Jezioro Ledro i Garda

Kraje
Formy aktywności
Wyżywienie
szczegóły w warunkach

Wycieczka chwilowo niedostępna.

O wyprawie

Jezioro Ledro, to taka perełka pozostająca w cieniu Gardy.
To stosunkowo niewielki akwen górski wciśnięty pomiędzy górskie szczyty i jedno z wielu górskich jezior północnych Włoch. Ledro, to także nazwa bocznej doliny odchodzącej od Jeziora Garda. Położone nieco z boku od słynnej Gardy, stanowi miejsce spokojne i nie tak mocno oblegane. Uważane jest za jedno z najczystszych włoskich jezior.  Kilka kilometrów na wschód pomiędzy stromymi górami leży Jezioro Garda, ze swoim śródziemnomorskim klimatem i roślinnością, jest jednym z najatrakcyjniejszych obszarów wakacyjnych Europy.

W drugiej połowie maja proponujemy wyprawę trekkingową nad włoskie jeziora górskie. O tej porze wiosna jest tu już w pełni nawet w wyższych górach. Zawężyliśmy obszar eksploracji do niewielkiego, a bardzo malowniczo położonego Jeziora Ledro, oraz gór położonych nad północną częścią Jeziora Garda. W sumie proponujemy 8 tras trekkingowych. Wejdziemy na najwyższe szczyty wokół Jeziora Ledro. Przejdziemy widokowymi trasami nad Rive del Garda. Baza wypadowa znajdować się będzie w Dolinie Ledro. Stąd na trasy będziemy dojeżdżać autokarem. Trasy piesze pokonujemy na lekko, tylko z małym plecakiem. Dla chętnych propozycje tras via ferratowych. Podstawowe trasy nie posiadają większych trudności ale w wielu wypadkach mają duże przewyższenia.

Program

1 DZIEŃ

Piątek 20.05.2022

Wyjazd w godzinach wieczornych z Wrocławia i Świdnicy. Przejazd do Włoch.

2 DZIEŃ

Sobota 21.05.2022

W godzinach porannych przyjazd do Włoch.

Trekking. Trasa 1:  CENIGA – ARCO

    Na początek, po nocnej podróży, krótka trasa poprowadzona grzbietem skalnym ponad rzeką Sarca. Koniec trasy w miasteczku Arco, pięknie położonym niedaleko północnego brzegu jeziora Garda. Arco to mekka wspinaczki. Tu znajduje się wiele sklepów ze sprzętem wspinaczkowym. Symbolem miasta jest zamek spektakularnie położony na skale, uwieczniany na wielu zdjęciach i obrazach. Po zwiedzeniu zamku przejazd do bazy nad Jeziorem Ledro.

     Długość trasy około 7 km. Czas przejścia około 5 godzin. Początek trasy:  100 m, najwyższy punkt 434 m, koniec trasy 100 m (wysokości w m. n. p. m.)     

Przejazd do miejsca noclegowego i nocleg.

3 DZIEŃ

Niedziela 22.05.2022

Trekking. Trasa 2:  MONTE CADRIA

Monte Cadria, to najwyższy szczyt rejonu Doliny Ledro ale i całego regionu Gardy. Mierzy 2254 m. n. p. m. Trasa ma charakter pętli zaczynającej się w miejscowości Lenzumo.

     Długość trasy około 15 km. Czas przejścia około 9 godzin. Początek trasy: 800 m, najwyższy punkt 2254 m, koniec trasy 800 m (wysokości w m. n. p. m.)

Przejazd do miejsca noclegowego i nocleg.

4 DZIEŃ

Poniedziałek 23.05.2022

Trekking. Trasa 3:  MONTE CORNO

     Na południowej stronie Jeziora Ledro, ponad 1000 m ponad lustrem wody wznosi się szczyt Monte Corno (1732). Dzięki swemu położeniu rozciąga się stamtąd piękny widok na Dolinę i Jezioro Ledro. Trasa ma charakter pętli z zejściem do Jeziora Ledro Doliną Pur. Dla chętnych wariant trasy grzbietem z Monte Corno i Cima Caset łatwą via ferratą.   

