MAROKO: Kupcy i minarety Maghrebu

Kraje
Formy aktywności
Wyżywienie
szczegóły w warunkach

Wycieczka chwilowo niedostępna.

O wyprawie

MAROKO: KUPCY I MINARETY MAGHREBU

Maroko to Orient na wyciągnięcie ręki. Zapraszamy na objazdowy wyjazd do Maroko w kameralnej grupie. Skosztujecie wyśmienitej kuchni Maghrebu. Zgubicie się na krętych ulicach najwspanialszych medin świata islamu, podążając za głosem muezzina nawołującego do modlitwy odnajdziecie wyjście z niekończącego się labiryntu średniowiecznych miast. Spędzicie noc na Saharze, będziecie podziwiać majestatyczne szczyty Atlasu i zaznacie "relaksu" w tradycyjnych muzułmańskich łaźniach. Maroko zachwyca pod każdym względem. Pozwólcie się przenieść w inny fascynujący świat!

Program

1 DZIEŃ PRZELOT DO MARAKESZU

Wylot z Polski i przelot do Marakeszu w Maroko.

Jeśli chcesz wylecieć z innego portu lotniczego, skontaktuj się z nami!

2 DZIEŃ MARRAKESZ: CZERWONE MIASTO

Cały dzień spędzimy w tym fajsynującym miejscu. W „czerwonym mieście”  odwiedzimy Bahia Palace- luksusową rezydencję wezyra i wzniesiony wśród ogrodów meczet Kutubijja. Spacerując po mieście dotrzemy do niesamowitej madrasy Ben Youssef (z zewnątrz). Odwiedzimy barwne i tętniące życiem bazary, a wieczór spędzimy na słynnym placu Dżemma el-fna. Centralny plac pełen jest sklepikarzy, magików i  ulicznych opowiadaczy bajek i baśni gromadzących wokół siebie rzeszę ciekawskich słuchaczy.

3 DZIEŃ ATLAS I TWIERDZA AJT BIN HADDU

Przejazd przez majestatyczne szczyty Atlasu. Kolejne miejsce jakie zobaczymy z pewnością znacie z ekranów waszych telewizorów: Ajt Bin Haddu to twierdza znana z takich ekranizacji filmowych jak „Gladiator”, „Aleksander” , „Królestwo Niebieskie", czy ostatnio „ Gra o tron”. Przejazd do pobliskiego Warzazat. Tutaj zwiedzimy wnętrza dobrze zachowanej Kasby Taourirt. Nocleg.

4 DZIEŃ WĄWÓZ DADES I DOLINA RÓŻANA

Przejazd do wąwozu Dades i doliny różanej. Ten region słynie z różanych wyrobów kosmetycznych. Różnokolorowe ściany wąwozu sięgają kilkaset metrów. Spacer po  malowniczej okolicy zamieszkiwanej przez dumnych Berberów. Po spacerze odpoczniemy przy szklaneczce "Berber Wiskey"- czyli sycącej słodkiej herbacie. Nocleg w regionie wąwozu.

5 DZIEŃ WĄWÓZ TODRA I PUSTYNNE WYDMY

Ruszamy na wschód by malowniczą drogą dotrzeć do pięknego wąwozu Todra. Dalej przejazd na wschodnie krańce Maroko, gdzie u wrót Sahary przywitają nas  ogromne wydmy (Erg Chebbi). Merzouga położona tuż przy granicy z Algierią  zachwyci nas swoim krajobrazem. Wejdziemy na jedną z wydm by podziwiać bajkowy zachód słońca i miliony gwiazd na niebie. Nocleg na pustyni.

4 DZIEŃ ALPEJSKIE MIASTECZKO I FEZ

Wschód słońca nad pustynią. Przejazd na północ kraju w kierunku Fezu. Po drodze odwiedzimy ciekawe, wyjątkowe marokańskie miasto Ifran, jego architektura przypominająca bardziej europejskie miasta alpejskie niż tradycyjne marokańskie mediny.  Na horyzoncie  dostrzegamy już  dawną stolicę i najwspanialsze miasta całego Maghrebu. Wieczorny spacer po Fezie.

5 DZIEŃ WĄWÓZ TODRA I PUSTYNNE WYDMY

Ruszamy na wschód by malowniczą drogą dotrzeć do pięknego wąwozu Todra. Dalej przejazd na wschodnie krańce Maroko, gdzie u wrót Sahary przywitają nas  ogromne wydmy (Erg Chebbi). Merzouga położona tuż przy granicy z Algierią  zachwyci nas swoim krajobrazem. Wejdziemy na jedną z wydm by podziwiać bajkowy zachód słońca i miliony gwiazd na niebie. Nocleg na pustyni.

6 DZIEŃ GAJE PALMOWE I DOLINA ZIZ

Wschód słońca nad pustynią. Śniadanie i przejazd na północ. Przejazd "aleją palmową" w kierunku Mideltu, gdzie zobaczycie tysiące palm i jeden z największych gajów palmowych na świecie. Przejazd do Mideltu i nocleg.

