Rejs na wyspy Hvar i Vis

Formy aktywności
Wyżywienie
szczegóły w warunkach
TerminCena
11 dni4 195
11 dni4 195

O wyprawie

REJS NA WYSPY HVAR I VIS 10-DNIOWY

Trasa: Zadar - Sali - Kornaty - Vis - Hvar - Solta - Skradin - Zadar

Nasze rejsy do Dubrownika, najpiękniejszego chorwackiego miasta, to 10 dni ekscytującej przygody żeglarskiej. Oprócz mnóstwa atrakcji turystycznych i kulinarnych,  podczas rejsu czekają na Ciebie różnorodne warunki żeglarskie, pływanie po pełnym morzu, żeglowanie nocą, a także zatoki i miasteczka, do których można dotrzeć tylko łodzią. Gwarantujemy Ci wspaniałe przeżycia i wiele pozytywnych wspomnień podczas zdobywania żeglarskiego doświadczenia.

Wypływamy z Zadaru, jednej z pereł Adriatyku, miasta zwanego „małym chorwackim Rzymem“. Miejscowość jest zwrócona ku morzu i osłonięta od wpływu silnych wiatrów i wysokich fal przez wiele okolicznych wysp i wysepek. Trasa rejsu wiedzie przez najważniejsze i najpiękniejsze turystycznie i przyrodniczo miejsca całej Dalmacji. Dopłyniemy do Parków Krajobrazowych – klifów Dugiego Otoku, Kornatów, wodospadów rzeki Krka. Odwiedzimy największe perły Adriatyku – Dubrovnik, Hvar, Korculę, a także spokojne destynacje położone z daleka od szlaku turystycznego – wyspy Lastovo i Mljet. Będzie także czas na kąpiele przy piaszczystych plażach Wysp Elafickich.

Podczas wakacji na jachcie w Chorwacji spróbujesz wielu wspaniałych potraw przygotowywanych w mesie lub lokalnych restauracjach. Po wielu latach profesjonalnego żeglowania po Adriatyku, znamy miejsca, których nie znajdziesz w żadnym przewodniku i potrawy, które jedzą tylko rodowici Chorwaci. Posiłki tam są wyśmienite, ceny przystępne, a gospodarze chętni do wieczornych rozmów i częstowania lokalnymi trunkami.

Rejsy do Dubrownika mają charakter turystyczno-stażowy. Zdobędziesz około 120-140 godzin stażu potrzebnego do uzyskania patentu sternika morskiego. Nasz kapitan jest profesjonalnym instruktorem żeglarstwa z wieloletnim doświadczeniem. Uzupełnisz i usystematyzujesz swoją wiedzę, nauczysz się nowych rzeczy i poznasz akwen, co będzie niezbędne przy Twoich pierwszych samodzielnych rejsach w Chorwacji.

Długość trasy rejsu to około 390 mil morskich. To dwa tygodnie intensywnego żeglarstwa, z wachtami nawigacyjnymi i kambuzowymi, żeglowaniem w nocy, wypływaniem o świcie i zawijaniem do portów w nocy. Będziemy wykorzystywać każdy podmuch wiatru do maksimum i dostosowywać rejs na bieżąco do panujących warunków na morzu. Rejsy do Dubrownika są idealne dla osób posiadających patenty żeglarskie, aktywnie żeglujących po jeziorach lub morzach, dbających o żeglarski rozwój i planujących samodzielne czarterowanie jachtu w Chorwacji.

REJSY W CHORWACJI Z PASJĄ – SEZON 2024

Budzisz się na lekko kołyszącym jachcie, stojącym gdzieś pośrodku spokojnej chorwackiej zatoki. Dookoła Ciebie krystalicznie czysta, turkusowa woda zaprasza do odświeżającej kąpieli. Twoja pamięć przywołuje nocne obrazy przyglądających się Tobie z zaciekawieniem gwiazd. Wciąż czujesz zapach krewetek i ryb, pieczonych na jachtowym grillu i przypominasz sobie wesołe rozmowy załogi, planującej następny żeglarski dzień przy lampce wina.

