Rejsy w Chorwacji - Szlakiem Pereł Dalmacji

Formy aktywności
Wyżywienie
składka burtowa

Wycieczka chwilowo niedostępna.

O wyprawie

Wakacyjne rejsy w Chorwacji

Wakacyjne rejsy jachtem w Chorwacji, powstały z myślą o osobach lubiących ciepłe morza, dobrą zabawę i niesamowite miejsca, stare miasta, tętniące życiem, letnie kurorty, kameralne wyspy, lazurowe zatoczki, wszystko to można odnaleźć w tym małym, śródziemnomorskim kraju.

Rejsy jachtem żaglowym w Chorwacji to doskonały sposób na spędzenie czasu wspólnie z przyjaciółmi lub na zawieranie nowych znajomości. Zwiedzanie bajecznych, morskich okolic staje się atrakcyjne i wygodne dzięki tej formie aktywnego wypoczynku. W okresie letnim, słoneczna pogoda jest niemal pewna, temperatura wody osiąga średnio do 26 stopni, dlatego trasy są tak zaplanowane, aby wykorzystać ją w stu procentach.

Rejsy jachtem w Chorwacji to ciekawy sposób na niezapomnianą, wakacyjną przygodę. Z myślą o różnorodnych gustach i upodobaniach, przygotowaliśmy cztery podstawowe, urozmaicone trasy, na których organizujemy rejsy żeglarsko-turystyczne po regionach Chorwacji.

Trasa "Szlakiem pereł Dalmacji"

Trasa dość intensywna, z jednym nocnym przelotem między wyspami. Rekomendowana dla tych co lubią żeglować i odwiedzać ciekawe miejsca, których będzie co nie miara na tej trasie. 

Trasa której założeniem jest odwiedzenie najpopularniejszych i najpiękniejszych portów południowej Dalmacji, z Dubrovnikiem na czele. Jest dość intensywna ze względu na odległości, w związku z czym całonocna żegluga jest konieczna.

Podróżując zobaczymy piękny Hvar, mały Dubrovnik, czyli Korculę, perłę Adriatyku czyli sam Dubrownik, a także odwiedzimy Narodowy Park na wyspie Mljet.

Żeglujemy na jachtach cenionych marek Bavaria, Dufour, Janneau, Elan czy Beneteau.

Program

Trasa Szlakiem Pereł Dalmacji: 

Trogir - Dubrownik - Mljet - Korczula - Hvar - Trogir

Dzień 1 sobota

Pierwszy dzień mija nam pod znakiem organizacyjnym. Po dotarciu wszystkich członków załogi na miejsce następuje zaokrętowanie i przydzielenie każdemu miejsca na jachcie. Następnie dokonujemy zaprowiantowania w miejscowym markecie, po czym przystąpimy do szkolenia z zakresu bezpieczeństwa i poruszania się po jachcie.

Gdyby szybko udało nam się załatwić sprawy organizacyjne, to jeszcze pierwszego dnia wypłyniemy na pobliską wyspę Brač lub Hvar.

Dzień 2 Trogir - Dubrovnik (niedziela)

W niedzielę pożeglujemy pomiędzy majestatycznymi górami masywu Biokovo, a wyspą Brač lub Hvar, w zależności od warunków atmosferycznych i nastrojów załogi zwiedzimy któryś z małych portów, bądź uraczymy się kąpielą w jednej z uroczych zatoczek.

Noc spędzimy na morzu, żeglując bezpośrednio do Dubrownika.

Dzień 3 Dubrovnik (poniedziałek)

Po wrażeniach podczas nocnej żeglugi, zauważymy że Dubrovnik już nie daleko, do mariny dopłyniemy około południa, tak aby starczyło czasu na zwiedzanie miasta.

Perła Adriatyku, bo takim mianem określany jest Dubrovnik, to jedno z najpiękniejszych miast-portów świata, na całym morzu jedynie Wenecja dorównuje mu urodą. Historię oba miasta mają podobną, gdyż były one w przeszłości republikami kupieckimi. Na uwagę zasługuje szczególnie stare miasto, z portem, otoczone zabytkowymi, niezwykle grubymi murami, które przed wiekami broniły republiki. Warto też wjechać kolejką linową na górę Srđ, skąd rozpościera się piękny widok na Dubrownik, Adriatyk oraz Wyspy Elafickie.

Co prawda nie można cumować w zabytkowym porcie, jednakże w ramach dodatkowej atrakcji obejrzymy sobie mury i port również z pokładu jachtu.

