Rejs z regatami o puchar Zadaru 2024

Formy aktywności
Wyżywienie
szczegóły w warunkach
TerminCena
8 dni3 695

O wyprawie

REJS Z REGATAMI W CHORWACJI O PUCHAR ZADARU 2024

Trasa: Zadar – Iż – Molat – Sakarun – Sali – Kornaty – Żut – Zadar

Rejs z regatami to żeglarska przygoda z dodatkową dawką adrenaliny, towarzyszącą rywalizacji sportowej. Zakończ z nami w pięknym stylu żeglarski sezon 2024. Zarezerwuj miejsce na 8-dniowy rejs z regatami o puchar Zadaru 2024. Trasa wiedzie przez najpiękniejsze zakątki archipelagu Zadarskiego. Podczas rejsu przygotowujemy się do udziału w regatach. Ćwiczymy zwroty, stawianie i zrzucanie żagli, współpracę całej załogi, umiejętność szybkiej reakcji na zmieniające się warunki żeglarskie. Uczymy się przepisów regatowych, śledzimy warunki pogodowe i przy tym świetnie się bawimy. Nie musisz posiadać doświadczenia żeglarskiego, żeby popłynąć na rejs z regatami. Wszystkiego co potrzebne, nauczysz się na Pasji.

Już po raz siódmy będziemy brali udział w tej imprezie, która jest zwieńczeniem tygodnia kultury w Zadarze. W regatach bierze udział około 100 jachtów, z których większość to amatorskie jednostki. Regatowe ekipy ścigają się dla zabawy i czystej przyjemności, jaką daje żeglarstwo. Rozdanie nagród i poregatowa zabawa odbywa się w lokalnym klubie żeglarskim, przy akompaniamencie chorwackiej muzyki i przysmaków kuchni dalmackiej. Przygotuj się na zastrzyk pozytywnej energii. Zapraszamy.

W programie turystycznym: 

 • Zadar – perła Adriatyku i miasto najpiękniejszych zachodów słońca,
 • najpiękniejsze wyspy archipelagu Zadaru – Iż, Dugi Otok, Kornaty, Żut, Molat,
 • klify wyspy Dugi Otok z widokiem na archipelag Kornatów,
 • park krajobrazowy zatoki Telascica.

W programie sportowym:

 • Regaty o puchar Zadaru 2024

W programie kulinarnym:

 • pieczona ośmiornica
 • jagnięcina ispod peke
 • małże u bjelom buzaru
 • smażone kalmary przygotowywane na jachcie
 • grillowane ryby

PŁYNIEMY JACHTEM DUFOUR 45 S/Y PASJA

Program

Trasa: Zadar – Iż – Molat – Sakarun – Sali – Kornaty – Żut – Zadar

JEDZENIE NA PASJI

Przykładamy dużą wagę do jakości wyżywienia na pokładzie Pasji, gdyż uważamy, że dobre jedzenie to jeden z najważniejszych elementów udanego rejsu morskiego i dobrego wypoczynku. Posiłki przygotowywane są wspólnie przez załogę w wachtach, ze świeżych produktów, kupowanych na bieżąco podczas rejsu. Zakupy robimy w sklepach, na targach rybnych i warzywno-owocowych, a także korzystamy ze sprawdzonych źródeł – znajomych lokalnych rybaków, którzy zaopatrują nas w kalmary, ośmiornice, ryby i inne owoce morza.

Na Pasji masz okazję poznać smak adriatyckiego kalmara przyrządzanego na różne sposoby przez naszego kapitana, a także wziąć udział w klimatycznej kolacji rybnej serwowanej prosto z grilla, podczas postoju jachtu, w jednej z urokliwych zatok. Dominuje lekka kuchnia śródziemnomorska, oparta na rybach, owocach morza, wyśmienitych serach kozich, owczych i chorwackiej oliwie z oliwek. Dzięki bardzo dobrej znajomości akwenu i języka chorwackiego, wiemy także, gdzie na trasie rejsu, zjeść wyśmienite posiłki w lokalnych konobach, w przystępnych cenach.

Składka na wyżywienie przygotowywane na jachcie wynosi 100 Euro od osoby na tydzień. Pieniądze te wystarczają na swobodne kształtowanie menu. Kapitan jest zwolniony z wpłat do kasy jachtowej. W lokalnych restauracjach każdy płaci za siebie, a kolacja dla kapitana jest opłacana ze wspólnej kasy.

ZAKWATEROWANIE NA PASJI

Zależy nam na tym, żeby na Pasji, każdy czuł się wyjątkowo, komfortowo i dobrze wypoczywał. Maksymalna liczba osób, które okrętujemy na jachcie, w czterech kabinach, to 6 + kapitan. Dzięki temu, każdy ma własną koję w kajucie i swoją prywatną przestrzeń. W mesie nikt nie śpi. Pozostaje ona wolna przez cały czas trwania rejsu, jako pomieszczenie wspólne załogi. Takie zagospodarowanie przestrzeni jachtowej gwarantuje wygodę dla wszystkich uczestników, zarówno przy wspólnych posiłkach w mesie, jak i podczas przebywania w kokpicie jachtu.

Na rejsy w Chorwacji zapisujemy pojedyncze osoby, pary oraz przyjmujemy zgłoszenia grupowe. Nie musisz posiadać doświadczenia żeglarskiego. Jeśli reprezentujesz grupę 4-6 osób, zapoznaj się z naszą ofertą czarteru Pasji z kapitanem. Istnieje możliwość dostosowania terminu rejsu do planu lotów z Twojego miasta, w przypadku rezerwacji całego jachtu. Możemy także zorganizować rejs w Chorwacji dla większej grupy na kilku jachtach.

