Rejs na Bornholm - Perłę Bałtyku

Kraje
Formy aktywności
Wyżywienie
składka burtowa

Wycieczka chwilowo niedostępna.

O wyprawie

Rejs na Bornholm "Perłę Bałtyku"

W 2022 wracamy na Bałtyk, aby sprawdzić czy na pięknym Bornholmie nic się nie zmieniło ;) Startujemy w drugiej połowie maja, tak aby złapać trochę słońca i dobrych wiatrów, które w tym okresie najczęściej wieją z zachodu.

Wyruszymy z Kołobrzegu, z nowoczesnej mariny na wyspie Solnej. Pożeglujemy następnie do stolicy wyspy Rønne, a następnie dalej na północ wzdłuż zachodniego brzegu, na północną część do odosobnionego portu Hammerhavn, z którego można się udać na ciekawy spacer do wielkiego zamku średniowiecznego.

Jeżeli wiatry pozwolą, to przeskoczymy na jedną noc na południe Szwecji do Simrishamn. Kolejnego dnia wrócimy na Borholm, na jego wschodnią stronę, gdzie najwięcej atrakcji, a więc malownicze porciki Allinge, Gudhjem, Svaneki i niesamowity archipelag Christiansø. Stamtąd kursem na południe dotrzemy do naszego portu macierzystego.

Rejs będzie nastawiony na kompromis między żeglowaniem, a zwiedzaniem, także trzeba się nastawić na nocny przelot, a i też na dłuższy postój w porcie, jeżeli miejscowe atrakcje nas do tego zmuszą :) Trzeba mieć też na uwadze, że Bałtyk to kapryśne morze, które nie zawsze umożliwia wykonanie planów i będziemy się musieli z tym liczyć.

Trasa: Kołobrzeg - Rønne - Hammerhavn - Simrishamn - Allinge - Gudhjem - Christiansø - Svaneke - Kołobrzeg

Na Bornholm pożeglujemy jachtem Sun Odyssey 379, który dobrze spisuje się na krótkiej, bałtyckiej fali.

Program

Trasa: Kołobrzeg - Rønne - Hammerhavn - Simrishamn - Allinge - Gudhjem - Christiansø - Svaneke - Kołobrzeg

Sun Odyssey 379 - większa wersja modelu 3 kabinowego z nowej linii jachtów Jeanneau. Model bardzo udany pod względem nautycznym, bardzo fajne jest rozwiązanie z szotami zarówno foka jak i grota, sprowadzonymi do stanowiska przy kołach sterowych z obu stron. Jacht posiada trzy wygodne kajuty, jedną, ale przestronną toaletę, przyjemną dla oka, jasną stolarkę. Jest świetnym wyborem, dla tych co chcieliby połączyć komfort żeglugi z komfortem pod pokładem. Jedną z nielicznych wad jest mały, rozkładany pokład kąpielowy, który w konkurencyjnych jednostkach tego typy jest znacznie większy. Model dostępny w większości destynacji czarterowych.

Warunki

Cena zawiera:

  • miejsce na jachcie
  • opieka kapitana
  • ubezpieczenie KL i NNW
  • składka na Turystyczny Fundusz Gwarancyjny i Fundusz Pomocowy

Dodatkowe koszty:

  • składka burtowa 400zł/os., (na wyżywienie, porty, paliwo, sprzątanie końcowe, itp.),
  • kaucja 600 zł/os. lub 100 zł kaucji i 80 zł opłaty bezzwrotnej,

Ostateczna trasa rejsu zależy od warunków pogodowych, sprawności załogi i decyzji kapitana.
Kapitan jest zwolniony z wpłat do składki burtowej.

Ciekawe artykuły

Treść oferty oraz galeria zdjęć imprezy turystycznej Rejs na Bornholm - Perłę Bałtyku pochodzą od biura Pasat Charter, które jest organizatorem wyjazdu. Dzięki tej wyprawie można zwiedzić i poznać kulturę, tradycję oraz krajobraz takich krajów jak: Dania. Wycieczka obejmuje wyżywienie typu składka burtowa. Główna forma aktywności podczas tego wyjazdu to Rejsy & Żagle, która pozwala na spędzenie wakacji w sposób aktywny. W przypadku zainteresowania ofertą prosimy o kontakt telefoniczny lub email. Gwarantujemy wiele wrażeń i wspaniałą przygodę.