     Długość trasy około 17 km. Czas przejścia około 8 godzin. Początek trasy:  650 m, najwyższy punkt 1732 m, koniec trasy 650 m (wysokości w m. n. p. m.)

Przejazd do miejsca noclegowego i nocleg.

5 DZIEŃ

Wtorek 24.05.2022

Trekking. Trasa 4:  CIMA ROCCA I VIA FERRATA DELL’AMICIZIA

    Ponad 1000 m wejście na strome skaliste zbocze Masywu Rochetty. Trasa niezmiernie widokowa. Panoramy Jeziora Garda i miasteczka Riva de Garda. Zejście do Doliny Ledro. Trasa w dwóch wariantach. Dla chętnych przejście via ferratą dell’Amizia, która wprowadza na Cima Sat (1276 m).

     Długość trasy około 10 km. Czas przejścia około 7 godzin. Początek trasy: 100 m, najwyższy punkt 1080 m, koniec trasy 400 m (wysokości w m. n. p. m.)

Przejazd do miejsca noclegowego i nocleg.

6 DZIEŃ

Środa 25.05.2022

Trekking. Trasa 5:  MONTE CARONE

     Piękna, widokowa trasa, grzbietem górskim. W dużej części przejdziemy dawną granicą austrowęgiersko – włoską. Zaczynamy w miejscowości Pregasina, potem jeden z najlepszych punktów widokowych nad Gardą, Punta Larici. Zejście do Doliny Ledro.

Długość trasy około 15 km. Czas przejścia około 8 godzin. Początek trasy:  500 m, najwyższy punkt 1620 m, koniec trasy 500 m (wysokości w m. n. p. m.)

Przejazd do miejsca noclegowego i nocleg.

7 DZIEŃ

Czwartek 26.05.2022

Trekking. Trasa 6:  STARĄ DROGĄ PONALE  

Trasa 6a: VIA FERRATA SUSATTI

    Zanim zbudowano nową drogę łączącą Jezioro Garda z Doliną Ledro, wykorzystywano do komunikacji starą XIX wieczną drogę Ponale. Kiedy była budowana stanowiła istny cud techniki. Wznosiła się licznymi zakrętami, tunelami poprzez skały. W 2004 roku została zamknięta dla ruchu kołowego. Dziś wykorzystywana jako droga wędrówek pieszych i rowerowych. Należy do najbardziej widokowych tras nad Gardą. Przejdziemy w dużej części tą trasą, by dotrzeć do Riva del Garda

Dla chętnych przejście via ferraty Susatti, poprowadzonej w swych najwyższych odcinkach prawie 1000 m nad lustrem Gardy.

Długość trasy 6 około 11 km. Czas przejścia około 5 godzin. Początek trasy:  650 m, najwyższy punkt 650 m, koniec trasy 80 m (wysokości w m. n. p. m.)

Długość trasy 6a około 11 km. Czas przejścia około 8 godzin. Początek trasy:  650 m, najwyższy punkt 980 m, koniec trasy 80 m (wysokości w m. n. p. m.)

Przejazd do miejsca noclegowego i nocleg

8 DZIEŃ

Piątek 27.05.2022

Trekking. Trasa 7:  CIMA D’ORO I CIMA PARI

     Trasa poprzez szczyty znajdujące się po północnej stronie Doliny Ledro. Cima d’Oro i Cima Pari, wznoszą się ponad 1000 m ponad lustro Lago di Ledro.

Długość trasy około 15 km. Czas przejścia około 8 godzin. Początek trasy:  650 m, najwyższy punkt 1990 m, koniec trasy 650 m (wysokości w m. n. p. m.)

Przejazd do miejsca noclegowego i nocleg

9 DZIEŃ

Sobota 28.05.2022

Wykwaterowanie i wyjazd w drogę powrotną.

