Rejsy w Chorwacji - trasa żółta

Formy aktywności
Wyżywienie
składka burtowa

Wycieczka chwilowo niedostępna.

O wyprawie

Wakacyjne rejsy w Chorwacji

Wakacyjne rejsy jachtem w Chorwacji, powstały z myślą o osobach lubiących ciepłe morza, dobrą zabawę i niesamowite miejsca, stare miasta, tętniące życiem, letnie kurorty, kameralne wyspy, lazurowe zatoczki, wszystko to można odnaleźć w tym małym, śródziemnomorskim kraju.

Rejsy jachtem żaglowym w Chorwacji to doskonały sposób na spędzenie czasu wspólnie z przyjaciółmi lub na zawieranie nowych znajomości. Zwiedzanie bajecznych, morskich okolic staje się atrakcyjne i wygodne dzięki tej formie aktywnego wypoczynku. W okresie letnim, słoneczna pogoda jest niemal pewna, temperatura wody osiąga średnio do 26 stopni, dlatego trasy są tak zaplanowane, aby wykorzystać ją w stu procentach.

Rejsy jachtem w Chorwacji to ciekawy sposób na niezapomnianą, wakacyjną przygodę. Z myślą o różnorodnych gustach i upodobaniach, przygotowaliśmy cztery podstawowe, urozmaicone trasy, na których organizujemy rejsy żeglarsko-turystyczne po regionach Chorwacji.

Trasa żółta

Trasa wyważona pomiędzy tych co chcą pożeglować, a tych co chcą więcej zwiedzić zobaczyć. Szlak prowadzi po mniej uczęszczanych wyspach.

Trasa w której jest wszystkiego po trochu, żeglowania, odpoczynku, kąpieli, zwiedzania. Jest świetną alternatywą dla tych co nie lubią zgiełku i pełnych kurortów. Nie będzie tu tłumów jak w najbardziej obleganych miejscach Chorwacji, gdzie miejscowi mają dość turystów, także przyjemność ze zwiedzania, nawet w szczycie sezonu będzie niezakłócona.

Podczas żeglugi nie ma wyczerpujących przelotów, prawie każdego dnia jest przewidziana przerwa na kąpiel, czy inny postój. Żeglując zobaczymy kameralne wysepki takie jak, Ist, Iż czy wyjątkowy Susak, bardziej gwarne porty jak Zadar czy Mali Lošinj, a także wiele zatoczek i tajemniczy bunkier... 

Żeglujemy na jachtach cenionych marek Bavaria, Dufour, Janneau, Elan czy Beneteau.

Program

Trasa żółta

Biograd - Veli Iž - Ist/Škarda - Susak - Mali Lošinj - Zadar - Biograd

Dzień 1 sobota

Pierwszy dzień mija nam pod znakiem organizacyjnym. Po dotarciu wszystkich członków załogi na miejsce następuje zaokrętowanie i przydzielenie każdemu miejsca na jachcie. Następnie dokonujemy zaprowiantowania w miejscowym markecie. Po zakończeniu spraw organizacyjnych udajemy się do konoby (miejscowe bary), na małą imprezę integracyjną. Jeżeli zmęczenie nie doskwiera, a pora jeszcze wczesna to można wybrać się na spacer wieczorny i zasmakować uroków życia nocnego.

Dzień 2 Biograd - Iž (niedziela)

O poranku, zaraz po wspólnym śniadaniu i szkoleniu wypływamy z portu. opływamy wyspę Pašman i kierujemy się na północny zachód. Po drodze zatrzymujemy się w którejś z zatoczek okolicznych wysp.

Na noc cumujemy na wyspie Iž, słynącej z wyrobu ceramiki od czasów antycznych. W największym skupisku ludności o nazwie Veli Iž, istnieje muzeum ceramiki, połączone ze sklepem oferującym lokalne wyroby.

Dzień 3 Iž - Ist (ew. Škarda) poniedziałek

Następny dzień spędzimy żeglując pomiędzy wyspami Ugljan i Dugi Otok. Zatrzymamy się w okolicy miejscowości Božava, aby zwiedzić bunkier-schron, dla okrętów jugosłowiańskiej marynarki wojennej. Spragnieni kąpieli, będą mogli wykorzystać czas na pływanie w Adriatyku. 

Późnym popołudniem zawiniemy do portu Ist, na wyspie o tej samej nazwie. Istnieje tu tylko jedna miejscowość, nad którą góruje wzgórze, z którego rozpościera się wspaniały widok na okoliczne wyspy i port. Na wyspie życie płynie powoli i spokojnie, stałych mieszkańców jest tu około 200 i praktycznie nie ma samochodów. 

W przypadku opóźnienia i braku miejsca w porcie popłyniemy na sąsiednią wyspę Škarda, nie zamieszkaną przez stałych mieszkańców. Zatrzymamy się w bezpiecznej zatoce, u której brzegów znajdują się pozostałości małego zamku.

