Spitsbergen – Trekking Przez Tundrę w Arktyce

Formy aktywności
Wyżywienie
własne
TerminCena
10 dni8 990

O wyprawie

Spitsbergen: trekking przez tundrę w Arktyce

 • Trekking nietkniętą arktyczną tundrą
 • Powrót do lat 80-tych - byłe radzieckie miasto Barentsburg
 • Na zakończenie chłodne, arktyczne piwo
 • Możliwość uzyskania certyfikatu arktycznego pływaka
 • Zakończenie trekkingu u wybrzeży Morza Grenlandzkiego

Trekkingowa wyprawa przez arktyczną tundrę to najlepszy wybór dla tych, którzy chcieliby poznać Spitsbergen bez kontaktu z cywilizacją.

Wędrujemy z plecakami zaopatrzonymi w prowiant i ekwipunek biwakowy. Jedynym kontaktem z cywilizacją będzie wizyta w odciętym od świata radzieckim miasteczku Barentsburg, gdzie mieszkańcy wciąż żyją jak w latach 80-tych minionego stulecia. Sama wizyta w Barentsburgu jest nie tylko jak podróż w czasie - to również świetna okazja aby zobaczyć, jak płynie życie w polarnym miasteczku.

Białe noce i dni polarne - słońce ani razu nie schowa się za horyzontem. Nagrodą za wysiłek fizyczny włożony w trekking będzie przejażdżka motorówką niedaleko ptasich cyplów czy wypicie kieliszka wódki z miejscowymi górnikami. Przede wszystkim jednak poznanie Arktyki naprawdę z bliska.

Program

RAMOWY PROGRAM WYJAZDU:

DZIEŃ 1

Przelot do Longyearbyen, zakwaterowanie na polu namiotowym. W zależności od przelotu wieczorny spacer do stolicy Longyearbyen lub nocleg.

DZIEŃ 2

Wycieczkę zaczynamy od stolicy arktycznego Spitsbergenu, Longyearbyen: zwiedzanie miasteczka górników, wizyta w interesującym muzeum Arktyki i w Instytucie Polarnym. Spacer po porcie, czas na zakupy. Wieczorem dla chętnych kolacja w najbardziej na północ wysuniętej restauracji świata „Kroa: Na Samom Krayu Mira”.

DZIEŃ 3-5

Trekking na południowy zachód od Longyearbyen, przez malownicze doliny, przełęcze i kilka mniejszych lodowców. Na szlaku starej górniczej kolei spotkamy opuszczoną stację przeładunkową Colesbukta i inne zabytki czasów radzieckich. Możliwość wejścia na pobliskie wzniesienie, które jest świetnym punktem widokowym (jeżeli wystarczy czasu).

DZIEŃ 6-8

Wizyta w Barentsburgu, byłej radzieckiej osadzie górniczej, gdzie czas zatrzymał się w latach 80-tych ubiegłego stulecia. Jest to strategiczne pod względem geopolitycznym miejsce w Arktyce. Dalej wędrować będziemy drogą w pobliżu Greenfjord następnie na przylądek Linné, gdzie dojdziemy do Morza Grenlandzkiego.

DZIEŃ 9

Jazda motorówką wzdłuż wybrzeża z powrotem do Longyearbyen. W czasie rejsu będziemy podziwiać klifowe wybrzeże wyspy, które jest zasiedlone przez ptasie kolonie. Dla prawdziwych morsów fakultatywna kąpiel w Oceanie Arktycznym! Ci co wolą zostać na lądzie mogą napić się kawy w otwartym przez całą dobę kościele. Czas na zakup pamiątek. Zakwaterowanie w pensjonacie.

DZIEŃ 10

Powrót do Polski.

