Rafting Słowenia + Austria 8 dni

Formy aktywności
Wyżywienie
własne
TerminCena
8 dni2 399
8 dni2 399
8 dni2 399

O wyprawie

Rafting Słowenia + Austria 8 dni

Soca w Alpach Julijskich (Słowenia) i Salza w Alpach Ennstalskich (Austria), czyli największe atrakcje na jednym wyjeździe!

Jeśli planujecie sobie dłuższy raftingowy urlop, to stworzyliśmy dla Was wyjazd combo obejmujący wypad do słonecznej Doliny Socy rozszerzony o dwudniowy spływ na Salzie w Austrii . Podczas niego będziecie mieli okazję popływać dwiema najciekawszymi rzekami w naszej ofercie przyciągającymi co roku tysiące amatorów sportów wodnych.

W programie czekają nas także piesze wycieczki w Alpy Julijskie, pobyt w górskiej stolicy Słowenii - Bovec'u, podziwianie najwyższego wodospadu Słowenii (Boka 102 m), ogniska, gitarowania i wiele innych atrakcji. Dodatkowo - dla Waszej wygody - nocujemy w wysokich standardów apartamentach.

W pigułce:

 • Błękitna Soca - perła Alp Julijskich
 • Szmaragdowa Salza - dzika i emocjonująca
 • 5 dni raftingu i codziennie inna atrakcja dodatkowa
 • największy Zipline w Europie
 • opcja kanioningu
 • opłaty za rzekę i park narodowy
 • Bovec - górska stolica Słowenii
 • Triglavski Park Narodowy
 • jezioro Slap Virje i wodospad Boka
 • stopniowalna trudność - codziennie zwiększamy prędkość
 • idealny dla początkujących - poradzą sobie wszyscy!:)
 • ognisko na zakończenie wyjazdu:)

"Wyjazd życia! Świetna zabawa, cudowne widoki, szansa na spróbowanie czegoś nowego :)"

Program

Dzień 1 - NIEDZIELA - przejazd do Słowenii przez Austrię

W zależności od wybranej opcji transportowej, spotykamy się w Katowicach (8:30), na dworcu autobusowym w Wiedniu (16:15) lub na lotnisku (16:30) (szczegoły w sekcji "Dojazd"). Na miejsce zakwaterowania docieramy wieczorem ok. godz. 21:00.

Dzień 2 - PONIEDZIAŁEK - Szkolenie i pierwsze raftingowe kroki na wodzie

Rano ok. 9:30 spotykamy się na wspólnym przywitaniu i wydaniu sprzętu osobistego: pianki, butów, kasków i kamizelek. Mierzymy wszystko i już po chwili ruszamy nad rzekę!:) Zaczynamy od szkolenia z techniki wiosłowania i procedur bezpieczeństwa. Błękitna Soca oferuje kilka odcinków, my – z racji pierwszego dnia – wybieramy sekcję spokojniejszą, choć nie pozbawioną bystrzy i bardzo malowniczą, leżącą nieopodal miasta Kobarid. Pierwszy dzień traktujemy treningowo, by przygotować się na wzrastające z każdym dniem emocje. W drugiej części dnia odwiedzamy zabytkowy Most Napoleona rozpięty nad bajkowym kanionem rzeki Soca, a także udajemy się na pobliskie wzgórze - mauzoleum, z którego roztacza się wspaniały widok na okolicę. W Kobaridzie odwiedzimy tez lokalną mleczarnię, przy której możemy nabyć pyszne sery, a także lokalne wino stołowe wprost ze ściany:)

Dzień 3 - WTOREK - drugi dzień spływu górskiego, wodospad BOKA

Zbiórka rano, ok godz. 10:00 i wyjazd na drugiej pływanie. Ubzrojeni w nowe umiejętności mierzymy się z kolejnym, bystrzejszym już nieco odcinkiem rzeki Soca. Rzeka zwęża się, a w jej korycie przybywa przeszkód. Spływ kończymy nieopodal Boki - spektakularnego wodospadu o wysokości 106 m. Podziwiać go można z małej platformy widokowej, do której dostać się można szlakiem pieszym w ok 15 min od parkingu.

