Narty w Gruzji ! Gudauri i Tbilisi

Kraje
Formy aktywności
Wyżywienie
szczegóły w warunkach

Wycieczka chwilowo niedostępna.

O wyprawie

Zapraszamy na narty lub deskę do Gruzji, gdzie spędzicie pełnych 5 dni na trasach zjazdowych nowoczesnego kurortu zimowego Gudaurii. To wyjątkowa okazja by zamienić coroczny wyjazd w Alpy i poznać stoki Wielkiego Kaukazu. Będziecie mieli okazję nie tylko korzystać z wyciągów narciarskich równych europejskim standardom, ale spróbujecie freeride'u z doświadczonym przewodnikiem.

Nie zabraknie także gruzińskiej kultury i tradycji. Zwiedzimy najważniejsze zabytki sakralne Gruzji z VI-XII wieku, poznamy atmosferę Starego Tbilisi i ogrzejemy się w słynnych tbiliskich łaźniach siarkowych. Przy dobrej pogodzie zwiedzimy Kazbegi, z którego rozciąga się piękny widok na mityczny Kazbek (5047 m n.p.m.).

Będziemy mieli okazję poznać typową gruzińską kuchnię i jej rozgrzewające przysmaki jak: chaczapuri, ostri, chinkali czy charczo, a także wspaniałe gruzińskie wino oraz czaczę.

  • Na nartach lub desce na stokach Wielkiego Kaukazu
  • Średniowieczne cerkwie i ich freski z XI wieku (UNESCO)
  • Freeride z lokalnym przewodnikiem+ powrót autem terenowym
  • Zwiedzanie stolicy Gruzji i kąpiel w słynnych tbiliskich łaźniach

Program

DZIEŃ 1-2 (sobota - niedziela)
Wylot z Warszawy w godzinach wieczornych. Przylot do Gruzji nad ranem. Bezpośredni transfer z lotniska do Gudauri, tam zakwaterowanie, śniadanie, przygotowanie do jazdy i od razu wyruszamy na stok! Wieczorem wypoczynek oraz tradycyjna gruzińska supra.

DZIEŃ 3-6 (poniedziałek - wtorek - środa - czwartek)
Jazda na nartach/snowboardzie w Gudauri, największym kurorcie narciarskim na Kaukazie Południowym. Możliwość organizacji freeride'u, heliskiingu oraz przelotu paralotnią. Dla chętnych możliwość zorganizowania wycieczki do Stepancmindy (Kazbegi). Tam lekki trekking do klasztoru Cminda Sameba (UNESCO) na tle majestatycznego Kazbeku (5033 m n.p.m). Przejazd przez Wąwóz Darialski, spacer do wodospadu Gweleti.

DZIEŃ 7 (piątek)
Ostatni dzień jazdy rano i wczesnym popołudniem. Po południu przejazd do Tbilisi i zakwaterowanie w hotelu. Po drodze, w zależności od chęci grupy i godziny wyjazdu, zwiedzanie pięknie zachowanej twierdzy Ananuri) oraz Mcchety (UNESCO) - religijnego centrum kraju z katedrą Sweti Cchoweli oraz malowniczo położonego monasteru Dżwari (UNESCO).

DZIEŃ 8 (sobota)
Dzień na zwiedzanie stolicy. W Tbilisi zobaczymy średniowieczne cerkwie i twierdzę Narikala. Możliwość kąpieli w zachwalanych przez Puszkina tbiliskich łaźniach. Wieczorem tradycyjna supra i koncert muzyki gruzińskiej!

DZIEŃ 9 (niedziela)
Transfer na lotnisko i powrót do Warszawy rano.

