Pura Vida KOSTARYKA

Formy aktywności
Wyżywienie
szczegóły w warunkach

Wycieczka chwilowo niedostępna.

O wyprawie

PURA VIDA KOSTARYKA

Poznaj zieloną Kostarykę i zasmakuj życia w stylu Pura Vida na naszym aktywnym wyjeździe. Malownicze parki narodowe, czyste plaże i majestatyczne wulkany przeplatają się tutaj z unikalnymi aktywnościami, od wycieczek rowerowych po ziplining. Dotrzemy do Parku Narodowego Tortuguero, który będziemy zwiedzać łodziami. Spędzimy czas w lesie chmurowym w Rezerwacie Monteverde i poznamy kolorowe plaże w okolicach Puerto Viejo. Pojedziemy też na wybrzeże nad Oceanem Spokojnym, do Parku Narodowego Manuel Antonio. Będzie też czas na Wasze ulubione atrakcje! Relaks w gorących źródłach i kąpiele w morzu czy spacer po wiszących mostach i lekcje surfingu? Hmm? :)

Polubisz ten wyjazd za:

 • zanurzenie w bogatej przyrodzie Kostaryki
 • aktywny odpoczynek
 • dzikie, karaibskie plaże
 • niesamowite ptaki, żaby i leniwce
 • program blisko natury

Trasa:

 • SAN JOSE
 • PN TORTUGUERO
 • PUERTO VIEJO
 • PN CAHUITA
 • KEKOLDI
 • LA FORTUNA
 • MONTEVERDE
 • PN MANUEL ANTONIO
 • PN CORCOVADO

Program

1 DZIEŃ WYLOT I PRZYLOT DO SAN JOSE

Wylot z Warszawy i przelot do San Jose. Transfer z lotniska do hotelu. Czas przejazdu z lotniska 40 minut. Następnie zakwaterowanie w hotelu, odpoczynek.

(Jeśli chcesz wylecieć z innego portu lotniczego, skontaktuj się z nami!)

2 DZIEŃ SAN JOSE - PARK NARODOWY TORTUGUERO

Opuszczamy stolicę Kostaryki, by na najbliższe dwa tygodnie zatopić się w dzikiej przyrodzie. Naszą przygodę rozpoczniemy w Parku Narodowym Tortuguero, gdzie spędzimy 3 dni w lodge pośród zieleni.

Tortuguero znajduje się w skrajnie północno-wschodniej części Kostaryki. Dotrzeć tam można jedynie małymi samolotami lub łodziami wzdłuż słynnych kanałów Tortuguero. Ten system rzek i kanałów biegnie równolegle do linii brzegu Morza Karaibskiego, ale też obejmuje okoliczne lasy. Teren ten został przekształcony w park narodowy w 1975 roku. Jest to jedno z najróżnorodniejszych biologicznie miejsc w Kostaryce. Nazwa Tortuguero pochodzi od hiszpańskiego słowa określającego żółwia, ponieważ jest to najważniejsze miejsce lęgowe dla żółwia zielonego w zachodniej części Karaibów. W parku występują też inne gatunki żółwi morskich, takie jak skórzasty oraz szylkretowy. Park zwiedza się za pomocą małych łodzi, ale występują też trasy piesze.

Przejazd do Tortuguero busem i łodzią (ok. 4 godziny). Po przyjeździe wycieczka po Tortuguero Village. Następnie relaks w lodge.

3 DZIEŃ PARK NARODOWY TORTUGUERO

Parku Narodowy Tortuguero najlepiej podziwia się z perspektywy łodzi, i tak właśnie zrobimy tego dnia. Po śniadaniu wsiądziemy na łodzie i popłyniemy kanałami podziwiać lokalną florę i faunę.
Następnie powrót na lunch, a po południu czas na relaks w otoczeniu przyrody. Wieczorem obiadokolacja.

4 DZIEŃ TORTUGUERO - PUERTO VIEJO

Po śniadaniu opuszczamy Tortuguero.  Powrót łodzią, a następnie busem przejedziemy do Puerto Viejo de Limon.

