Dolomity Brenta, Adamello, Stelvio, Dolomity Catinaccio

Kraje
Formy aktywności
Wyżywienie
szczegóły w warunkach

Wycieczka chwilowo niedostępna.

O wyprawie

TREKKINGI WOKÓŁ DOLINY SŁOŃCA (VAL DI SOLE)

Odwiedzimy region Trentino w Północnych Włoszech. Skarbem tego obszaru są Dolomity wpisane na listę UNESCO.

Niemniej fascynyjące są inne pasma, jak Stelvio, Adamello, czy Dolomiti di Brenta. Naszą bazą wypadową będzie Dolina Słońca – Val di Sole. Stąd codziennie będziemy się przemieszczać w okoliczne góry. Podczas dwóch tygodniowych pobytów przemierzymy trasy w najpiękniejszych zakątkach Dolomiti di Brenta. Choć wbrew swojej nazwie Brenta nie należy do Dolomitów, to nie znaczy, że ustępuje im urodą i atrakcyjnością. Wręcz przeciwnie, pomimo wydawałoby się niedostępności, poprowadzono tutaj fantastyczne trasy dla przeciętnego piechura, jak i via ferraty o różnym stopniu tudności.

Oprócz samej Brenty odwiedzimy pasma sąsiednie, Adamello i Presanellę. Bo właśnie Brenta najlepiej prezentuje się z Grupy Presanella, gdzie odbija swe białe ściany w taflach górskich jezior. W dole pomiędzy Brentą, a Presanellą bajkowy kurort Madonna di Campiglio. Jak co roku 8 niezapomnianych tras trekkingowych. Dla chętnych możliwość połączenia dwóch wypraw w jedną z 15 trasami, które nigdy się nie powtarzają.

Skrócony program wyjazdu:

Transport na miejsce i przemieszczanie się na miejscu zapewni nam autokar. Bazą wypadową będzie camping w Val di Sole, czyli Dolinie Słońca. Stąd też codziennie będziemy wyruszać autokarem na trasy. Zakwaterowanie w domkach campingowych, po 4 osoby. Domki wyposażone w aneksy kuchenne i łazienki. By w pełni wykorzystać pobyt, w dniu dojazdu , jak i powrotu zatrzymamy się w okolicach Bolzano. Tutaj przemierzymy, jedne z najbardziej malowniczych tras w Dolomitach, w grupie Catinaccio, po niemiecku Rosengarten. W bocznych dolinach, na północ od Val di Sole odwiedzimy Park Narodowy Stelvio. Głównym miejscem trekkingów będzie grupa skalna Dolomiti di Brenta. Chociaż, mimo swej nazwy nie należy do Dolomitów. Tutaj znajdują się niesamowicie położone trasy piesze dla każdego. Od łatwych ścieżek, do via ferrat, wymagających specjalnego sprzętu.

Centralnym punktem wypadowym w Brentę, będzie słynny kurort Madonna di Campiglio. Po przeciwnej stronie Madonny, grupa skalna Presanella, która znana jest ze swych górskich jezior i bajkowych widoków na Brentę. Na trasy dojeżdżamy autokarem. W niektórych przypadkach, gdzie autokar nie dojedzie, przemieścimy się miejscowymi busami, lub autami terenowymi. Tam gdzie dostępne są wyciągi i kolejki górskie będziemy je wykorzystywać Każdy z uczestników otrzyma Kartę Trentino. Uprawnia ona do korzystania bezpłatnie lub ze zniżkami z wielu okolicznych atrakcji. Są to bezpłatne wyciągi w Dolinie Val di Sole i Dolinie Peio.

Zniżki na wyciągi w Madonna di Campiglio. Karta Trentino upoważnia także do korzystania bezpłatnie z sieci komunikacyjnej (autobusy i pociągi) w Rejonie Trentino oraz z darmowych biletów do muzeów i zamków w okolicy. Pozwala to na samodzielne zorganizowanie sobie własnych pomysłów na wycieczki w okolicach, gdy nie chcemy jechać danego dnia na trekking. Trasy trekkingowe zostały tak opracowane, by nie nastręczały trudności przeciętnemu turyście obytemu w przemierzaniu trudniejszych szlaków tatrzańskich. W niektórych przypadkach oprócz normalnej trasy są zaproponowane alternatywne trasy trudniejsze.

