Rafting Majówka Słowenia Sava 9 dni

Formy aktywności
Wyżywienie
własne
TerminCena
9 dni2 999

O wyprawie

Rafting Majówka Słowenia SAVA 9 dni

Majówka w roku 2024 jest wyjątkowo dłuuuga! Dlatego proponujemy Wam aż 9-dniowy wypad do Słowenii z rozszerzeniem standardowego programu o szereg atrakcji, m.in rowery nad morzem, słynne słoweńskie jaskinie, spacer po stolicy czy wine tasting w lokalnej winnicy. 

Raftingowe i nieraftingowe atrakcje wyjazdu:

 • 9 dni, 8 noclegów w pokojach 2-4 osobowych
 • 4 x rafting rzeką Sava Bohinka i Sava Dolinka (dodatkowy dzień względem opcji 5-dniowej)
 • opcja śniadań
 • codziennie lokalna atrakcja dodatkowa: jezioro Bled, wodospady, wąwozy
 • stopniowalna trudność - codziennie zwiększamy prędkość
 • idealny dla początkujących - poradzą sobie wszyscy!:)
 • wieczorna integracja przy dźwiękach gitary:)
 • umiejętność pływania wpław obowiązkowa

Dodatkowo w wersji 9-dniowej:

 • nowy, niepływany dotychczas odcinek Savy 
 • spacer po zabytkowej części Lublany
 • jaskinia Postojna lub Skocjanskie Jame
 • przejażdżka rowerowa nad Adriatykiem w rejonie Piranu
 • zwiedzanie winnicy z degustacją lokalnych win

"Kapitalne wyjazdy!! Z m-canoe jestem po dwóch wyjazdach raftingu i kajakach górskich, oba polecam właśnie w tej kolejności ;) Trenerzy to profesjonaliści i mega klimaciarze ;). Mnóstwo nauki na wodzie, doskonałej zabawy, całość w przepięknych okolicznościach przyrody." Tomek

Program

Dzień 1 - SOBOTA - 27 KWIETNIA 2024

Spotykamy się w środę, 1 maja o godz. 8:00 na Dworcu PKS w Katowicach. Jedziemy busem lub autokarem do Słowenii przez Czechy, Austrię. Na miejscu w kwaterze powiniśmy być ok. 19:30. Pierwsze cztery noce spędziny w domu wakacyjnym na wyłączność w miejscowości Ribcev Laz. Więcej na ten temat w zakładce "Noclegi".

Dzień 2 - NIEDZIELA - 28 KWIETNIA 2024

Rano zbiórka ok godz. 9:00. Wydajemy Wam sprzęt osobisty i ruszamy na start pierwszego odcinka. Przed rozpoczęciem spływ każdorazowo prowadzimy wyczerpujące i szczegółowe szkolenie dotyczące techniki pływania i procedur bezpieczeństwa. Zbieramy się na plaży, ok.  200 metrów od wypływu rzeki Savy. Po wpłynięciu na rzekę, niemal od razu odkrywamy przepiękny kanion, rzeka zwęża się do kilku metrów i przyspiesza. Za kanionem jej nurt z nowu staje się bardziej leniwy, ale atrakcji dostarczają liczne (bezpieczne) progi z naturalnych kamieni. Po południu proponujemy Wam wycieczkę szlakiem pod wodospad Savica. 

Dzień 3 - PONIEDZIAŁEK - 29 KWIETNIA 2024

Drugie pływanie przypadnie na Savę Dolinkę, która niesie więcej wody i tworzy przez to dość silne bystrza ze sporymi falami. Emocje więc gwarantowane:).

Po południu odwiedzmy prawdziwy skarb rejonu, czyli wąwóz Vintgar, wzdłuż którego zbudowano kilometrową ścieżkę widokową.

Dzień 4 - WTOREK - 30 KWIETNIA 2024

Dziś wybierzemy się nieco dalej, na wschód od stolicy Słowenii - Lublana. Odwiedzimy mało znany odcinek Savy w rejonie wsi Zagorje. Rzeka niesie tutaj sporo wody, dolina jest dość wąska, a na trasie co najmniej trzy bystrza o trudności WW III. 

W drodze powrotnej zatrzymamy się w Lublanie, by przespacerować się jej zabytkowym centrum z licznymi mostkami, kanałami i urokliwymi kamienicami. 

Dzień 5 - ŚRODA - 1 MAJA 2024

W ostatnim dniu raftingu planujemy spłynąć - przy odpowiednim stanie wody -   odcinek znacznie trudniejszy od poprzednich. Rzeka Sava poniżej zapory ma trudność WW III-III+, co oznacza dużo szybszy nurt, większe fale, a miejscami sporo przeszkód do pokonania. Etap nie jest długi, jego intensywność jednak rekompensuje to wszystko z nawiązką:)

Jest to również dzień zmiany miejsca noclegowego, zatem rano, jeszcze przed raftingiem pakujemy dobytek:). 

Po pływaniu jedziemy do Bledu, w którym przewidujemy czas wolny na obiad i krótki spacer po miasteczku.

Wieczorem meldujemy się w nowym miejscu noclegowym w pobliżu Jakiń Skocjańskich.

DZIEŃ 6 - CZWARTEK - 2 MAJA 2024

Dzisiaj dla odmiany zejdziemy głęboko pod powierzchnię Ziemi - zwiedzimy słynne Jaskinie Skocjańskie. I choć rafting mamy już za sobą, to i dziś na naszej pieszej trasie znajdzie się podziemna rzeka górska. Główną atrakcją wycieczki jest ogromny podziemy kanion, który zwiedzamy idąć wąskimi, wydrążonymi w skale ścieżkami - zupełnie jak w podziemnej krainie krasnoludów. 

