Kajaki górskie + Rafting 8 dni

Formy aktywności
Wyżywienie
brak

Wycieczka chwilowo niedostępna.

O wyprawie

Kajaki górskie + Rafting 8 dni

Często zastanawiamy się co wybrać: kurs kajakarstwa górskiego czy rafting w kanadyjkach lub miniraftach. Słowenię czy Austrię? Już nie musimy dalej wybierać, bo ten wyjazd oferuje nam obie te opcje w jednym! Aż 8 dni przygody obfituje w atrakcje i pozwala nasyciś się dwoma najpiekniejszymi regionami górskiego pływania po tej stronie Alp, czyli Doliną Salzy i Doliną Socy.

W pigułce:

 • 7 aktywnych dni
 • 7 noclegów w apartamentach (Słowenia) i na polu namiotowym (Austria)
 • opcja samolotu i transferu z Wiednia
 • 3 dni kursu kajakowego + 2 dni raftingu
 • dwa najlepsze rejony white water dla początkujących
 • codzienne atrakcje dodatkowe: wodospady, most Napoleona, Kobarid
 • zipline i/lub kanioning
 • profejsonalny sprzęt i instruktorzy
 • ubezpieczenie i składka TFG
 • film z wyjazdu dla każdego!

"Kapitalne wyjazdy!!
Z m-canoe jestem po dwóch wyjazdach raftingu i kajakach górskich, oba polecam właśnie w tej kolejności ;)
Trenerzy to profesjonaliści i mega klimaciarze ;). Mnóstwo nauki na wodzie, doskonałej zabawy, całość w przepięknych okolicznościach przyrody."

Program

Program kursu kajakarstwa górskiego w Słowenii

Kajaki górskie to najbardziej wymagający w obsłudze sprzęt. Pływanie nim przypomina balansowanie na na linie, utrzymanie równowagi wydaje się z początku niemal niemożliwe. Dlatego między innymi nauka jest taka ekscytująca, nawet na początkowo płaskiej wodzie. Z każdym pociągnięciem wiosłem wzrasta kontrola nad łódką, pozwalająca nam przenieść się na bystrzejsze wody. Przez te 7 dni nauczymy Was podstaw kajakarstwa górskiego, asekuracji i ratownictwa. Uzyskacie samodzielność w pływaniu rzek górskich o trudności do WW II i będziecie przygotowani do dalszych kursów na poziomie WW III. Kurs obejmuje zarówno teorię i praktykę, otrzymacie też od nas materiały szkoleniowe. Uczestnik kursu powinien posiadać umiejętność pływania wpław oraz wykazywać się dobrą kondycją i koordynacją ruchową.

Dzień 1 - NIEDZIELA - przejazd na miejsce kursu do Słowenii przez Austrię

W zależności od wybranej opcji transportowej, spotykamy się w Katowicach (8:30), na dworcu autobusowym w Wiedniu (16:15) lub na lotnisku (16:30) (szczegoły w sekcji "Dojazd"). Na miejsce zakwaterowania docieramy wieczorem ok. godz. 21:00.

Dzień 2 - PONIEDZIAŁEK - nauka podstaw i pierwsze kajakowe kroki na wodzie

Rano ok. 9:30 spotykamy się na wspólnym przywitaniu i wydaniu sprzętu osobistego: pianki, butów, kasków i kamizelek. Dziś stawiamy pierwszy kroki na wodzie. Uczymy sie wsiadania i wysiadania, a także utrzymania równowagi w kajaku i płynięcia na wprost po stojącej wodzie, a także poprawnego opuszczania kajaka po wywrotce:). Płyniemy też oczywiscie nasz pierwszy odcinek rzeki Soca. Po południu wykład nr 1 - wprowadzenie do kajakarstwa górskiego.

Dzień 3 - WTOREK - nauka wyjścia na nurt i wchodzenia do cofek

Dziś czeka nas wymagający dzień. Po pierwsze, wybierzemy się na górny odcinek Socy. Rzeka będzie wąska i przybędzie w korycie wapiennych skał. Dziś koncentrujemy sie na dalszym opanowywaniu łódki i wprowadzamy podstawowe manewry: wyjście na nurt i wchodzenie do cofki. Po południu wykład nr 2 : rzeki górskie i zjawiska na rzekach górskich.