MIEJSCA ROZPOCZĘCIA REJSÓW W CHORWACJI Z PASJĄ

 • Zadar – marina Tankerkomerc, ul. Ivana Meštrovića 2

DOJAZD DO CHORWACJI

AUTOKAREM

Uczestnikom naszych rejsów oferujemy transport komfortowym autokarem do Chorwacji w cenie 595 PLN w obie strony.

SAMOCHODEM

Dojeżdżając samochodem do Chorwacji, możesz zostawić auto na parkingu strzeżonym w marinie (12 Euro na dzień) lub na zaprzyjaźnionym parkingu (50 Euro za tydzień). Szczegółowe informacje uzyskasz od nas telefonicznie lub za pośrednictwem poczty elektronicznej.

SAMOLOTEM

Na nasze rejsy dolecisz bezpośrednio z Warszawy LOT-em, z Poznania/Krakowa/Gdańska/Warszawy/Wrocławia Ryanairem lub z Berlina – EuroWings-em, EasyJet-em, i Ryanair-em. Oferujemy transfer lotnisko/marina, marina/lotnisko w cenie 40 Euro dla całej grupy w jedną stronę. Pomagamy w rezerwacji biletów lotniczych. Szczegółowe informacje uzyskasz od nas telefonicznie lub za pośrednictwem poczty elektronicznej.

JAK PRZYGOTOWAĆ SIĘ DO REJSU W CHORWACJI ?

Wyjazd na rejs morski w Chorwacji różni się w sposób zasadniczy od innego wyjazdu na łono natury np. pod namiot, na wędrówkę, czy na rejs mazurski. Przygotowaliśmy dla Ciebie poradnik – 10 rzeczy do spakowania na rejs morski do Chorwacji. Te ważne informacje pomogą Ci cieszyć się w pełni żeglarskim wypoczynkiem na pokładzie Pasji.

REJSY W CHORWACJI ORGANIZUJEMY NA JACHCIE DUFOUR 45 S/Y PASJA

Warunki

Cena zawiera:

 • zakwaterowanie na jachcie Dufour 45, s/y Pasja w kabinie. Na jachcie będzie zakwaterowanych max. 6 osób + kapitan. W mesie nikt nie śpi. Pozostaje wolna, jako część wspólna dla załogi, przez cały czas trwania rejsu.
 • opiekę doświadczonego kapitana –  opiekuna jednostki;
 • opłaty portowe
 • paliwo do jachtu
 • sprzątanie końcowe
 • pościel
 • bezprzewodowy dostęp do internetu na pokładzie jachtu
 • korzystanie z dodatkowego wyposażenia jachtu – grill, ponton z silnikiem, deska z wiosłem (SUP)

Cena nie zawiera:

 • składki na produkty żywnościowe kupowane w Chorwacji w wysokości 100 Euro od osoby na tydzień. Składka jest płatna na ręce kapitana w momencie zaokrętowania, rozliczana jest po zakończeniu rejsu w dniu wyokrętowania; Załoga pokrywa koszt wyżywienia kapitana;
 • opłaty klimatycznej za pobyt na jachcie – 10 Euro od osoby na tydzień;

Ubezpieczenie turystyczne:

Zapewniamy ubezpieczenia turystyczne – polisy „Bezpieczne Podróże” firmy Signal Iduna:

 • Signal Iduna Bezpieczne Podróże SREBRNY (KL 20000 Euro, NNW 20000 PLN, BP 1100 PLN) – koszt ubezpieczenia – 35 PLN
 • Signal Iduna Bezpieczne Podróże ZŁOTY (KL 40000 Euro, NNW 20000 PLN, OC 35000 Euro, BP 1500 PLN) – koszt ubezpieczenia – 55 PLN
 • Signal Iduna Bezpieczne Podróże PLATYNOWY (KL 70000 Euro, NNW 35000 PLN, OC 60000 Euro, BP 2500 PLN) – koszt ubezpieczenia – 75 PLN

KL – koszty leczenia za granicą; NNW – następstwa nieszczęśliwych wypadków; OC – odpowiedzialność cywilna za szkody wyrządzone na innych osobach; BP – bagaż podróżny;

Wszystkie ubezpieczenia zawierają ryzyko związane z rekreacyjnym uprawianiem żeglarstwa morskiego.

Warunki płatności:

I rata w wysokości 30% ceny rejsu płatna w momencie rezerwacji miejsca, pozostała kwota na miesiąc przed terminem rozpoczęcia rejsu.

Ciekawe artykuły

Treść oferty oraz galeria zdjęć imprezy turystycznej Rejs z regatami o puchar Zadaru 2024 pochodzą od biura Yachting Morski, które jest organizatorem wyjazdu. Dzięki tej wyprawie można zwiedzić i poznać kulturę, tradycję oraz krajobraz takich krajów jak: Chorwacja. Wycieczka obejmuje wyżywienie typu szczegóły w warunkach . Główna forma aktywności podczas tego wyjazdu to Rejsy & Żagle, która pozwala na spędzenie wakacji w sposób aktywny. W przypadku zainteresowania ofertą prosimy o kontakt telefoniczny lub email. Gwarantujemy wiele wrażeń i wspaniałą przygodę.