Z pierwszą bryzą północno-zachodniego wiatru wyciągasz kotwicę i po raz kolejny w życiu doświadczasz tego lekkiego dreszczyku emocji, gdy biel pracujących na wietrze żagli zaczyna silnie kontrastować z głębokim błękitem nieba. Prowadzisz Pasję w lekkim przechyle. Czujesz jak gładko sunie po wodzie, słyszysz plusk rozbijających się o dziób fal Adriatyku, widzisz uśmiechnięte twarze towarzyszy żeglarskiej przygody.

Dokąd zmierzasz?

Odwiedzisz dziewiczy Archipelag Kornatów, Park Narodowy wodospadów na rzece Krka, mityczną Ogigiję, historyczny Dubrovnik, a może inny spokojny zakątek Chorwacji, położony z dala od szlaku turystycznego? Tak rozpoczyna się Twoja żeglarska przygoda z nami na błękitnych wodach Adriatyku.

NASZE REJSY W CHORWACJI Z PASJĄ TO:

 • Komfortowy, bezpieczny, bogato wyposażony i niezawodny jacht Dufour 45, s/y Pasja, zaprojektowany z myślą o błękitnych wodach ciepłych mórz całego świata. Doskonały do żeglowania rodzinnego i w gronie przyjaciół.
 • Próba zbliżenia się do współczesnego ideału żeglarskiego: na jachcie w 4 dwu-osobowych kabinach, zaokrętowanych jest maksymalnie 6 uczestników + kapitan. Zapewniamy tym wysoki komfort żeglowania i przebywania na jachcie. W mesie nikt nie śpi, pozostaje wolna, jako pomieszczenie wspólne załogi, przez cały czas trwania rejsu.
 • Pogodny, doświadczony polski kapitan, który żegluje od dziecka, od kilkunastu lat na stałe mieszka w Chorwacji i biegle operuje językiem chorwackim. Dzięki bardzo dobrej znajomości akwenu, chorwackich wysp i ludzi ich zamieszkujących nasze rejsy w Chorwacji mają charakter żeglarskiej opowieści o tym wspaniałym kraju, jego wyspach, kulturze i wspaniałościach kulinarnych.
 • Ciekawie dobrane tematycznie trasy rejsów, podczas których koncentrujemy się na różnych aspektach poznawania Chorwacji – zwiedzamy zabytki wpisane na listę światowego dziedzictwa kulturowego UNESCO, zachwycamy się walorami przyrodniczymi parków krajobrazowych, bawimy się do białego rana na lokalnej fieście organizowanej na jednej z wysp, czy też płyniemy szlakiem specjałów kuchni chorwackiej.
 • Doskonała okazja do zdobywania żeglarskiego doświadczenia. Nasz doświadczony kapitan, instruktor żeglarstwa PZŻ, chętnie przekazuje swoją wiedzę żeglarską. Po rejsie każdy z uczestników otrzymuje „opinię z rejsu“ i „wyciąg z dziennika jachtowego“, które to dokumenty są podstawą do uzyskania wyższych stopni żeglarskich.
 • Wszystkie opłaty związane z żeglowaniem zawarte są w cenie rejsu, tak, abyście nie martwili się o koszty i mogli skoncentrować się na aktywnym wypoczynku w wyśmienitej atmosferze.
 • 18 lat doświadczenia w organizacji rejsów, gwarancja komfortu przebywania na jachcie i profesjonalnej obsługi na najwyższym poziomie.
 • Stały dostęp do bezprzewodowego internetu na pokładzie jachtu, możliwość dzielenia się z innymi na bieżąco zdjęciami, przeżyciami i emocjami towarzyszącymi żeglarskiej pasji.
 • Przygoda dla każdego, niezależnie od wieku i posiadanego doświadczenia żeglarskiego.

Serdecznie zapraszamy wszystkich spragnionych żeglarskiej przygody na jachcie w Chorwacji. Nasze rejsy w Chorwacji z Pasją to znacznie więcej niż oczekujesz od rejsu morskiego. Popłyń z nami i przekonaj się! Gwarantujemy wspaniałe przeżycia!