Dzień 4 Dubrovnik - NP "Mljet" (wtorek)

We wtorek rano obierzemy kurs na wyspę Mljet, której zachodnia część stanowi park narodowy. Słynie z bujnej, miejscami nawet tropikalnej roślinności. Wieczorem dotrzemy do jednej z zatok, tak aby następnego dnia o poranku zwiedzić park.

Dzień 5 NP "Mljet" - Korčula (środa)

Zaraz po śniadaniu udamy się na wycieczkę po parku. Poza specyficzną roślinnością, zaobserwujemy tu pozostałości ruin rzymskich, pojedziemy nad dwa słone jeziora. Na jednym z nich zauważymy wyspę z zabytkowym klasztorem-twierdzą, do której popłyniemy miejscowym stateczkiem.

Następnie pożeglujemy na pobliską wyspę Korčula. Tam zwiedzimy kolejną "perłę", stare miasto o tej samej nazwie co wyspa. Korčulę ze względu na mury i zabudowę nazywa się "Małym Dubrovnikiem", stąd pochodzi słynny podróżnik Marko Polo, swoje korzenie ma tu również słynny piłkarz, Diego Armando Maradona, którego babcia pochodziła z Korčuli.

Dzień 6 Korčula - Hvar (czwartek)

W czwartek czeka nas długi odcinek żeglugi, aż na wyspę Hvar, jeżeli pogoda dopisze i pozwoli na żeglowanie z programem rejsu to zawiniemy portu Hvar, jeżeli nie to zacumujemy w małym porciku w miejscowości Sveta Nedjelja.

Porcik jest częścią restauracji słynnego, chorwackiego winiarza Zlatana Plenkovića, który na pobliskich wzgórzach uprawia winorośl i produkuje jedno z najlepszych win Dalmacji.

Dzień 7 Hvar - Trogir (piątek)

Wcześnie rano wypływamy z portu, aby dotrzeć do kolejnej "perły Dalmacji", miasta Hvar. Najważniejsze punkty zwiedzania to stare miasto z zabytkową zabudową i najstarszym publicznym teatrem w Europie.

Obowiązkowo należy wybrać się na spacer na twierdzę Španiojska, skąd rozpościera się widok na miasto, port oraz "archipelag przeklętych wysp". Po zwiedzaniu udamy się do portu macierzystego, gdzie czeka nas wieczór kapitański.

Dzień 8 wyokrętowanie (sobota)

W sobotę o poranku około godziny 8-9.00 nastąpi wyokrętowanie i koniec rejsu :( Osoby mające powrót w późniejszych porach, mogą wykorzystać dzień na plażowanie lub zwiedzanie starego miasta w Splicie tudzież w Trogirze.

W zależności od warunków pogodowych, preferencji kapitana i załogi, miejsca w portach itp., trasa może ulec nieznacznej zmianie.

Warunki

Cena zawiera:

  • miejsce na jachcie;
  • opieka kapitana;
  • ubezpieczenie KL i NNW;
  • składka na Turystyczny Fundusz Gwarancyjny i Pomocowy

Koszty dodatkowe:

  • składka burtowa 170 €/os. (lipiec-sierpień), 150€/os. pozostałe miesiące (na wyżywienie, porty, paliwo, gaz, transit-log, sprzątanie końcowe, podatek turystyczny).
  • kaucja 200 €/os. lub 20 € kaucji i 20 € opłaty bezzwrotnej,
  • transport (do Chorwacji najlepiej dotrzeć własnym samochodem, autokarem lub samolotem, aktualnie najkorzystniejsze połączenia z wielu polskich lotnisk do Zadaru lub Splitu).

Minimalna liczba na każdy rejs to 5 osób.
Ostateczna trasa rejsu zależy od warunków pogodowych, sprawności załogi i decyzji skippera.
Skipper jest zwolniony z wpłat do składki burtowej.
W wyjątkowych okolicznościach rejs może mieć swój początek i koniec w Zadarze lub Sukošanie.

Ciekawe artykuły

Treść oferty oraz galeria zdjęć imprezy turystycznej Rejsy w Chorwacji - Szlakiem Pereł Dalmacji pochodzą od biura Pasat Charter, które jest organizatorem wyjazdu. Dzięki tej wyprawie można zwiedzić i poznać kulturę, tradycję oraz krajobraz takich krajów jak: Chorwacja. Wycieczka obejmuje wyżywienie typu składka burtowa. Główna forma aktywności podczas tego wyjazdu to Rejsy & Żagle, która pozwala na spędzenie wakacji w sposób aktywny. W przypadku zainteresowania ofertą prosimy o kontakt telefoniczny lub email. Gwarantujemy wiele wrażeń i wspaniałą przygodę.