Czechy i Morawy Południowe: Sylwester w krainie wina

Formy aktywności
Wyżywienie
szczegóły w warunkach

Wycieczka chwilowo niedostępna.

O wyprawie

Czechy i Morawy Południowe: Sylwester w krainie wina

 • Sylwester o smaku morawskiego wina!
 • Zabawa do białego rana w winnicy na szczycie wzgórza!
 • Degustacje u lokalnych winiarzy w winiarskich piwniczkach
 • Piesza wycieczka przez morawskie wzgórza
 • Średniowieczne piwnice w Čejkovicach i pałacowe ogrody w Lednicach
 • Zwiedzanie Brna i noworoczny relaks w saunach!

Zapraszamy na wyjazd na sylwestra i Nowy Rok na południowe Morawy – winiarski region na pograniczu czesko-słowackim z ciekawą austro-węgierską historią, wciąż żywymi tradycjami i gościnnymi mieszkańcami, których uwielbiamy nie tylko za podobny, słowiański język, ale również pyszne (choć specyficzne ;-) jedzenie i przede wszystkim - wysokiej jakości wino docenione przez znawców na całym świecie.

Zapraszamy Was na wspólną wycieczkę na południowe Morawy, podczas której poznamy lokalnych winiarzy we Vrbicach, zabawimy się przy dźwiękach lampek do wina, spróbujemy lokalnych specjałów, zwiedzimy okoliczne wsie i winiarskie piwniczki, pójdziemy na długi spacer przez morawskie wzgórza.

Poznamy Brno, winiarskie piwnice w Čejkovicach, wdrapiemy się na platformę widokową nad winnicami!

Sylwestrową noc przetańczymy w eleganckiej winiarni na szczycie wzgórza wśród winnic wraz z mieszkańcami Czech, którzy zjeżdżają się do tego wyjątkowego miejsca z całej republiki!

Tam też będziemy zakwaterowani przed i po zabawie! W sylwestrową noc zapraszamy na bufetową kolację, zapraszamy do tańca w salach z rozmaitą muzyką - morawską folkową, z lat 70', nowoczesną, lub na solowe występy muzyków! Do tego możliwości degustacji wyrobów winnicy w której się bawimy, w tym morawskich sektów (win musujących)! 

Zapraszamy na wycieczkę do naszych południowych sąsiadów, by wkroczyć w Nowy Rok w winiarsko-morawskich nastrojach :-)

Program

RAMOWY PROGRAM WYJAZDU:

DZIEŃ 1, 29.12.2023 (piątek)

Rozpoczynamy nasz sylwestrowy wyjazd w Katowicach o godz. 15:00. Przejazd autobusem do Brna, stolicy południowych Moraw. Zakwaterowanie w hotelu i wyjście na kolację do restauracyjnego browaru w centrum Brna. Dla chętnych kontynuacja wieczoru w brneńskich lokalach :)

Nocleg w Brnie.

DZIEŃ 2, 30.12.2023 (sobota)

Zapraszamy na przedpołudniowy spacer po Brnie, drugim co do wielkości mieście Republiki Czeskiej. To bogate w atrakcje i rozwijające się miasto obfituje w tereny zielone, oraz liczne zabytki. Spróbujemy odczytać godzinę ze słonecznego zegara na Placu Wolności, znaleźć brneńskiego krokodyla, a z parku Denisovy Sady spojrzymy na panoramę miasta.

Ruszamy na morawską prowincję! W Lednicach zobaczymy wpisany na listę UNESCO zespół pałacowo-parkowy Lednice-Valtice. Spacer po największym w Europie stworzonym przez człowieka terenie parkowym. Piękny pałac, meandrująca rzeka Dyja i wieża widokowa w stylu mauretańskim, zwana Minaretem.

W Čejkovicach zejdziemy do podziemi, gdzie w winnych piwnicach wydrążonych jeszcze w XIII w. przez przez zakon templariuszy dojrzewają kolejne roczniki wybitnych trunków.

Pod wieczór dojeżdżamy do eleganckiego pensjonatu w winnicy na szczycie wzgórza. Zakwaterowanie i możliwość wspólnej kolacji w restauracji i degustacji lokalnych win!

Nocleg w pensjonacie Vinařství U Kapličky.

DZIEŃ 3, 31.12.2023 (niedziela)

Sylwestrowy trekking przez okoliczne wzgórza. Podczas 11-km spaceru przejdziemy przez Niebieskie Wzgórza, wioskę Kobylí i położoną wśród winnic platformę widokową, skąd rozciąga się niesamowity widok na Morawy. Dotrzemy do Vrbic, gdzie odwiedzimy winiarza w piwniczce wydrążonej w ziemi. Powrót do zakwaterowania na winnicy.