Niektóre z tych trudniejszych tras zawierają przejścia poprzez łatwe drogi ubezpieczone tzw. via ferraty. Osoby, które zdecydują się na ten wariant muszą posiadać ze sobą odpowiedni sprzęt (lonże, uprzęże i kaski). Jest to pierwsza z dwóch tygodniowych wypraw. Można pozostać na część drugą i jeszcze dokładniej poznać rejon Trentino, bo łącznie obie wyprawy, to 15 niepowtarzających się spektakularnych tras górskich. Zapraszam do zapoznania się z programem szczegółowym.

Program

1 DZIEŃ

Piątek 23.07.2021

Wyjazd z Wrocławia i Świdnicy w godzinach wieczornych. 

2 DZIEŃ

Sobota 24.07.2021

Przyjazd do Włoch.

Po nocnej podróży, rozpoczniemy z rana trekking w Dolomitach.

Trasa 1: GRUPA CATINACCIO / ROSENGARTEN. RODA DI VAEL / ROTWAND
Wersja I:  Carezza (1600) – wjazd wyciągiem do Paolina Hutte (2130) – Passo Valojon (2500) – Rifugio Roda di Vael (2283) – Sentiero del Masare (2250) – Passo di Costalunga (1750)

Długość trasy 9 km
Czas przejścia około 5 godzin,
Przewyższenia łącznie: 550 w górę, 900 w dół

Wersja II: Carezza (1600)  – wjazd wyciągiem do Paolina Hutte (2130) – Passo Valojon (2500) – Ferrata Roda di Vael – Rifugio Roda di Vael (2283) – Sentiero del Masare (2250) – Passo di Costalunga (1750)

Długość trasy 9 km
Czas przejścia około 6 godzin,
Przewyższenia łącznie 700 w górę, 1000 w dół

Koszty dodatkowe: Kolejka górska Paolina: 11 euro od osoby, w przypadku jazdy w obie strony 15 euro

Catinaccio to jedna z najpopularniejszych grup Dolomitów. Stanowi ich zachodni skraj. Jej niemiecka nazwa to Rosengarten, co po polsku oznacza „różany ogród”. Nazwa ta nawiązuje do średniowiecznej legendy o królu Laurinie, który jakoby miał mieć tutaj ukryty między skalnymi ścianami różany ogród. Grupa skalna składa się z kilku części. Trasa tej wycieczki zaprowadzi nas w najbardziej na południe wysuniętą podgrupę Roda di Vael (niem. Rotwand, czyli czerwona ściana). Trasa prawie okrężna w dwóch wersjach. W wersji podstawowej okrążymy jeden z najwyższych szczytów tej podgrupy skalnej Roda di Vael, przechodząc przez Passo Vajolon. Alternatywna trasa poprowadzi nas piękną i widokową granią granią poprzez sam szczyt Roda di Vael. Trasa alternatywna w części graniowej stanowi dość łatwą via ferratę.

Po przejściu trasy pieszej czeka nas jeszcze ponad dwugodzinny dojazd Do miejsca zakwaterowania w Dolinie słońca – Val di Sole.

Zakwaterowanie i nocleg.

3 DZIEŃ

Niedziela 25.07.2021

Trekking w Dolomitach Brenta

Trasa 2: BRENTA. HALE NA MONTE SPINALE I TRAWERS PIETRA GRANDE
Wersja I: Madonna di Campiglio (1650) – wjazd kolejką na Monte Spinale (2104) – Rifugio Graffer (2261) – Val Delada di Campiglio – Campo Carlo Magno (1660)

Długość trasy około 14 km
Czas przejścia około 7 godzin
Przewyższenia łącznie 830 w górę, 1300 w dół

Wersja II: Madonna di Campiglio (1650) – wjazd kolejką na Monte Spinale (2104) – Rifugio Graffer (2261) – Passo Groste (2450) – Ferrata Gustavo Vidi – Val Delada di Campiglio – Campo Carlo Magno (1660)

Długość trasy około 16 km
Czas przejścia około 8 godzin
Przewyższenia łącznie 920 w górę, 1350 w dół

