Kajaki górskie Austria 5 dni

Kraje
Formy aktywności
Wyżywienie
brak
TerminCena
5 dni1 449
5 dni1 449
5 dni1 449

O wyprawie

Kajaki górskie Austria 5 dni

Kajaki górskie, czyli wyższy level pływania po rzekach górskich! Nauka techniki pływania kajakami górskimi (jedynkami) zajmuje więcej czasu niż pływanie jednostkami dmuchanymi, ale satysfakcja z pływania rekompensuje wszystko:). Zapraszamy na kurs kajakarstwa górskiego w malowniczej dolinie Salzy w Austrii. Poziom adrenaliny wyższy niż na raftingu;)

Uwaga: w przypadku większej liczby kursantów, tworzymy grupy wg stopnia zaawansowania.

Wymagania: dobra umiejętność pływania wpław.

W pigułce:

 • 3 dni intensywnego pływania z najlepszymi instruktorami
 • grupy max. 4 osobowe
 • codziennie min. 3-4 h ćwiczeń na bystrzu i spływu
 • opcja samolot! z Gdańska i Warszawy (zapewniamy transfery z  i na lotnisko)
 • szlifowanie technik ratowniczych
 • zgodność z aktualnymi międzynarodowymi standardami
 • 15 h zajęć na wodzie
 • kompletny sprzęt i odzież oraz obuwie
 • unikalna sceneria austriackiej Doliny Salzy
 • ognisko na początek i na zakończenie wyjazdu oraz ... w każdy inny dzień:)
 • noclegi pod namiotami
 • wszelkie atrakcje dodatkowe rejonu: trekking, rowery

"To było coś niesamowitego! Tyle emocji, tyle wrażeń i jakie widoki. I choć nie wiele upłynęło czasu odkąd byłam na spływie to już tęsknie za tą wodą, za wiosłem, za kabinami w rzece, za instruktorami o anielskiej cierpliwości. Teraz gdy jadę samochodem i napotykam na swej drodze rzekę to w głowie mam tylko jedno słowo – KAJAKI!!!.P.S. Informacja dla osób, które chcą skorzystać z tej usługi to – Nie zastanawiajcie się tylko rezerwujcie terminy, NAPRAWDĘ WARTO!"

Program

W zależności od poziomu zaawansowania traficie do grupy początkującej (Level1) lub średniozaawansowanej (level2)

Program kursu kajakarstwa górskiego W AUSTRII (Level1)

Kajaki górskie to najbardziej wymagający w obsłudze sprzęt. Pływanie nim przypomina balansowanie na na linie, utrzymanie równowagi wydaje się z początku niemal niemożliwe. Dlatego między innymi nauka jest taka ekscytująca, nawet na początkowo płaskiej wodzie. Z każdym pociągnięciem wiosłem wzrasta kontrola nad łódką, pozwalająca nam przenieść się na bystrzejsze wody.

Przez te 6 dni nauczymy Was podstaw kajakarstwa górskiego, asekuracji i ratownictwa. Kurs obejmuje zarówno teorię i praktykę, otrzymacie też od nas materiały szkoleniowe.

Uczestnik kursu powinien posiadać umiejętność pływania wpław oraz wykazywać się dobrą kondycją i koordynacją ruchową.

Dzień 1 - ŚRODA - przejazd na miejsce kursu do Austrii

Każdorazowo w środę spotykamy się na kempingu w Austrii (patrz niżej namiary GPS i mapka). Osoby, które korzystają z naszego dojazdu z Katowic bądź transferu z Wiednia zabieramy z umówionych miejsc i godzin (patrz sekcja dojazd). Po przybyciu na miejsce rozpakowujemy się, rozbijamy namioty i rozpoczynamy ognisko integracyjne:)

Dzień 2 - Czwartek - nauka podstaw i pierwsze kajakowe kroki na wodzie

Rano ok. 9:30 spotykamy się na wspólnym przywitaniu i wydaniu sprzętu osobistego: pianki, butów, kasków i kamizelek. Dziś stawiamy pierwszy kroki na wodzie. Uczymy sie wsiadania i wysiadania, a także utrzymania równowagi w kajaku i płynięcia na wprost po stojącej wodzie, a także poprawnego opuszczania kajaka po wywrotce:). Płyniemy też oczywiscie nasz pierwszy odcinek rzeki Salza. Po południu wykład nr 1 - wprowadzenie do kajakarstwa górskiego.

