Sylwester w Gruzji: Tbilisi, Kachetia i Kazbek

Kraje
Formy aktywności
Wyżywienie
szczegóły w warunkach

Wycieczka chwilowo niedostępna.

O wyprawie

Sylwester w Gruzji: Tbilisi, Kachetia i Kazbek

 • Majestatyczny Kazbek w zimowej scenerii krainy Chewi
 • Noworoczne Tbilisi w świątecznym wystroju
 • Znakomita zabawa w tradycyjnym gruzińskim stylu
 • Winna Kachetia zimą
 • Gruzińska pustynia i urokliwe Signagi

Sylwester w Gruzji! Gruzja urzeka o każdej porze roku: latem przyciąga słońcem, subtropikalnym klimatem i niepowtarzalnymi górskimi ścieżkami; jesienią gości najwspanialszym winem; wiosną budzi się do życia przyroda, zieleń kontrastuje z bielą szczytów. A zimą? Oprócz wyśmienitych warunków narciarskich w górskich kurortach, to także rewelacyjne miejsce na powitanie Nowego Roku!

Zapraszamy na intensywny sylwestrowy wypad do Gruzji! Oprócz świętowania Sylwestra i Nowego Roku w Gruzji, zobaczymy kilka ważnych gruzińskich zabytków, będziemy podziwiać majestat zimowego Kazbeku i głęboko odetchniemy na gruzińskiej pustyni, przejdziemy przez urokliwe Signagi, a także poznamy zimowe oblicze Tbilisi.

Program

RAMOWY PROGRAM WYJAZDU:

DZIEŃ 1

Spotkanie na lotnisku w Warszawie o godzinie 4:00. Wylot do Gruzji. Zwiedzimy kompleks klasztorów Gelati (UNESCO) z grobem króla Gruzji Dawida Budowniczego, zbudowany na skale klasztor Mocameta i katedrę Bagrati. Zatrzymamy się w historycznym centrum Kutaisi oraz zrobimy zakupy na kolorowym targu. Domowa kolacja w domu gruzińskich gospodarzy.

DZIEŃ 2

Przejazd do wschodniej Gruzji. Dotrzemy w okolice miasta Gori, gdzie zwiedzimy starożytne skalne miast Uplisciche. Następnie udamy się do pierwszej historycznej stolicy Gruzji – Mcchety. To religijne centrum kraju z wyjątkową katedrą Sweti Cchoweli (UNESCO), która kryje szatę Chrystusa i słup życia, o rzekomo uzdrowicielskich właściwościach. Jadąc historyczną i malowniczą Gruzińską Drogą Wojenną, wieczorem dotrzemy do kurortu narciarskiego Gudauri.

Dla chętnych możliwość organizacji nocnego szusowania na nartach lub snowboardzie. 

DZIEŃ 3

Po wczesnym śniadaniu wyruszymy w stronę pasma Wysokiego Kaukazu. Na Przełęczy Krzyżowej zobaczymy kolorowy pomnik, przedstawiający na mozaice średniowieczną królową Tamarę w towarzystwie traktorów i Jurija Gagarina. Dotrzemy do Stepancmindy, nad którą góruje majestatyczny szczyt Kazbek. Zobaczymy niezwykle położony klasztor Gergeti i Wąwóz Darialski. Popołudniu przejedziemy do stolicy Gruzji Tbilisi.

Dla tych, którzy od zwiedzania wolą aktywny wypoczynek możliwość pozostania w Gudauri i skorzystania z wyciągów narciarskich.

Wieczorem sylwestrowa impreza w gruzińskim domu - miejscu, gdzie Gruzini świętują Nowy Rok, z tradycyjną gruzińską muzyką i tańcami. Zabawę wspierać będzie wyborne gruzińskie wino i czacza.

DZIEŃ 4

Po sylwestrowych szaleństwach przed nami zwiedzanie Tbilisi. Zobaczymy piękną panoramę z najwyższego wzgórza miasta - Mtacmindy, zwiedzimy najważniejsze zabytki, w tym twierdzę Narikala i Stare Miasto. Po południu możemy zrelaksować się w tbiliskich łaźniach, by następnie zjeść pyszną kolację w towarzystwie niepowtarzalnego gruzińskiego wina.

DZIEŃ 5

Z Tbilisi wyruszymy na zwiedzanie Kachetii. Przez malowniczą przełącz Gombori dotrzemy do stolicy regionu Telawi, gdzie zatrzymamy się na lokalnym targu. Zwiedzimy również ważną cerkiew Ikalto. Stamtąd udamy się na zwiedzanie słynnych kachetyjskich winnic, z obowiązkową degustacją. Noc, oczywiście z odpowiednią ilością aromatycznego wina, spędzimy w miejscowości Signagi.