Koszty dodatkowe: Kolejka górska Spinale: około 7 euro od osoby

Drugi trekking rozpoczniemy w niekwestionowanej stolicy Brenty, Madonna di Campiglio. To znany na całym świecie ośrodek narciarski i letni kurort górski. Madonna di Campiglio rozłożyła się w wysoko położonej kotlinie na wysokości ponad 1500 m. n. p. m. pomiędzy szczytami Brenty i masywu Presanelli. Latem jest tu czynnych kilka kolejek górskich. My wykorzystamy jedną z nich, na stosunkowo niewysoki szczyt, Monte Spinale. Będziemy mieli do wyboru dwie trasy ze wspólnym początkiem poprzez zielone hale. Później trasy się rozchodzą. W podstawowej wersji przemierzymy piękny widokowy trawers ścianą Pietr Grande, by zejść w rejon Madonny, doliną Gelada. Wersja alternatywna pokrywa się w większości z tą podstawową, tylko środkowy odcinek poprowadzony jest wyższym trawersem Pietra Grande. I ten fragment stanowi ścieżkę ubezpieczoną, lub uważaną przez niektórych bardzo łatwą via ferratę Sentiero Gustavo Vidi. 

4 DZIEŃ

Poniedziałek 26.07.2021

Trekking w Parku Narodowym Stelvio.

Trasa 3: PN STELVIO. DOLINA RABBI. COLLECCHIO / GLECK
Piazzola (1200) – Rifugio Stella Alpina Al Lago Corvo (2400) – Collecchio (2957) – Rifugio Silvio Dorigoni (2400) – Piazzola (1200)

Długość trasy około 23 km
Czas przejścia około 10 godzin
Przewyższenia łącznie 1700 w górę, 1700 w dół

Dolina Rabbi, to ślepa dolina odchodząca na północ od Doliny Słońca. Góry wznoszące się ponad Dolinę Rabbi położone są w Parku Narodowym Stelvio. To największy park na terenie Alp, założony już w 1935 roku. Podstawowym celem naszej wycieczki będzie schronisko Stella Alpina. Zaraz nad schroniskiem w wysoko położonym kotle znajduje się kilka malowniczych jezior górskich z największym z nich o nazwie Corvo. Bezpośrednio zaś nad jeziorami wznosi się szczyt Collecchio (niem. Gleck), który osiąga niemal 3000 mnpm. Podana trasa, to okrężna, maksymalna opcja, przy dobrych warunkach pogodowych i dobrej kondycji uczestników. Będzie możliwość wejścia tylko na Collecchio i z powrotem, lub tylko do Jeziora Corvo i z powrotem. Trasa nie zawiera trudnych elementów asekuracyjnych, ale ze względu na duże przewyższenia, wskazana dobra kondycja.

5 DZIEŃ

Wtorek 27.07.2021

Trekking w Grupie Brenta

Trasa 4: BRENTA. SENTIERO ALFREDO BENINI
Wersja I: Madonna di Campiglio (1650) – wjazd kolejką na Passo Groste (2450) – Bocca alta Vallesinella (2875) – Rifugio Tuckett (2271) – Rifugio Casinei (1825) – Rifugio Vallesinella (1513)

Długość trasy około 12 km
Czas przejścia około 6 godzin
Przewyższenia łącznie 820 w górę, 1750 w dół

Wersja II: Madonna di Campiglio (1650) – wjazd kolejką na Passo Groste (2450) – Rifugio Tucket (2271) – Bocca del Tucket (2613) – Rifugio Casinei (1825) – Rifugio Vallesinella (1513)

Długość trasy około 13 km
Czas przejścia około 6 godzin
Przewyższenia łącznie 460 w górę, 1400 w dół

Koszty dodatkowe: Kolejka górska na Passo Groste: około 10 euro od osoby

Kolejna trasa trekkigowa, zwowu w Brencie. Tym razem z Przełęczy Groste wyruszymy na południe w centralną część Brenty. Z Madonny di Campiglio wjeżdżamy wyciągiem na Passo Groste. Jest to najlepszy i najwyższy punkt wyjścia na trasy w całym Masywie Brenty. Do wyboru będą dwie trasy. Pierwsza podstawowa, to łatwy i mocno uczęszczany trawers z Passo Groste do schroniska Tuckett. Po odpoczynku w schronisku zaproponujemy podejście w kierunku przełęczy Bocca del Tuckett i z powrotem powrót do schroniska Tucket, po czym w dół do Rifugio Vallesinella, mijając jeszcze po drodze Rifugio Casinei. Druga propozycja przejścia, to ścieżka poprowadzona główną granią Brenty. Nazywa się Sentiero Alfredo Benini. To ubezpieczona trasa, przez niektóre źródła nazywana via ferratą. Zejście z grani do schroniska Tuckett i dalej wspólną trasą w kierunku Madonny di Campiglio, poprzez schronisko Casinei do Rifugio Vallesinella. Stąd jest możliwość zejścia w dół około 4 km do Madonny lub zjazdu busem.

