Pura Vida - KOSTARYKA

Formy aktywności
Wyżywienie
szczegóły w warunkach
TerminCena
18 dni8 900 + 1 790USD
18 dni8 900 + 1 790USD
18 dni8 900 + 1 790USD

O wyprawie

PURA VIDA KOSTARYKA - 2022

Poznaj zieloną Kostarykę i zasmakuj życia w stylu Pura Vida na naszym aktywnym wyjeździe. Malownicze parki narodowe, czyste plaże i majestatyczne wulkany przeplatają się tutaj z unikalnymi aktywnościami, od wycieczek rowerowych po ziplining. Dotrzemy do Parku Narodowego Tortuguero, który będziemy zwiedzać łodziami. Spędzimy czas w lesie chmurowym w Rezerwacie Monteverde i poznamy kolorowe plaże w okolicach Puerto Viejo. Pojedziemy też na wybrzeże nad Oceanem Spokojnym, do Parku Narodowego Manuel Antonio. Będzie też czas na Wasze ulubione atrakcje! Relaks w gorących źródłach i kąpiele w morzu czy spacer po wiszących mostach i lekcje surfingu? Hmm? :)

Polubisz ten wyjazd za:

 • zanurzenie w bogatej przyrodzie Kostaryki
 • aktywny odpoczynek
 • dzikie, karaibskie plaże
 • niesamowite ptaki, żaby i leniwce
 • program blisko natury

Trasa:

 • SAN JOSE
 • PN TORTUGUERO
 • PUERTO VIEJO
 • PN CAHUITA
 • KEKOLDI
 • LA FORTUNA
 • MONTEVERDE
 • PN MANUEL ANTONIO
 • PN CORCOVADO

Program

WAŻNE: ZASADY WJAZDU DO KOSTARYKI

 1. Wypełnienie deklaracji zdrowotnej https://salud.go.cr/ i wygenerowanie kodu QR
 2. Dla niezaszczepionych: dodatkowo wykupienie ubezpieczenia pokrywającego koszty leczenia i kwarantanny w przypadku zachorowania na COVID-19 (koszt 119 USD /os.)
 3. Linie lotnicze mogą wymagać przedstawienia certyfikatu szczepień lub negatywnego wyniku testu PCR 

Od 8 stycznia 2022 r. obowiązuje tzw. paszport covidowy uprawniający do korzystania z hoteli, restauracji i innych miejsc publicznych typu muzea, kina, supermarkety. 

1 DZIEŃ WYLOT I PRZYLOT DO SAN JOSE

Wylot z Warszawy i przelot do San Jose. Transfer z lotniska do hotelu. Czas przejazdu z lotniska 40 minut. Następnie zakwaterowanie w hotelu, odpoczynek.

(Jeśli chcesz wylecieć z innego portu lotniczego, skontaktuj się z nami!)

2 DZIEŃ SAN JOSE - PARK NARODOWY TORTUGUERO

Opuszczamy stolicę Kostaryki, by na najbliższe dwa tygodnie zatopić się w dzikiej przyrodzie. Naszą przygodę rozpoczniemy w Parku Narodowym Tortuguero, gdzie spędzimy 3 dni w lodge pośród zieleni.

Tortuguero znajduje się w skrajnie północno-wschodniej części Kostaryki. Dotrzeć tam można jedynie małymi samolotami lub łodziami wzdłuż słynnych kanałów Tortuguero. Ten system rzek i kanałów biegnie równolegle do linii brzegu Morza Karaibskiego, ale też obejmuje okoliczne lasy. Teren ten został przekształcony w park narodowy w 1975 roku. Jest to jedno z najróżnorodniejszych biologicznie miejsc w Kostaryce. Nazwa Tortuguero pochodzi od hiszpańskiego słowa określającego żółwia, ponieważ jest to najważniejsze miejsce lęgowe dla żółwia zielonego w zachodniej części Karaibów. W parku występują też inne gatunki żółwi morskich, takie jak skórzasty oraz szylkretowy. Park zwiedza się za pomocą małych łodzi, ale występują też trasy piesze.

Przejazd do Tortuguero busem i łodzią (ok. 4 godziny). Po przyjeździe wycieczka po Tortuguero Village. Następnie relaks w lodge.

