Boot Camp – treningi inne niż wszystkie
Padnij! Powstań! Walcz! Te trzy komendy mogą przywołać w myślach sceny z wojskowych obozów przetrwania, znanych nam głównie z amerykańskich filmów. Dyscyplina, rygor i niebywały wysiłek fizyczny to...
Na beskidzkich szlakach - w górach Polski
Środkowa część polskich Karpat, pomiędzy Tatrami a Beskidem Wyspowym, to bez wątpienia najbardziej atrakcyjny region górski w skali całego kraju. Tutaj na niewielkiej przestrzeni występuję największa różnorodność krajobrazów, tutaj blisko siebie znajdziemy trzy parki narodowe, tutaj też dziedzictwo dawnych wieków jest najlepiej zachowane, a doliny pełne są wspaniałych zabytków, w tym także tych wpisanych na listę UNESCO. Wspaniałe górskie hale, dzikie lasy. Długie grzbiety Beskidów, malownicze szczyty Pienin i skalne wierchy Tatr tworzą tutaj prawdziwą harmonijną całość, nad którą nie pozostaje nic innego, jak tylko się zachwycać! Nie trzeba chyba dodawać, że możliwości wycieczkowe są tutaj praktycznie nieograniczone a turysta, który tu zawita naraża się raczej na nadmiar wrażeń niż ich brak.
Nasz program jest tak ułożony, by w ciągu tygodnia pokazać najpiękniejsze miejsca, nie tylko te znane, ale także i te rzadziej odwiedzane, by zaznajomić z wszystkimi typami krajobrazu, by pokazać, że nasze Karpaty są piękne i warte poznania! Powędrujemy przez najwyższe szczyty Beskidu Wyspowego, Gorców, Beskidu Sądeckiego i Pienin; zobaczymy najwspanialsze górskie hale i polany, poczujemy klimat dawnych lat, kiedy na halach królowało pasterstwo; zobaczymy też niesamowite zabytki (także UNESCO), spróbujemy rozwiązać kilka karpackich tajemnic, a przy tym – z pewnością będziemy się dobrze bawić! Tak, że wracając na koniec bez wątpienia stwierdzimy, że polskie Karpaty to naprawdę jeden z najładniejszych zakątków tej części Europy!
Dzień 1 Odkryj Beskid Wyspowy
Wyjazd z Krakowa o godzinie 9:00 (okolice Dworca PKP i PKS). Przejedziemy przez pogórza i Beskid Makowski by dotrzeć na przełęcz Chyszówki, skąd wyruszymy na najwyższy szczyt Beskidu Wyspowego – Mogielicę (1170 m n.p.m.). Z jego szczytowych polan rozciąga się wspaniała panorama obejmująca polskie Beskidy od okolic Gorlic po Babią Górę! Stąd ruszymy dalej grzbietem na południe, by przez Jasień, na którym zachowała się dawna pasterska bacówka zejść na przełęcz Przysłop. Po południu przejazd na nocleg w okolicach Grywałdu, który stanie się naszą bazą na najbliższy tydzień.
Czas wędrówki: ok. 5 godzin | Suma podejść: ok. 650 m | Suma zejść: ok. 600 m | Dystans: ok. 14 km
Dzień 2 Małe Pieniny - połoniny z widokiem na Tatry
Ten dzień spędzimy w Pieninach. Zaczniemy od przejazdu do malowniczych Jaworek, skąd wyruszymy słynnym Wąwozem Homole w górę. Głównym celem będzie Wysoka – niezwykle malowniczy szczyt w małych Pieninach – najwyższy w całym paśmie skalic (1050 m n.p.m.). Stąd zaczniemy niezwykle malowniczą, wspaniałą pod względem widokowym wędrówkę grzbietem Małych Pienin, który pokryty wspaniałymi halami i łąkami przywodzi na myśl trochę bieszczadzkie połoniny. Łagodnie obniżając się zejdziemy do doliny Dunajca w Szczawnicy. Tutaj – w zależności od samopoczucia będzie można wybrać spacer deptakiem do uzdrowiska lub też śmiały wypad na słynny szczyt Sokolicy. Wieczorem powrót na nocleg.
Czas wędrówki: ok. 6 godzin | Suma podejść: ok. 750 m | Suma zejść: ok. 850 m | Dystans: ok. 19 km
Dzień 3 Polubić Lubań!
Tego dnia pora wyruszyć w Gorce. Wyjdziemy z Grywałdu zielonym szlakiem, który zaprowadzi nas na szczyt Lubania, gdzie stoi nowa wieża widokowa. Roztacza się z niej wspaniały widok, przede wszystkim na Tatry, który rozsławił nazwę szczytu już ponad 100 lat temu. Stąd czeka nas krótkie zejście na południe – wkrótce staniemy na szczycie góry Wdżar, która zbudowana jest ze skał wulkanicznych, co współtworzy jej oryginalność. Zajrzymy do dawnych kamieniołomów andezytu, które teraz wyglądają niczym dzikie górskie wąwozy, po czym zejdziemy na przełęcz Snozka, skąd wrócimy na nocleg. Po drodze zahaczymy jeszcze o zaporę w Czorsztynie, skąd wspaniale prezentuje się dolina Dunajca i górujący nad nią zamek w Niedzicy.
