Rafting Austria Salza 3 dni

Kraje
Formy aktywności
Wyżywienie
brak
TerminCena
3 dni599
3 dni599
3 dni599

O wyprawie

Salza - jedna z najpiękniejszych rzek górskich Europy

Szmaragdowa i przejrzysta na kilka metrów woda, zachęca do kąpieli, oswaja początkujących, a kolejne bystrza dostarczają adrenaliny. Słowem: raj dla miłośników raftingu, aktywnego wypoczynku. Najlepszy pomysł na aktywny weekend z przyjaciółmi:). Dojedź do nas sam lub wybierz transport busem.

W pigułce:

 • najpiękniejsza rzeka w Alpach
 • każdy weekend wakacji
 • dwa dni pływania, dwa noclegi
 • rafting na poziomie WW II – WW III
 • gwarantowana adrenalina
 • możliwy także dla początkujących i nastolatków od 14 roku życia
 • kameralny górski kemping z barem i restauracją (100 m)
 • noclegi w namiotach w standardzie, pokoje na życzenie
 • impreza przy ognisku
 • polscy instruktorzy
 • dojazd własny lub busem z Katowic
 • tylko 5 h jazdy od polskiej granicy
 • umiejętność pływania wpław obowiązkowa

"Weekend na Salzie to świetna zabawa zwłaszcza dla kogoś kto pierwszy raz siedział w kajaku :)
Bardzo dobra organizacja, wspaniałe widoki i niezapomniana przygoda :)"

Program

Co gramy?

PIĄTEK - przyjazd do Austrii

Docieracie na Camping Saggraben w miejscowości Untere Palfau GPS: N 47.68880° E 14.77598°.
Wieczorkiem mała integracja, dla chętnych ognisko lub wieczór w kempingowej restauracji / barze. 

SOBOTA - pierwsze kroki na rzece Salzie, tor kajakowy w Wildalpen

Spotykamy się o godz. 9:00. Zaczynamy od rozdania i omówienia sprzętu osobistego. Otrzymujecie od nas: długą (długi rękaw i długa nogawka) piankę neoprenową 3 mm, obuwie neoprenowe, kask raftingowy, kamizelkę asekuracyjną. Następnie, stosownie już odziani, wyruszamy na pierwszy odcinek rzeki Salza! :) Nad brzegiem czeka nas jeszcze 20-minutowe szkolenie z techniki wiosłowania oraz bezpieczeństwa. Następnie sprawdzamy temperaturę wody zanurzając się po uszy;). Dalsze kroki edukacyjne stawiamy już na wodzie.

Początkowo Salza płynie spokojnie, pozwalając nam przyzwyczaić się do sprzętu, już jednak po niecałym kilometrze rozpoczynają się pierwsze bystrza i fale. Na naszej drodze dziś wiele przygód, długich bystrzy, małych progów skalnych i uroczych zatoczek (cofek), zachęcających do kąpieli wpław. Odwiedzimy także naturalny tor kajakowy w miejscowości Wildalpen. Łącznie na wodzie spędzimy około 4-5 h. Około godz. 16:00-17:00 wrócimy na kemping. Ok. godz. 20:00 spotykamy się na imprezie ogniskowej, której długość ograniczają plany na dzień następny, czyli kolejna porcja raftingu;)

NIEDZIELA - kanion Salzy

Na deser zostawiamy sobie najbardziej malowniczy, ale i najbardziej emocjonujący odcinek tzw. Kanionu Salzy (Salzaklamm). Rzeka zwęża się miejscami do kilku metrów szerokości, a my zadzieramy głowy, by podziwiać uformowane przez wodę pionowe, pobrużdżone ściany kanionu. Na naszej trasie także - dla chętnych - platforma do skoków do wody (4 m). Startujemy 8:30. Na wodzie spędzimy około 2 h. Około 12:30 przyjdzie nam rzewnie się pożegnać i życzyć szybkiego, ponownego
zobaczenia:)

Warunki

W cenie :

 • 2 dni spływu górską rzeką Salzą
 • 2 noclegi na kempingu z łazienkami i polową kuchnią (namioty i naczynia własne)
 • specjalistyczna odzież i obuwie neoprenowe
 • opieka wykwalifikowanych instruktorów: kajakarzy górskich i ratowników
 • bilet wstępu na rzekę
 • ubezpieczenie NW i KL (z klauzulą sportów wysokiego ryzyka)
 • wieczorne ognisko i gitarowanie
 • składka na Turystyczny Fundusz Gwarancyjny
 • film z wyjazdu dla każdego!

