Viva Mexico!

Formy aktywności
Wyżywienie
we własnym zakresie
TerminCena
15 dni3 600 + 1 680USD
15 dni3 600 + 1 680USD
18 dni3 600 + 1 680USD

O wyprawie

Meksyk - Viva Mexico!

 • Miasto Meksyk – tętniąca życiem stolica i centrum kultury Azteków
 • Piramidy Słońca i Kasiężyca w Teotihuacán (UNESCO)
 • Bazylika Matki Boskiej z Guadalupe
 • Monte Albán (UNESCO) – dawne centrum kulturalne Mezoameryki 
 • Skamieniałe wodospady Hierve El Agua 
 • Kolonialna starówka w San Cristóbal de las Casas 
 • San Juan Chamula – indiańska wioska w stanie Chiapas, której mieszkańcy nadal kultywują animistyczne obrzędy
 • Rejs łodzią w Kanionie Sumidero 
 • Porośnięte dżunglą budowle Majów w Palenque (UNESCO) 
 • Zagubione w środku dżungli miast Majów: Bonampak oraz Yaxchilan, do którego można dopłynąć tylko łodzią 
 • Obserwacje flamingów, pelikanów, czapli i kormoranów w Rezerwacie Biosfery Celestún
 • Chitchén-Itzá (UNESCO) – prekolumbijskie miasto założone przez Majów i Tolteków
 • Plażowanie nad turkusowym Morzem Karaibskim w Tulum

W jednym kraju aż tak wiele: najpiękniejsze ruiny dawnych cywilizacji zagubione pośród tropikalnej roślinności, fascynująca stolica, urocze, kolonialne miasteczka, indiańskie wioski a także turkusowe Morze Karaibskie – Viva Mexico! Podczas naszej wyprawy zanurzymy się w tajemniczy świat prekolumbijskich cywilizacji, będziemy świadkami niesamowitego połączenia chrześcijaństwa z kulturą i dawnymi wierzeniami Indian.

Mexico City i Teotihuacan

Mexico City, jedna z największych aglomeracji na świecie a jednocześnie fascynująca mieszanka kolonialnej architektury, starożytnych piramid, kwitnącej, żywej kultury rozwija się w otoczeniu ośnieżonych wulkanów. Tuż obok, na wysokości około 2300 m n.p.m. wyrasta kompleks piramid w Teotihuacán („miejsce, gdzie ludzie stają się bogami”). Jest to jedno z najciekawszych miast prekolumbijskiego Meksyku. Niegdyś Teotihuacán pełniło rolę centrum, istotnie wpływającego na życie regionu przez ok. 500 lat. Był to ośrodek kulturalny, złożony ze świątyń, pałaców i piramid, m.in. piramidy Słońca i Księżyca, wybudowanych między I a III w. n.e.

Świat Majów i Azteków

Spacerując wśród najpiękniejszych ruin w Monte Albán, Palenque, Uxmal, Chitchén-Itzá, czy Tulum poznamy cząstkę tajemniczego świata, który rozwijał się tu w czasach prekolumbijskich. Powędrujemy między potężnymi piramidami, świątyniami, grobowcami, ukrytymi w tropikalnej roślinności lub położonymi na malowniczych klifach. Odkryjemy zagadki i rytuały Majów, Azteków, Tolteków, Olmeków, Zapoteków i innych ludów zamieszkujących niegdyś te tereny.

Chiapas

Chiapas jest stanem zamieszkanym głównie przez Indian, gdzie grupy tubylcze stanowią około jednej trzeciej ludności. Wokół kolonialnego miasteczka San Cristóbal de Las Casas przycupnęły niewielkie wioski, których mieszkańcom udało się zachować tradycje i obyczaje swoich przodków. W jednej z nich, San Juan Chamula będziemy mogli doświadczyć niesamowitego połączenia katolicyzmu z kulturą i dawnymi wierzeniami. Na posadzce miejscowego kościoła usianej gałązkami sosnowymi zasiadają całe rodziny i odprawiają rytuały z użyciem takich atrybutów jak żywa kura, alkohol i coca-cola. Za oświetlenie służą setki świec, których światło odbija się w lustrach otaczających figury katolickich świętych.