Warunki

ZAPEWNIAMY W CENIE WYCIECZKI:

• przelot bez przesiadki na trasie Warszawa-Tbilisi-Warszawa

• skipass na max. 5 dni

• transport sprzętu sportowego (możliwy jeden bagaż na dwie osoby)

• polskojęzycznego przewodnika/rezydenta w Gruzji

• zakwaterowanie w hotelach *** ze śniadaniem

• transport na terenie Gruzji

• 7x śniadanie

• pakiety informacyjne i mapy

• wstępy do zabytków

• ubezpieczenie NNW i KL + ubezpieczenie bagażu do 200 Euro

• gwarancję ubezpieczeniową biura podróży

• obowiązkową opłatę na państwowy Turystyczny Fundusz Gwarancyjny (TFG) za każdą osobę

WE WŁASNYM ZAKRESIE:
• dla chętnych transport dodatkowego bagażu rejestrowanego 23 kg
• jedzenie i napoje (oprócz wspomnianych wyżej)
• wycieczka fakultatywna do Chewi (transport do Kazbegi: 30 - 70 EUR/osoba w zależności od ilości chętnych)
• szkolenie z instruktorem
• organizacja freeride'u, heliskiingu i przelotu paralotnią

ZAKWATEROWANIE I WYŻYWIENIE:
7x w hotelach *** w pokojach dwuosobowych (pokój jednoosobowy wymaga dodatkowej opłaty po wcześniejszych ustaleniach). W cenie wycieczki każdego dnia zapewnione jest śniadanie.

KUCHNIA:
Gruzińska kuchnia słynie z wielu potraw - zarówno mięsnych (chinkali, szaszłyk, charczo, ostri) i wegetariańskich (marynowane bakłażany, chaczapuri, lobio). Tbilisi pełne jest sklepów i restauracji. Ceny produktów spożywczych porównywalne lub niższe od polskich. W Gudaurii do wyboru wiele restauracji.

TRANSPORT:
W czasie trwania wycieczki dysponować będziemy komfortowym minibusem lub w przypadku mniejszej liczby osób samochodem osobowym. Na trasie z Gudauri - Kazbegi będziemy korzystać z samochodów terenowych (wycieczka fakultatywna).

NFRASTRUKTURA I WYCIĄGI NARCIARSKIE:
Gudauri to dynamicznie rozwijający się wysokogórski ośrodek sportów zimowych, który wyposażony jest w 4 nowoczesne wyciągi narciarskie firmy Doppelmayer. Przepustowość wynosi 10 tysięcy klientów w ciągu 1 godziny. Najwyższym punktem jest szczyt Sadzele (3 306 m n.p.m.). Wyciągami można wjechać także na drugi trzytysięcznik: Kudebi (3006 m). Dostępne są wyciągi krzesełkowe, ale od roku 2012 otwarto nową gondolę z kabinami dla 8 osób. Długość tras wynosi 35 km.

HELISKIING:
Dla wszystkich amatorów zimowych sportów ekstremalnych mamy wyjątkową ofertę - heliskiing na Kaukazie z zachowaniem europejskich standardów bezpieczeństwa. Towarzyszyć będą Wam doświadczeni i profesjonalni przewodnicy górscy, którzy pokażą Wam dostępne niewielu oblicze gruzińskich gór. W czasie jednego dnia heliskiingu odbędą się trzy przeloty helikopterem, a tym samym trzy zjazdy w trzech różnych miejscach Wysokiego Kaukazu (na wysokościach między 1 500 - 4 200 m n.p.m.). Heliskiing odbywa się w małej grupie, której towarzyszy dwóch górskich przewodników. Cena za jeden dzień heliskiingu to 500 EURO za 3 zjazdy lub 700 EURO za 5 zjazdów.

GRUPA:
Jeździmy w małych grupach. Minimalna ilość osób na wycieczce wynosi 8.

MIEJSCE WYLOTU:
Miejscem rozpoczęcia wycieczki jest Warszawa. Inne miejsce (Wrocław, Kraków, Gdańsk...) po wcześniejszym ustaleniu za dopłatą.

Ciekawe artykuły