3 DZIEŃ PARK NARODOWY TORTUGUERO

Parku Narodowy Tortuguero najlepiej podziwia się z perspektywy łodzi, i tak właśnie zrobimy tego dnia. Po śniadaniu wsiądziemy na łodzie i popłyniemy kanałami podziwiać lokalną florę i faunę.
Następnie powrót na lunch, a po południu czas na relaks w otoczeniu przyrody. Wieczorem obiadokolacja.

4 DZIEŃ TORTUGUERO - PUERTO VIEJO

Po śniadaniu opuszczamy Tortuguero.  Powrót łodzią, a następnie busem przejedziemy do Puerto Viejo de Limon.

Puerto Viejo na Wybrzeżu Karaibskim słynie z największej fali w Kostaryce zwanej Salsa Brava i dlatego jest ulubionym miejscem surferów. Kostarykańska część wybrzeża słynie także z rafy koralowej, plaż w różnych kolorach, i różnorodności etnicznej.

Chętni mogą spróbować surfingu na lekcjach w jednej z licznych szkół surfingowych.
Dla tych, którzy ten dzień wolą spędzić mniej aktywnie - spacer po plaży, kąpiel w morzu czy relaks w knajpce.

5 DZIEŃ PUERTO VIEJO: PARK NARODOWY CAHUITA

Jedziemy do miejscowości Cahuita, która znajduje się 10 km od Puerto Viejo. W jej pobliżu znajduje się park narodowy o tej samej nazwie. Park usytuowany jest przy plaży - wybierzemy się na spacer szlakiem wzdłuż plaży. Będziemy rozglądać się za iguanami, małpami i leniwcami. Na koniec kąpiel w Morzu Karaibskim i odpoczynek na boskiej Playa Blanca. Powrót na nocleg do Puerto Viejo.

6 DZIEŃ PUERTO VIEJO: REZERWAT PRZYRODY KEKOLDI I INDIANIE BRI BRI

Jedziemy do Rezerwatu Przyrody Kekoldi, prowadzonego przez rdzennych mieszkańców tego regionu. Tutaj powstał projekt ochrony małych zielonych iguan, które są gatunkiem zagrożonym. Poznamy też rośliny używane w tradycyjnym ziołolecznictwie regionu. Następnie udamy się do kolejnej rodziny Indian - Bri Bri. Opowiedzą nam o swoim życiu, pokażą jak mieszkają i jakie rośliny uprawiają. Zaprezentują także proces robienia czekolady, która pełni bardzo ważną rolę w ich życiu - w medycynie, jedzeniu i rytuałach Ostatnim punktem tej wycieczki będzie wodospad, pod którym możemy zażyć kąpieli. Po południu czas wolny na relaks na plaży i spacery.

7 DZIEŃ PUERTO VIEJO: KARAIBSKIE PLAŻE

W okolicach Puerto Viejo znajdują się interesujące plaże. Wybierzemy się na rowerową wycieczkę do miejscowości El Manzanillo. Droga prowadzi wzdłuż dzikich plaż i bujnej roślinności Kostaryki.

Chętni mogą też wykorzystać ten dzień na lekcje surfingu lub snorkelling. Lub, jeśli czujecie, że tego właśnie Wam potrzeba - relaks na plaży i kąpiele w morzu.

8 DZIEŃ PUERTO VIEJO - LA FORTUNA

Przejazd z Puerto Viejo do miejscowości La Fortuna (ok. 5 godzin). Dla chętnych zamiast przejazdu busem ekscytujący rafting na rzece Pacuare. Jest to spływ pontonami po rwącej rzece. Towarzyszyć nam będzie certyfikowany przewodnik (koszt ok. 100 USD/os). Po południu możliwość relaksujących kąpieli w gorących źródłach i basenach termalnych (koszt od ok. 40 USD/os).

9 DZIEŃ LA FORTUNA: SPACER POD WULKAN

Spacer na punkt widokowy u podnóża wulkanu Arenal, w przeszłości jednego z najbardziej aktywnych wulkanów na świecie.

Chętni po południu mogą wybrać się na kajaki, popływać po jeziorze Arenal (od ok. 30 USD/os.) lub skorzystać z innych ciekawych opcji, które oferuje okolica La Fortuna.

