Sardynia i Korsyka 2022

Kraje
Formy aktywności
Wyżywienie
szczegóły w warunkach

O wyprawie

UWAGA - losowo wróciły do sprzedaży:

9-16 lipca - dwa miejsca/kabina z łazienką : 5500zł +400 euro/para

10-17 wrzesnia - 1 miejsce (w kabinie z facetem): 2200 zł +200 euro/osoba

 

Dwa państwa, dzisiątki wysepek, setki malowniczych plaż, bajkowe zatoki, lazur czystego i ciepłego morza, najlepsze wino, owoce morza, pizza i najlepsza kawa. 150 mil morskiej przygody w najpięknieszym rejonie Morza Śródziemnego.

Każdą noc spędzimy w innym porcie lub w malowniczej zatoce, a każdego dnia będziemy eksplorować inne zatoczki, wysepki i plaże. Zakwaterowanie na morskim jachcie żaglowym w kajutach dwu-osobowych z prywatnymi łazienkami. Do dyspozycji uczestników jest RIB (ponton z silnikiem 15KM) oraz zabawki do ciągania po wodzie (narty, koło). Dla chętnych możliwość sterowania jachtem i pracy z żaglami. O realizację programu nautycznego oraz bezpieczeństwo rejsu zadba polski kapitan. Dla chętnych nauka żeglarstwa a dla wszystkich dużo "chill-out`u".

Co wyróżnia nasze rejsy:

 • możliwość żeglowania bez patentu i doświadczenia - nie musisz być wilkiem morskim by przeżyć wspaniałą przygodę,
 • aktywny wypoczynek w kameralnych i komfortowych warunkach - żeglujesz komfortowym jachtem wyposażonym w cztery przestronne kabiny i cztery łazienki w towarzystwie maksymalnie 6 osób oraz załogi (kapitan/kucharz),
 • doświadczony kapitan pasjonat - masz możliwość poznawania tajników żeglarstwa z osobą, która połowę swojego życia spędziła pod żaglami i dla której jacht to dom i sposób na życie, a która swoją pasją z chęcią dzieli się z innymi,
 • wiele odwiedzanych portów i malowniczych zatoczek - zobaczysz to czego nie doświadczą inni,
 • wyjątkowa atmosfera - na rejs nie zabieramy problemów i trosk, wzajemnie zarażamy się dobrym humorem.

Dla kogo rejs?

Dla osób lubiących naturę, życzliwych, tolerancyjnych, bezkonfliktowych o wysokiej kulturze osobistej. Dla pogodnych ludzi nie potrzebujących luksusu, kelnerów i sprzątaczek. Dla osób chętnych do większych i mniejszych prac porządkowych czy bosmańskich. Dla ludzi stawiających dobro załogi ponad swoje potrzeby. Bez znaczenia jest wiek, płeć czy światopogląd. Umiejętności żeglarskie czy pływanie wpław pozyteczne ale nie konieczne.

A dla kogo nie  [pół żartem, pół serio]

Dla osób przechodzących wyjątkowo ostro chorobę morską. Dla szukających hotelu na wodzie z lokajami i kelnerami. Dla  leniuszków i osób lubiących wyręczać się  innymi. Dla ludzi konfliktowych i narzucających swoją wolę czy idee.  Dla osób z wężem  w kieszeni. Dla egoistów, osób nie pomagającym innym i nie umiejącym funkcjonować w  zespole. Dla osób nadużywających używek. 

Formuła rejsu. 

Lekki, niewymagający rejs o charakterze relaksacyjnym, turystycznym. Oferta odpowiednia dla każdego i w każdym wieku. Szczególnie polecany dla par, rodzin i osób bez doświadczenia morskiego. Dla chętnych nauka żeglarstwa.

Wachty.

W rejsach morskich uczestnicy (załoga) dzielona jest na wachty. Wachty dzielą się na nautyczne, które pomagają kapitanowi w prowadzeniu i eksploatacji statku oraz kambuzowe, które uczestniczą w przygotowaywaniu posiłków oraz utrzymaniu porządku w kuchni.

Rejs z wolnego naboru oraz rejs prywatny.

Oferta dostępna jest zarówno dla osób pojedynczych, par, rodzin czy grup zorganizowanych.

Program

RAMOWY PROGRAM REJSU:

Sobota

17:00 Mustrowanie, kwaterowanie na jacht. Przydział kabin na zasadzie: "kto pierwszy rezerwuje ten pierwszy wybiera". Wszystkie kajuty mają podobną wielkość i oferuja porównywalny standard. Do każdej kajuty przynależy łazienka z WC i prysznicem.

Szkolenie intro:

Część 1. Podział załogi na wachty, omówienie zasad funkcjonowania na jachcie i w załodze. Zapoznanie z jachtem.

Część 2:Szkolenie z zasad bezpieczeństwa. Szkolenie z technik cumowniczych. Cześć druga szkolenia może być realizowana kolejnego dnia rano.

20:00 Kolacja integracyjna na jachcie. Omówienie warunków meteo i scenariusza rejsu na najbliższe dni. Po kolacji czas wolny.


