXCHILAN

Wcześnie rano wyjazd na granicę z Gwatemalą. Przejazd łódką do ruin Yaxchilan i następnie udamy się do słynnego Bonampak w języku Majów - Malowane Mury, aby ujrzeć na własne oczy wciąż kolorowe malowidła w jednej ze świątyń. Powrót do Palenque na nocleg. 

15 DZIEŃ CAMPECHE: ZATOKA MEKSYKAŃSKA

Przejazd do Campeche, prawdopodobnie najbardziej kolorowego miasteczka Meksyku, słynącego z tortilli z mięsem rekina. Miasto stanowi doskonały przykład baroku kolonialnego. Spędzimy leniwe popołudnie wędrując uliczkami miasta, podziwiając architektoniczne perełki, a wieczór spędzimy na plaży w promieniach zachodzącego słońca nad Zatoką Meksykańską.  

16 DZIEŃ IZAMAL - PISTE

Przejazd w kierunku Piste. Po drodze zatrzymamy się w Izamal, jednokoorowym miasteczku, w którym rządzi kolor żółty i nazywanym przez mieszkańców "Żółte Miasto". Zakwaterowanie i odpocznek w hotelu położonym niedaleko Chichen Itza. 

17 DZIEŃ CHICHEN ITZA

Rano zwiedzanie ruin Chichen-Itza, najpiękniejszego i najlepiej odnowionego miasta Majów i Tolteków na Jukatanie. Zobaczymy piramidę Kukulkana - Pierzastego Węża, świętą Cenotę – studnię, do której Majowie wrzucali ofiary w postaci dziewic i dzieci. Oglądając boisko do gry w pelotę będziemy mogli wyobrazić sobie jak trudna była ta rytualna gra Majów. Zobaczymy ołtarz Chac Mola, na którym składano ofiarę z ludzkich serc. Potem pojedziemy do Cenote Ik Kil - jednej z wielu krasowych studni Jukatanu. Fascynująca kąpiel w bajkowej scenerii. Następnie udamy się do Tulum.

18 DZIEŃ TULUM: RUINY MAJÓW

Zwiedzimy dziś malowniczo położone nad brzegiem morza ruiny miasta porzuconego przez Majów. Potem odpoczywamy na przepięknej plaży. Biały piasek, niebieska woda i cień palm... po prostu relaks. Chętni mogą wyjechać po(s)nurkować w słynnych cenotach Jukatanu (snorkling ok. 60 USD, nurkowanie z butlą 120-250 USD).

19 DZIEŃ TULUM: DZIEŃ WOLNY

Odpoczynek na karaibskiej plaży! 

20 - 21 DZIEŃ PRZEJAZD DO CANCUN - POWRÓT DO POLSKI

Przejazd do Cancun na lotnisko. Wylot z przesiadką na jednym z europejskich lotnisk, przylot do Polski następnego dnia.

Warunki

Cena obejmuje:

 • bilety lotnicze na trasie: Warszawa - Meksyk oraz Cancun - Warszawa
 • transfery lotniskowe
 • 17 noclegów w hotelach (pokoje 2 os. z łazienkami)
 • 13 śniadań
 • prywatny transport busem na trasie Oaxaca - Zipolite - Puerto Escondido oraz Palenque - Campeche - Piste - Tulum
 • bilety na przejazdy międzymiastowe nocnymi autobusami rejsowymi (Mexico City - Oaxaca, Puerto Escondido – San Cristobal de las Casas)
 • wycieczka do Teotihuacan
 • wycieczka do wiosek indiańskich San Juan de Chamula i Zinancantan
 • wycieczka do ruin w Palenque
 • wycieczka do Yaxchilan i Bonampak
 • opiekę pilota Kiribati Club
 • ubezpieczenie podróżne Signal Iduna KL 100 000 EUR (w tym następstwa chorób przewlekłych), OC 50 000 EUR, NNW 15 000 PLN, bagaż 2 000 PLN
 • zestaw podróżnika Kiribati Club

Cena nie obejmuje:

 • biletów wstępu do miejsc wymienionych w programie; transportu lokalnego w miastach: taxi, busy, metro - ok. 190 USD
 • wyżywienia: ok. 15-25 USD dziennie na osobę
 • obowiązkowej składki na Turystyczny Fundusz Gwarancyjny i Pomocowy: 26 PLN/os.
 • zwyczajowych napiwków
 • lokalnych przewodników
 • atrakcji dla chętnych

Zaliczka: 1 000 PLN

Wielkość grupy: 6 - 12 osób

Atrakcje dla chętnych:

 • Nurkowanie z maską i rurką - Koszt 10-20 USD.
 • Nurkowanie z akwalungiem - Koszt około 120 USD.
 • Rejs łodzią motorową po lagunie - Koszt około 15 USD.
 • Park wodny Xcaret - Koszt około 100 USD.
 • Wycieczka do indiańskiej wioski San Juan Chamula - Koszt około 20 USD.

Wizy - Meksyk

 • Nie ma obowiązku wizowego dla obywateli polskich w przypadku pobytów turystycznych, prywatnych lub służbowych nieprzekraczających 180 dni. 
 • Wymagany okres ważności paszportu przy wjeździe do Meksyku wynosi 6 miesięcy. 

Ciekawe artykuły

Treść oferty oraz galeria zdjęć imprezy turystycznej MEKSYK: Poszukiwacze pierzastego węża pochodzą od biura Kiribati Club, które jest organizatorem wyjazdu. Dzięki tej wyprawie można zwiedzić i poznać kulturę, tradycję oraz krajobraz takich krajów jak: Meksyk. Wycieczka obejmuje wyżywienie typu szczegóły w warunkach. Główna forma aktywności podczas tego wyjazdu to Wycieczki, która pozwala na spędzenie wakacji w sposób aktywny. W przypadku zainteresowania ofertą prosimy o kontakt telefoniczny lub email. Gwarantujemy wiele wrażeń i wspaniałą przygodę.