Przygotowanie do wieczornej imprezy :-) Sylwestrowa zabawa obejmuje bufetową kolację, tańce przy różnorodnej muzyce, od morawskiego folku po hity z lat '70 i muzykę nowoczesną! To wspólna impreza dla licznych gości pensjonatu na winnicy! 

Nocleg w pensjonacie Vinařství U Kapličky.

DZIEŃ 4, 01.01.2024 (poniedziałek)

Po późnym noworocznym śniadaniu wyjazd z morawskiej wsi. Po drodze przystanek w malowniczym Štramberku. Miasteczko słynie z krętych uliczek, drewnianej architektury, wzgórza z wieżą obronną, miejskiego browaru ”Štramberk”, oraz z wyrobu “niedźwiedzich uszu” - pysznych słodkości z ciekawą historią. Spacery i czas na obiad w miejskim browarze na samym rynku. Powrót do Katowic około godz. 18.

Warunki

ZAPEWNIAMY W CENIE SYLWESTROWEJ WYCIECZKI NA MORAWY:

 • transport tam i z powrotem busem na trasie Katowice-Morawy-Katowice
 • transfery busem wg programu
 • opiekę polskojęzycznego pilota
 • zakwaterowanie: 1x w pensjonacie/hoteliku w Brnie i 2x w eleganckim pensjonacie na szczycie winnicy
 • 1x degustacja wina w średniowiecznych piwnicach założonych przez Templariuszy
 • 1x degustacja wina u winiarza na morawskiej wsi
 • 3x śniadanie w hotelu
 • zabawa Sylwestrowa w winiarni w miejscu zakwaterowania; w cenie: bufetowa kolacja, szampan o północy, koncerty kapel, występy DJ-ów, taneczna impreza do białego rana 
 • pakiety informacyjne
 • obowiązkową gwarancję ubezpieczeniową biura podróży
 • ubezpieczenie NNW i KL i ubezpieczenie bagażu do 200 Euro
 • obowiązkową opłatę na państwowy Turystyczny Fundusz Gwarancyjny (TFG) za każdą osobę
 • obowiązkową opłatę na państwowy Turystyczny Fundusz Pomocowy (TFP) za każdą osobę
 • ubezpieczenie na wypadek zarażenia się wirusem (COVID-19) podczas pobytu za granicą

WE WŁASNYM ZAKRESIE:

 • pozostałe wyżywienie poza kolacją Sylwestrową
 • pozostałe napoje poza degustacjami

ZAKWATEROWANIE:

Będziemy spać w pokojach 2-osobowych z łazienkami w pensjonacie na szczycie winnicy Vinařství U Kapličky we wsi Zaječí.
W pensjonacie jest możliwość skorzystania ze strefy saun i jacuzzi, zjedzenia kolacji w restauracji i skorzystania z baru, oraz wzięcia udziału w degustacji win.

WYŻYWIENIE:

Przysmaki kuchni czeskiej, morawskiej, nieco różniącej się od polskiej kuchni, ale nie stanowiącej zaskoczenia dla naszych żołądków :)

TRANSPORT:

Przejazd busem lub minibusem w zależności od liczby chętnych.

MIEJSCE ROZPOCZĘCIA WYCIECZKI:

Miejscem rozpoczęcia wycieczki są Katowice (Centrum Handlowe Trzy Stawy, przy autostradzie A4).

GRUPA:

Tym razem zabawimy się w nieco większym gronie, grupa może liczyć od 8 do 30+ osób. W końcu Sylwester zdarza się raz w roku a wraz z nim wyśmienita okazja do poznania nowych ludzi. W Sylwestrowej zabawie będą też uczestniczyło wielu innych gości pensjonatu, będzie to duża impreza :-)

WYJAZD:

Miejscem rozpoczęcia wycieczki są KATOWICE.

INNE:

Dni i punkty programu wyjazdu mogą się zmienić w zależności od terminu wyjazdu lub w wyniku sytuacji na miejscu.

Ciekawe artykuły

Treść oferty oraz galeria zdjęć imprezy turystycznej Czechy i Morawy Południowe: Sylwester w krainie wina pochodzą od biura Barents, które jest organizatorem wyjazdu. Dzięki tej wyprawie można zwiedzić i poznać kulturę, tradycję oraz krajobraz takich krajów jak: POZOSTAŁE. Wycieczka obejmuje wyżywienie typu szczegóły w warunkach. Główna forma aktywności podczas tego wyjazdu to Wycieczki, która pozwala na spędzenie wakacji w sposób aktywny. W przypadku zainteresowania ofertą prosimy o kontakt telefoniczny lub email. Gwarantujemy wiele wrażeń i wspaniałą przygodę.