Niedziela- poniedziałek - wtorek - środa - czwartek

08:30 Śniadanie na jachcie. Wyjście w morze ok.09:30.  Zajęcia żeglarskie dla chętnych. Relaks dla wszystkich. Żegluga ok. 3 godziny.

13:00 Kotwiczenie w zatoce. Eksploracja plaży, pływanie wpław, snurkowanie relaks.

13:30. Lunch na jachcie, podniesienie kotwicy i żegluga ok. 3 godz.

18:00 Kotwiczenie w zatoce bądź  cumowanie w porcie na noc. 

19:00 Kolacja na jachcie. Czas wolny.

W przypadku kotwiczenia obowiązują załogę roatcyjne, nocne wachty kotwiczne.


Piątek

08:30 Śniadanie na jachcie. Wyjście w morze ok.09:30.  Zajęcia żeglarskie dla chętnych. Relaks dla wszystkich.

13:00 Kotwiczenie w zatoce. Eksploracja plaży, pływanie wpław, snurkowanie relaks.

13:30 Lunch na jachcie, podniesienie kotwicy i żegluga ok. 3 godz.

17:30 Wejście do portu Porto Torres. Tankowanie jachtu.

19:00 Kolacja kapitańska na jachcie. Podsumowanie rejsu. Wydanie opinii. Czas wolny


Sobota

08:30 Śniadanie na jachcie. 

09:00 Wymustrowanie z jachtu.


TRASA:

Intensywnie. Całodzienne dni z żaglami

136 mil/27 godzin żeglugi

Niedziela: Castelsardo- Isola Rossa (25 nm/5h)
Poniedzialek: Isola Rossa - Bonifacio (26 nm/5h)
Wtorek:  Bonifacio -Ile Cavalo-Ile Lavezzi - Isola Budeli (Maddaleny) - Isola Maddalena (10 nm/2h)
Środa: Maddaleny -Santa Teresa di Gallura (10 nm/2h)
Czwartek: Santa Teresa di Gallura - Castelsardo (30 nm/6h)
Piątek: Castelsardo- Asinara National Park - Castelsardo  (35 nm/7 h)

 

Warunki

Cena obejmuje:

 • zakwaterowanie w kabinie 2-osobowej,
 • pościel i ręczniki,
 • usługę kapitana,
 • szkolenie żeglarskie dla chętnych,
 • ubezpieczenie jachtu oraz kaucji za jacht,
 • końcowe sprzątania jachtu po rejsie.

Cena nie obejmuje:

 • kosztów przelotu, transferu i transportu na lądzie,
 • wydatków ponoszonych poza jachtem,
 • indywidualnego ubezpieczenia uczestnika,
 • składki do KASY JACHTOWEJ:
 • Kasa jachtowa (aprowizacja): ok. 150 euro od osoby. Wpłacana do skarbnika rejsu. Zgodnie ze zwyczajem w rejsach żeglarskich  Uczestnik zobowiązany jest do wpłaty składki do kasy jachtowej. Z tego budżetu pokrywane są wydatki na wyżywienie, opłaty za mariny, paliwo do jachtu oraz do silnika od pontonu. Kapitan jest wyłączony z wpłaty do kasy jachtowej.
 • Kasa jachtowa (transit-log): 50 eur od osoby.  Wpłacana do kapitana. Opłata obejmuje: ubezpieczenie kaucji za jacht, pościel, ręczniki, końcowe sprzątanie jachtu. Kapitan jest wyłączony z wpłaty do kasy jachtowej i pozostaje na utrzymaniu załogi. 

O Kapitanie

Cezary Sławecki (50l.) Armator jachtu, kapitan jachtowy i motorowodny, absolwent szkoły morskiej - kierunku nawigacja. Od ponad 30 lat jest związany z żaglami. Odbył rejsy trawersowe po Pacyfiku, Atlantyku, żeglował równiez po ocenanie Indyjskim oraz po bliższych i dalszych morzach. Ponadto miłośnik żeglarskich ballad, narciarstwa oraz trekkingów górskich i wszelkich aktywności outdoorowych. Wybrane rejsy prowadzą również inni, najlepsi kapitanowie.

O jachcie

Nasz to jacht to Beneteau 50 w wersji armatorskiej, stworzony do komfortowej, bezpiecznej i szybkiej żeglugi. Do dyspozycji załogi są 4 kabiny, obszerna messa oraz 4-ry łazienki z prysznicem. Na wyposażeniu jachtu jest RIB oraz zabawki do ciągania po wodzie (narty i kołoa).

Ciekawe artykuły

Treść oferty oraz galeria zdjęć imprezy turystycznej Sardynia i Korsyka 2022 pochodzą od biura Travel Yachting, które jest organizatorem wyjazdu. Dzięki tej wyprawie można zwiedzić i poznać kulturę, tradycję oraz krajobraz takich krajów jak: Włochy. Wycieczka obejmuje wyżywienie typu szczegóły w warunkach. Główna forma aktywności podczas tego wyjazdu to Rejsy & Żagle, która pozwala na spędzenie wakacji w sposób aktywny. W przypadku zainteresowania ofertą prosimy o kontakt telefoniczny lub email. Gwarantujemy wiele wrażeń i wspaniałą przygodę.