7 DZIEŃ LASY CEDROWE I ALPEJSKIE MIASTECZKO

Przejazd  w kierunku Fezu. Zobaczymy piękne cedrowe lasy. Po drodze odwiedzimy ciekawe, wyjątkowe marokańskie miasto Ifran, jego architektura przypominająca bardziej europejskie miasta alpejskie niż tradycyjne marokańskie mediny.  Na horyzoncie  dostrzegamy już  dawną stolicę i najwspanialsze miasta całego Maghrebu. Wieczorny spacer po Fezie.

8 DZIEŃ FEZ: NAJWIĘKSZA MEDINA ŚWIATA

Cały dzień poświęcimy na zwiedzanie tego zachwycającego miasta, którego medina została wpisana na listę UNESCO.  Jest  najlepiej zachowaną mediną całego muzułmańskiego świata. Zgubimy się w labiryncie niekończących się uliczek tego gigantycznego starego miasta, które w średniowieczu było największym skupiskiem ludzi na świecie. Zobaczycie jak farbuje się skóry w kamiennych kadziach w licznych garbarniach. Spróbujecie pohandlować z mistrzami tego fachu podczas spacerów po suqach (targach). W mieście będziecie mieli możliwość skorzystania z tradycyjnych łaźni (hammamów)- tych publicznych i tanich lub tych bardziej luksusowych (dodatkowo płatne).

9 DZIEŃ VOLUBILIS I MAROKAŃSKA STOLICA

Śniadanie i  przejazd do antycznego Volubilis, ruin rzymskiego miasta, stolicy starożytnej Mauretanii. Największy marokański kompleks archeologiczny wpisany jest na listę UNESCO.  Następnie przejazd do stolicy kraju- Rabatu- spacer po zabytkowej błękitno-białej Kasbie. Przejazd wzdłuż Atlantyku do słynnej Casablanki.

10 DZIEŃ MECZET HASSANA II - MARAKESZ

Po śniadaniu zwiedzanie pięknego Meczetu Hassana II, świątynia z 210 metrowym minaterem została wzniesiona na 60 urodziny poprzedniego władcy Maroko. Odwiedzimy Rick's cafe, miejsce, gdzie kręcono słynną "Casablancę".  Następnie przejazd do Marakeszu.

11 DZIEŃ POWRÓT

Przejazd na lotnisko i lot powrotny do Polski.

Warunki

Cena obejmuje:

 • transfery lotniskowe w Maroko
 • transport samochodem na całej trasie
 • 10 noclegów: 9 w hotelach/riadach w pokojach 2-osobowych z łazienką, 1 na pustyni
 • codzienne śniadania w hotelach
 • kolacja na pustyni i w Warzazat
 • lokalny przewodnik podczas zwiedzania Fezu
 • opiekę pilota Kiribati Club
 • ubezpieczenie podróżne Signal Iduna KL 100 000 EUR (w tym następstwa chorób przewlekłych), OC 50 000 EUR, NNW 15 000 PLN, bagaż 2 000 PLN
 • zestaw podróżnika Kiribati Club

Cena nie obejmuje:

 • biletów lotniczych na trasie Kraków - Agadir - Kraków (koszt od ok. 500 PLN)
 • wyżywienia poza wymienionym
 • bilety wstępu do miejsc wymienionych w programie
 • obowiązkowej składki na Turystyczny Fundusz Gwarancyjny i Turystyczny Fundusz Pomocowy: 26 PLN/os.

Zaliczka: 1 000 PLN

Wielkość grupy: 6 - 12 osób

Atrakcje dla chętnych:

 • Wizyta w Atlas Studio w Warzazat - Bilet wstępu ok. 10 EUR
 • Uczestnictwo w rytuale Hammam - Koszt ok. 20-40 EUR

Wizy - Maroko

 • Obywatele polscy udający się turystycznie do Maroka są zwolnieni z obowiązku wizowego na okres do 90 dni. 
 • Przy przekraczaniu granicy władze marokańskie mogą żądać udokumentowania odpowiednich środków finansowych na pobyt (gotówka, karty kredytowe, wyciąg z konta itp.). 
 • Nie ma obowiązku okazania biletu powrotnego. 
 • Jedynym dokumentem uprawniającym do przekroczenia granicy i wjazdu na terytorium Maroka jest paszport, który powinien być ważny jeszcze przez minimum 6 miesięcy od planowanej daty wjazdu.

Ciekawe artykuły

Treść oferty oraz galeria zdjęć imprezy turystycznej MAROKO: Kupcy i minarety Maghrebu pochodzą od biura Kiribati Club, które jest organizatorem wyjazdu. Dzięki tej wyprawie można zwiedzić i poznać kulturę, tradycję oraz krajobraz takich krajów jak: Maroko. Wycieczka obejmuje wyżywienie typu szczegóły w warunkach. Główna forma aktywności podczas tego wyjazdu to Wycieczki, która pozwala na spędzenie wakacji w sposób aktywny. W przypadku zainteresowania ofertą prosimy o kontakt telefoniczny lub email. Gwarantujemy wiele wrażeń i wspaniałą przygodę.