Poszukiwacze pierzastego węża - MEKSYK

Kraje
Formy aktywności
Wyżywienie
własne
TerminCena
21 dni7 900 + 1 390USD

O wyprawie

POSZUKIWACZE PIERZASTEGO WĘŻA - MEKSYK

Będziesz na zmianę delektować się drinkami w kokosie i wchodzić na piramidy Majów, Zapoteków, czy tajemniczych mieszkańców Teotihuacanu. Przyjrzysz się zwyczajom Indian: odwiedzisz żyjących w dżungli Lakandonów, pojedziesz konno do wioski Tzotzilów.

Jeśli zabraknie ci adrenaliny, zanurkujesz w jaskiniach Jukatanu oraz pośród raf koralowych. Zobaczysz z bliska iguany i krokodyle, a latem szczęśliwcy wypatrzą nawet wieloryba.

Program

1 dzień MEXICO CITY

Spotykamy się z pilotem wyprawy na lotnisku w Warszawie. Przelot do Mexico City. Zakwaterujemy się w samym centrum w hotelu, aby zaraz wyruszyć na spacer po centrum historycznym meksykańskiej stolicy. Udamy się na największy plac obu Ameryk słynne zocalo. Wieczorem pójdziemy na plac Garibaldi posłuchać meksykańskich mariaczich grających znane melodie na gitarach, mandolinach, trąbkach i skrzypcach. Nocleg w hotelu.
(Jeśli chcesz wylecieć z innego portu lotniczego w Europie, skontaktuj się z nami!)

2 dzień TEOTIHUACAN

Tego dnia czeka nas wyzwanie: wdrapiemy się na dwie piramidy Słońca i Księżyca w mieście umarłych Teotihuacan. W drodze do największego starożytnego miasta Meksyku, zobaczymy Plac Trzech Kultur (symbol wspólnoty Indian, Hiszpanów i Metysów). Po południu natomiast, będziemy mogli zobaczyć Czarną Madonnę w Bazylice Matki Boskiej z Guadalupe. Wizerunek Matki Boskiej znajduje się na płótnie z agawy i jest to najstarsze objawienie maryjne uznane przez Kościół Katolicki. 

3 dzień MEXICO CITY

Zwiedzamy stolicę. Dzisiaj naszym środkiem lokomocji będzie metro i lokalne autobusy. Wtopimy się w życie mieszkańców. Udamy się do muzeum Antropologicznego, gdzie poznamy historię starych kultur m.in. Majów, Azteków, Olmeków, Zapoteków itd. Jak starczy czasu odwiedzimy rynek (mercado), żeby zobaczyć, jakimi owocami i warzywami raczą się szczęśliwi Meksykanie. Wieczorem wyjazd i nocny przejazd do Oaxaca.

4 dzień OAXACA - MONTE ALBAN

Rano pojedziemy zobaczyć ruiny starożytnego miasta Misteków i Zapotekówznajdujące się na górze Monte Alban. Po południu zwiedzanie miasta, chętni mogą zobaczyć skarb Misteków odkryty w grobowcu nr 7 na górze Monte Alban i znajdujący się obecnie w muzeum przy kościele Dominikanów. W Oaxaca koniecznie odwiedzamy fabrykę czekolady i próbujemy kurczaka lub indyka z mole - słynnym gęstym czekoladowym sosem. Możemy również przekąsić chapulines-koniki polne. 

5 dzień HIERVE EL AGUA

Całodniowa wycieczka do Hierve El AguaMagiczny krajobraz skamieniałego wodospadu wśród kaktusów, agawy i gór zapiera dech w piersiach. Czeka nas krótki trekking wokół strzelistego klifu i możliwość kąpieli w źródełkach na szczycie. Podczas wycieczki odwiedzimy również fabrykę mezcalu. Chętni mogą skosztować gusano - gąsieniczkę, która zawsze znajduje się w butelce mezcala. Przed degustacją dowiemy się jak powstaje ten wyborny meksykański trunek, z którego wywodzi się tequila. Następnie dotrzemy do El Tule- najstarszego drzewa obu Ameryk, o obwodzie pnia sięgającym 58 m! Przejazd do Zipolite - wymarzonego miejsca do odpoczynku w hamaku we wspaniałej scenerii. Nocleg w pensjonacie w pokoju lub w hamakach.