Trekking. Trasa 8:  SENTIERO PANORAMICO NAGO – BUSATTE – TEMPESTA

     Ostatniego dnia, po wykwaterowaniu przejdziemy niedługą ale panoramiczną ścieżką Busatte – Tempesta, nad północno – wschodnim wybrzeżu Jeziora Garda. Szlak ten uważany jest za jeden z najpiękniejszych w rejonie jeziora Trasa obfituje w spektakularne widoki na jezioro. Poprowadzana jest w wielu miejscach poprzez kładki i schody, których jest tu podobno 400. 

CASTELLO DI DRENA / VIA FERRATA SALLAGONI

Po przejściu niedługiej trasy nad Gardą przejedziemu kilkanaście km na północ, by zobaczyć malowniczo położone na wzgórzu ruiny zamku Castello di Drena. Dla chętnych przejście krótką via ferratą Sallagoni niemal pod sam zamek.

Długość trasy około 8 km. Czas przejścia około 1,5 godziny. Początek trasy:  200 m, najwyższy punkt 370 m, koniec trasy 370 m (wysokości w m. n. p. m.)

Po zwiedzeniu zamku wyjazd w drogę powrotną.

10 DZIEŃ

Niedziela 29.05.2022

Przyjazd do Świdnicy i Wrocławia w godzinach porannych.

Warunki

Świadczenia zawarte w cenie:  

  • 7 noclegów w apartamentach 5 osobowych. Apartamenty wyposażone w aneksy kuchenne
  • 8 trekkingów górskich
  • Przejazd autokarem podczas realizacji programu.
  • Ubezpieczenie NNW i KL
  • Obowiązkowa opłata na UFG i TFP
  • Obsługa przewodnika górskiego na trasach pieszych

Cena nie zawiera:

  • Wydatków własnych uczestników.
  • Wyżywienia.
  • Innych biletów wstępu
  • Możliwość wykupienia ubezpieczenia kosztów rezygnacji z podróży

DODATKOWE INFORMACJE

  • Dokumentem podróżnym może być dowód osobisty, lub paszport.
  • Wskazane jest posiadanie ze sobą karty EKUZ
  • Posiłki przygotowujemy samodzielnie. Zakwaterowanie w obiektach posiadających aneksy kuchenne.
  • Zaopatrzenie w produkty żywnościowe w lokalnych marketach.
  • Wycieczka ma charakter górski i wymaga odpowiedniego przygotowania.
  • Kolejność jak i przebieg tras może się zmienić. O kolejności tras ostatecznie decyduje na miejscu organizator lub przewodnik.
  • Realizacja programu uzależniona od warunków atmosferycznych.
  • Trasy górskie przeznaczone dla osób w każdym wieku. Wymagana kondycja do przejścia kilkunastokilometrowej trasy.
  • Trekkingi odbywają się w tzw. „wersji na lekko”. Tzn, że bagaże zostają w miejscu zakwaterowania. Na trasę zabieramy tylko podręczny plecak z wyposażeniem na jednodniową wycieczkę.
  • Wersje tras z via ferratami uczestnicy pokonują indywidualnie, na własne ryzyko i odpowiedzialność.
  • W razie złych warunków pogodowych w dniach dojazdów i powrotów alternatywnie wycieczka objazdowa.

Ciekawe artykuły

Treść oferty oraz galeria zdjęć imprezy turystycznej Jezioro Ledro i Garda pochodzą od biura Piotr Żuk, które jest organizatorem wyjazdu. Dzięki tej wyprawie można zwiedzić i poznać kulturę, tradycję oraz krajobraz takich krajów jak: Włochy. Wycieczka obejmuje wyżywienie typu szczegóły w warunkach. Główna forma aktywności podczas tego wyjazdu to Wycieczki, Trekking, która pozwala na spędzenie wakacji w sposób aktywny. W przypadku zainteresowania ofertą prosimy o kontakt telefoniczny lub email. Gwarantujemy wiele wrażeń i wspaniałą przygodę.