Program

Trasa: Zadar - Sali - Kornaty - Vis - Hvar - Solta - Skradin - Zadar

JEDZENIE NA PASJI

Przykładamy dużą wagę do jakości wyżywienia na pokładzie Pasji, gdyż uważamy, że dobre jedzenie to jeden z najważniejszych elementów udanego rejsu morskiego i dobrego wypoczynku. Posiłki przygotowywane są wspólnie przez załogę w wachtach, ze świeżych produktów, kupowanych na bieżąco podczas rejsu. Zakupy robimy w sklepach, na targach rybnych i warzywno-owocowych, a także korzystamy ze sprawdzonych źródeł – znajomych lokalnych rybaków, którzy zaopatrują nas w kalmary, ośmiornice, ryby i inne owoce morza.

Na Pasji masz okazję poznać smak adriatyckiego kalmara przyrządzanego na różne sposoby przez naszego kapitana, a także wziąć udział w klimatycznej kolacji rybnej serwowanej prosto z grilla, podczas postoju jachtu, w jednej z urokliwych zatok. Dominuje lekka kuchnia śródziemnomorska, oparta na rybach, owocach morza, wyśmienitych serach kozich, owczych i chorwackiej oliwie z oliwek. Dzięki bardzo dobrej znajomości akwenu i języka chorwackiego, wiemy także, gdzie na trasie rejsu, zjeść wyśmienite posiłki w lokalnych konobach, w przystępnych cenach.

Składka na wyżywienie przygotowywane na jachcie wynosi 100 Euro od osoby na tydzień. Pieniądze te wystarczają na swobodne kształtowanie menu. Kapitan jest zwolniony z wpłat do kasy jachtowej. W lokalnych restauracjach każdy płaci za siebie, a kolacja dla kapitana jest opłacana ze wspólnej kasy.

ZAKWATEROWANIE NA PASJI

Zależy nam na tym, żeby na Pasji, każdy czuł się wyjątkowo, komfortowo i dobrze wypoczywał. Maksymalna liczba osób, które okrętujemy na jachcie, w czterech kabinach, to 6 + kapitan. Dzięki temu, każdy ma własną koję w kajucie i swoją prywatną przestrzeń. W mesie nikt nie śpi. Pozostaje ona wolna przez cały czas trwania rejsu, jako pomieszczenie wspólne załogi. Takie zagospodarowanie przestrzeni jachtowej gwarantuje wygodę dla wszystkich uczestników, zarówno przy wspólnych posiłkach w mesie, jak i podczas przebywania w kokpicie jachtu.

Na rejsy w Chorwacji zapisujemy pojedyncze osoby, pary oraz przyjmujemy zgłoszenia grupowe. Nie musisz posiadać doświadczenia żeglarskiego. Jeśli reprezentujesz grupę 4-6 osób, zapoznaj się z naszą ofertą czarteru Pasji z kapitanem. Istnieje możliwość dostosowania terminu rejsu do planu lotów z Twojego miasta, w przypadku rezerwacji całego jachtu. Możemy także zorganizować rejs w Chorwacji dla większej grupy na kilku jachtach.

MIEJSCA ROZPOCZĘCIA REJSÓW W CHORWACJI Z PASJĄ

 • Zadar – marina Tankerkomerc, ul. Ivana Meštrovića 2

DOJAZD DO CHORWACJI

AUTOKAREM

Uczestnikom naszych rejsów oferujemy transport komfortowym autokarem do Chorwacji w cenie 595 PLN w obie strony.

SAMOCHODEM

Dojeżdżając samochodem do Chorwacji, możesz zostawić auto na parkingu strzeżonym w marinie (12 Euro na dzień) lub na zaprzyjaźnionym parkingu (50 Euro za tydzień). Szczegółowe informacje uzyskasz od nas telefonicznie lub za pośrednictwem poczty elektronicznej.

SAMOLOTEM

Na nasze rejsy dolecisz bezpośrednio z Warszawy LOT-em, z Poznania/Krakowa/Gdańska/Warszawy/Wrocławia Ryanairem lub z Berlina – EuroWings-em, EasyJet-em, i Ryanair-em. Oferujemy transfer lotnisko/marina, marina/lotnisko w cenie 40 Euro dla całej grupy w jedną stronę. Pomagamy w rezerwacji biletów lotniczych. Szczegółowe informacje uzyskasz od nas telefonicznie lub za pośrednictwem poczty elektronicznej.

