Rejsy Turcja 2022

Kraje
Formy aktywności
Wyżywienie
szczegóły w warunkach
TerminCena
8 dni2 640

O wyprawie

Turcja zachwyci zarówno tych, którzy odwiedzą ten kraj po raz pierwszy, jak i tych którzy przybędą tam po raz kolejny.
Dobrze rozwinięta infrastruktura, turkusowa woda, duże bogactwo starożytnych zabytków, przyjaźni ludzi i wspaniała turecka kuchnia, to tylko niewielka częśc tego, co czeka na Was wybierając się z nami w rejs.

Żeglowanie po czystych, błękitnych wodach Morza Licyjskiego czy też wzdłuż Wybrzeża Karyjskiego jest doświadczeniem, którego każdy żeglarz powinien spróbować. To magiczny rejon, w którym można komfortowo odpocząć, oderwać się od zgiełku codziennego życia oraz zachwycić otoczającą przyrodą i niesamowitymi widokami.

Długie i piękne lato Turcji charakteryzuje się dobrymi wiatrami, które stwarzają idealne warunki do relaksującego żeglowania. Idealny czas na żeglowanie rozpoczyna się w maju i trwa do końca października, wówczas temperatury powietrza utrzymują na poziomie 26-33 stopni Celsjusza.
Kuchnia turecka w regionie Morza Egejskiego to wspaniałe połączenie kulinarnych wpływów, w tym potraw osmańskich, greckich, lewantyńskich i żydowskich. Oczywiście w naszym menu nie powinno zabraknąć owoców morza. Bardzo popularne są morlesze, okonie morskie i sardele, zaakcentowane czosnkiem, dziką zielenią i lokalnymi sosami. Oliwki są podstawą prawie każdego posiłku, a lokalne produkty mięsne, warzywa i owoce są dorodne. Małe kawiarnie przy plaży oferują smaczne posiłki i kawę, eleganckie restauracje serwują obfite i urozmaicone dania. Pikniki na ustronnych plażach to wspaniały sposób na spędzenie długiego, słonecznego dnia.

Program

Trasa rejsu - 7 dni na jachcie

Fethiye - Marmaris - Fethiye (długość trasy ok. 128 mil)

  • Fethiye
  • Göcek
  • Batikhamam
  • Marmaris
  • Semizce
  • Ekincik
  • Tersane
  • Fethiye

Planowana trasa rejsu 7 dniowego jest jedynie orientacyjną i może ulec zmianie w przypadku trudnych warunków atmosferycznych, działania siły wyższej, sprawności załogi oraz decyzji skippera. Organizator zastrzega sobie możliwość zmiany odwiedzanych na trasie miejscowości w wyniku wyżej wymienionych czynników.

MIEJSCE ROZPOCZĘCIA I ZAKOŃCZENIA RESJU:
Fethiye: Marina ECE

Warunki

CENA ZAWIERA:
pobyt na jachcie, usługi skippera, podatek VAT, ubezpieczenie KL i NNW, składkę na Turystyczny Fundusz Gwarancyjny.

CENA NIE ZAWIERA:
wyżywienia, paliwa, opłat portowych, które są pokrywane ze wspólnej kasy jachtu po ok. 150 EUR/os. Jest to kwota orientacyjna i może być zmienna w zależności od miejsca postoju jachtu, warunków podczas żeglugi oraz liczby uczestników. Skipper jest zwolniony z wpłat do wspólnej kasy jachtu. Sprzątanie końcowe 200 EUR do podziału na załogę (25 EUR/os. przy pełnym składzie). Kaucja zwrotna: 100 EUR/os. Kaucja zostanie zwrócona w całości w dniu wyokrętowania, jeżeli armator nie dokona żadnych potrąceń.

JACHT
Rejs odbędzie się na jachcie jednokadłubowym typu Bavaria, Beneteau lub inny podobnej klasy (4 kabiny 2-osobowe, 2 WC, przestronna mesa).