Czas wędrówki: ok. 5-6 godzin | Suma podejść: ok. 700 m | Suma zejść: ok. 550 m | Dystans: ok. 12 km
Dzień 4 No chyba, że Przehyba…
Następny dzień spędzimy w najwyższej partii Beskidu Sądeckiego, a naszym głównym celem będzie górująca nad okolicą Radziejowa (1266 m n.p.m.). Ponownie pojedziemy do Jaworek, tym razem jednak skierujemy się w przeciwną stronę – przez szerokie siodło Obidzy wejdziemy na Wielki Rogacz, a potem po stromym, ale krótkim podejściu zdobędziemy Radziejową. Na jej szczycie stoi najnowsza obecnie wieża widokowa w Beskidach – nie trzeba chyba dodawać, że widoki z niej są imponujące… Ze szczytu powędrujemy pofalowanym grzbietem, z kilkoma miejscami widokowymi w kierunku schroniska pod Przechybą. Po zasłużonym odpoczynku skierujemy się w stronę doliny Sopotnickiego Potoku by w Szczawnicy zakończyć wędrówkę.
Czas wędrówki: ok. 8 godzin | Suma podejść: ok. 900 m | Suma zejść: ok. 950 m | Dystans: ok. 20 km
Dzień 5 W królestwie Gorców - Turbacz
Nadeszła pora by zdobyć najwyższy szczyt Gorców – Turbacz (1310 m n.p.m.). Naszą trasę rozpoczniemy w Łopusznej, skąd powędrujemy czarnym szlakiem do niezwykle ciekawego Pucołowskiego Stawku – jednego z najładniejszych jeziorek osuwiskowych w naszych Beskidach. Znad jego brzegów rozciąga się wspaniała panorama Tatr, opiewana już prawie 200 lat temu przez Seweryna Goszczyńskiego. Stąd ruszymy na malowniczą polanę Cioski, gdzie spotkamy czerwony Główny szlak Beskidzki, który przez wspaniałą Długą Halę doprowadzi nas do schroniska pod Turbaczem. Po zasłużonym odpoczynku zejdziemy jednym ze szlaków do Nowego Targu, gdzie na koniec dnia będzie można zakosztować słynnych lodów na Rynku. Wieczorem powrót na nocleg.
Czas wędrówki: ok. 7 godzin | Suma podejść: ok. 700 m | Suma zejść: ok. 750 m | Dystans: ok. 20 km
Dzień 6 Spiskie klimaty
Ostatniego dnia naszej wycieczki nie będziemy także próżnować. Na początek dnia pojedziemy do Dębna Podhalańskiego, gdzie zobaczymy jeden z najpiękniejszych drewnianych kościołów w Polsce, wpisany na Listę Dziedzictwa UNESCO. Stąd udamy się w polską część Spisza by wyruszyć na krótką, ale niezwykle malowniczą wycieczkę na szczyt Grandeus. Po zakończeniu trekkingu rozpoczniemy powrót do Krakowa, po drodze jeszcze zatrzymując się w niezwykle malowniczym zakątku jakim jest rezerwat Przełom Białki. Przyjazd do Krakowa około godziny 18.00.
Czas wędrówki: ok. 2-3 godziny | Suma podejść: ok. 200 m | Suma zejść: ok. 250 m | Dystans: ok. 8 km
Cena obejmuje:
Cena nie obejmuje:
Liczba uczestników: 15 - 25 osób
Zaliczka przy zgłoszeniu: 400 PLN
Padnij! Powstań! Walcz! Te trzy komendy mogą przywołać w myślach sceny z wojskowych obozów przetrwania, znanych nam głównie z amerykańskich filmów. Dyscyplina, rygor i niebywały wysiłek fizyczny to...
Dzisiejszy świat to świat wyzwań i przekraczania własnych granic. Wielu z nas chce doświadczać ekstremalnych, niecodziennych przeżyć. W naszych aktywnościach i zainteresowaniach szukamy adrenaliny, szaleństwa i podziwu ze...
Treść oferty oraz galeria zdjęć imprezy turystycznej Na beskidzkich szlakach - w górach Polski pochodzą od biura Horyzonty, które jest organizatorem wyjazdu. Dzięki tej wyprawie można zwiedzić i poznać kulturę, tradycję oraz krajobraz takich krajów jak: Polska. Wycieczka obejmuje wyżywienie typu śniadania i obiadokolacje. Główna forma aktywności podczas tego wyjazdu to Trekking, która pozwala na spędzenie wakacji w sposób aktywny. W przypadku zainteresowania ofertą prosimy o kontakt telefoniczny lub email. Gwarantujemy wiele wrażeń i wspaniałą przygodę.