6 dzień ZIPOLITE - OCEAN SPOKOJNY

W Zipolite, malutkiej miejscowości nad Pacyfikiem, mamy czas na relaks na plaży. Dla aktywnych możliwość nurkowania w pobliskiej miejscowości lub dla śmiałków surfowanie w ogromnych falach oceanu.

7 dzień MAZUNTE - VENTANILLA

Wycieczka do oddalonego o parę kilometrów Mazunte. Zwiedzanie Meksykańskiego Ośrodka Ochrony Żółwi (ośrodek badawczy), gdzie okazałe żółwie morskie prezentowane są w dużych zbiornikach i akwariach. Dalej przejazd do Ventanilla. Tam przepływamy łodziami wokół porośniętej namorzynami laguny, w której żyją dzikie krokodyle.

8 dzień PUERTO ESCONDIDO

Przyjazd do kurortu Puerto Escondido, słynącego z plaż obleganych przez miłośników surfingu. Znajdują się tam również małe ciche zatoczki, gdzie pomiędzy skałami, na białym piasku, w cieniu palmy można rozkoszować się smakiem drinka serwowanego w kokosie

9 dzień PUERTO ESCONDIDO - LAGUNA MANIATEPEC

Całodzienny pobyt na jednej z piękniejszych lagun znajdujących się w okolicy Puerto Escondido - Maniatepec. Dla chętnych rejs łodzią motorową po lagunie w kierunku całkowicie pustych plaż (ok. 15 USD). Wieczorem powrót do Puerto Escondido. Spacer i zakupy w miasteczku. Nocleg w hotelu.

10 dzień PUERTO ESCONDIDO

Odpoczynek na plaży, dla chętnych lekcje surfingu, a wieczorem wyjazd i nocny przejazd do San Cristobal de las Casas.

11 dzień SAN CRISTOBAL DE LAS CASAS

Zwiedzanie San Cristobal de las Casas - miasta położonego wysoko w górach o wyjątkowej atmosferze, zabytkowe kościoły, urokliwa starówka, targ bogaty w wyroby rzemieślnicze rdzennych mieszkańców stanu Chiapas. Na ulicach spotkamy ludność indiańską, która przychodzi do miasta sprzedawać swoje kolorowe wyroby. Przy dźwiękach marimby, w jednej z knajpek tętniącego nocnym życiem miasteczka można potańczyć i dobrze zjeść.
Popołudniu  dla chętnych wycieczka do indiańskiej wioski San Juan Chamula (20 USD). Jest to ośrodek unikalnych obrządków religijnych. Wizyta w miejscowym kościele zawsze pełnym Indian. Indianie modlą się i odprawiają swoje tajemnicze obrzędy wśród palących się wszędzie świec.
Osoby zainteresowane jazdą konną mogą udać się do wioski na koniach. 

12 dzień KANION SUMIDERO

Półdniowa wycieczka do Kanionu Sumidero - urwistego wąwozu wypłukanego przez dziką rzekę Rio Grijalva, gdzie ogromne skalne ściany wznoszą się na wysokość 1000 m ponad poziom brunatnozielonych wód rzeki. Zobaczymy tam m.in. dzikie krokodyle, małpy i mnóstwo różnych gatunków ptactwa. W drodze zatrzymamy się w najstarszym miasteczku regionu Chiapas - Chiapa de Corzo.

13 dzień PALENQUE

Przejazd widokową górską drogą. Na trasie odwiedzamy dwa malownicze wodospady: efektowny Misol-Ha oraz lazurowe kaskady Agua Azul, skąd po krótkiej kąpieli i chwili relaksu udamy się w dalszą podróż do Palenque. Zwiedzanie ruin miasta Majów zatopionych w dżungli. Wśród ruin największą atrakcją jest tzw. Świątynia Inskrypcji, w której znaleziono sarkofag ze szkieletem wielkiego władcy Pacala. Nocleg w hotelu. 