WYŻYWIENIE NA JACHCIE
Zakupu prowiantu dokonuje załoga w dniu zaokrętowania na jachcie. Koszty zakupów pokrywane są ze składki do wspólnej kasy jachtu. Podczas rejsu załoga dokonuje podziału na wachty kambuzowe i ze wspólnie zakupionych produktów przygotowuje posiłki dla całej załogi. Załogi wybierają się często na spożywanie posiłków w restauracjach i kwestia rozliczenia takich spotkań pozostaje do uzgodnienia z całą załogą.

CO ZABRAĆ NA REJS
Poniżej znajduje się lista rzeczy ważnych i przydatnych, które warto zabrać na rejs:
dokumenty (paszport lub dowód osobisty), waluta lub karta płatnicza, obuwie na jasnej podeszwie, nieprzemakalna kurtka, cieplejsza bluza, długie spodnie, letnia odzież, ulubione płyty CD, ładowarka do telefonu, aparat fotograficzny z ładowarką lub zapasowymi bateriami, krem z filtrem UV , okulary przeciwsłoneczne, nakrycie głowy, klapki pod prysznic, strój kąpielowy, ręcznik plażowy.

UCZESTNICY
Nasze rejsy mają charakter turystyczno-stażowy i od uczestników nie wymagamy doświadczenia żeglarskiego, natomiast jest ono mile widziane. Osoby chętne mogą doskonalić swoje umiejętności żeglowania podczas rejsu. Na rejs zapisać się mogą osoby w różnym wieku, przyjmujemy pojedyncze zgłoszenia oraz zgłoszenia grupowe. Po zakończonym rejsie uczestnicy otrzymują opinię z rejsu, gdzie przepływane godziny wliczają się do stażu na morzu. Chętne osoby mogą starać się o uzyskanie certyfikatu ISSA.

CIEKAWOSTKI
Fethiye - najbardziej rozpoznawalna zatoka Öludeniz z piaszczystą plażą i turkusową wodą; grobowiec Amyntasa wykuty w skale na klifie, skąd rozpościera się piękny widok na całą zatokę i panoramę miasta
Marmaris - zamek na wzgórzu, klimatyczne uliczki starego miasta
Göcek - atrakcyjna promenada wzdłuż wybrzeża, otoczone lasami piniowymi
Tomb Bay - doskonałe miejsce na odpoczynek, przestronna zatoka, trasa spacerowa w kierunku grobowców wykutych w skale
Wall Bay - klimatyczna zatoka z pozostałościami murów obronnych
Wyspa Kleopatry - wyspa nad Zatoką Gokova, niewielka zatoka z niemal białym piaskiem otoczona skałami; legenda głosi, że tu właśnie spotykali się potajemnie Marek Antoniusz i Kleopatra

Przydatne infromacje:
- przed podróżą należy zaopatrzyć się w turystyczną wizę turecką, koszt wyrobienia: przez platformę e-visa ok. 20 USD lub po przyjeździe do Turcji w punktach sprzedaży na przejściach granicznych ok. 30 USD, 25 EURO lub 20 GBP płatne gotówką
- oprócz wizy obowiązkowo ważny paszport co najmniej 3 miesiące ważny co najmniej 60 dni dłużej niż "okres pobytu" dozwolony na wizie
- waluta: lira turecka, w większości miejsc akceptowane jest EURO, dolar spotyka się z mniejszą akceptacją
- płatnośći kartą są akceptowane w większości punktów handlowych i gastronomicznych
- najbliższe lotnisko: Dalaman.

Ciekawe artykuły

Treść oferty oraz galeria zdjęć imprezy turystycznej Rejsy Turcja 2022 pochodzą od biura Globtourist, które jest organizatorem wyjazdu. Dzięki tej wyprawie można zwiedzić i poznać kulturę, tradycję oraz krajobraz takich krajów jak: Turcja. Wycieczka obejmuje wyżywienie typu szczegóły w warunkach. Główna forma aktywności podczas tego wyjazdu to Rejsy & Żagle, która pozwala na spędzenie wakacji w sposób aktywny. W przypadku zainteresowania ofertą prosimy o kontakt telefoniczny lub email. Gwarantujemy wiele wrażeń i wspaniałą przygodę.