Dzień 4 Ist - Susak (wtorek)

We wtorek rano wypłyniemy na otwarte morze, aby dopłynąć na wyjątkową wyspę. Najbardziej odizolowana od lądu  w  przeciwieństwie do sąsiednich wysp posiada szerokie plaże z piaszczystym dnem. Roślinność jest tu znacznie bardziej bujna, ze względu na żyzną glebę. 

Także mieszkańcy znacznie odróżniają się od reszty, ich dialekt często jest nie do zrozumienia przez Chorwatów z wybrzeża, ich folklor charakteryzuje się odmiennymi strojami, a miejscowa świadomość wyspiarzy jest bardzo silna. 

Na wyspie znajdują się tylko dwie osady dolna (portowa) i starsza górna, na wzgórzu ze starą zabudową, częściowo opuszczoną. Błądząc między zabudowaniami, można tu natrafić na niezwykle dobre wina, kupione bezpośrednio od wytwórcy.

Dzień 5 Susak - Mali Lošinj (środa)

Środa upłynie nam pod znakiem relaksu i odpoczynku, rano udamu się na plażę na Susaku, a następnie pożeglujemy na pobliską wyspę Lošinj. Będziemy mieli okazję zobaczyć tu dwa piękne, stare miasteczka Veli i Mali Lošinj. Co ciekawe, Mali Lošinj pomimo nazwy jest największym skupiskiem ludności na wyspie.

W odróżnieniu do poprzednich wysp, Lošinj jest oblegany przez wczasowiczów, infrastruktura turystyczna świadczy usługi na wysokim poziomie i każdy może znaleźć tu coś ciekawego dla siebie.

Dzień 6 Mali Lošinj - Zadar (czwartek)

W czwartek rano, zaraz po śniadaniu opuścimy port, ponieważ o 9.00 otwierany jest most, który umożliwi nam skrócenie drogi do Zadaru. Tego dnia odcinek będzie znaczny, więc większość czasu spędzimy na żegludze.

Wieczorem dotrzemy do Zadaru, miasta którego początki sięgają czasów rzymskich, jest tu też dużo pozostałości z tamtego okresu. Samo miasto określane jest mianem chorwackiego Rzymu.

Dzień 7 Zadar - Biograd (piątek)

W piątek nad ranem można będzie pozwiedzać jeszcze miasto lub szybciej wypłynąć, aby spożytkować czas na kąpiel w ciepłym Adriatyku.

Wieczór spędzimy w konobie lub barze na wspólnej kolacji pożegnalnej, dla wytrwałych będzie okazja, aby ostatni raz zakosztować życia nocnego w śródziemnomorskim stylu.

Dzień 8 wyokrętowanie (sobota)

W sobotę o poranku około godziny 8-9 rano nastąpi wyokrętowanie i koniec rejsu. Osoby mające powrót w późniejszych porach mogą wykorzystać dzień na plażowanie lub zwiedzanie okolic.

W zależności od warunków pogodowych, preferencji kapitana i załogi, miejsca w portach itp., trasa może ulec nieznacznej zmianie.

Warunki

Cena zawiera:

  • miejsce na jachcie;
  • opieka kapitana;
  • ubezpieczenie KL i NNW;
  • składka na Turystyczny Fundusz Gwarancyjny i Pomocowy

Koszty dodatkowe:

  • składka burtowa 170 €/os. (lipiec-sierpień), 150€/os. pozostałe miesiące (na wyżywienie, porty, paliwo, gaz, transit-log, sprzątanie końcowe, podatek turystyczny).
  • kaucja 200 €/os. lub 20 € kaucji i 20 € opłaty bezzwrotnej,
  • transport (do Chorwacji najlepiej dotrzeć własnym samochodem, autokarem lub samolotem, aktualnie najkorzystniejsze połączenia z wielu polskich lotnisk do Zadaru lub Splitu).

Minimalna liczba na każdy rejs to 5 osób.
Ostateczna trasa rejsu zależy od warunków pogodowych, sprawności załogi i decyzji skippera.
Skipper jest zwolniony z wpłat do składki burtowej.
W wyjątkowych okolicznościach rejs może mieć swój początek i koniec w Zadarze lub Sukošanie.

Ciekawe artykuły

Treść oferty oraz galeria zdjęć imprezy turystycznej Rejsy w Chorwacji - trasa żółta pochodzą od biura Pasat Charter, które jest organizatorem wyjazdu. Dzięki tej wyprawie można zwiedzić i poznać kulturę, tradycję oraz krajobraz takich krajów jak: Chorwacja. Wycieczka obejmuje wyżywienie typu składka burtowa. Główna forma aktywności podczas tego wyjazdu to Rejsy & Żagle, która pozwala na spędzenie wakacji w sposób aktywny. W przypadku zainteresowania ofertą prosimy o kontakt telefoniczny lub email. Gwarantujemy wiele wrażeń i wspaniałą przygodę.