Rafting Majówka Słowenia Sava 5 dni

Formy aktywności
Wyżywienie
własne

Wycieczka chwilowo niedostępna.

O wyprawie

Długi weekend majowy

Majówka to tradycyjnie najlepsza pora, by wybrać się w do słoneczej i ciepłej już Słowenii, w nieodwiedzany przez nas latem rejon Bohinj - Bled, gdzie czekają na nas super odcinki rzek Sava Bohinjka i Sava Dolinka. Noclegi w wynajętym na wyłączność domu z pokojami 2-4 osobowymi.

Raftingowe i nieraftingowe atrakcje wyjazdu:

 • 3 x rafting rzeką Sava Bohinka i Sava Dolinka
 • 5 dni, 4 noclegi w pokojach 2-4 osobowych
 • dom na wyłączność z ogrodem, a także salonem z kominkiem i kuchnią.
 • opcja śniadań
 • restauracja 100 m
 • codziennie lokalna atrakcja dodatkowa: jezioro Bled, wodospady, wąwozy
 • stopniowalna trudność - codziennie zwiększamy prędkość
 • idealny dla początkujących - poradzą sobie wszyscy!:)
 • wieczorna integracja przy dźwiękach gitary:)
 • umiejętność pływania wpław obowiązkowa

"Fantastyczna majówka! Oderwanie się od szarej rzeczywistości i duża dawka adrenaliny gwarantowane. Profesjonalizm i doświadczenie instruktorów przekładają się nie tylko na fantastyczną zabawę, ale również na pełne bezpieczeństwo na wodzie! Polecam wszystkim, którzy lubią nowe wyzwania i są znudzeni ofertą tradycyjnych biur podróży!" Agnieszka

Program

Dzień 1 - ŚRODA - 1 MAJA 2024

Spotykamy się w środę, 1 maja o godz. 8:00 na Dworcu PKS w Katowicach. Jedziemy busem lub autokarem do Słowenii przez Czechy, Austrię. Na miejscu w kwaterze powiniśmy być ok. 19:30. Nocujemy w domu wakacyjnym na wyłączność w miejscowości Ribcev Laz. Więcej na ten temat w zakładce "Noclegi".

Dzień 2 - CZWARTEK - 2 MAJA 2024

Rano zbiórka ok godz. 9:00. Wydajemy Wam sprzęt osobisty i ruszamy na start pierwszego odcinka. Przed rozpoczęciem spływ każdorazowo prowadzimy wyczerpujące i szczegółowe szkolenie dotyczące techniki pływania i procedur bezpieczeństwa. Zbieramy się na plaży, ok.  200 metrów od wypływu rzeki Savy. Po wpłynięciu na rzekę, niemal od razu odkrywamy przepiękny kanion, rzeka zwęża się do kilku metrów i przyspiesza. Za kanionem jej nurt z nowu staje się bardziej leniwy, ale atrakcji dostarczają liczne (bezpieczne) progi z naturalnych kamieni. Po południu proponujemy Wam wycieczkę szlakiem pod wodospad Savica. 

Dzień 3 - PIĄTEK - 3 MAJA 2024

Dziś planujemy spłynąć - przy odpowiednio niskim stanie wody -   odcinek znacznie trudniejszy od poprzedniego. Rzeka Sava poniżej zapory ma trudność WW II-III, co oznacza dużo szybszy nurt, większe fale, a miejscami sporo przeszkód do pokonania. Etap nie jest długi, jego intensywność jednak rekompensuje to wszystko z nawiązką:)

Po południu odwiedzmy prawdziwy skarb rejonu, czyli wąwóz Vintgar, wzdłuż którego zbudowano kilometrową ścieżkę widokową.

Dzień 4 - SOBOTA - 4 MAJA 2024

Trzecie pływanie przypadnie na Savę Dolinkę, która niesie więcej wody i tworzy przez to dość silne bystrza ze sporymi falami. Emocje więc gwarantowane:). Po zakończeniu spływu spacer po miejscowści Bled, dla chętnych zwiedzanie zamku na wzgórzu nad jeziorem, bądź podróż stateczkiem na wyspę (atrakcje dodatkowo płatne).