6 DZIEŃ

Środa 28.07.2021

Trekking w Grupie Brenta

Trasa 5: BRENTA. RIFUGIO XII APOSTOLI
Wersja I: Pinzolo (800) – wjazd wyciągiem na Doss del Sabion (2100) – Passo del Gotro (1847) – Passo del XII Apostoli (2575) – Rifugio XII Apostoli (2488) – Val Nardis – Doss del Sabion (2100) – zjazd wyciągiem do Pinzolo (800)

Długość trasy około 14 km
Czas przejścia około 7 godzin
Przewyższenia łącznie 1130 w górę, 1130 w dół

Koszty dodatkowe: Kolejka górska na Doss del Sabion: około 10 euro od osoby w jedą stronę, 14 euro w dwie strony.

Trekking, który pozwoli nam zobaczyć południową część Brenty. Celem wycieczki będzie dotarcie do Schroniska XII Apostołów położonego niemal na 2500 mnpm, prawie u podnóża najwyższego szczytu Brenty, Cima Tosa. Punktem wyjścia będzie miejscowość Pinzolo. Tutaj znajduje się czynna latem kolejka górska, którą wjeżdżamy na górujący nad Pinzolo szczyt Doss del Sabion. Początkowo równo, a potem czeka nas żmudne, ponad 3 godzinne podejście do schroniska XII Apostoli. Zejście przez Passo dei XII Apostoli. Przełęcz,  jak i schronisko swą nazwę zawdzięcza formacjom skalnym przypominającym skupionych razem. Zjeżdżamy do Pinzolo kolejką lub schodzimy pieszo.

7 DZIEŃ

Czwartek 29.07.2021

Trekking w Grupie Brenta

Trasa 6: BRENTA. SENTIERO PALMIERI
Rifugio Al Cacciatore (1820) – Rifugio Agostini (2410) – Costa di Ceda (2320) – Rifugio Pedrotti (2491) – Rifugio della Selvata (1657) – Rifugio Cros dell Altissimo (1431) – opcjonalnie zejście do Molveno.

Długość trasy około 16 km
Czas przejścia około 8 godzin
Przewyższenia łącznie: 1280 w górę, 1670 w dół

Koszty dodatkowe: Przejazd autami terenowymi do schroniska Cacciatore: około 10 euro od osoby.

Trasa w południowej części Brenty. Łatwa technicznie, łącząca ze sobą kilka schronisk górskich. Zaczynamy w miejscowości San Lorenzo u wylotu Doliny D’Ambiez. Samą kilkunastokilometrową dolinę pokonujemy wynajętymi autami terenowymi, docierając do schroniska Al Cacciatore. Stąd w górę do kolejnego schroniska, Agostini. Do następnych dwóch schronisk Tosa i Pedrotti, prowadzi niezwykle widokowa, nazywana balkonem Brenty, Sentiero Palmeri. Przez niektórych uważana za najpiękniejszą trasę Brenty. W swojej części posiada dwa warianty trawersu, jeden wyższy nieco trudniejszy i niższy, zupełnie łatwy. Zejście do doliny Val delle Seghe, skąd wynajętymi autami, bądź kilka km pieszo do Molveno. Molveno, to malowniczo położona miejscowość nad górskim jeziorem o tej samej nazwie. Świetny punkt wypadowy we wschodnie rejony Brenty.

8 DZIEŃ

Piątek 30.07.2021

Trekking w Grupie Presanella

Trasa 7: GRUPA PRESANELLA. SENTIERO DEI 5 LAGHI
Wersja I: Madonna di Campiglio (1500) – wjazd wyciągiem do Rifugio 5 Laghi (2069) – Lago Ritorto (2055) – Lago Gelato (2393) – Rifugio Nambino (1768) – Madonna di Campiglio (1550)

Długość trasy około 12 km
Czas przejścia około 5 godzin
Przewyższenia łącznie 530 w górę, 1030 w dół

Wersja II: Madonna di Campiglio (1500) – wjazd wyciągiem do Rifugio 5 Laghi (2069) – Lago Ritorto (2055) – Lago Gelato (2393) – Passo di Val Gelada (2515) Rifugio Artuich (1976) – Pellizano (930)

Długość trasy około 17 km
Czas przejścia około 7 godzin
Przewyższenia łącznie 720 w górę, 1830 w dół