10 DZIEŃ PRZEJAZD DO REZERWATU MONTEVERDE

Przejazd do Monteverde, które znajduje się na wysokości ok. 1000 m n.p.m w górach Tilaran w północno-zachodniej części Kostaryki. Pojedziemy najpierw busem, następnie przeprawimy się łodzią przez jezioro Arenal, a następnie busem dojedziemy do Monteverde. Droga jest bardzo urokliwa!

Po zakwaterowaniu chętni udadzą się na ziplining - zjazd na linach zawieszonych nad koronami drzew. Dla nieco mniej odważnych alternatywnie spacer po wiszących mostach w koronach drzew. Pozostali korzystają z uroków miasteczka.

11 DZIEŃ REZERWAT MONTEVERDE: LAS CHMUROWY

Rano wyruszymy  na spacer po lesie chmurowym. Po obiedzie odpoczynek. Popołudnie możemy spędzić w Monteverde odwiedzając El Ranario - miejsce gdzie można zobaczyć niesamowite żaby zamieszkujące Kostarykę oraz kolibry. Chętni mogą wybrać również konną wycieczkę na górę Monteverde lub night tour - spacer z przewodnikiem po lesie w poszukiwaniu zwierząt aktywnych po zmroku.

12 DZIEŃ PRZEJAZD DO PARKU NARODOWEGO MANUEL ANTONIO

Po śniadaniu przejazd busem z Monteverde do Manuel Antonio (ok. 5 godzin). Po drodze odpoczynek na Playa Hermosa, w miejscu słynącym z surferskch szaleństw. Po obiedzie przejazd do hotelu i zakwaterowanie nad Oceanem Spokojnym. 

Kolejne dni spędzimy w części Kostaryki położonej nad Oceanem Spokojnym. W Parku Narodowym Manuel Antonio znajdują się lasy mangrowe i plaże, różnorodna fauna i flora. Małpki kapucynki to wizytówka parku!

13 DZIEŃ PARK NARODOWY MANUEL ANTONIO

Płyniemy na wodne safari pośród lasów namorzynowych w estuarium rzeki Paquita. Mangrowce są schronieniem m.in dla krokodyli, kajmanów i tęczowych boa. Podczas wycieczki będziecie mogli wypatrywać różnych gatunków ptaków i małp.

14 DZIEŃ PARK NARODOWY CORCOVADO

Rano przejazd do Sierpe (ok 2 godz. busem) i dalej wodną taksówką do Drake Bay (ok 1,5 godz). Południowe Corcovado to najbardziej wysunięta na południe część Półwyspu Osa. To miejsce, gdzie wieloryby i delfiny z obu półkul rozmnażają się i wychowują swoje młode. Corcovado, nazwane przez National Geographic „najintensywniejszym biologicznie miejscem na ziemi” to wysokie lasy deszczowe otaczające niezabudowane plaże i dziewicze zatoczki, dzięki czemu region ten jest jednym z najpiękniejszych na Ziemi. Zakwaterowanie w namiotach na dzikiej pięknej plaży.

15 DZIEŃ PARK NARODOWY CORCOVADO

Dzień wolny na rajskiej plaży. Dla chętnych zwiedzanie Parku Narodowego Corcovado albo snorkling w towarzystwie żółwi morskich czy rekinów roślinożernych (dodatkowo płatne). Kilkaset kilometrów szlaków pieszych przecina park, dzięki czemu nawet niektóre z najbardziej odległych zakątków parku są dostępne dla żądnej przygód duszy. Tutaj usłyszycie wyjce, a jeśli będziecie mieli szczęście, możecie zobaczycie jaguara, krokodyla amerykańskiego, kajmana lub tapira Bairda, które są krytycznie zagrożone lub nieobecne w pozostałej części kraju. 

16 DZIEŃ PARK NARODOWY MANUEL ANTONIO

Rano powrót łodzią, a następnie busem do Manuel Antonio. Dzień wolny na relaks na rajskiej plaży. 

17-18 DZIEŃ PRZEJAZD DO SAN JOSE I WYLOT DO POLSKI

Po śniadaniu ostatnie chwile nad oceanem. Następnie przejazd na lotnisko do San Jose i wylot. Przylot do Polski następnego dnia.

