Zorza Polarna u Świętego Mikołaja

Formy aktywności
Wyżywienie
śniadania
TerminCena
5 dni6 990
Cena za dziecko: 6490 zł
5 dni6 990
Cena za dziecko: 6490 zł

O wyprawie

ZORZA POLARNA U ŚWIĘTEGO MIKOŁAJA

Podczas tej zimowej wycieczki przeniesiecie się daleko na północ do magicznej Laponii. Wygodnie zasiądziecie w saniach i zaprzęgiem reniferów pognacie ku wiosce św. Mikołaja, którego będziecie mogli osobiście poprosić o wymarzone prezenty i idealną pogodę na obserwację zorzy polarnej.

Polubisz ten wyjazd za:

 • spotkanie ze Świętym Mikołajem
 • poszukiwanie zorzy polarnej
 • surowe piękno Koła Podbiegunowego
 • ekscytujące zimowe atrakcje - skutery śnieżne, psie i reniferowe zaprzęgi

Program

WAŻNE: ZASADY WJAZDU DO FINLANDII

 1. Przedstawienie certyfikatu szczepień (nie dotyczy dzieci urodzonych po 2006 r.)

1 DZIEŃ Przylot do Rovaniemi

Wylot z Polski i przylot do Rovaniemi. Transfer do hotelu. Zakwaterowanie.

2 DZIEŃ Muzeum Arktikum - zwiedzanie Rovaniemi

Po śniadaniu udajemy się do Arktikum, gdzie muzeum, centrum nauki, sala konferencyjna i restauracja, zlokalizowane są w jednym budynku, który sam w sobie jest atrakcją architektoniczną. Wizyta w muzeum stanowi doskonały wstęp do „podboju" dalekiej północy. Poznajemy historię, kulturę, wierzenia i styl życia rdzennych mieszkańców tego regionu – Samów. Odkryjemy także piękno i zagadki Arktyki. Odwiedzający dowiadują się także o zmianach klimatycznych zachodzących za Kołem Podbiegunowym. W muzeum można poleżeć pod modelem nieba, na którym swoisty spektakl odgrywa zorza polarna oraz odwiedzić lodową komnatę. Po wizycie w Arktikum wybierzemy się na spacer po Rovaniemi. Po powrocie do hotelu przewidziany jest czas wolny. Nocleg.

Dla chętnych - nocne safari na skuterach śnieżnych.

3 DZIEŃ Wizyta w Wiosce Świętego Mikołaja

Po śniadaniu wyjazd do Wioski Świętego Mikołaja. Najpierw samochodem, a następnie reniferowymi zaprzęgami ruszamy do Wioski Świętego Mikołaja. Możliwość wysłania kartki z Koła Podbiegunowego, zrobienia sobie zdjęcia z Mikołajem i czas na zakupy pamiątek. Uczestnicy otrzymują reniferowe prawo jazdy oraz certyfikat przekroczenia Koła Podbiegunowego. Powrót do hotelu, czas wolny.
 
4 DZIEŃ Poszukiwanie Zorzy Polarnej

Śniadanie. Czas wolny i możliwość skorzystania atrakcji fakultatywnych (wycieczka psimi lub reniferowymi zaprzęgami).
Wieczorem udajemy się na poszukiwanie zorzy polarnej. Samochód odbiera nas z hotelu i wyjeżdżamy na północ od Rovaniemi. Uciekając od miejskich świateł zwiększamy szanse na wypatrzenie zorzy polarnej. Ciepły napój przy ognisku, po czym krótki spacer w rakietach śnieżnych w poszukiwaniu zorzy. Powrót do hotelu.

5 DZIEŃ Powrót do Polski

Przejazd na lotnisko i wylot z Rovaniemi. Lądowanie na lotnisku Chopina w Warszawie. Pożeganie i zakończenie wycieczki.

