Seszele 2023 - rejs katamaranem

Kraje
Formy aktywności
Wyżywienie
szczegóły w warunkach
TerminCena
11 dni5 700

O wyprawie

Seszele 2023 - rejs katamaranem

Seszele to zachwycające pięknem, czyste, białe, piaszczyste plaże, lazurowa woda i egzotyczna, niemal dziewicza przyroda.

Nic dziwnego, że rejon ten uznawany jest za wymarzone miejsce na niezapomniane wakacje. Ten raj na ziemi liczy 115 wysp i wysepek pochodzenia wulkanicznego i koralowego na Oceanie Indyjskim, z których każda zachęca do odwiedzenia swoim bogactwem przyrody oraz idealną pogodą (temperatury powietrza w tym rejonie wahają się od 24 do 29 stopni Celsjusza).

Rejs katamaranem na Seszelach będzie niezapomnianą przygodą, dostarczy ekscytujących wrażeń i sprawi, że wypoczniesz i zrelaksujesz się, jak nigdy dotąd. Mamy wieloletnie doświadczenie w organizacji rejsów na Seszelach. Zapraszamy!

Seszele - białe plaże, rafy koralowe i krystalicznie czysta woda

A wszystko to w połączeniu z optymalnymi warunkami do żeglowania sprawia, że rejon ten jest wyjątkowo chętnie odwiedzany i ceniony przez żeglarzy. Wybierając wysokiej klasy katamaran, zyskujesz znakomitą alternatywę dla wypoczynku w zatłoczonych, wakacyjnych hotelach. Proponowane rozwiązanie to komfort i bezpieczeństwo żeglowania, wysoki standard wyposażenia, który pozwoli poczuć się, jak w luksusowym pokoju, swoboda i spędzanie wakacji w zupełnie niebanalny sposób.

Rejs katamaranem - Seszele - trasa

Nasz rejs jachtem po Seszelach rozpoczynamy standardowo na wyspie Mahe. W północnej części wyspy, w miejscowości Be Ombre odwiedzamy restaurację pod palmami o wdzięcznej nazwie BOATHOUSE. Można tam zasmakować w znakomitych owocach morza oraz skosztować miejscowego wina. W parku narodowym przy wyspie St. Anne pływamy w ciepłych wodach wraz z zachwycającymi, dużymi rybami, które będą tuż obok, na wyciągnięcie ręki.

Praslin to druga pod względem wielkości wyspa tego egzotycznego rejonu. Warto ją zwiedzić podczas wycieczki samochodowej. Auta można wynająć w porcie za niewielką opłatą, ale tu uwaga - na Seszelach obowiązuje ruch lewostronny i kierowca prowadzi auto siedząc z prawej strony. Na szczęście ruch uliczny jest tutaj naprawdę niewielki.

Będąc na wyspie Praslin warto skorzystać z usług miejscowego właściciela kilku mooringów. Może on zorganizować tanią i pyszną kolację w lokalnej i nieuczęszczanej przez turystów restauracyjce. Jest to okazja do skosztowania potrawy z nietoperzy, krabów, red snapera, ostryg, nie wspominając o tak „pospolitych” posiłkach, jak krewetki czy kalmary. A wszystko to za bardzo przystępną cenę.

Curieuse to zazwyczaj kolejny punkt na mapie naszego rejsu, słynący przede wszystkim z istniejącego tam rezerwatu gigantycznych żółwi. Pozostając tam przez cały dzień, można bez pospiechu podziwiać te piękne i majestatyczne zwierzęta.

Niezależnie od przyjętej trasy, nasz katamaran pozwoli Ci dotrzeć także w niezamieszkałe rejony wysp, na dzikie wysepki, dziewicze zatoki i puste plaże. Seszele to bowiem raj dla wszystkich pragnących egzotyki, aktywnego wypoczynku, ale i relaksu w urokliwych, cichych zatokach i na plażach niedostępnych dla większości turystów.

Zobaczcie sami jak bylo na naszych poprzednich rejsach w tym rejonie:

Program

PROPONOWANA TRASA REJSU 10 - CIO DNIOWEGO:

Mahe - Praslin - Mahe

 • Mahe
 • Saint Anne
 • Praslin
 • La Digue
 • Felicite
 • Aride
 • Curieuse
 • Silhouette
 • Mahe

Długość trasy wynosi około 185 mil. Trasa rejsu jest orientacyjna i może ulec zmianie w przypadku zmiennych warunków atmosferycznych, działania siły wyższej, sprawności załogi oraz decyzji skippera.

Miejsce zaokrętowania: Marina Eden Island, Victoria, Mahe

Organizowany przez nas rejs 10-cio dniowy odbędzie się na katamaranie LAGOON 40 lub podobnej klasyDo dyspozycji załogi są cztery kabiny dwuosobowe.

Założenia programowe rejsu:

 • nurkowanie z maską, fajką i płetwami
 • doskonalenie umiejętności żeglowania
 • Curieuse - rezerwat gigantycznych żółwi
 • zwiedzanie wysepek z pokładu jachtu
 • smakowanie regionalnej kuchni
 • łowienie ryb
 • plażowanie

Warunki

Cena zawiera:

pobyt na jachcie, usługi skippera, podatek VAT, ubezpieczenie KL i NNW

Cena nie zawiera:

wyżywienia, paliwa, opłat portowych, sprzątania końcowego, opłaty klimatycznej, lokalnych opłat administracyjnych. Koszt przelotu wynosi około 2 500 pln / osobę. Pomagamy przy zakupie biletów lotniczych.

Koszty wyżywienia, paliwa, opłaty administracyjne i opłaty portowe załoga pokrywa ze wspólnej kasy jachtu ok. 200 euro od osoby na czas rejsu. Jest to kwota orientacyjna i może być zmienna w zależności od miejsca postoju jachtu, warunków podczas żeglugi oraz liczby uczestników. Skipper jest zwolniony z wpłat do wspólnej kasy jachtu. W dniu rozpoczęcia rejsu zostanie pobrane ubezpieczenie kaucji: 375 euro do podziału na całą załogę + kaucja zwrotna zredukowana do kwoty 1500 euro na całą załogę. Sprzątanie końcowe: 185 euro do podziału na całą załogę.

Kaucja zostanie zwrócona w całości w dniu wyokrętowania, jeżeli armator nie dokona żadnych potrąceń.

Ciekawe artykuły

Treść oferty oraz galeria zdjęć imprezy turystycznej Seszele 2023 - rejs katamaranem pochodzą od biura Globtourist, które jest organizatorem wyjazdu. Dzięki tej wyprawie można zwiedzić i poznać kulturę, tradycję oraz krajobraz takich krajów jak: AFRYKA. Wycieczka obejmuje wyżywienie typu szczegóły w warunkach. Główna forma aktywności podczas tego wyjazdu to Rejsy & Żagle, która pozwala na spędzenie wakacji w sposób aktywny. W przypadku zainteresowania ofertą prosimy o kontakt telefoniczny lub email. Gwarantujemy wiele wrażeń i wspaniałą przygodę.