Cena nie obejmuje:

 • opcjonalnego wypożyczenia namiotu 2-3 os. (60 zł)/ 2 noclegi) lub 4-os (100 zł/ 2 noclegi)
 • dojazdu z Katowic (płatny dodatkowo + 300 zł)
 • wyżywienia (do zamówienia na miejscu we własnym zakresie w barze na kempingu: śniadanie 7 euro, obiad 10 euro)

Noclegi

Nocujemy na Camping Saggraben - kameralnym, zielonym, górskim kempingu, położonym z dala od wszelkich innych zabudowań, tuż nad rzeką Salzą. Obiekt dysponuje budynkiem głównym z restauracją (wifi), nowoczesnymi, czystymi sanitariatami oraz miejscem na ognisko.

Namioty, śpiwory i karimaty nalezy mieć własne. Można także wypożyczyć od nas namioty 2-3 osobowy (60 zł za 2 noce) lub 4-osobowy (100 zł za 2 noce); wystarczy zaznaczyć to w formularzu zgłoszeniowym.

Od 2019 roku kemping uległ znacznemu powiększeniu i znajduje się ok 200 metrów dalej budynku głównego (restauracji). Jadąc  od strony Wiednia / Czech mijamy restaurację i szukamy kolejnego zjazdu 200 m dalej.

UWAGA: jeśli chcecie nocować we własnym zakresie w okolicznych apartamentach, można zaznaczyć w formularzu "nocleg własny" co skutkuje naliczeniem 100 zł zniżki.

Małe campery do 3,5 tony goszczą u nas w normalnej cenie, bez dopłaty.

Wyżywienie na weekendowym raftingu

Na terenie kempingu działa czynna do późna restauracja (bar do 0:00, kuchnia do ok. 21:30). Serwuje ona bufet śniadaniowy w cenie ok. 8 euro oraz dania kuchni europejskiej w cenie od 7 euro (pizza) do 12 euro (np. żeberka). Zupy dostępne są w cenach od 2,5 euro.

Od siebie dodajemy przestronny namiot cateringowy ze stołami i ławami oraz czteropalnikową kuchenkę i czajnik elektryczny do wyłącznego użycia przez naszą grupę. W przypadku grup 30 - osobowych, musimy ubzroić  sie w cierpliwość, gdyż nie wszyscy będa mogli skorzystać w jednym czasie z oferowanych przez nas udogodnień. Najlepsza opcja to zawsze śniadanie na kempie i obiad w knajpie! :) Ceny są przyzwoite, jedzenie tam serwowane też.

Najbliższy minimarket spożywczy znajduje się ok. 6 km od kempingu i standardowo odwiedzamy go w sobotę po południu, po pływaniu. Warto więc zaopatrzyć się jeszcze w Polsce w artykuły na śniadanie i coś na pływanie (np. baton muesli, owoc). 

Woda kranowa na kempingu pochodzi z czystych źródeł górskich i jest stuprocentowo zdatna do picia, założymy się, że lepsza niż w 90% butelkowanych;)

Dojazd

Podstawową formą transportu na tę imprezę jest dojazd własny. Busy z Katowic i/lub Wiednia (lotnisko i dworzec autobusowy) dostępne są w rozszerzonej formie wyjazdu 5-dniowego.

Dojazd własny

Kemping nie pobiera żadnych dodatkowych opłat za parking. Z kempingu na start odcinka udajemy się własnym autem, a po spłynięciu odcinka  podwozimy kierowców po ich pojazdy.

Ciekawe artykuły

Treść oferty oraz galeria zdjęć imprezy turystycznej Rafting Austria Salza 3 dni pochodzą od biura M-canoe, które jest organizatorem wyjazdu. Dzięki tej wyprawie można zwiedzić i poznać kulturę, tradycję oraz krajobraz takich krajów jak: Austria. Wycieczka obejmuje wyżywienie typu brak. Główna forma aktywności podczas tego wyjazdu to Kajaki & Rafting, która pozwala na spędzenie wakacji w sposób aktywny. W przypadku zainteresowania ofertą prosimy o kontakt telefoniczny lub email. Gwarantujemy wiele wrażeń i wspaniałą przygodę.