MAROKO Kupcy i Minarety Maghrebu

Kraje
Formy aktywności
Wyżywienie
szczegóły w warunkach
TerminCena
8 dni2 990 + 450EURO
8 dni2 990 + 450EURO

O wyprawie

MAROKO: KUPCY I MINARETY MAGHREBU

Maroko to Orient na wyciągnięcie ręki. Zapraszamy na objazdowy wyjazd do Maroko w kameralnej grupie. Skosztujecie wyśmienitej kuchni Maghrebu. Zgubicie się na krętych ulicach najwspanialszych medin świata islamu, podążając za głosem muezzina nawołującego do modlitwy odnajdziecie wyjście z niekończącego się labiryntu średniowiecznych miast. Spędzicie noc na Saharze, będziecie podziwiać majestatyczne szczyty Atlasu i zaznacie "relaksu" w  tradycyjnych muzułmańskich  łaźniach. Maroko zachwyca pod każdym względem. Pozwólcie się przenieść w inny fascynujący świat!

Program

WAŻNE: ZASADY WJAZDU DO MAROKO

STATUS: otwarta dla podróżujących
WJAZD: wymagany test PCR wykonany 72h przed wylotem, lub zaszczepienie na COVID-19 pełną dawką (musi upłynąć 14 dni od przyjęcia ostatniej dawki). Osoby zaszczepione zwolnione są z testu.

1 DZIEŃ PRZELOT DO AGADIRU

Wylot Krakowa. Przelot do Agadiru w Maroko, regionu słynącego z produkcji oleju arganowego.
(Jeśli chcesz wylecieć z innego portu lotniczego, skontaktuj się z nami!)

2 DZIEŃ MAŁY MARRAKESZ I TWIERDZA AJT BIN HADDU

Spacer wąskimi uliczkami po zabytkowej, otoczonej potężnym murem, medinie Taroudantu.  Kolejne miejsce jakie zobaczymy z pewnością znacie z ekranów waszych telewizorów: Ajt Bin Haddu to twierdza znana z takich ekranizacji filmowych jak „Gladiator”, „Aleksander” , „Królestwo Niebieskie", czy ostatnio „ Gra o tron”. Przejazd do pobliskiego Warzazat. Tutaj zwiedzimy wnętrza dobrze zachowanej Kasby Taourirt. Nocleg.

3 DZIEŃ WĄWÓZ TODRA I PUSTYNNE WYDMY

Ruszamy na wschód by malowniczą drogą dotrzeć do pięknego wąwozu Todra. Dalej przejazd na wschodnie krańce Maroko, gdzie u wrót Sahary przywitają nas  ogromne wydmy (Erg Chebbi). Merzouga położona tuż przy granicy z Algierią  zachwyci nas swoim krajobrazem. Wejdziemy na jedną z wydm by podziwiać bajkowy zachód słońca i miliony gwiazd na niebie. Nocleg na pustyni.

4 DZIEŃ ALPEJSKIE MIASTECZKO I FEZ

Wschód słońca nad pustynią. Przejazd na północ kraju w kierunku Fezu. Po drodze odwiedzimy ciekawe, wyjątkowe marokańskie miasto Ifran, jego architektura przypominająca bardziej europejskie miasta alpejskie niż tradycyjne marokańskie mediny.  Na horyzoncie  dostrzegamy już  dawną stolicę i najwspanialsze miasta całego Maghrebu. Wieczorny spacer po Fezie.

5 DZIEŃ FEZ: NAJWIĘKSZA MEDINA ŚWIATA

Cały dzień poświęcimy na zwiedzanie tego zachwycającego miasta, którego medina została wpisana na listę UNESCO.  Jest  najlepiej zachowaną mediną całego muzułmańskiego świata. Zgubimy się w labiryncie niekończących się uliczek tego gigantycznego starego miasta, które w średniowieczu było największym skupiskiem ludzi na świecie. Zobaczycie jak farbuje się skóry w kamiennych kadziach w licznych garbarniach. Spróbujecie pohandlować z mistrzami tego fachu podczas spacerów po suqach (targach). W mieście będziecie mieli możliwość skorzystania z tradycyjnych łaźni (hammamów)- tych publicznych i tanich lub tych bardziej luksusowych (dodatkowo płatne). Odwiedzicie też żydowską część miasta z niewielką synagogą, a także Nowe Miasto.