Dzień 4 - ŚRODA - szybsza woda i TRENING UMIEJĘTNOŚCI RATOWNICZYCH

Dziś odwiedzamy kolejny odcinek Socy, na którym po raz pierwszy pojawią się wyraźnie bystre odcinki. Kontynuujemy naukę manewrów wejścia i wyjścia z cofki, wprowadzamy powoli nowe manewry. Uczymy się także - wykorzystując wiedzę z wczorajszego wykładu - identyfikować zjawiska na rzece i omijać przeszkody. Wieczorem wykład: technika pływania i podstawowe manewry - zebranie i ugruntowanie wiedzy. Nasz dzisiejszy cel oprócz pływania i doskonalenia umiejętności już nabytych, to ćwiczenie technik asekuracyjnych i ratowniczych. Tym razem rozpoczniemy od wykładu, a w drugiej części dnia zajmiemy się praktyką:).

Dzień 5 - CZWARTEK - KANIONING i ZIPLINE

Czwartek rezerwujemy sobie na dwie dodatkowe atrakcje. Po pierwsze: zipline. Największa tego typu instalacja w Europie, czyli 10 tyrolek rozpiętych ponad kanionem Ucja o łącznej długości prawie 4 km! Najdłuzsza z nich ma aż 800 metrów, podczas gdy do ziemi mamy ponad 100 metrów. Trudno szukać podobnej atrakcji w innym miejscu Europy. Podczas zjazdów zawsze towarzyszą nam lokalni instruktorzy.

Po drugie: kanioning, czyli wspinaczka na mokro:) Kanioning to fenomenalna atrakcja polegając na pokonywaniu stromego kanionu wypełnionego wodą za pomocą skoków, ślizgów i zjazdów na linach. Wszystko to w unikalnym krajobrazie wąskiego i kanionu Susec.

Obie atrakcje są dodatkowo płatne (50 i 59 euro). Osoby, które nie chcą wziąć w nich udziału - chętnie polecimy jedną z dziesiątek alternatyw: trekking nad jezioro Krnsko, rowery górskie, paralotnie, lot widokowy szybowcem. Ten dzień jest po to, by wycisnąć ze Słowenii maksimum wrażeń.

Dzień 6 - PIĄTEK - kolej gondolowa na Kanin

Zanim opuścimy Dolinę Socy, warto spojrzeć na nią raz jeszcze.. z góry. Kolej gondolowa na Kanin pomoże nam w 30 min pokonać aż 2000 metrów przewyższenia, dowążąc nas pod najwyższy szczyt w okolicy, czyli Kanin (2587 m n.p.m.). Na górze możemy wybrac się na krótą wycieczkę na grań, z której roztacza się widok na włoskie Alpy (przy dobrej pogodzie, która występuje tutaj nader często, widać ciągnące się na dziesiątki kilometrów alpejskie szczyty)

Po południu przejeżdżamy na miejsce noclegowe w Austrii.

DZIEŃ 7 - SOBOTA - rzeka Salza

Dziś łączymy się z ekipą weekendową i ruszamy na podbój Salzy w kanadyjkach bądź pontonach. Początkowo rzeka płynie spokojnie, pozwalając nam przyzwyczaić się do sprzętu, już jednak po niecałym kilometrze rozpoczynają się pierwsze bystrza i fale. Na naszej drodze dziś wiele przygód, długich bystrzy, małych progów skalnych i uroczych zatoczek (cofek), zachęcających do kąpieli wpław. Odwiedzimy także naturalny tor kajakowy w miejscowości Wildalpen. Łącznie na wodzie spędzimy około 4-5 h. Około godz. 16:00-17:00 wrócimy na kemping. Ok. godz. 20:00 spotykamy się na imprezie ogniskowej, której długość ograniczają plany na dzień następny, czyli kolejna porcja raftingu;)

Dzień 8 - NIEDZIELA - kanion Salzy

Na deser zostawiamy sobie najbardziej malowniczy, ale i najbardziej emocjonujący odcinek tzw. Kanionu Salzy (Salzaklamm). Rzeka zwęża się miejscami do kilku metrów szerokości, a my zadzieramy głowy, by podziwiać uformowane przez wodę pionowe, pobrużdżone ściany kanionu. Na naszej trasie także - dla chętnych - platforma do skoków do wody (4 m). Startujemy 8:30. Na wodzie spędzimy około 2 h. Około 12:30 przyjdzie nam rzewnie się pożegnać i życzyć szybkiego, ponownego
zobaczenia:)

Warunki

W cenie :