14 dzień BONAMPAK I YAXCHILAN - DŻUNGLA

Wcześnie rano wyjazd na granicę z Gwatemalą. Przejazd łódką do ruin Yaxchilan i następnie udamy się do słynnego Bonampak w języku Majów - Malowane Mury, aby ujrzeć na własne oczy wciąż kolorowe malowidła w jednej ze świątyń. Nocleg w prawdziwej lakandonskiej dżungli, w drewnianych chatkach

15 dzień PALENQUE-MERIDA

Powrót do Palenque wieczorem. Późnym wieczorem wyjazd nocnym autobusem do Meridy.

16 dzień CHICHEN ITZA

Przejazd z Meridy do Chichen Itza. Zakwaterowanie w hotelu. W wiosce zaopatrujemy się w rękodzieła współczesnych Majów.

17 dzień CHICHEN ITZA

Rano zwiedzanie ruin Chichen-Itza, najpiękniejszego i najlepiej odnowionego miasta Majów i Tolteków na Jukatanie. Zobaczymy piramidę Kukulkana - Pierzastego Węża, świętą Cenotę – studnię, do której Majowie wrzucali ofiary w postaci dziewic i dzieci. Oglądając boisko do gry w pelotę będziemy mogli wyobrazić sobie jak trudna była ta rytualna gra Majów. Zobaczymy ołtarz Chac Mola, na którym składano ofiarę z ludzkich serc. Potem pojedziemy do Cenote Ik Kil - jednej z wielu krasowych studni Jukatanu. Fascynująca kąpiel w bajkowej scenerii. Następnie udajemy się do Tulum.

18 dzień TULUM

Spacer plażą do ruin malowniczego miasta porzuconego przez Majów. Potem odpoczywamy na przepięknej plaży. Chętni mogą wyjechać ponurkować w słynnych cenotach Jukatanu lub popłynąć na ryby (snorkling ok. 60 USD, nurkowanie z butlą 120-250 USD). Wieczorami w knajpce przy plaży można skosztować przeróżne przysmaki z owoców morza, pyszne drinki Pina Colada, Tequila Sunrise czy wszechobecną Margaritę. Podziwiamy przepiękny zachód słońca, a dla niestrudzonych tańce przy latynoskiej muzyce na żywo.

19 dzień PLAYA DEL CARMEN

Przejazd do Playa del Carmen. To już typowy kurort wakacyjny. Ostatnie zakupy, pożegnalne kolacje i pakowanie.

20 dzień CANCUN

Przejazd do Cancun. Wylot z Cancun do Mexico City, przesiadka i wylot. 

21 dzień PRZYLOT

Wspóly przelot do Polski. Po przylocie do Warszawy pożegnanie z pilotem i z grupą. Zakończenie wyprawy.

Warunki

CENA OBEJMUJE:

 • bilety lotnicze na trasie: Warszawa - Meksyk // Cancun - Warszawa

 • 16 noclegów w hotelach (pokoje z łazienkami)

 • bilety na przejazdy międzymiastowe autobusami rejsowymi (Mexico City - Oaxaca, Puerto Escondido – San Cristobal, Palenque – Merida - Piste, Piste - Tulum) oraz transport busami (Oaxaca – Zipolite, Zipolite – Puerto Escondido, San Cristobal – Palenque)

 •  wycieczki:

  • do Teotihuacan

  • do kanionu Sumidero

  • do Bonampak (2 dni z noclegiem)

  • Hierve el Agua

 • opiekę pilota Kiribati Club

 • ubezpieczenie Signal Iduna KL 30000 EUR i NNW 15000 PLN, bagaż podróżny 1000 PLN

 • zestaw podróżnika Kiribati Club:

  • koszulka klubowa

  • worek sportowy

  • etui na bilet

  • karta ubezpieczeniowa 

CENA NIE OBEJMUJE:

 • biletów wstępu do miejsc wymienionych w programie; transportu lokalnego w miastach: taxi, busy, ryksze itp, przejazdu Tulum - Playa de Carmen - Cancun: ok. 160 USD

 • wyżywienia: ok. 15-25 USD dziennie na osobę

 • atrakcji dla chętnych

 • obowiązkowej składki na turystyczny fundusz gwarancyjny: 13 PLN/os.