Program

Dzień 1-2 Przelot do Meksyku
Przylot do Mexico City – jednej z największych aglomeracji na świecie. Zwiedzanie kolonialnej części miasta Meksyk – jednego z większych placów świata – Zocalo, Katedry oraz Templo Major. Jeżeli czas pozwoli wizyta w Muzeum Antropologicznym.

Dzień 3 Wycieczka do Teotihuacán (UNESCO) i Bazylika Matki Boskiej z Guadalupe
Wycieczka do prekolumbijskiego Teotihuacán – w języku Azteków „miasto, gdzie rodzą się bogowie”. Wejście po stromych schodach na słynną Piramidę Słońca (trzecią co do wysokości na świecie) oraz Piramidę Księżyca usytuowaną na końcu głównej arterii miasta – Alei Zmarłych. Po południu zwiedzanie największego sanktuarium maryjnego na świecie – Bazyliki Matki Boskiej z Guadalupe. Wieczorem wyjazd autobusem do Oaxaca.

Dzień 4 Oaxaca (UNESCO) i stanowisko archeologiczne w Monte Albán (UNESCO)
Przyjazd do Oaxaca, zakwaterowanie w hotelu. Zwiedzanie kolonialnej starówki oraz położonego wysoko w górach stanowiska archeologicznego w Monte Albán – dawnego centrum kulturalnego Mezoameryki stworzonego w VI w.p.n.e. przez Olmeków.

Dzień 5 Wodospady Hierve El Agua i wizyta w wytwórni mezcalu
Wycieczka do „skamieniałych wodospadów” Hierve El Agua. Możliwość kąpieli w bogatej w wapień wodzie, która spadając z 70 metrowej skały pozostawia wapienny osad o przepięknych kształtach. W drodze powrotnej wizyta w wytwórni mezcalu (narodowa wódka meksykańska robiona z agawy, często z zatopioną w butelce larwą) oraz podziwianie największego drzewa świata w Tule. Wieczorem wyjazd autobusem do San Cristóbal de Las Casas.

Dzień 6 San Cristóbal de las Casas
Przyjazd do San Cristóbal – kulturalnej stolicy stanu Chiapas. Spacer wąskimi uliczkami miasteczka pomiędzy kolorowymi kamieniczkami, wizyta w katedrze i kilku niewielkich kościołach. San Cristóbal de las Casas uważane jest za jedno z najpiękniejszych miast Meksyku. Zakupy na targu pełnym indiańskiego rękodzieła. Nocleg w hotelu.

Dzień 7 Kanion Sumidero i indiańska wioska San Juan Chamula
Rejs łodzią w Kanionie Sumidero, którego pionowe ściany wznoszą się na 900 metrów, a w wodzie pływają krokodyle. Wycieczka do indiańskiej wioski San Juan Chamula, gdzie obejrzymy kościół słynący z odprawianych wewnątrz obrzędów – połączenia wciąż żywych wierzeń animistycznych z religią katolicką. Nocleg w hotelu.

Dzień 8 Wodospady Agua Azul i Misol Ha oraz stanowisko archeologiczne w Palenque (UNESCO)
Przejazd do Palenque, z postojami przy zagubionych w lasach tropikalnych stanu Chiapas wodospadach Agua Azul i Misol Ha. Po południu eksploracja porośniętych lasem tropikalnym budowli Majów w Palenque (UNESCO): Świątyni Inskrypcji, Świątyni Krzyża i Słońca oraz pozostałości kamiennego akweduktu. Nocleg w hotelu.

Dzień 9 Bonampak i Yaxchilan**- miasta Majów w sercu dżunglii
Całodzienna wycieczka** na pogranicze z Gwatemalą. Piesza eksploracja dżungli i zagubionych w niej miast Majów: Bonampak i Yaxchilan. W Bonampak zwiedzanie Templo de las Pinturas ze wspaniałymi freskami przedstawiającymi wojny, rytuały i święta Majów. Do Yaxchilan położonego na brzegu rzeki Usumacinta można się dostać tylko łodzią. Ukryte w ostępach lasu tropikalnego miasto zachwyci nas misternymi sztukateriami i ozdobami dachowymi. Wieczorem wyjazd autobusem do Meridy.