Puerto Viejo na Wybrzeżu Karaibskim słynie z największej fali w Kostaryce zwanej Salsa Brava i dlatego jest ulubionym miejscem surferów. Kostarykańska część wybrzeża słynie także z rafy koralowej, plaż w różnych kolorach, i różnorodności etnicznej.

Chętni mogą spróbować surfingu na lekcjach w jednej z licznych szkół surfingowych.
Dla tych, którzy ten dzień wolą spędzić mniej aktywnie - spacer po plaży, kąpiel w morzu czy relaks w knajpce.

5 DZIEŃ PUERTO VIEJO: PARK NARODOWY CAHUITA

Jedziemy do miejscowości Cahuita, która znajduje się 10 km od Puerto Viejo. W jej pobliżu znajduje się park narodowy o tej samej nazwie. Park usytuowany jest przy plaży - wybierzemy się na spacer szlakiem wzdłuż plaży. Będziemy rozglądać się za iguanami, małpami i leniwcami. Na koniec kąpiel w Morzu Karaibskim i odpoczynek na boskiej Playa Blanca. Powrót na nocleg do Puerto Viejo.

6 DZIEŃ PUERTO VIEJO: REZERWAT PRZYRODY KEKOLDI I INDIANIE BRI BRI

Jedziemy do Rezerwatu Przyrody Kekoldi, prowadzonego przez rdzennych mieszkańców tego regionu. Tutaj powstał projekt ochrony małych zielonych iguan, które są gatunkiem zagrożonym. Poznamy też rośliny używane w tradycyjnym ziołolecznictwie regionu. Następnie udamy się do kolejnej rodziny Indian - Bri Bri. Opowiedzą nam o swoim życiu, pokażą jak mieszkają i jakie rośliny uprawiają. Zaprezentują także proces robienia czekolady, która pełni bardzo ważną rolę w ich życiu - w medycynie, jedzeniu i rytuałach Ostatnim punktem tej wycieczki będzie wodospad, pod którym możemy zażyć kąpieli. Po południu czas wolny na relaks na plaży i spacery.

7 DZIEŃ PUERTO VIEJO: KARAIBSKIE PLAŻE

W okolicach Puerto Viejo znajdują się interesujące plaże. Wybierzemy się na rowerową wycieczkę do miejscowości El Manzanillo. Droga prowadzi wzdłuż dzikich plaż i bujnej roślinności Kostaryki.

Chętni mogą też wykorzystać ten dzień na lekcje surfingu lub snorkelling. Lub, jeśli czujecie, że tego właśnie Wam potrzeba - relaks na plaży i kąpiele w morzu.

8 DZIEŃ PUERTO VIEJO - LA FORTUNA

Przejazd z Puerto Viejo do miejscowości La Fortuna (ok. 5 godzin). Dla chętnych zamiast przejazdu busem ekscytujący rafting na rzece Pacuare. Jest to spływ pontonami po rwącej rzece. Towarzyszyć nam będzie certyfikowany przewodnik (koszt ok. 100 USD/os). Po południu możliwość relaksujących kąpieli w gorących źródłach i basenach termalnych (koszt od ok. 40 USD/os).

9 DZIEŃ LA FORTUNA: SPACER POD WULKAN

Spacer na punkt widokowy u podnóża wulkanu Arenal, w przeszłości jednego z najbardziej aktywnych wulkanów na świecie.

Chętni po południu mogą wybrać się na kajaki, popływać po jeziorze Arenal (od ok. 30 USD/os.) lub skorzystać z innych ciekawych opcji, które oferuje okolica La Fortuna.

10 DZIEŃ PRZEJAZD DO REZERWATU MONTEVERDE

Przejazd do Monteverde, które znajduje się na wysokości ok. 1000 m n.p.m w górach Tilaran w północno-zachodniej części Kostaryki. Pojedziemy najpierw busem, następnie przeprawimy się łodzią przez jezioro Arenal, a następnie busem dojedziemy do Monteverde. Droga jest bardzo urokliwa!