Dzień 3 - PIĄTEK - park narodowy Gesause i rzeka Enns

Dziś odwiedzamy rzekę Enns, na której po raz pierwszy pojawią się wyraźnie bystre odcink z dość dużymi falami.

Koncentrujemy sie na dalszym opanowywaniu łódki i wprowadzamy podstawowe manewry: wyjście na nurt i wchodzenie do cofki. Po południu wykład nr 2 : rzeki górskie i zjawiska na rzekach górskich.

Dzień 4 - SOBOTA - nauka wyjścia na nurt i wchodzenia do cofek

Sobotę rozpoczniemy od pieszej wycieczki wąwozem Wasserloch (10:00-13:00; to atrakcyjny widokowo, dobrze przygotowany, acz stromy szlak wiodący przez liczne wodne kaskady i wodospady, miejscami usprawniony drewnianymi mostkami i schodami. Wspiąć można się aż na sam szczyt, skąd roztacza się przecudny widok na całą dolinę. Następnie kontynuujemy naukę manewrów wejścia i wyjścia z cofki, wprowadzamy powoli nowe manewry. Uczymy się także - wykorzystując wiedzę z wczorajszego wykładu - identyfikować zjawiska na rzece i omijać przeszkody.Zapoznajemy się także z podstawowymi technikami asekuracji. Cieszymy się z rosnących postępów:) Wieczorem wykład: technika pływania i podstawowe manewry - zebranie i ugruntowanie wiedzy.

Dzień 5 - NIEDZIELA - POWRÓT DO POLSKI

Ok godz. 10:00 nasze busiki wyruszą w stronę Polski. Po 2 - 2,5 h będa w Wiedniu. Spodziewany dojazd do Katowic to maksymalnie godz. 22:00.

Program kursu kajakarstwa górskiego na poziomie średniozaawansowanym (LEVEL 2)

Kurs jest przeznaczony dla absolwentów kursu podstawowego (level 1 ) lub osób posiadających adekwatne umiejętności, nabyte na innych kursach kajakarstwa górskiego.

W programie przewidziano:

 • 3 dni pływania
 • codziennie minimum 4 h na wodzie, w podziale 2 h ćwiczeń stacjonarnych na bystrzu i 2 h spływu rzeką
 • indywidualny kurs / szlifowanie eskimoski 1 h dla każdego kursanta
 • szlifowanie techniki pływania na wodzie do WW III
 • ćwiczenia z technik ratowniczych i asekuracji
 • wykłady i pokazy filmów

Przewidujemy również realizację dodadkowych elementów na wniosek uczestników szkolenia.

Warunki

W cenie:

 • 4 dni aktywności 
 • 4 noclegi na kempingu (namioty własne)
 • nowoczesne kajaki oraz sprzęt asekuracyjny
 • bilety wstępu na rzekę Salza
 • specjalistyczna odzież i obuwie neoprenowe
 • opieka wykwalifikowanych instruktorów: kajakarzy górskich i ratowników
 • ubezpieczenie NW i KL (sporty wysokiego ryzyka)
 • wieczorne ognisko i gitarowanie
 • składka na Turystyczny Fundusz Gwarancyjny
 • film z wyjazdu dla każdego!