Koszty dodatkowe: Kolejka górska 5 Laghi: około 7 euro od osoby

Presanella, to grupa skalna położona po drugiej stronie doliny Campiglio, o zupełnie innej budowie niż Brenta. Charakteryzuje ją m. in. duża ilość jezior górskich. Położenie naprzeciw Brenty i względnie duża wysokość, powoduje, że z obszaru tego rozciągają się niezapomniane panoramy Brenty. Łatwo tu dotrzeć wyciągami górskimi. My również wykorzystujemy wyciąg z Madonny di Campiglio i docieramy do Schroniska Pięciu Jezior (Rifugio 5 Laghi), by z wysokości ponad 2000 m.n.p.m. rozpocząć wędrówkę. Proponowana trasa, to klasyk wycieczek po grupie Presanelli. Nazwana jest Giro dei Cinque Laghi i pozwoli nam dotrzeć do pięciu, a nawet sześciu górskich jezior. Do Madonny di Campiglio schodzimy pieszo.

9 DZIEŃ

Sobota 31.07.2021

Wykwaterowanie.

Wyjazd w drogę powrotną.

Trekking w Dolomitach w Grupie Catinaccio.

Trasa 8: GRUPA CATINACCIO / ROSENGARTEN. TORRI DEL VAIOLET
Wersja I: Frommeralm (1743) – wjazd wyciągiem do Rifugio Fronza (2339) – Passo delle Coronelle (2630) – Rifugio Vajolet (2243) – Rifugio Re Alberto (2621) – powrót tą samą trasą do Rifugio Fronza – zjazd wyciągiem do Frommeralm

Długość trasy około 10 km
Czas przejścia około 6 godzin,
Przewyższenia łącznie 1300 w górę, 1300 w dół

Wersja II: Frommeralm (1743) – wjazd wyciągiem do Rifugio Fronza (2339) – Ferrata Passo Santner – Rifugio Passo Santner (2734) – Rifugio Re Alberto (2621) – Rifugio Vajolet (2243) – Passo delle Coronelle (2630) – Rifugio Fronza (2339) – zjazd wyciągiem do Frommeralm (1743)

Długość trasy około 7 km
Czas przejścia około 6 godzin,
Przewyższenia łącznie 900 w górę, 950 w dół

Koszty dodatkowe: Kolejka górska Re Laurino: 15 euro od osoby w dwie strony.

To wspólny dzień dla dwóch grup. Z jednymi będziemy się żegnać, a drugich witać. W tym dniu wspólnie z dwoma grupami odwiedzimy właściwe Dolomity, a w nich Grupę Catinaccio. To jedna z najbardziej popularnych grup Dolomitów, niezwykle malownicza ale i najczęściej odwiedzana. Położona jest w zachodnim skraju Dolomitów, niedaleko Bolzano. Niemiecka nazwa grupy „Rosengarten”, to w tłumaczeniu ogród różany. Nawiązuje ona do średniowiecznej legendy o królu Laurinie, który miał tu mieć ukryty zamek i ogród różany. Catinaccio składa się z czterech podgrup skalnych. Tym razem odwiedzimy tę środkową. Mamy propozycje dwóch wersji trasy. Podstawowa powiedzie nas tam i z powrotem poprzez przełęcz Coronele, Rifugio Vajolet, do schroniska Re Alberto. Miejsca niesamowitego, gdzie u jego stóp możemy podziwieć kocioł Gartl, w którym według legendy miał się znajdować różany ogród. Nad schroniskiem zaś wznoszą się iglice Vajolet, będące jednym z symboli Dolomitów. Otoczenie schroniska, to jeden z najbardziej znanych krajobrazów Dolomitów. W drugiej wersji zrobimy okrężną trasę dookoła Cima Cantinaccio, zahaczając o wszystkie atrakcje widokowe z trasy podstawowej. Trasę zaczniemy w odwrotnym kierunku niż podstawowa, przemierzając łatwą ferratę Passo Santner. Zjeżdżamy wyciągiem do miejsca startu. Część uczestników wraca do domu, a pozostali wraz z drugą grupą wracają do Doliny Słońca, by dalej odkrywać szlaki w rejonie Trentino. 

Wyjazd w dalszą część drogi powrotnej.

10 DZIEŃ

Niedziela 1.08.2021

Przyjazd do Wrocławia i Świdnicy w godzinach porannych.

