FINLANDIA: Zorza polarna u Świętego Mikołaja

Formy aktywności
Wyżywienie
śniadania

Wycieczka chwilowo niedostępna.

O wyprawie

ZORZA POLARNA U ŚWIĘTEGO MIKOŁAJA

Podczas tej zimowej wycieczki przeniesiecie się daleko na północ - do magicznej Laponii. Zasiądziecie wygodnie w saniach ciągniętych przez psy lub renifery i pognacie ku Wiosce Świętego Mikołaja. Na miejscu będziecie mogli osobiście poprosić o wymarzone prezenty i idealną pogodę na obserwację zorzy polarnej. W Parku Ranua poznacie najciekawsze zwierzęta regionu - niedźwiedzie, lisy, sowy i wiele innych. Wybierzecie się również na zwiedzanie Lodowego Hotelu i niezapomnianą kolację w Lodowej Restauracji.

Polubisz ten wyjazd za:

 • poszukiwanie zorzy polarnej
 • surowe piękno Koła Podbiegunowego
 • niezapomnianą wizytę w Lodowym Hotelu i Lodowej Restauracji
 • ekscytujące zimowe atrakcje - skutery śnieżne, psie i reniferowe zaprzęgi

Program

1 DZIEŃ Przylot do Rovaniemi

Wylot z Polski i przylot do Rovaniemi. Wieczorny spacer po mieście

2 DZIEŃ Arktikum, spacer po Rovaniemi i poszukiwania zorzy polarnej

Po śniadaniu udajemy się do Arktikum. Muzeum, centrum nauki, sala konferencyjna i restauracja zlokalizowane są w jednym budynku, który sam w sobie jest atrakcją architektoniczną. Wizyta w muzeum to doskonały wstęp do „podboju" dalekiej północy. Poznamy historię, kulturę, wierzenia i styl życia rdzennych mieszkańców tego regionu – Samów. Odkryjemy piękno i zagadki Arktyki oraz dowiemy się o zmianach klimatycznych zachodzących za Kołem Podbiegunowym. W muzeum można również zajrzeć do lodowej komnaty i poleżeć pod modelem nieba oglądając spektakl odgrywany przez zorzę polarną.

Po wizycie w Arktikum wybierzemy się na spacer po Rovaniemi, a wieczorem wyruszymy na poszukiwanie zorzy polarnej.

3 DZIEŃ Wizyta w Wiosce Świętego Mikołaja i Park Ranua

Po śniadaniu jedziemy do Wioski Świętego Mikołaja. Na miejscu będziemy mogli wysłać kartkę z Koła Podbiegunowego, zrobić sobie zdjęcia z Mikołajem czy kupić wyjątkowe pamiątki.

W świątecznym nastroju opuszczamy Rovaniemi i kierujemy się w stronę Ranua Wildlife Park. Tutaj mamy szansę na spotkanie niedźwiedzia polarnego, arktycznego lisa i sowy śnieżnej. Podczas wycieczki dowiemy się jak finowie starają się chronić te wyjątkowe gatunki zwierząt.

Wieczorem ponownie udamy się za miasto w poszukiwaniu zorzy polarnej. 

4 DZIEŃ Lodowy Hotel i kolacja w Lodowej Restauracji

OPCJA DLA CHĘTNYCH: poranna wycieczka psimi lub reniferowymi zaprzęgami

Po południu udajemy się na zwiedzanie Lodowego Hotelu. Dowiemy się, jak taki hotel powstaje (każdego roku budowany jest na nowo!). Przechodząc przez lodowe korytarze dotrzemy do Lodowej Restauracji, gdzie spróbujemy lokalnych przysmaków. Po kolacji będziemy wypatrywać zorzy polarnej na niebie.

5 DZIEŃ Powrót do Polski

Wylot z Rovaniemi i lądowanie na lotnisku Chopina w Warszawie.