6 DZIEŃ ŚWIĘTE MIASTO I MAROKAŃSKA STOLICA

Odwiedzimy święte dla Marokańczyków miasto:  Moulay Idriss. Kilkukrotna pielgrzymka do tego miejsca porównuje się z pielgrzymką do Mekki. Idris I był założycielem pierwszej dynastii panującej w Maroko, był także odpowiedzialny za wzniesienie Fezu. W mieście znajduje się mauzoleum władcy oraz zabytkowy minaret.

Volubilis to pobliskie ruiny rzymskiego miasta, stolicy starożytnej Mauretanii. Największy marokański kompleks archeologiczny wpisany jest na listę UNESCO.  Następnie przejazd do stolicy kraju- Rabatu- spacer po zabytkowej błękitno-białej Kasbie. Przejazd wzdłuż Atlantyku do słynnej Casablanki. Wieczorny spacer pod meczet Hassana II. Nocleg.

7 DZIEŃ MARRAKESZ: CZERWONE MIASTO

Przejazd do Marrakeszu- najsłynniejszego marokańskiego miasta. W „czerwonym mieście”  odwiedzimy Bahia Palace- luksusową rezydencję wezyra i wzniesiony wśród ogrodów meczet Kutubijja. Spacerując po mieście dotrzemy do niesamowitej madrasy Ben Youssef (z zewnątrz). Odwiedzimy barwne i tętniące życiem bazary, a wieczór spędzimy na słynnym placu Dżemma el-fna. Centralny plac pełen jest sklepikarzy, magików i  ulicznych opowiadaczy bajek i baśni gromadzących wokół siebie rzeszę ciekawskich słuchaczy.

8 DZIEŃ POWRÓT

Przejazd na lotnisko w Agadirze i lot powrotny do Polski.

Warunki

Cena obejmuje:

 • transfery lotniskowe w Maroko
 • transport samochodem na całej trasie
 • 7 noclegów: 6 w hotelach/riadach w pokojach 2-osobowych z łazienką, 1 na pustyni
 • codzienne śniadania w hotelach
 • kolacja na pustyni i w Warzazat
 • lokalny przewodnik podczas zwiedzania Fezu
 • opiekę pilota Kiribati Club
 • ubezpieczenie podróżne Signal Iduna KL 100 000 EUR (w tym następstwa chorób przewlekłych), OC 50 000 EUR, NNW 15 000 PLN, bagaż 2 000 PLN
 • zestaw podróżnika Kiribati Club

Cena nie obejmuje:

 • biletów lotniczych na trasie Kraków - Agadir - Kraków (koszt od ok. 500 PLN)
 • wyżywienia poza wymienionym
 • bilety wstępu do miejsc wymienionych w programie
 • obowiązkowej składki na Turystyczny Fundusz Gwarancyjny i Turystyczny Fundusz Pomocowy: 26 PLN/os.

Zaliczka: 1 000 PLN

Wielkość grupy: 6 - 12 osób

Atrakcje dla chętnych:

 • Wizyta w Atlas Studio w Warzazat - Bilet wstępu ok. 10 EUR
 • Uczestnictwo w rytuale Hammam - Koszt ok. 20-40 EUR

Wizy - Maroko

 • Obywatele polscy udający się turystycznie do Maroka są zwolnieni z obowiązku wizowego na okres do 90 dni. 
 • Przy przekraczaniu granicy władze marokańskie mogą żądać udokumentowania odpowiednich środków finansowych na pobyt (gotówka, karty kredytowe, wyciąg z konta itp.). 
 • Nie ma obowiązku okazania biletu powrotnego. 
 • Jedynym dokumentem uprawniającym do przekroczenia granicy i wjazdu na terytorium Maroka jest paszport, który powinien być ważny jeszcze przez minimum 6 miesięcy od planowanej daty wjazdu.

Ciekawe artykuły

Treść oferty oraz galeria zdjęć imprezy turystycznej MAROKO Kupcy i Minarety Maghrebu pochodzą od biura Kiribati Club, które jest organizatorem wyjazdu. Dzięki tej wyprawie można zwiedzić i poznać kulturę, tradycję oraz krajobraz takich krajów jak: Maroko. Wycieczka obejmuje wyżywienie typu szczegóły w warunkach. Główna forma aktywności podczas tego wyjazdu to Wycieczki, która pozwala na spędzenie wakacji w sposób aktywny. W przypadku zainteresowania ofertą prosimy o kontakt telefoniczny lub email. Gwarantujemy wiele wrażeń i wspaniałą przygodę.