Sylwester w Gruzji: Tbilisi, Kachetia i Kazbek

Kraje
Formy aktywności
Wyżywienie
szczegóły w warunkach
TerminCena
7 dni4 490

O wyprawie

Sylwester w Gruzji: Tbilisi, Kachetia i Kazbek

 • Majestatyczny Kazbek w zimowej scenerii krainy Chewi
 • Noworoczne Tbilisi w świątecznym wystroju
 • Znakomita zabawa w tradycyjnym gruzińskim stylu
 • Winna Kachetia zimą
 • Gruzińska pustynia i urokliwe Signagi

Gruzja urzeka o każdej porze roku. Latem przyciąga słońcem, subtropikalnym klimatem i niepowtarzalnymi górskimi ścieżkami, których przejść nie sposób wszystkich nawet przez lata. Jesienią gości zmęczonych wędrowców najwspanialszym winem, w tak wielu odmianach, że każdy znajdzie coś dla siebie. Wiosną to budząca się do życia przyroda, woda znowu zdobywająca panowanie nad naturą. A zimą? Oprócz coraz lepszych warunków narciarskich w górskich kurortach, to także wspaniałe miejsce, by powitać Nowy Rok!

Zapraszamy na krótki, choć intensywny sylwestrowy wypad do Gruzji! Oprócz świętowania nadejścia Nowego Roku, będziemy mieli okazję w zupełnie odmiennej scenerii zobaczyć kilka ważnych gruzińskich zabytków, a także podziwiać majestat zimowego Kazbeku. Odetchniemy też głębiej na gruzińskiej pustyni, w urokliwym Signagi, a także poznamy zupełnie inne oblicze Perły Kaukazu - Tbilisi.

Program

DZIEŃ 1 (sobota, 28.12.)

[UIA] Spotkanie na lotnisku w Warszawie o godzinie 4 rano. Przez Kijów (wymagany paszport) udamy się do Tbilisi, gdzie dotrzemy po południu. Przejedziemy od razu do urokliwej zimowej Kachetii, na pustynię w okolicach wioski Udabno, gdzie spędzimy noc.
[LOT] Spotkanie na lotnisku w Warszawie o godzinie 20 wieczorem. Nocny przelot do Gruzji i niezwłoczny przejazd na odpoczynek do Udabno.

DZIEŃ 2 (niedziela, 29.12.)

Odpoczynek z dala od zgiełku miasta. Leniwy spacer i zwiedzanie kompleksu klasztornego na granicy z Azerbejdżanem - Dawid Garedża. Wieczorem pierwsza impreza integracyjna, a przy odrobinie dobrej pogody - ostatnie ognisko w tym roku!

DZIEŃ 3 (poniedziałek, 30.12.)

Przejazd i zwiedzanie Kachetii. Przez pustkowie przejedziemy do pięknych winnic Kachetii. Odwiedzimy stolicę regionu Telawi oraz najważniejsze zabytki tej części kraju - cerkwie Ikalto i Bodbe. Noc, oczywiście z odpowiednią ilością aromatycznego wina, spędzimy w miejscowości Signagi.

DZIEŃ 4 (wtorek, 31.12.)

Przejazd do Tbilisi i zwiedzanie stolicy Gruzji. Po obiedzie i odpoczynku, musimy dobrze przygotować się do długiej nocy. Noc sylwestrową spędzimy w uroczej restauracji, gdzie towarzyszyć nam będzie tradycyjna gruzińska muzyka i taniec, a zabawę wspierać będzie nieograniczona ilość wina i czaczy.

DZIEŃ 5 (środa, 1.01.)

Dzień z pewnością rozpoczniemy późno :) Po południu będziemy dalej zwiedzać miasto, mając okazję, między innymi, zobaczyć piękną panoramę z najwyższego wzgórza miasta Mtacmindy. Zobaczymy najważniejsze zabytki, w tym twierdzę Narikala i Stare Miasto. Wieczorem kolacja noworoczna.

DZIEŃ 6 (czwartek, 2.01.)