Dzień 4 - ŚRODA - Najtrudniejszy odcinek rzeki SocA

Dziś czeka nas wymagający dzień. Po pierwsze, wybierzemy się na najtrudniejszy odcinek rzeki Soca. Nurt znacznie przyspieszy, a rzeka kluczyć będzie między ogromnymi głazami nie pozostawiając nam zbyt wiele czasu na manewry i omijanie. Jednocześnie jest to najpiękniejszy odcinek, którego przepłyniecie dostarczy wszystkim dużo radości i satysfakcji. Pływanie w swoistym skalnym ogrodzie to niesamowite przeżycie tak pod względem krajobrazowym, jak i sportowym.

Po południu już na własną rękę wprost z Bovca można udac się na spacer nad wodospad Virje i zaliczyć kąpiel w naturalnym, krystalicznie czystym basenie u jego podstaw (w tę i z powrotem ok 2 h)

Dzień 5 - CZWARTEK - KANIONING i ZIPLINE

Czwartek rezerwujemy sobie na dwie dodatkowe atrakcje. Po pierwsze: zipline. Największa tego typu instalacja w Europie, czyli 10 tyrolek rozpiętych ponad kanionem Ucja o łącznej długości prawie 4 km! Najdłuzsza z nich ma aż 800 metrów, podczas gdy do ziemi mamy ponad 100 metrów. Trudno szukać podobnej atrakcji w innym miejscu Europy. Podczas zjazdów zawsze towarzyszą nam lokalni instruktorzy.

Po drugie: kanioning, czyli wspinaczka na mokro:) Kanioning to fenomenalna atrakcja polegając na pokonywaniu stromego kanionu wypełnionego wodą za pomocą skoków, ślizgów i zjazdów na linach. Wszystko to w unikalnym krajobrazie wąskiego i kanionu Susec.

Obie atrakcje są dodatkowo płatne (50 i 59 euro). Osoby, które nie chcą wziąć w nich udziału - chętnie polecimy jedną z dziesiątek alternatyw: trekking nad jezioro Krnsko, rowery górskie, paralotnie, lot widokowy szybowcem. Ten dzień jest po to, by wycisnąć ze Słowenii maksimum wrażeń.

Dzień 6 - PIĄTEK - kolej gondolowa na Kanin

Zanim opuścimy Dolinę Socy, warto spojrzeć na nią raz jeszcze.. z góry. Kolej gondolowa na Kanin pomoże nam w 30 min pokonać aż 2000 metrów przewyższenia, dowążąc nas pod najwyższy szczyt w okolicy, czyli Kanin (2587 m n.p.m.). Na górze możemy wybrac się na krótą wycieczkę na grań, z której roztacza się widok na włoskie Alpy (przy dobrej pogodzie, która występuje tutaj nader często, widać ciągnące się na dziesiątki kilometrów alpejskie szczyty)

Po południu przejeżdżamy na miejsce noclegowe w Austrii.

DZIEŃ 7 - SOBOTA - rzeka Salza

Dziś łączymy się z ekipą weekendową i ruszamy na podbój Salzy. Początkowo rzeka płynie spokojnie, pozwalając nam przyzwyczaić się do sprzętu, już jednak po niecałym kilometrze rozpoczynają się pierwsze bystrza i fale. Na naszej drodze dziś wiele przygód, długich bystrzy, małych progów skalnych i uroczych zatoczek (cofek), zachęcających do kąpieli wpław. Odwiedzimy także naturalny tor kajakowy w miejscowości Wildalpen. Łącznie na wodzie spędzimy około 4-5 h. Około godz. 16:00-17:00 wrócimy na kemping. Ok. godz. 20:00 spotykamy się na imprezie ogniskowej, której długość ograniczają plany na dzień następny, czyli kolejna porcja raftingu;)

Dzień 8 - NIEDZIELA - kanion Salzy

Na deser zostawiamy sobie najbardziej malowniczy, ale i najbardziej emocjonujący odcinek tzw. Kanionu Salzy (Salzaklamm). Rzeka zwęża się miejscami do kilku metrów szerokości, a my zadzieramy głowy, by podziwiać uformowane przez wodę pionowe, pobrużdżone ściany kanionu. Na naszej trasie także - dla chętnych - platforma do skoków do wody (4 m). Startujemy 8:30. Na wodzie spędzimy około 2 h. Około 12:30 przyjdzie nam rzewnie się pożegnać i życzyć szybkiego, ponownego
zobaczenia:)