Cena nie obejmuje:

 • dojazdu (płatny dodatkowo + 300 zł z Katowic, transfer z Wiednia +200 zł)
 • wyżywienia (restauracja na kempingu)

Noclegi

Nocujemy na Camping Saggraben - kameralnym, zielonym, górskim kempingu, położonym z dala od wszelkich innych zabudowań, tuż nad rzeką Salzą. Obiekt dysponuje budynkiem głównym z restauracją (wifi), nowoczesnymi, czystymi sanitariatami oraz miejscem na ognisko.

Namioty, śpiwory i karimaty nalezy mieć własne. Można także wypożyczyć od nas namioty 2-3 osobowy (100 zł za 4 noce) lub 4-osobowy (150 zł za 2 noce); wystarczy zaznaczyć to w formularzu zgłoszeniowym.

Od 2019 roku kemping uległ znacznemu powiększeniu i znajduje się ok 200 metrów dalej budynku głównego (restauracji). Jadąc  od strony Wiednia / Czech mijamy restaurację i szukamy kolejnego zjazdu 200 m dalej.

UWAGA: jeśli chcecie nocować we własnym zakresie w okolicznych apartamentach, można zaznaczyć w formularzu "nocleg własny" co skutkuje naliczeniem 200 zł zniżki.

Małe campery do 3,5 tony goszczą u nas w normalnej cenie, bez dopłaty.

Dojazd

Kup bilet na lot Wizzairem z Gdańska lub Warszawy do Wiednia (w środę) i z powrotem (w niedzielę), a my zapewnimy Ci transfer lotniskowy w obie strony (+200 zł). Jeśli jesteś z Katowic wsiądź do naszego busika w środę rano (+300 zł) lub - jeśli jesteś z Krakowa, Wrocławia, Poznania czy Łodzi sprawdź połączenie Flixbusa, a my odbierzemy Cię z dworca autobusowego w Wiedniu (+200 zł). Wszystkie opcje transportowe wybieramy podczas wypełniania formularza zgłoszeniowego.

SAMOLOTEM NA RAFTING

wylot przylot
z Warszawy do Wiednia środa, godz. 13:15 środa, godz. 14:40
z Gdańska do Wiednia środa, godz. 16:40 środa, godz. 18:10

*transfer godz. 16:30. Dojazd na kemping w czasie 2-2,5h.

... i SAMOLOTEM DO DOMU

z Wiednia do Warszawy niedziela, godz. 15:15 niedziela, godz. 16:35
z Wiednia do Gdańska niedziela, godz. 18:40 niedziela, godz. 20:10

** transfer z kempingu ok godz. 10:00; na lotnisku maksymalnie o 13:00.

NA RAFTING BUSEM Z KATOWIC

Spotykamy się w środę o godz. 8:30 na Dworcu PKS w Katowicach, wyjazd 8:45. Na miejscu na kempingu jesteśmy maksymalnie o godz. 18:30.  Powrót w niedzielę do Katowic ok godz. 21:00, maksymalnie 22:00.

TRANSFER Z DWORCA AUTOBUSOWEGO w WIEDNIU

Większość flixbusów z Polski przyjeżdża na Vienna International Busterminal Wien Erdberg (Bus Terminal VIB)
W środę odbierzemy Cię stamtąd o godz. 16:15, a w niedzielę odwieziemy na godz. 12:30.

Ciekawe artykuły

Treść oferty oraz galeria zdjęć imprezy turystycznej Kajaki górskie Austria 5 dni pochodzą od biura M-canoe, które jest organizatorem wyjazdu. Dzięki tej wyprawie można zwiedzić i poznać kulturę, tradycję oraz krajobraz takich krajów jak: Austria. Wycieczka obejmuje wyżywienie typu brak. Główna forma aktywności podczas tego wyjazdu to Kajaki & Rafting, która pozwala na spędzenie wakacji w sposób aktywny. W przypadku zainteresowania ofertą prosimy o kontakt telefoniczny lub email. Gwarantujemy wiele wrażeń i wspaniałą przygodę.