Czeka nas długi, ale niezwykle malowniczy przejazd. Podziwiając po drodze starą stolicę Gruzji Mcchetę i twierdzę Ananuri, przejedziemy Gruzińską Drogą Wojenną do Stepancmindy, ostatniego miasteczka przed granicą, nad którym góruje majestatyczny Kazbek. Dla chętnych, będzie możliwość wejścia w stronę lodowca, gdzie zobaczymy niezwykle położony klasztor Gergeti. Jeśli pozwoli pogoda, czeka nas również ciekawy spacer nad zamarznięte zimą wodospady Gweleti. W drodze powrotnej zobaczymy zimową stolicę Gruzji Gudauri

DZIEŃ 7 (piątek, 3.01.)

[UIA] Pożegnanie z Tbilisi. Czas na ostatni spacer po mieście i zakup pamiątek. O godzinie 14 wyruszymy na lotnisko. O 17:30 wylot do Warszawy przez Kijów. Przylot do Warszawy o 20.30.
[LOT] Pożegnanie z Tbilisi. Wczesnoporanny przejazd na lotnisko. Przylot do Warszawy o 6.40.

Warunki

ZAPEWNIAMY W CENIE WYCIECZKI:

 • bilet lotniczy w dwie strony z wszystkimi opłatami
 • bagaż nadawany i podręczny zgodnie z taryfą wagową linii lotniczych
 • opiekę polskojęzycznego pilota
 • transport klimatyzowanym minibusem lub autokarem
 • zakwaterowanie: 3x w pensjonatach lub domach gościnnych i 3x w hotelu
 • wyżywienie: 6x śniadanie, 5x obiadokolacja, 1x kolacja w ramach imprezy sylwestrowej
 • degustację wina w Kachetii (Gruzja)
 • pakiety informacyjne i mapy
 • obowiązkową gwarancję ubezpieczeniową biura podróży
 • ubezpieczenie NNW i KL i ubezpieczenie bagażu do 200 Euro
 • obowiązkową opłatę na państwowy Turystyczny Fundusz Gwarancyjny (TFG) za każdą osobę

WE WŁASNYM ZAKRESIE:

 • Opłaty za wstępy do płatnych zabytków (około 15 EUR).

ZAKWATEROWANIE:

 • Podczas wyjazdu 3x będziemy zakwaterowani w pensjonatach lub domach gościnnych, 3x w hotelu z osobną łazienką.
 • Pokoje są dwuosobowe (jednak grupa znajomych lub indywidualni podróżnicy o tej samej płci mogą być zakwaterowani też w pokojach trzy- lub czteroosobowych).
 • Dla chętnych istnieje możliwość pokoju jednoosobowego przy dopłacie 1000 PLN za pobyt.

WYŻYWIENIE:

 • W cenie wycieczki zapewnione jest każdego dnia śniadanie oraz obiadokolacja.
 • W cenie jest również impreza sylwestrowa.

TRANSPORT:

Do dyspozycji podczas całej wycieczki będziemy mieć wygodny minibus lub autokar z klimatyzacją.

GRUPA:

Im nas więcej, tym zabawa lepsza! Minimalna ilość osób na wyjeździe wynosi 8.

KLIMAT:

W miejscach które odwiedzimy, pogoda jest bardzo zróżnicowana. W Wysokim Kaukazie, w tym okresie temperatura spada czasem do -15°C. Z kolei Kachetia i Tbilisi to najcieplejsze regiony Gruzji. Zwykle na przełomie grudnia i stycznia temperatura waha się tam od 0°C do 10°C. Na pustyni w Udabno w tym okresie zdarza się silny wiatr.

MIEJSCE WYLOTU:

Miejscem rozpoczęcia wycieczki jest Warszawa - lotnisko Chopina. Dla klientów mieszkających za granicą możemy zorganizować (za dopłatą) przelot z innego miejsca w Europie wprost do Gruzji. Ze względu na przesiadkę w Kijowie wymagany jest paszport.

Ciekawe artykuły

Treść oferty oraz galeria zdjęć imprezy turystycznej Sylwester w Gruzji: Tbilisi, Kachetia i Kazbek pochodzą od biura Barents, które jest organizatorem wyjazdu. Dzięki tej wyprawie można zwiedzić i poznać kulturę, tradycję oraz krajobraz takich krajów jak: Gruzja. Wycieczka obejmuje wyżywienie typu szczegóły w warunkach. Główna forma aktywności podczas tego wyjazdu to Wycieczki, która pozwala na spędzenie wakacji w sposób aktywny. W przypadku zainteresowania ofertą prosimy o kontakt telefoniczny lub email. Gwarantujemy wiele wrażeń i wspaniałą przygodę.