Warunki

Cena obejmuje:

 • przelot na trasie Warszawa - Rovaniemi - Warszawa
 • transfery lotniskowe w Finlandii
 • 4 noclegi w hotelu 3* w pokoju dwuosobowym z łazienką
 • śniadania w hotelu
 • zwiedzanie Muzeum Arktikum
 • wizytę w Wiosce Świętego Mikołaja
 • wycieczkę na poszukiwanie zorzy polarnej
 • opiekę pilota Kiribati Club
 • ubezpieczenie podróżne Signal Iduna KL 40 000 EUR (w tym następstwa chorób przewlekłych), NNW 15 000 PLN, bagaż 2 000 PLN
 • zestaw podróżnika Kiribati Club

Cena nie obejmuje:

 • pozostałego wyżywienia
 • wydatków osobistych
 • wycieczek fakultatywnych
 • obowiązkowej składki na Turystyczny Fundusz Gwarancyjny i Pomocowy: 10 PLN/os.

Zaliczka: 1 000 PLN

Wielkość grupy: 6 - 12 osób

Pogoda:

Wycieczkę organizujemy w terminach od grudnia do marca, gdy warunki pogodowe umożliwiają realizację programu - dopisuje śnieg oraz panują najlepsze warunki do obserwacji zorzy polarnej. 

Atrakcje dla chętnych:

Nocne safari na skuterach śnieżnych

Czas trwania: ok. 3h, koszt: 138 EUR/os. Przy sprzyjającej pogodzie możliwość obserwacji zorzy polarnej.
Wycieczka rozpoczyna się od tranferu z hotelu do bazy skuterów śnieżnych, gdzie po zaopatrzeniu się w niezbędne wyposażenie (zapewniane przez organizatora: ciepłe ubranie, rękawice, buty, kask) wszyscy przechodzą kurs jazdy skuterem. W czasie jazdy przewidziane są postoje na podziwianie arktycznej przyrody oraz ciepłe napoje i lekki posiłek przy ognisku. Uwaga: w czasie wycieczki podróżuje się w dwie osoby na jednym skuterze.

Wycieczka psimi zaprzęgami

Czas trwania: ok. 2h 30 min, koszt: 175 EUR/os. Wycieczka rozpoczyna się od spotkania z przewodnikiem w hotelu, po czym udajemy się do ośrodka psów husky. Tutaj odbywa się krótka lekcja instruktażowa na temat radzenia sobie z zaprzęgiem. Na saniach jedzie jedna lub dwie osoby, przy czym każda ma możliwość prowadzić zaprzęg. Przejazd trwa półtorej godziny. Na szlaku raz jesteś pasażerem, a raz kierującym zaprzęg, czyli maszerem. W czasie wycieczki organizowane są krótkie postoje na zdjęcia, podziwianie widoków lub ciepły napój. Odpowiednie ubranie i obuwie gwarantuje organizator. Zawarte jest ono w cenie safari.

Wycieczka reniferowymi zaprzęgami

Czas trwania: ok. 2h 30 min, koszt: 142 EUR/os.Przejazd do parku reniferów, gdzie rozpoczyna się przejażdżka saniami ciągniętymi właśnie przez te zwierzęta. Przeprawa przez ośnieżony las do ośrodka, w którym przy ognisku przyrządzimy kiełbaski i napijemy się tradycyjnej fińskiej kawy. Jeśli pogoda będzie sprzyjać, na niebie zobaczymy zorzę polarną. Powrót na saniach do parku, a następnie samochodem do hotelu.

Ciekawe artykuły

Treść oferty oraz galeria zdjęć imprezy turystycznej Zorza Polarna u Świętego Mikołaja pochodzą od biura Kiribati Club, które jest organizatorem wyjazdu. Dzięki tej wyprawie można zwiedzić i poznać kulturę, tradycję oraz krajobraz takich krajów jak: Finlandia. Wycieczka obejmuje wyżywienie typu śniadania. Główna forma aktywności podczas tego wyjazdu to Wycieczki, Inne, która pozwala na spędzenie wakacji w sposób aktywny. W przypadku zainteresowania ofertą prosimy o kontakt telefoniczny lub email. Gwarantujemy wiele wrażeń i wspaniałą przygodę.