Narty w Turcji - Kapadocja i wulkan Erciyes

Kraje
Formy aktywności
Wyżywienie
śniadania

Wycieczka chwilowo niedostępna.

O wyprawie

Narty w Turcji - Kapadocja i wulkan Erciyes

 • Na nartach i snowboardzie na stokach wulkanu Erciyes (3917 m n.p.m.)
 • Znakomita turecka kuchnia i gościnność
 • Zwiedzanie Kapadocji w zimowej odsłonie
 • W cenie codzienne transfery na stok i z powrotem
 • Trasy przygotowane i off-piste
 • Odpoczynek w miejskim hammam

Zapraszamy na narty do Turcji! Do Kapadocji, znanej nam z wiosennych i jesiennych wycieczek, na stoki górującego nad Anatolią wulkanu Erciyes! Będziemy szaleć na śniegu w największym i najwyżej położonym kurorcie narciarskim w Turcji. Do naszej dyspozycji będzie 55 km tras i 14 wyciągów, które wywiozą nas na wysokość nawet 3346 m n.p.m.!

Na zróżnicowanych trasach swoje miejsce znajdą tutaj zarówno początkujący jak i zaawansowani narciarze i miłośnicy freeride’u. Stoki Erciyes to również ulubione miejsce miłośników snowkitingu!

Wieczory spędzimy w miejscowej łaźni publicznej hammam, oraz w restauracjach i kawiarniach prowincjonalnego Kayseri bogatego w zabytki z czasów Seldżuków i Ottomanów. Zwiedzimy również piękne doliny Kapadocji w niecodziennej zimowej szacie z niesamowitymi formami skalnymi i kościołami wykutymi w skale. Zapraszamy na zimowy tydzień do Turcji!

Program

WYCIECZKA NARCIARSKA DO TURCJI, RAMOWY PROGRAM:

DZIEŃ 1

Przelot do Ankary. Transfer busem do Kayseri (ok. 4 godz.).

DZIEŃ 2-6

Jazda na nartach/snowboardzie w Erciyes, największym i najwyżej położonym kurorcie narciarskim w Turcji. Po przygotowanych trasach i off-piste. Białe szaleństwo na kilkudziesięciu kilometrach tras. W kolejne dni na zmianę będziemy odwiedzać 3 główne zbocza wulkanu, na które podzielony jest kurort. Możliwość organizacji freeride'u i snowkite’u.

W ramach odpoczynku jeden dzień przeznaczymy na wycieczkę do Kapadocji, na trekking po bajkowych dolinach wśród form skalnych wyrzeźbionych przez naturę w tufie wulkanicznym, wśród bizantyjskich kościołów i jaskiń wydrążonych w górskich zboczach.

Wieczorami będziemy relaksować się tradycyjnej tureckiej łaźni hammam, przesiadywać w lokalnych kawiarniach z taliowaną filiżanką herbaty i fajką nargile i próbować kolejnych przysmaków bezbłędnej tureckiej kuchni.

DZIEŃ 7

Ostatniego dnia czas na ostatnie szusowanie na stokach Erciyes i zakup pamiątek na bazarze. Popołudniowy transfer do Ankary. Dla chętnych wyjście na pożegnalną kolację w tureckiej stolicy.

DZIEŃ 8

Transfer na lotnisko w Ankarze i powrót do Polski.

Warunki

ZAPEWNIAMY W CENIE WYCIECZKI DO TURCJI:

 • przelot z przesiadką na trasie Warszawa-Ankara-Warszawa
 • bagaż rejestrowany
 • transport sprzętu sportowego
 • 1-dniową wycieczkę do Kapadocji
 • polskojęzycznego pilota/rezydenta w Turcji
 • zakwaterowanie w hotelu (6x Kayseri, 1x Ankara)
 • 7x śniadanie
 • transport na terenie Turcji, dojazdy do ośrodka narciarskiego z centrum Kayseri
 • pakiety informacyjne
 • ubezpieczenie NNW i KL + ubezpieczenie bagażu do 200 Euro
 • gwarancję ubezpieczeniową biura podróży
 • obowiązkową opłatę na państwowy Turystyczny Fundusz Gwarancyjny (TFG) za każdą osobę
 • obowiązkową opłatę na państwowy Turystyczny Fundusz Pomocowy (TFP) za każdą osobę
 • ubezpieczenie na wypadek zarażenia się wirusem (COVID-19) podczas pobytu za granicą

WE WŁASNYM ZAKRESIE:

 • pozostałe wyżywienie
 • skipass (cena z 2023 r. - około 350-380 PLN za 200 przejazdów)

WYDATKI FAKULTATYWNE:

 • nauka jazdy z instruktorem

ZAKWATEROWANIE I WYŻYWIENIE:

6x w hotelu w mieście Kayseri (25 km od ośrodka narciarskiego) w pokojach 2-osobowych. W cenie wycieczki każdego dnia zapewnione jest śniadanie. 1x w hotelu w Ankarze (ze śniadaniem)

KUCHNIA: 

Turecka kuchnia w regionie Kayseri słynie z wielu potraw - zarówno mięsnych (manty, iskender kebab, pastirma) jak i wegetariańskich (wpisane w turecką kuchnię przystawki meze, sałatki), a ryby do Kayseri dostarczane są zarówno znad Morza Czarnego jak i Śródziemnego. Ceny produktów spożywczych porównywalne lub niższe od polskich.

TRANSPORT:

W czasie trwania wycieczki dysponować będziemy komfortowym minibusem lub w przypadku mniejszej liczby osób samochodem osobowym. Codziennie będziemy dojeżdżać 25 km z centrum Kayseri do ośrodka narciarskiego Erciyes.

INFRASTRUKTURA I WYCIĄGI NARCIARSKIE:

Erciyes to wysokogórski ośrodek sportów zimowych, z 55 km przygotowanych tras, na które wywozi nas 14 wyciągów krzesełkowych lub gondol. Najwyższy punkt, na jaki można wjechać wyciągiem to (3 346 m n.p.m.).

TURECKIE SPA:

Tradycja tureckich łaźni sięga czasów, kiedy tereny współczesnej Turcji stanowiły część Imperium Rzymskiego. Z arabskiego popularnie zwana hammam, łaźnia turecka, to niesamowity sposób na relaks po intensywnym dniu podróży lub zwiedzania, zwłaszcza w połączeniu z masażem całego ciała i typową dla Turcji tradycją scrubbingu. Łaźnię będziecie mieli okazję odwiedzić w Kayseri.

GRUPA:

Jeździmy w małych grupach. Minimalna liczba osób na wycieczce wynosi 8.

MIEJSCE WYLOTU:

Miejscem rozpoczęcia wycieczki jest Warszawa. Inne miejsce po wcześniejszym ustaleniu z biurem za dopłatą.

INNE:

Dni i punkty programu wyjazdu mogą się zmienić w zależności od terminu wylotu lub w wyniku sytuacji na miejscu.

Ciekawe artykuły

Treść oferty oraz galeria zdjęć imprezy turystycznej Narty w Turcji - Kapadocja i wulkan Erciyes pochodzą od biura Barents, które jest organizatorem wyjazdu. Dzięki tej wyprawie można zwiedzić i poznać kulturę, tradycję oraz krajobraz takich krajów jak: Turcja. Wycieczka obejmuje wyżywienie typu śniadania. Główna forma aktywności podczas tego wyjazdu to Narty & Snowboard, która pozwala na spędzenie wakacji w sposób aktywny. W przypadku zainteresowania ofertą prosimy o kontakt telefoniczny lub email. Gwarantujemy wiele wrażeń i wspaniałą przygodę.