Warunki

W cenie :

 • 7 dni aktywności, 5 dni spływu rzeką Soca i Salza
 • 5 noclegów w apartamentach w Słowenii i 2 noclegi na polu namiotowym w Austrii
 • wodospad Boka, Slap Virje, Most Napoleona, mauzoleum w Kobaridzie
 • nowoczesne kanadyjki pneumatyczne oraz sprzęt asekuracyjny
 • specjalistyczna odzież i obuwie neoprenowe
 • opieka pilota oraz wykwalifikowanych instruktorów: kajakarzy górskich i ratowników
 • ubezpieczenie NW i KL (sporty wysokiego ryzyka)
 • składka na Turystyczny Fundusz Gwarancyjny
 • film z wyjazdu dla każdego!

Cena nie obejmuje:

 • dojazdu (z Katowic +400 zł), z Wiednia (+300 zł) w obie strony
 • zipline - dopłata 59 euro
 • opcji kanioningowej  - 50 euro
 • kolei gondolowej na Kanin - 20 euro
 • dodatkowych opcji noclegowych
 • wyżywienia (restauracje codziennie w zasięgu kilkuset metrów)

Noclegi

NOCLEGI W SŁOWENII

Pięć nocy spędzimy w miejsowości Bovec, letniej górskiej stolicy Słowenii. Miasteczko jest niezwykłej urody, otoczone pasmami Alp Julijskich. Do dyspozycji pozostają 4 lub 6 osobowe apartamenty z w pełni wyposażoną kuchnią i łazienką, wifi.

NOCLEG W AUSTRII

Pole biwakowe, namioty nalezy mieć własne lub wypożyczyć u organizatora (wymagana wczesniejsza rezerwacja). Dostęp do restauracji, sanitariatów, możliwość zagotowania wody w namiocie organizatora.

Dojazd

Kup bilet na lot Wizzairem z Warszawy do Wiednia (w niedzielę) i z powrotem (w następną niedzielę), a my zapewnimy Ci transfer lotniskowy w obie strony (+300 zł). Jeśli jesteś z Katowic wsiądź do naszego busika w środę rano (+400 zł) lub - jeśli jesteś z Krakowa, Wrocławia, Poznania czy Łodzi sprawdź połączenie Flixbusa, a my odbierzemy Cię z dworca autobusowego w Wiedniu (+300 zł). Wszystkie opcje transportowe wybieramy podczas wypełniania formularza zgłoszeniowego.

SAMOLOTEM NA RAFTING

wylot przylot
z Warszawy do Wiednia niedziela, godz. 13:15 niedziela, godz. 14:40

*transfer godz. 16:30. Dojazd na miejsce ok godz. 21:00.

... i SAMOLOTEM DO DOMU

z Wiednia do Warszawy niedziela, godz. 15:15 niedziela, godz. 16:35

** transfer z Austrii ok godz. 10:00; na lotnisku maksymalnie o 13:00.

NA RAFTING BUSEM Z KATOWIC

Spotykamy się w niedzielę o godz. 8:30 na Dworcu PKS w Katowicach, wyjazd 8:45. Na miejscu  jesteśmy o godz. 21:00.  Powrót w niedzielę do Katowic ok godz. 21:30

TRANSFER Z DWORCA AUTOBUSOWEGO w WIEDNIU

Większość flixbusów z Polski przyjeżdża na Vienna International Busterminal Wien Erdberg (Bus Terminal VIB)
W niedzielę odbierzemy Cię stamtąd o godz. 16:15, a w kolejną odwieziemy na godz. 14:00.

Ciekawe artykuły

Treść oferty oraz galeria zdjęć imprezy turystycznej Rafting Słowenia + Austria 8 dni pochodzą od biura M-canoe, które jest organizatorem wyjazdu. Dzięki tej wyprawie można zwiedzić i poznać kulturę, tradycję oraz krajobraz takich krajów jak: Słowenia, Austria. Wycieczka obejmuje wyżywienie typu własne. Główna forma aktywności podczas tego wyjazdu to Kajaki & Rafting, która pozwala na spędzenie wakacji w sposób aktywny. W przypadku zainteresowania ofertą prosimy o kontakt telefoniczny lub email. Gwarantujemy wiele wrażeń i wspaniałą przygodę.