 • 7 dni aktywności 
 • 5 noclegów w apartamentach w Słowenii + 2 noclegi na polu namiotowym w Austrii
 • nowoczesne kajaki oraz sprzęt asekuracyjny
 • bilety wstępu na rzekę Soca i Salza
 • liczne bezpłatne atrakcje dodatkowe (Boka, Virje, Most Napoleona, wzgórze Kobarid)
 • specjalistyczna odzież i obuwie neoprenowe
 • opieka wykwalifikowanych instruktorów: kajakarzy górskich i ratowników
 • ubezpieczenie NW i KL (sporty wysokiego ryzyka)
 • składka na Turystyczny Fundusz Gwarancyjny
 • film z wyjazdu dla każdego!

Cena nie obejmuje:

 • dojazdu (płatny dodatkowo + 400 zł, transfer z Wiednia +300 zł)
 • wyżywienia (restauracje codziennie w zasięgu kilkuset metrów; aneksy kuchenne w apartamentach)
 • niektórych biletów i wstępów (kolej na Kanin: ok 16 euro; kanioning ok 50 euro, zipline 59 euro)

Noclegi

NOCLEGI W SŁOWENII

Pięć nocy spędzimy w miejsowości Bovec, letniej górskiej stolicy Słowenii. Miasteczko jest niezwykłej urody, otoczone pasmami Alp Julijskich. Do dyspozycji pozostają 4 lub 6 osobowe apartamenty z w pełni wyposażoną kuchnią i łazienką, wifi.

NOCLEG W AUSTRII

Ostatnią noc spędzimy na uroczo położonym kempingu w Dolinie Salzy, w Austrii. Płynnie przechodzimy więc do noclegu pod namiotami:)  Na krótki pobyt z pewnością wystarczy:)

Namioty nalezy mieć własne lub wypożyczyć u organizatora (wymagana wczesniejsza rezerwacja). Dostęp do restauracji, sanitariatów, możliwość zagotowania wody w namiocie organizatora.

Dojazd

Kup bilet na lot Wizzairem z Warszawy do Wiednia (w niedzielę) i z powrotem (w następną niedzielę), a my zapewnimy Ci transfer lotniskowy w obie strony (+300 zł). Jeśli jesteś z Katowic wsiądź do naszego busika w środę rano (+400 zł) lub - jeśli jesteś z Krakowa, Wrocławia, Poznania czy Łodzi sprawdź połączenie Flixbusa, a my odbierzemy Cię z dworca autobusowego w Wiedniu (+300 zł). Wszystkie opcje transportowe wybieramy podczas wypełniania formularza zgłoszeniowego.

SAMOLOTEM NA RAFTING

wylot przylot
z Warszawy do Wiednia niedziela, godz. 13:15 niedziela, godz. 14:40

*transfer godz. 16:30. Dojazd na miejsce ok godz. 21:00.

... i SAMOLOTEM DO DOMU

z Wiednia do Warszawy niedziela, godz. 15:15 niedziela, godz. 16:35

** transfer z Austrii ok godz. 10:00; na lotnisku maksymalnie o 13:00.

NA RAFTING BUSEM Z KATOWIC

Spotykamy się w niedzielę o godz. 8:30 na Dworcu PKS w Katowicach, wyjazd 8:45. Na miejscu  jesteśmy o godz. 21:00.  Powrót w niedzielę do Katowic ok godz. 21:30

TRANSFER Z DWORCA AUTOBUSOWEGO w WIEDNIU

Większość flixbusów z Polski przyjeżdża na Vienna International Busterminal Wien Erdberg (Bus Terminal VIB)
W środę odbierzemy Cię stamtąd o godz. 16:15, a w niedzielę odwieziemy na godz. 12:30.

Ciekawe artykuły

Treść oferty oraz galeria zdjęć imprezy turystycznej Kajaki górskie + Rafting 8 dni pochodzą od biura M-canoe, które jest organizatorem wyjazdu. Dzięki tej wyprawie można zwiedzić i poznać kulturę, tradycję oraz krajobraz takich krajów jak: Słowenia, Austria. Wycieczka obejmuje wyżywienie typu brak. Główna forma aktywności podczas tego wyjazdu to Kajaki & Rafting, która pozwala na spędzenie wakacji w sposób aktywny. W przypadku zainteresowania ofertą prosimy o kontakt telefoniczny lub email. Gwarantujemy wiele wrażeń i wspaniałą przygodę.