DZIEŃ 6

Rano w okolicach Signagi zobaczymy niezwykle położony żeński klasztor Bodbe, miejsce pochówku świętej Nino. Następnie jadąc przez stepową część Gruzji dotrzemy do kompleksu klasztornego Dawid Garedża, położonego w malowniczym miejscu na granicy z Azerbejdżanem. Przejazd do Udabno, do klimatycznej oazy prowadzonej przez Polaków - Kingę i Ksawerego, położonej z dala od zgiełku miasta pośród gruzińskiego stepu. Wieczorem, przy odrobinie dobrej pogody, pierwsze ognisko w tym roku!

DZIEŃ 7

Opuszczamy Kachetię i kierujemy się z powrotem do zachodniej Gruzji. Po drodze zwiedzimy jeden z najpiękniejszych zabytków Gruzji - skalne miasto Wardzia. Wieczorem pożegnalna domowa obiadokolacja u zaprzyjaźnionych gruzińskich gospodarzy.

DZIEŃ 8

Wylot do Polski. Lądowanie wczesnym popołudniem w Warszawie.

Warunki

ZAPEWNIAMY W CENIE WYCIECZKI:

 • bilet lotniczy w dwie strony z wszystkimi opłatami
 • bagaż nadawany i podręczny zgodnie z taryfą wagową linii lotniczych
 • opiekę polskojęzycznego pilota
 • transport klimatyzowanym minibusem lub autokarem
 • zakwaterowanie: 5x w pensjonatach lub domach gościnnych i 2x w hotelu
 • wyżywienie: 7x śniadanie, 5x obiadokolacja, 1x kolacja w ramach imprezy sylwestrowej
 • degustację wina w Kachetii (Gruzja)
 • pakiety informacyjne
 • obowiązkową gwarancję ubezpieczeniową biura podróży
 • ubezpieczenie NNW i KL i ubezpieczenie bagażu do 200 Euro
 • obowiązkową opłatę na państwowy Turystyczny Fundusz Gwarancyjny (TFG) za każdą osobę
 • obowiązkową opłatę na państwowy Turystyczny Fundusz Pomocowy (TFP) za każdą osobę
 • ubezpieczenie na wypadek zarażenia się wirusem (COVID-19) podczas pobytu za granicą

WE WŁASNYM ZAKRESIE:

 • 1 kolacja w Tbilisi
 • testy na obecność Covid-19 przed wylotem/powrotem (jeżeli dotyczy)

WYDATKI FAKULTATYWNE:

 • opłaty za wstępy do płatnych zabytków (około 15 EUR)
 • dopłata do pokoju jednoosobowego na cały wyjazd: 1000 PLN/os.

ZAKWATEROWANIE:

Podczas wyjazdu 5x będziemy zakwaterowani w pensjonatach / domach gościnnych, 2x w hotelu z osobną łazienką.
Pokoje są przeważnie dwuosobowe (jednak grupa znajomych lub indywidualni podróżnicy o tej samej płci mogą być zakwaterowani też w pokojach trzy- lub czteroosobowych).
Dla chętnych istnieje możliwość pokoju jednoosobowego przy dopłacie 1000 PLN za pobyt.

WYŻYWIENIE:

W cenie wycieczki zapewnione jest każdego dnia śniadanie oraz obiadokolacja (z wyłączeniem jednej obiadokolacji w Tbilisi).
W cenie jest również impreza sylwestrowa.

TRANSPORT:

Do dyspozycji podczas całej wycieczki będziemy mieć wygodny minibus lub autokar z klimatyzacją.

GRUPA:

Im nas więcej, tym zabawa lepsza! Minimalna liczba osób na wyjeździe wynosi 8.

POGODA:

W miejscach które odwiedzimy, pogoda jest bardzo zróżnicowana. W Wysokim Kaukazie, w tym okresie temperatura spada czasem do -15°C. Z kolei Kachetia i Tbilisi to najcieplejsze regiony Gruzji. Zwykle na przełomie grudnia i stycznia temperatura waha się tam od 0°C do 10°C. Na pustyni w Udabno w tym okresie zdarza się silny wiatr.

MIEJSCE WYLOTU:

Miejscem rozpoczęcia wycieczki jest Warszawa - lotnisko Chopina. Dla klientów mieszkających za granicą możemy zorganizować (za dopłatą) przelot z innego miejsca w Europie wprost do Gruzji.

INNE:

Dni i punkty programu wyjazdu mogą się zmienić w zależności od terminu wylotu lub w wyniku sytuacji na miejscu.

Ciekawe artykuły

Treść oferty oraz galeria zdjęć imprezy turystycznej Sylwester w Gruzji: Tbilisi, Kachetia i Kazbek pochodzą od biura Barents, które jest organizatorem wyjazdu. Dzięki tej wyprawie można zwiedzić i poznać kulturę, tradycję oraz krajobraz takich krajów jak: Gruzja. Wycieczka obejmuje wyżywienie typu szczegóły w warunkach. Główna forma aktywności podczas tego wyjazdu to Wycieczki, która pozwala na spędzenie wakacji w sposób aktywny. W przypadku zainteresowania ofertą prosimy o kontakt telefoniczny lub email. Gwarantujemy wiele wrażeń i wspaniałą przygodę.