Dzień 5 - NIEDZIELA - 5 MAJA 2024

Wyjazd do Polski przez Austrię, Czechy. Planowany przyjazd do Katowic godz. 20:00.

UWAGA:

Program wyjazdu może ulec zmianie ze względu na warunki hydrologiczne (zbyt niska lub zbyt wysoka woda). W tym wypadku uczestnikom zostaną zaproponowane alternatywne zajęcia.

Warunki

W cenie:

 • 4 noclegi w pokojach 2-4 osobowych
 • 3 x spływ górskim rzekami Sava Bohinka i Sava Dolinka
 • pomoc w realizacji programu dodatkowego, opieka pilota
 • nowoczesne górskie kanadyjki i minirafty* oraz sprzęt asekuracyjny
 • specjalistyczna odzież i obuwie neoprenowe
 • opieka wykwalifikowanych instruktorów: kajakarzy górskich i ratowników
 • ubezpieczenie NW i KL (sporty wysokiego ryzyka)
 • składka na Turystyczny Fundusz Gwarancyjny
 • film z wyjazdu dla każdego!

Cena nie obejmuje:

 • wstępów: kanion Vintgar (ok 10 euro), wodospad Savica (ok 5 euro),, łódź na wyspę Bled (6 euro) zwiedzanie zamku (10 euro),
 • wyżywienia, resturacje w odległości 100-500 metrów
 • dojazdu (opcja dodatkowa +500 zł)

Nocelgi

Nocujemy w uroczym domu wakacyjnym, dysponującym zarówno pokojami 2-osobowymi jak i 4-osobowymi. Jeśli chcesz zagwarantować sobie pokój 2-osobowy, wybierz opcję dopłaty +200 zł (za cały pobyt od osoby) w formularzu zgłoszeniowym.

Goście otrzymują pościel oraz ręczniki. Obiekt posiada część wspólną, tj jadalnią oraz salonik z kominkiem, jak również dobrze wyposażoną kuchnię. Toalety i łazienki są do użytku wspólnego.

Do domu przynależy ogród z miejscem do grillowania i biesiadowania. Obiekt usytuowany jest w zielonej, spokojnej okolicy z widokiem na góry, jednocześnie najbliższa restauracja serwująca śniadania i obiady znajduje się 100 metrów obok. Do jeziora Bohijnskiego jest ok 400 m, podobnie do sklepu, informacji turystycznej itp.

Dojazd

NA RAFTING BUSEM Z KATOWIC

Spotykamy się w sobotę o godz. 8:00 na Dworcu PKS w Katowicach, ulica Sądowa 5. Na miejscu jesteśmy standardowo po ok 11 h jazdy, czyli ok godz. 19:00. Po drodze staramy się zrobić 45minutową przerwę obiadową. Powrót w niedzielę do Katowic ok godz. 21:00. Koszt dojazdu z Katowic to 500 zł, z Wiednia zaś 400 zł w obie strony.

DOJAZD WŁASNY

Każdy uczestnik może wybrać opcję dojazdu własnego. Osoby, które wybrały się na miejsce dojazdem własnym muszą liczyć się z koniecznością podróżowania swoim samochodem do lokalnych atrakcji, jak również na start odcinków spływu. Po zakończonym spływie podwozimy kierowców po ich samochody bezpłatnie.

Ciekawe artykuły

Treść oferty oraz galeria zdjęć imprezy turystycznej Rafting Majówka Słowenia Sava 5 dni pochodzą od biura M-canoe, które jest organizatorem wyjazdu. Dzięki tej wyprawie można zwiedzić i poznać kulturę, tradycję oraz krajobraz takich krajów jak: Słowenia. Wycieczka obejmuje wyżywienie typu własne. Główna forma aktywności podczas tego wyjazdu to Kajaki & Rafting, która pozwala na spędzenie wakacji w sposób aktywny. W przypadku zainteresowania ofertą prosimy o kontakt telefoniczny lub email. Gwarantujemy wiele wrażeń i wspaniałą przygodę.