Warunki

ZAPEWNIAMY W CENIE WYCIECZKI:

 • bilet na samolot wraz z wszystkimi opłatami lotniskowymi
 • bagaż nadawany i podręczny zgodnie z limitem wagowym linii lotniczych
 • opiekę polskojęzycznego przewodnika
 • rejs szybką motorówką PolarCirkel
 • 2x hotel/pensjonat i 1x nocleg na campingu z zapleczem
 • wynajem obowiązkowej broni w celu zapewnienia bezpieczeństwa grupie
 • pakiety informacyjne
 • telefon satelitarny Iridium dla grupy
 • obowiązkową gwarancję ubezpieczeniową biura podróży
 • ubezpieczenie NNW i KL + ubezpieczenie bagażu do 200 Euro
 • obowiązkową opłatę na państwowy Turystyczny Fundusz Gwarancyjny (TFG) za każdą osobę
 • obowiązkową opłatę na państwowy Turystyczny Fundusz Pomocowy (TFP) za każdą osobę
 • ubezpieczenie na wypadek zarażenia się wirusem (COVID-19) podczas pobytu za granicą

WE WŁASNYM ZAKRESIE:

 • wyżywienie: gotowanie przewidujemy 2x dziennie.
 • test na obecność Covid-19 (jeżeli dotyczy)

ZAKWATEROWANIE I WYŻYWIENIE:

2x w hotelu/pensjonacie (w Barentsburgu i w Longyearbyen przed wylotem), pozostałe noclegi we własnych namiotach: 1x na campingu, reszta w terenie. Wyżywienie indywidualnie, w zależności od zakupionego prowiantu. W mieście jest dobrze zaopatrzony sklep, ceny są jednak wyższe niż u nas. Można zabrać prowiant z Polski. Rekomendujemy żywność liofilizowaną: lekką, wysokoenergetyczną i szybką w przygotowaniu.

POZIOM TRUDNOŚCI:

Trwający dzień polarny umożliwi nam dostosować marsz do aktualnej pogody bez względu na porę dnia lub nocy. Większość trasy będzie przebiegać przez teren bez ścieżek czy dróg, po starej kolei, kamienistym podłożu, wiecznej zmarzlinie, kilka razy trzeba będzie brodzić w lodowatej wodzie po kolana, mogą zdarzyć się odcinki o wysokim nachyleniu. Średnia dzienna przebyta odległość wynosi 15-20 km. Doradzimy wszystkim zainteresowanym, który wariant wycieczki na Spitsbergen wybrać, aby jak najpełniej skorzystać z pobytu w Arktyce.

MIEJSCE WYLOTU:

Miejscem wylotu jest WARSZAWA. Inne miejsca (po konsultacji z biurem) możliwe są za dopłatą.

BILETY LOTNICZE:

Ceny biletów lotniczych na Spitsbergen na wiosnę zmieniają się bardzo szybko. Warto jest zapisywać się na wycieczki z dużym wyprzedzeniem, aby cena biletu, a zatem również całego wyjazdu, nie wzrosła.

POGODA:

Surowy północny, temperatura 5-10°C przez cały dzień, często wieje zimny wiatr i jest duże zachmurzenie. Opady śniegu i deszczu są tu minimalne (wyspa Spitsbergen jest nazywana pustynią Arktyki).

UWAGA:

Ochrona przed białymi niedźwiedziami: podczas nocy spędzonych w terenie, Uczestnicy będą naprzemienne trzymać warty (kilka godzin). Po ustaleniu z grupą i w uzasadnionych przypadkach jest możliwość odmówienia uczestnictwa w wartach. Dzielniejsi Uczestnicy będą na bieżąco pomagać przewodnikowi przy niesieniu broni i środków obronnych na wypadek bliskich spotkań z niedźwiedziami polarnymi. Takie wyposażenie jest na Spitsbergenie obowiązkowe, ale spotkanie z niedźwiedziem polarnym jest raczej niemożliwe w porze letniej. Niedźwiedzie w tym okresie przebywają na skutych lodem terenach daleko od Isfjorden. Rozwiewając wątpliwości: nie zamierzamy urządzać polowań ;)

INNE:

Dni i punkty programu wyjazdu mogą się zmienić w zależności od terminu wylotu lub w wyniku sytuacji na miejscu.

Ciekawe artykuły

Treść oferty oraz galeria zdjęć imprezy turystycznej Spitsbergen – Trekking Przez Tundrę w Arktyce pochodzą od biura Barents, które jest organizatorem wyjazdu. Dzięki tej wyprawie można zwiedzić i poznać kulturę, tradycję oraz krajobraz takich krajów jak: Norwegia. Wycieczka obejmuje wyżywienie typu własne. Główna forma aktywności podczas tego wyjazdu to Trekking, która pozwala na spędzenie wakacji w sposób aktywny. W przypadku zainteresowania ofertą prosimy o kontakt telefoniczny lub email. Gwarantujemy wiele wrażeń i wspaniałą przygodę.