Po południu chętni mogą udać się na degustację lokalnych win połączoną ze zwiedzaniem winnicy. 

DZIEŃ 7 - piątek - 3 maja 2024

Z ciemności groty wprost ku adriatyckiemu słońcu. Piątkowy program zakłada pobyt w nadmorskiej miejscowości Piran. Zbudowana przez Wenecjan osada zachwyca zabytkową architektrą, urokliwą mariną i śródziemnomorskim klimatem. Możemy wybrać wariant plażowo-spacerowy lub też wypożyczyć rowery zwykłe lub elektryczne i zwiedzić wybrzeże na dwóch kołach.

DZIEŃ 8 - SOBOTA - 4 MAJA 2024

Co powiecie na mały trekking? Bezpośrednio z miejsca noclegowego możemy wybrać się na punkt widokowy przy górze Nanos. Roztaczają się z niego piękne widoki na okoliczne góry i wzgórza z winnicami rejonu Vipava. Wyprawa zajmuje ok 4 h w obie strony.

DZIEŃ  9 - niedziela - 5 MAJA 2024

Wszystko co dobre, kiedyś musi się skończyć. Czas powrócić do kraju z dobrymi wspomnieniami. Spodziewany powrót do Katowic ok godz. 20:00.  

UWAGA:

Program wyjazdu może ulec zmianie ze względu na warunki hydrologiczne (zbyt niska lub zbyt wysoka woda). W tym wypadku uczestnikom zostaną zaproponowane alternatywne zajęcia.

Warunki

W cenie:

 • 4 x spływ górskim rzekami Sava Bohinka i Sava Dolinka
 • pomoc w realizacji programu dodatkowego, opieka pilota
 • nowoczesne kanadyjki pneumatyczne lub minirafty* oraz sprzęt asekuracyjny
 • specjalistyczna odzież i obuwie neoprenowe
 • opieka wykwalifikowanych instruktorów: kajakarzy górskich i ratowników
 • ubezpieczenie NW i KL (sporty wysokiego ryzyka)
 • składka na Turystyczny Fundusz Gwarancyjny
 • film z wyjazdu dla każdego!

Cena nie obejmuje:

 • dojazdu (płatny dodatkowo + 500 zł, transfer z Wiednia +400 zł)
 • wyżywienia (poza wykupionymi dodatkwo opcjami)
 • wstępów: kanion Vintgar (ok 10 euro), wodospad Savica (ok. 5 euro), kolejka Vogel (18 euro), łódź na wyspę Bled (6 euro)
 • zwiedzanie zamku (10 euro), jaskinie skocjanskie (ok 20 euro), wypożyczenie roweru (25 euro), zwiedzanie winnicy z
 • degustacją 5 win i przekąskami (25 euro)

Nocelgi

Pierwsze 4 noce spędzamy w uroczym domu wakacyjnym, dysponującym zarówno pokojami 2-osobowymi jak i 4-osobowymi. Jeśli chcesz zagwarantować sobie pokój 2-osobowy, wybierz opcję dopłaty +400 zł (za cały pobyt od osoby) w formularzu zapisów.

Goście otrzymują pościel oraz ręczniki. Obiekt posiada część wspólną, tj jadalnią oraz salonik z kominkiem, jak również dobrze wyposażoną kuchnię. Toalety i łazienki są do użytku 

Do domu przynależy ogród z miejscem do grillowania i biesiadowania. Obiekt usytuowany jest w zielonej, spokojnej okolicy z widokiem na góry, jednocześnie najbliższa restauracja serwująca śniadania i obiady znajduje się 100 metrów obok. Do jeziora Bohijnskiego jest ok 400 m, podobnie do sklepu, informacji turystycznej itp.

Kolejne 4 noclegi przewidujemy w pensjonacie Eko-Turizem. Do dyspozycji mamy pokoje 2-6 osobowe w kilku apartamentach wyposażonych w anekse kuchenne i łazienki/toalety. Goście otrzymują pościel oraz ręczniki.  Obiekt położony w przyjemnym, zielonym otoczeniu.

Dojazd

NA RAFTING BUSEM Z KATOWIC

Spotykamy się w sobotę o godz. 8:00 na Dworcu PKS w Katowicach, ulica Sądowa 5. Na miejscu jesteśmy standardowo po ok 11 h jazdy, czyli ok godz. 19:00. Po drodze staramy się zrobić 45minutową przerwę obiadową. Powrót w niedzielę do Katowic ok godz. 21:00. Koszt dojazdu z Katowic to 500 zł, z Wiednia zaś 400 zł w obie strony.

DOJAZD WŁASNY

Każdy uczestnik może wybrać opcję dojazdu własnego. Osoby, które wybrały się na miejsce dojazdem własnym muszą liczyć się z koniecznością podróżowania swoim samochodem do lokalnych atrakcji, jak również na start odcinków spływu. Po zakończonym spływie podwozimy kierowców po ich samochody bezpłatnie.

Ciekawe artykuły

Treść oferty oraz galeria zdjęć imprezy turystycznej Rafting Majówka Słowenia Sava 9 dni pochodzą od biura M-canoe, które jest organizatorem wyjazdu. Dzięki tej wyprawie można zwiedzić i poznać kulturę, tradycję oraz krajobraz takich krajów jak: Słowenia. Wycieczka obejmuje wyżywienie typu własne. Główna forma aktywności podczas tego wyjazdu to Kajaki & Rafting, która pozwala na spędzenie wakacji w sposób aktywny. W przypadku zainteresowania ofertą prosimy o kontakt telefoniczny lub email. Gwarantujemy wiele wrażeń i wspaniałą przygodę.