JAK PRZYGOTOWAĆ SIĘ DO REJSU W CHORWACJI ?

Wyjazd na rejs morski w Chorwacji różni się w sposób zasadniczy od innego wyjazdu na łono natury np. pod namiot, na wędrówkę, czy na rejs mazurski. Przygotowaliśmy dla Ciebie poradnik – 10 rzeczy do spakowania na rejs morski do Chorwacji. Te ważne informacje pomogą Ci cieszyć się w pełni żeglarskim wypoczynkiem na pokładzie Pasji.

REJSY W CHORWACJI ORGANIZUJEMY NA JACHCIE DUFOUR 45 S/Y PASJA

Warunki

Cena zawiera:

 • zakwaterowanie na jachcie Dufour 45, s/y Pasja w kabinie. Na jachcie będzie zakwaterowanych max. 6 osób + kapitan. W mesie nikt nie śpi. Pozostaje wolna, jako część wspólna dla załogi, przez cały czas trwania rejsu.
 • opiekę doświadczonego kapitana –  opiekuna jednostki;
 • opłaty portowe
 • paliwo do jachtu
 • sprzątanie końcowe
 • pościel
 • bezprzewodowy dostęp do internetu na pokładzie jachtu
 • korzystanie z dodatkowego wyposażenia jachtu – grill, ponton z silnikiem, deska z wiosłem (SUP)

Cena nie zawiera:

 • składki na produkty żywnościowe kupowane w Chorwacji w wysokości 100 Euro od osoby na tydzień. Składka jest płatna na ręce kapitana w momencie zaokrętowania, rozliczana jest po zakończeniu rejsu w dniu wyokrętowania; Załoga pokrywa koszt wyżywienia kapitana;
 • opłaty klimatycznej za pobyt na jachcie – 10 Euro od osoby na tydzień;

Ubezpieczenie turystyczne:

Zapewniamy ubezpieczenia turystyczne – polisy „Bezpieczne Podróże” firmy Signal Iduna:

 • Signal Iduna Bezpieczne Podróże SREBRNY (KL 20000 Euro, NNW 20000 PLN, BP 1100 PLN) – koszt ubezpieczenia – 35 PLN
 • Signal Iduna Bezpieczne Podróże ZŁOTY (KL 40000 Euro, NNW 20000 PLN, OC 35000 Euro, BP 1500 PLN) – koszt ubezpieczenia – 55 PLN
 • Signal Iduna Bezpieczne Podróże PLATYNOWY (KL 70000 Euro, NNW 35000 PLN, OC 60000 Euro, BP 2500 PLN) – koszt ubezpieczenia – 75 PLN

KL – koszty leczenia za granicą; NNW – następstwa nieszczęśliwych wypadków; OC – odpowiedzialność cywilna za szkody wyrządzone na innych osobach; BP – bagaż podróżny;

Wszystkie ubezpieczenia zawierają ryzyko związane z rekreacyjnym uprawianiem żeglarstwa morskiego.

Warunki płatności:

I rata w wysokości 30% ceny rejsu płatna w momencie rezerwacji miejsca, pozostała kwota na miesiąc przed terminem rozpoczęcia rejsu.

Ciekawe artykuły

Treść oferty oraz galeria zdjęć imprezy turystycznej Rejs na wyspy Hvar i Vis pochodzą od biura Yachting Morski, które jest organizatorem wyjazdu. Dzięki tej wyprawie można zwiedzić i poznać kulturę, tradycję oraz krajobraz takich krajów jak: Chorwacja. Wycieczka obejmuje wyżywienie typu szczegóły w warunkach. Główna forma aktywności podczas tego wyjazdu to Rejsy & Żagle, która pozwala na spędzenie wakacji w sposób aktywny. W przypadku zainteresowania ofertą prosimy o kontakt telefoniczny lub email. Gwarantujemy wiele wrażeń i wspaniałą przygodę.