ZALICZKA: 1000 pln

Jeśli chcesz wylecieć z innego portu lotniczego w Europie, skontaktuj się z nami!

Zakwaterowanie

Sprawdzone przez nas hotele, pokoje 2os. z łazienkami. W Tulum i Zipolite bambusowe chatki na plaży. W dżungli domki drewniane z łazienkami.

Wyżywienie

Wyżywienie nie jest wliczone w cenę. Każdy przeznaczy na nie kwotę zgodną z jego potrzebami. My mamy swoje ulubione restauracje i bary, do których Was zabierzemy podczas naszej wyprawy.

Transport

W programie mamy 3 przejazdy nocne. Korzystamy z autobusów liniowych pierwszej klasy - są one bardzo dobre, wygodne (klimatyzacja, toaleta, dvd) i bezpieczne. Czasy przejazdów: Mexico City - Oaxaca ok. 7 h, Puerto Escondido - San Cristobal ok. 12 h, Palenque - Merida ok. 8 h. Pozostałe przejazdy realizujemy wynajętymi busami. W miastach jeździmy taksówkami i metrem. Na wszystkie wycieczki w ciągu dnia zabieramy tylko bagaż podręczny, bagaż główny zostaje w hotelu.

Przydatne wyposażenie

 • Saszetka na pieniądze i dokumenty - warto wybrać taką do zawieszenia na szyi, zrobioną z przyjemnego w dotyku materiału (nosimy ją pod koszulą).

 • Dodatkowy portfel - poza głównym miejscem, w którym przechowujemy pieniądze i dokumenty, warto mieć dodatkowy portfel na drobne pieniądze oraz nieważną kartę kredytową, którym się posługujemy na ulicy i którego utrata nie będzie dla nas w żaden sposób bolesna (taka zmyłka dla kieszonkowców). 

 • Jedna para wygodnych pełnych butów (letnie trekkingowe lub typu adidasy, ale ważne żeby podeszwa była gruba i antypoślizgowa).

 • Polar lub bluza na chłodniejsze wieczory i cienka kurtka przeciwdeszczowa.

 • Ochrona przed słońcem: Okulary przeciwsłoneczne, czapka (kapelusz) lub chusta, krem z filtrem przeciwsłonecznym.

 • Dobry środek odstraszający komary i inne owady,

 • Polecamy zabranie miękkiej torby na kółkach (ewentualnie dużego plecaka lub miękkiej walizki) i małego plecaka. Torba ułatwia dostęp do bagażu w busie; nosimy ją tylko z busa do pokoju hotelowego. Dodatkowo zabieramy mały plecak w którym nosimy nasze rzeczy osobiste, takie jak aparat, kamera, kosmetyki, książkę itd. Plecaczek stanowi nasz bagaż podręczny, na miejscu zabieramy go ze sobą na zwiedzanie lub trekking.

 • Pokrowiec na bagaż - nie chodzi o ochronę przed deszczem, choć i ta funkcja ma swoje zalety. Pokrowiec chroni nasz bagaż w czasie transportu, kiedy przerzucany jest w brudnych bagażnikach, ogranicza też w tym czasie dostęp do kieszonek osobom niepożądanym. Również na czas przelotu bagaż jest lepiej zabezpieczony.

 • Śpiwór (mały, letni) - pomimo tego, że wszystkie noce spędzamy w hotelach przydatny jest śpiwór (nie musi być ciepły, ważne żeby był mały). Wykorzystujemy go w autokarze w czasie nocnej jazdy - z uwagi na pracującą klimatyzację dobrze jest się przykryć.

Informacje zdrowotne

 • Apteczka, poza lekami indywidualnymi, powinna zawierać: środek odkażający, środki opatrunkowe, opaskę elastyczną, środki przeciwbólowe i przeciwgorączkowe, jakiś antybiotyk, tabletki na gardło, leki przeciwbiegunkowe, witaminy, calcium (wapno), żel lub maść przeciwbólowa i przeciwzapalna, coś na oparzenia słoneczne i krem z silnym filtrem, repelent przeciw komarom. Bardzo przydatne są też mokre chusteczki higieniczne (np. do pielęgnacji niemowląt).