Warunki

Świadczenia zawarte w cenie:  

  • Przejazd autokarem podczas realizacji programu.
  • Ubezpieczenie NNW i KL.
  • Osobę z biura do koordynacji programu.
  • Na trasach trekkingowych dwóch przewodników międzynarodowych UIMLA.
  • 7 noclegów w domkach kampingowych.
  • Opłatę klimatyczną. 
  • Opłata na obowiązkowy Turystyczny Fundusz Gwarancyjny.
  • Karta Trentino, która upoważnia do korzystania bezpłatnie z niektórych wyciągów i kolejek górskich, lub z 30 % zniżką. Wstęp bezpłatny do wielu obiektów muzealnych oraz korzystanie z bezpłatnej lokalnej komunikacji autobusowej i kolejowej.

Cena nie zawiera:

  • Wydatków własnych uczestników.
  • Wyżywienia.
  • Biletów na wyciągi i kolejki górskie (szczegóły dotyczące cen w programie szczegółowym).
  • Przejazdów prywatną komunikacją lokalną, tam gdzie nie będzie mógł wjechać autokar. 
  • Innych biletów wstępu.
  • Możliwość wykupienia ubezpieczenia kosztów rezygnacji z podróży turystycznej: koszt ok. 3% ceny wycieczki.
  • Możliwość wykupienia ubezpieczenia kosztów rezygnacji z podróży turystycznej i następstw chorób przewlekłych: ok. 7% ceny wycieczki.

DODATKOWE INFORMACJE

  • Dokumentem podróżnym może być dowód osobisty, lub paszport. 
  • Wskazane jest posiadanie ze sobą karty EKUZ
  • Bazą noclegową będzie jeden z campingów w Val di Sole (Dolinie Słońca)
  • Zakwaterowanie w domkach campingowych, po 4 osoby. Domki wyposażone w łazienki i aneksy kuchenne.
  • Posiłki przygotowujemy samodzielnie w oparciu o aneksy kuchenne.
  • Zakupy produktów żywnościowych dokonujemy w miejscowych marketach.
  • Kolejność jak i przebieg tras może się zmienić. O kolejności tras ostatecznie decyduje na miejscu organizator lub przewodnik.
  • Realizacja programu uzależniona od warunków atmosferycznych.
  • Uczestnik powinien być wyposażony w niezbędna wyposażenie odpowiednie na całodniowy pobyt w górach.
  • Część tras biegnie w rejonie skalnym. Wskazane jest zabranie ze sobą kasków, jako standardowego wyposażenia.
  • Trekkingi odbywają się w tzw. „wersji na lekko” tzn, że bagaże zostają w miejscu zakwaterowania. Na trasę zabieramy tylko podręczny plecak z wyposażeniem na jednodniową wycieczkę.
  • Część z tras wymaga korzystania z wyciągów i kolejek.
  • W razie złych warunków pogodowych w dniach dojazdów i powrotów alternatywne zwiedzanie Trydentu lub Bolzano.
  • Uwaga, niektóre z tras alternatywnych zawierają przejścia po tzw. via ferratach. W programie szczegółowym oznaczone kolorem czerwonym. Są to propozycje dla chętnych, którzy już poruszali się po takich drogach lub dla tych, którzy chcieliby zacząć.  Via ferraty tu zaproponowane należą do łatwych. Wymagane jest odpowiednie wyposażenie (lonża, uprząż i kask). Wyjście na trasy zawierające via ferraty, poprzedzone będzie szkoleniem, jak odpowiednio posługiwać się sprzętem. Same przejścia via ferratami uczestnik pokonuje indywidualnie i na własną odpowiedzialność. Na szczegółowe pytania odpowiem mailowo lub telefonicznie.

Ciekawe artykuły

Treść oferty oraz galeria zdjęć imprezy turystycznej Dolomity Brenta, Adamello, Stelvio, Dolomity Catinaccio pochodzą od biura Piotr Żuk, które jest organizatorem wyjazdu. Dzięki tej wyprawie można zwiedzić i poznać kulturę, tradycję oraz krajobraz takich krajów jak: Włochy. Wycieczka obejmuje wyżywienie typu szczegóły w warunkach. Główna forma aktywności podczas tego wyjazdu to Trekking, która pozwala na spędzenie wakacji w sposób aktywny. W przypadku zainteresowania ofertą prosimy o kontakt telefoniczny lub email. Gwarantujemy wiele wrażeń i wspaniałą przygodę.