Po zakwaterowaniu chętni udadzą się na ziplining - zjazd na linach zawieszonych nad koronami drzew. Dla nieco mniej odważnych alternatywnie spacer po wiszących mostach w koronach drzew. Pozostali korzystają z uroków miasteczka.

11 DZIEŃ REZERWAT MONTEVERDE: LAS CHMUROWY

Rano wyruszymy  na spacer po lesie chmurowym. Po obiedzie odpoczynek. Popołudnie możemy spędzić w Monteverde odwiedzając El Ranario - miejsce gdzie można zobaczyć niesamowite żaby zamieszkujące Kostarykę oraz kolibry. Chętni mogą wybrać również konną wycieczkę na górę Monteverde lub night tour - spacer z przewodnikiem po lesie w poszukiwaniu zwierząt aktywnych po zmroku.

12 DZIEŃ PRZEJAZD DO PARKU NARODOWEGO MANUEL ANTONIO

Po śniadaniu przejazd busem z Monteverde do Manuel Antonio (ok. 5 godzin). Po drodze odpoczynek na Playa Hermosa, w miejscu słynącym z surferskch szaleństw. Po obiedzie przejazd do hotelu i zakwaterowanie nad Oceanem Spokojnym. 

Kolejne dni spędzimy w części Kostaryki położonej nad Oceanem Spokojnym. W Parku Narodowym Manuel Antonio znajdują się lasy mangrowe i plaże, różnorodna fauna i flora. Małpki kapucynki to wizytówka parku!

13 DZIEŃ PARK NARODOWY MANUEL ANTONIO

Płyniemy na wodne safari pośród lasów namorzynowych w estuarium rzeki Paquita. Mangrowce są schronieniem m.in dla krokodyli, kajmanów i tęczowych boa. Podczas wycieczki będziecie mogli wypatrywać różnych gatunków ptaków i małp.

14 DZIEŃ PARK NARODOWY CORCOVADO

Rano przejazd do Sierpe (ok 2 godz. busem) i dalej wodną taksówką do Drake Bay (ok 1,5 godz). Południowe Corcovado to najbardziej wysunięta na południe część Półwyspu Osa. To miejsce, gdzie wieloryby i delfiny z obu półkul rozmnażają się i wychowują swoje młode. Corcovado, nazwane przez National Geographic „najintensywniejszym biologicznie miejscem na ziemi” to wysokie lasy deszczowe otaczające niezabudowane plaże i dziewicze zatoczki, dzięki czemu region ten jest jednym z najpiękniejszych na Ziemi. Zakwaterowanie w namiotach na dzikiej pięknej plaży.

15 DZIEŃ PARK NARODOWY CORCOVADO

Dzień wolny na rajskiej plaży. Dla chętnych zwiedzanie Parku Narodowego Corcovado albo snorkling w towarzystwie żółwi morskich czy rekinów roślinożernych (dodatkowo płatne). Kilkaset kilometrów szlaków pieszych przecina park, dzięki czemu nawet niektóre z najbardziej odległych zakątków parku są dostępne dla żądnej przygód duszy. Tutaj usłyszycie wyjce, a jeśli będziecie mieli szczęście, możecie zobaczycie jaguara, krokodyla amerykańskiego, kajmana lub tapira Bairda, które są krytycznie zagrożone lub nieobecne w pozostałej części kraju. 

16 DZIEŃ PARK NARODOWY MANUEL ANTONIO

Rano powrót łodzią, a następnie busem do Manuel Antonio. Dzień wolny na relaks na rajskiej plaży. 

17-18 DZIEŃ PRZEJAZD DO SAN JOSE I WYLOT DO POLSKI

Po śniadaniu ostatnie chwile nad oceanem. Następnie przejazd na lotnisko do San Jose i wylot. Przylot do Polski następnego dnia.