Warunki

Cena obejmuje:

 • przelot na trasie Warszawa - Rovaniemi - Warszawa
 • prywatny van podczas całego pobytu w Finlandii
 • 4 noclegi w hotelu 3* lub apartamencie
 • zwiedzanie Muzeum Arktikum
 • wizytę w Wiosce Świętego Mikołaja
 • wyjazdy na poszukiwanie zorzy polarnej
 • zwiedzanie Lodowego Hotelu
 • kolacja w Lodowej Restauracji
 • bilet wstępu do Rauna Park
 • opiekę pilota Kiribati Club
 • ubezpieczenie podróżne Signal Iduna KL 40 000 EUR (w tym następstwa chorób przewlekłych), NNW 15 000 PLN, bagaż 2 000 PLN
 • zestaw podróżnika Kiribati Club

Cena nie obejmuje:

 • pozostałego wyżywienia
 • wydatków osobistych
 • wycieczek fakultatywnych
 • obowiązkowej składki na Turystyczny Fundusz Gwarancyjny i Pomocowy: 20 PLN/os.

Zaliczka: 

1 000 PLN

Wielkość grupy:

6 - 12 osób

Pogoda:

Wycieczkę organizujemy w terminach od grudnia do marca, gdy warunki pogodowe umożliwiają realizację programu - dopisuje śnieg oraz panują najlepsze warunki do obserwacji zorzy polarnej. 

Atrakcje dla chętnych:

Nocne safari na skuterach śnieżnych

Czas trwania: ok. 3h, koszt: 138 EUR/os. Przy sprzyjającej pogodzie możliwość obserwacji zorzy polarnej.
Wycieczka rozpoczyna się od tranferu z hotelu do bazy skuterów śnieżnych, gdzie po zaopatrzeniu się w niezbędne wyposażenie (zapewniane przez organizatora: ciepłe ubranie, rękawice, buty, kask) wszyscy przechodzą kurs jazdy skuterem. W czasie jazdy przewidziane są postoje na podziwianie arktycznej przyrody oraz ciepłe napoje i lekki posiłek przy ognisku. Uwaga: w czasie wycieczki podróżuje się w dwie osoby na jednym skuterze.

Wycieczka psimi zaprzęgami

Czas trwania: ok. 2h 30 min, koszt: 175 EUR/os. Wycieczka rozpoczyna się od spotkania z przewodnikiem w hotelu, po czym udajemy się do ośrodka psów husky. Tutaj odbywa się krótka lekcja instruktażowa na temat radzenia sobie z zaprzęgiem. Na saniach jedzie jedna lub dwie osoby, przy czym każda ma możliwość prowadzić zaprzęg. Przejazd trwa półtorej godziny. Na szlaku raz jesteś pasażerem, a raz kierującym zaprzęg, czyli maszerem. W czasie wycieczki organizowane są krótkie postoje na zdjęcia, podziwianie widoków lub ciepły napój. Odpowiednie ubranie i obuwie gwarantuje organizator. Zawarte jest ono w cenie safari.

Wycieczka reniferowymi zaprzęgami

Czas trwania: ok. 2h 30 min, koszt: 142 EUR/os.Przejazd do parku reniferów, gdzie rozpoczyna się przejażdżka saniami ciągniętymi właśnie przez te zwierzęta. Przeprawa przez ośnieżony las do ośrodka, w którym przy ognisku przyrządzimy kiełbaski i napijemy się tradycyjnej fińskiej kawy. Jeśli pogoda będzie sprzyjać, na niebie zobaczymy zorzę polarną. Powrót na saniach do parku, a następnie samochodem do hotelu.

Ciekawe artykuły

Treść oferty oraz galeria zdjęć imprezy turystycznej FINLANDIA: Zorza polarna u Świętego Mikołaja pochodzą od biura Kiribati Club, które jest organizatorem wyjazdu. Dzięki tej wyprawie można zwiedzić i poznać kulturę, tradycję oraz krajobraz takich krajów jak: Finlandia. Wycieczka obejmuje wyżywienie typu śniadania. Główna forma aktywności podczas tego wyjazdu to Wycieczki, Inne, która pozwala na spędzenie wakacji w sposób aktywny. W przypadku zainteresowania ofertą prosimy o kontakt telefoniczny lub email. Gwarantujemy wiele wrażeń i wspaniałą przygodę.