Warunki

Cena obejmuje:

 • bilety lotnicze na trasie: Warszawa - San Jose - Warszawa
 • transfery z/na lotniska
 • 14 noclegów w hotelach (pok. 2-os. z łazienką) oraz 2 noce w namiotach na plaży w Corcovado (2 osobowe, z łóżkami i elektrycznością, łazienka współdzielona)
 • śniadania w hotelach (z wyj. Puerto Viejo)
 • pełne wyżywienie podczas pobytu w Parku Narodowym Tortuguero oraz Corcovado (śniadanie, obiad, kolacja)
 • transport grupowy: (bilety na przejazd bus-łódź, łódź-bus na trasie La Pavlona - Tortuguero - La Pavlona, bilety na przejazd bus-łódź-bus na trasie La Fortuna - Monteverde, bilety na przejazd łodzią Sierpe - Drake Bay - Sierpe)
 • pozostały transport prywatnym busem wg programu
 • wycieczkę grupową do Tortuguero Village
 • wycieczkę grupową łodziami w Parku Narodowym Tortuguero
 • bilet wstępu do Parku Narodowego Tortuguero
 • wycieczkę do Parku Narodowego Cahuita
 • wycieczkę do rezerwatu Kekoldi i Bri Bri
 • wycieczkę do Parku Narodowego Arenal
 • wycieczkę do lasu chmurowego w Monteverde
 • wodne safari wśród lasów mangrowych w Parku Narodowym Manuel Antonio
 • opiekę pilota Kiribati Club
 • ubezpieczenie podróżne Signal Iduna KL 100 000 EUR (w tym następstwa chorób przewlekłych), OC 50 000 EUR, NNW 15 000 PLN, bagaż 2 000 PLN
 • zestaw podróżnika Kiribati Club

Cena nie obejmuje:

 • pozostałych biletów wstępu do miejsc wymienionych w programie, opłat wjazdowych i wyjazdowych na trasie, wynajęcia rowerów, transportu lokalnego w miastach: taxi itp.: ok. 140 USD
 • pozostałego wyżywienia: ok. 20-30 USD dziennie na osobę
 • atrakcji dla chętnych
 • obowiązkowej dopłaty do ubezpieczenia pobytu na kwarantannie wymaganej przez Kostarykę: 119 USD/os
 • obowiązkowej składki na Turystyczny Fundusz Gwarancyjny i Turystyczny Fundusz Pomocowy: 26 PLN/os.

Zaliczka: 1000 zł

Wielkość grupy: 6 - 12 osób

Atrakcje dla chętnych:

 • Nocne wyjście do lasu chmurowego w Monteverde - Koszt około 20 USD.
 • Wizyta w El Ranario w Monteverde - Koszt około 10 USD.
 • Wycieczka konna w Monteverde - Koszt około 45 USD.
 • Wycieczki konne, rowerowe, canopying itp. w La Fortuna - Koszt około 20 USD do 50 USD.
 • Wycieczka do gorących źródeł w La Fortuna - Koszt około 40 USD.
 • Nurkowanie w Puerto Viejo - Koszt około 60 USD.
 • Surfing w Puerto Viejo - Koszt około 55 USD
 • Rafting rzeką Pacaure - Koszt ok. 100 USD.

Wizy - Kostaryka

Nie ma obowiązku wizowego dla obywateli RP, którzy mają zamiar przebywać w Kostaryce nie dłużej niż 90 dni.
Paszport powinien być ważny minimum 6 miesięcy od dnia przekroczenia granicy.
Wymagane jest okazanie biletu powrotnego bądź umożliwiającego kontynuację podróży.

Ciekawe artykuły

Treść oferty oraz galeria zdjęć imprezy turystycznej Pura Vida - KOSTARYKA pochodzą od biura Kiribati Club, które jest organizatorem wyjazdu. Dzięki tej wyprawie można zwiedzić i poznać kulturę, tradycję oraz krajobraz takich krajów jak: AMERYKA ŚRODKOWA. Wycieczka obejmuje wyżywienie typu szczegóły w warunkach. Główna forma aktywności podczas tego wyjazdu to Wycieczki, Dzika przyroda, która pozwala na spędzenie wakacji w sposób aktywny. W przypadku zainteresowania ofertą prosimy o kontakt telefoniczny lub email. Gwarantujemy wiele wrażeń i wspaniałą przygodę.