Warunki

Cena obejmuje:

 • bilety lotnicze na trasie: Warszawa - San Jose - Warszawa
 • transfery z/na lotniska
 • 14 noclegów w hotelach (pok. 2-os. z łazienką) oraz 2 noce w namiotach na plaży w Corcovado (2 osobowe, z łóżkami i elektrycznością, łazienka współdzielona)
 • śniadania w hotelach (z wyj. Puerto Viejo)
 • pełne wyżywienie podczas pobytu w Parku Narodowym Tortuguero oraz Corcovado (śniadanie, obiad, kolacja)
 • transport grupowy: (bilety na przejazd bus-łódź, łódź-bus na trasie La Pavlona - Tortuguero - La Pavlona, bilety na przejazd bus-łódź-bus na trasie La Fortuna - Monteverde, bilety na przejazd łodzią Sierpe - Drake Bay - Sierpe)
 • pozostały transport prywatnym busem wg programu
 • wycieczkę grupową do Tortuguero Village
 • wycieczkę grupową łodziami w Parku Narodowym Tortuguero
 • bilet wstępu do Parku Narodowego Tortuguero
 • wycieczkę do Parku Narodowego Cahuita
 • wycieczkę do rezerwatu Kekoldi i Bri Bri
 • wycieczkę do Parku Narodowego Arenal
 • wycieczkę do lasu chmurowego w Monteverde
 • wodne safari wśród lasów mangrowych w Parku Narodowym Manuel Antonio
 • opiekę pilota Kiribati Club
 • ubezpieczenie podróżne Signal Iduna KL 100 000 EUR (w tym następstwa chorób przewlekłych), OC 50 000 EUR, NNW 15 000 PLN, bagaż 2 000 PLN
 • zestaw podróżnika Kiribati Club

Cena nie obejmuje:

 • pozostałych biletów wstępu do miejsc wymienionych w programie, opłat wjazdowych i wyjazdowych na trasie, wynajęcia rowerów, transportu lokalnego w miastach: taxi itp.: ok. 140 USD
 • pozostałego wyżywienia: ok. 20-30 USD dziennie na osobę
 • atrakcji dla chętnych
 • obowiązkowej dopłaty do ubezpieczenia pobytu na kwarantannie wymaganej przez Kostarykę: 119 USD/os
 • obowiązkowej składki na Turystyczny Fundusz Gwarancyjny i Turystyczny Fundusz Pomocowy: 26 PLN/os.

Zaliczka: 1 000 PLN

Wielkość grupy: 6 - 12 osób

Atrakcje dla chętnych:

 • Nocne wyjście do lasu chmurowego w Monteverde - Koszt około 20 USD.
 • Wizyta w El Ranario w Monteverde - Koszt około 10 USD.
 • Wycieczka konna w Monteverde - Koszt około 45 USD.
 • Wycieczki konne, rowerowe, canopying itp. w La Fortuna - Koszt około 20 USD do 50 USD.
 • Wycieczka do gorących źródeł w La Fortuna - Koszt około 40 USD.
 • Nurkowanie w Puerto Viejo - Koszt około 60 USD.
 • Surfing w Puerto Viejo - Koszt około 55 USD
 • Rafting rzeką Pacaure - Koszt ok. 100 USD.

Wizy - Kostaryka

Nie ma obowiązku wizowego dla obywateli RP, którzy mają zamiar przebywać w Kostaryce nie dłużej niż 90 dni.
Paszport powinien być ważny minimum 6 miesięcy od dnia przekroczenia granicy.
Wymagane jest okazanie biletu powrotnego bądź umożliwiającego kontynuację podróży.

Ciekawe artykuły

Treść oferty oraz galeria zdjęć imprezy turystycznej Pura Vida KOSTARYKA pochodzą od biura Kiribati Club, które jest organizatorem wyjazdu. Dzięki tej wyprawie można zwiedzić i poznać kulturę, tradycję oraz krajobraz takich krajów jak: AMERYKA ŚRODKOWA. Wycieczka obejmuje wyżywienie typu szczegóły w warunkach. Główna forma aktywności podczas tego wyjazdu to Wycieczki, Dzika przyroda, która pozwala na spędzenie wakacji w sposób aktywny. W przypadku zainteresowania ofertą prosimy o kontakt telefoniczny lub email. Gwarantujemy wiele wrażeń i wspaniałą przygodę.