 • Nie ma obowiązkowych szczepień; zalecane są: przypomnienie tężca, WZW (żółtaczka) A i B. Szczepić należy się z odpowiednim wyprzedzeniem. Polecamy przed wyjazdem zasięgnięcie porady lekarza w sprawie szczepień. Szczegółowych informacji dobrze zasięgnąć też w Poradni Chorób Tropikalnych (np. w Warszawie w Szpitalu Zakaźnym na ul. Wolskiej 30 lub w Punkcie Szczepień Sanepidu w Waszym mieście).

Dokumenty

 • Paszport (powinien być ważny dłużej niż 6 miesięcy).

 • Dla własnego dobra należy zrobić ksera wszystkich ważniejszych dokumentów: paszportu - strony ze zdjęciem i wizami (lub zeskanować i przesłać skany na swojego maila). Kserokopie zawsze należy trzymać w innym miejscu niż oryginały.

 • Zabieramy wszelkie legitymacje gwarantujące zniżki, np. Euro 26, ISIC.

 • Można zabrać też dodatkowe zdjęcia paszportowe.

 • Dobrze jest też posiadać dodatkowy dokument tożsamości ze zdjęciem np. prawo jazdy.

Pieniądze

 • Bankomaty są w dużych miastach, ale lepiej zaopatrzyć się w gotówkę. Generalnie nie płacimy kartami kredytowymi.

 • Dodatkowo potrzebujemy około: 15 - 20 USD/dziennie na jedzenie, oraz około: 50 -100 USD na pamiątki.

 • Z Polski zabieramy najczęściej dolary amerykańskie, można również wymienić na miejscu Euro.

 • Gotówkę najlepiej trzymać w specjalnej saszetce - pasku noszonym na biodrach lub w woreczku zawieszonym na szyi. Pieniądze powinny być w dobrym stanie i w nowych banknotach.

 • Pieniądze zalecamy trzymać w 2 miejscach. Jedno to podręczny portfel z kwotą na wydatki na poszczególny dzień i drugie - schowane - z resztą pieniędzy.

 • Dla zabezpieczenia finansów polecamy zabrać ze sobą oprócz gotówki (w dolarach amerykańskich), karty płatnicze.

 • Jeśli zdecydujesz się wziąć większość pieniędzy na karcie (czego nie zalecamy), to pamiętaj że nie możesz polegać na jednej karcie. Najlepiej jest wziąć 2 karty w różnych systemach (Visa, Mastercard) i z 2 różnych banków. Idealnie było by, gdyby jedna karta była wypukła.

Napięcie

Napięcie elektryczne 110 V, 60 Hz. Wtyczki typu A i B. Gniazdka dostosowane są do wtyczek nieposiadających bolców. Niezbędna jest specjalna przejściówka

WIZY

Meksyk

 • Nie ma obowiązku wizowego dla obywateli polskich w przypadku pobytów turystycznych, prywatnych lub służbowych nieprzekraczających 180 dni. 

 • Wymagany okres ważności paszportu przy wjeździe do Meksyku wynosi 6 miesięcy. 

ATRAKCJE DLA CHĘTNYCH

Nurkowanie z maską i rurką

Koszt 10-20 USD.

Nurkowanie z akwalungiem

Koszt około 120 USD.

Rejs łodzią motorową po lagunie

Koszt około 15 USD.

Park wodny Xcaret

Koszt około 100 USD.

Wycieczka do indiańskiej wioski San Juan Chamula

Koszt około 20 USD.

Ciekawe artykuły

Treść oferty oraz galeria zdjęć imprezy turystycznej Poszukiwacze pierzastego węża - MEKSYK pochodzą od biura Kiribati Club, które jest organizatorem wyjazdu. Dzięki tej wyprawie można zwiedzić i poznać kulturę, tradycję oraz krajobraz takich krajów jak: Meksyk. Wycieczka obejmuje wyżywienie typu własne. Główna forma aktywności podczas tego wyjazdu to Wycieczki, Dzika przyroda, która pozwala na spędzenie wakacji w sposób aktywny. W przypadku zainteresowania ofertą prosimy o kontakt telefoniczny lub email. Gwarantujemy wiele wrażeń i wspaniałą przygodę.