Dzień 10 Rezerwat Biosfery Rio Lagartos
Przyjazd do Valladolid. Wycieczka nad Zatokę Meksykańską do Rezerwatu Biosfery Rio Lagartos, słynącego z dużej ilości flamingów, pelikanów, czapli, kormoranów i innych ptaków wędrownych. W skład rezerwatu wchodzą lasy namorzynowe, plaże, wydmy, selva, bagna (petenes), trzcinowiska oraz laguny przybrzeżne. Rejs łodzią w poszukiwaniu krokodyli**. Powrót do Valladolid. Nocleg w hotelu.

Dzień 11 Ruiny Majów i Tolteków w Chitchén-Itzá (UNESCO)
Zwiedzanie słynnych ruin Majów i Tolteków w Chitchén-Itzá (UNESCO). Dowiemy się m.in. jak przy pomocy świątyni Kukulcana Majowie mierzyli czas i poznamy reguły rytualnej gry w piłkę przechadzając się po najlepiej zachowanym boisku – Juego de Pelota. Przejazd na wybrzeże.

Dzień 12 Tulum - miasto Majów położone na klifowym wybrzeżu
Odpoczynek na bajkowych plażach nad Morzem Karaibskim. Wycieczka do położonego na klifowym brzegu miasta Majów. Tulum było zarazem portem i twierdzą ochraniającą morskie szlaki handlowe. Zwiedzanie Zamku, Świątyni Fresków i Świątyni Zstępującego Boga.

Dzień 13 Odpoczynek nad Morzem Karaibskim
Plażowanie w karaibskim raju.

Dzień 14-15 Powrót z Cancun przez Mexico City do Polski
Przejazd do Cancun, przelot do Mexico City, wylot do Europy. Przylot do Polski.

Warunki

Cena obejmuje:

 • Transport na miejscu: przejazdy autobusem rejsowym, minibusem, komunikacją miejską, taksówkami
 • Zakwaterowanie: w hotelach turystycznych
 • Opiekę polskiego przewodnika
 • Ubezpieczenie: KL do 50 000 EUR | NNW do 15 000 PLN | BP do 2000 PLN
 • Składki: TFG - 13 PLN, TFP - 13 PLN
 • Podatek VAT

Cena nie obejmuje:

 • Bilety lotnicze*: Warszawa-Meksyk, Cancun-Warszawa: ok. 4500 PLN
 • Wyżywienia: ok. 300 USD
 • Biletów wstępu do zwiedzanych obiektów, lokalnych przewodników: ok. 90 USD
 • Napiwków dla miejscowych przewodników: ok. 20 USD
 • Atrakcji opcjonalnych**

 

**Atrakcje opcjonalne:

-  rejs łodzią w kanionie Sumidero: ok. 15 USD
-  wycieczka do Bonampak i Yaxchilan: ok. 45 USD
-  rejs łodzią w Rezerwacie Biosfery Rio Lagartos: ok. 30 USD

Liczba uczestniów: 8-15 osób

Zaliczka przy zgłoszeniu: 3000 PLN 

Dopłatę należy uregulować do 30 dni przed wyjazdem. Część ceny wyprawy: 1000 USD płatna na konto wg kursu sprzedaży USD mBanku z dnia dokonywania wpłaty lub bezpośrednio na nasz rachunek w USD podany w zakładce kontakt. Drugą część ceny wyjazdu: 680 USD należy zabrać na pokrycie części wydatków na miejsc

* Bilet lotniczy można wykupić po potwierdzeniu wyjazdu samodzielnie lub za naszym pośrednictwem

 

Ciekawe artykuły

Treść oferty oraz galeria zdjęć imprezy turystycznej Viva Mexico! pochodzą od biura Horyzonty, które jest organizatorem wyjazdu. Dzięki tej wyprawie można zwiedzić i poznać kulturę, tradycję oraz krajobraz takich krajów jak: Meksyk, AMERYKA ŚRODKOWA. Wycieczka obejmuje wyżywienie typu we własnym zakresie. Główna forma aktywności podczas tego wyjazdu to Wycieczki, która pozwala na spędzenie wakacji w sposób aktywny. W przypadku zainteresowania ofertą prosimy o kontakt telefoniczny lub email. Gwarantujemy wiele wrażeń i wspaniałą przygodę.