Kajaki morskie Chorwacja 8 dni

Formy aktywności
Wyżywienie
brak

Wycieczka chwilowo niedostępna.

O wyprawie

Kajaki morskie Chorwacja 8 dni

Chorwacja dla aktywnych? O tak! Zamiast wylegiwać się na plaży w zatłoczonym kurorcie, zwiedź z nami w kajaku dzikie zakamarki wyspy Rab, malownicze i puste zatoczki, ciesz się krystalicznie czystą wodą, pewną pogodą i zróżnicowanym krajobrazem.

W pigułce:

 • chorwackie wybrzeże Adriatyku w kajaku morskim
 • zdumiewająca krajobrazowo wyspa Rab z klifami o wysokości nawet 100 metrów
 • dziewicze zatoczki - opcja snorkelingu
 • ciekawe zabytki 
 • kilka różnych miejsc noclegowych
 • szkolenie z kajakarstwa morskiego i bezpieczeństwa
 • opieka instruktorów i kompletny sprzęt kajakowy

"Super przygoda - polecam wyjazd; fajni ludzie świetna organizacja:)" Łukasz

Program

Program Wyprawy kajakiem morskim w chorwacji

Kajakową wyprawę pod okiem doświadczonych instruktorów rozpoczniemy od szkolenia i warsztatów poświęconych bezpieczeństwu kajakowania na otwartych akwenach. Choć większość czasu spędzimy płynąc wzdłuż brzegu wyspy Rab, mogą zdarzyć nam się  odcinki zupełnie otwartej wody. Dlatego nauczymy was m.in. - o tak - wchodzić do kajaka po wywrotce na głębokiej wodzie:).

Poruszamy się systemem traperskim - swoje rzeczy wieziemy w obszernych lukach bagażowych, choć zdarza nam się także nocować dwukrotnie na tym samym kempingu . Oprócz cywilizowanych biwaków z pełną infrastrukturą zaliczymy też nocleg w jednej z dzikich zatoczek wyspy. Czyli: przygoda:). Pełną listę potrzebnego do zabrania sprzętu otrzymacie po przesłaniu zgłoszenia.

Dzień 1 - PONIEDZIAŁEK - przejazd do Chorwacji

Wyjazd z Katowic o godz. 8:00. Przyjazd do Chorwacji w godzinach wieczornych. Pierwszy nocleg w hotelu lub kwaterze prywatnej (pokoje, apartamenty) jeszcze na kontynencie.

Dzień 2 - WTOREK - szkolenie z techniki pływania i bezpieczeństwa, pierwszy odcinek

Przewozimy się promem na wyspę Rab i lokujemy na pierszym kempingu nad samym morzem. Rozpoczynamy od szkolenia i zabaw na wodzie przy plaży. Nauczycie się, jak poruszać się w kajaku morskim / wyprawowym, czego należy się wystrzegać i jakie praktyki są najlepsze, by efektywnie i bezpiecznie podróżować. Przećwiczymy sobie także różne scenariusze na wypadek wywrotki:). Po południu wyruszamy już na na pierwszą kilkukilometrową wycieczkę zapoznawczą.

Dzień 3 - ŚRODA - kajakiem wzdłuż zachodniego brzegu wyspy Rab

W godzinach porannych wyruszamy w trasę wzdłuży wyspy Rab. Część południowo-zachodnia jest zalesiona, z dużą liczbą gościnnych dla kajakarzy zatok. Zatrzymujemy się w miejscowości Rab na zakupy i zwiedzanie (ładne, stare miasteczko, wszystko z kamienia, wąskie uliczki, widok ze wzgórza na morze). Płyniemy dalej do miejsca noclegowego na półwyspie Kalifront. Odcinek dzienny - ok. 24 km.

Dzień 4 - CZWARTEK - wysepka Maman i półwysep Lopar

Naszym pierwszym przystankiem  jest wysepka Maman, z fajnym miejscem do snorkelingu. Kolejne na trasie jest miasteczko Supetarska Draga, w którym uzupełnimy niezbęne zapasy. Zwiedzimy również samotną mini-cerkiew z XVII wieku. Naszym celem na dziś jest półwysep Lopar, charakteryzujący się odmiennym od dotychczasowego krajobrazem, z piaszczystą plażą i bardziej bujną roślinnością. Odcinek dzienny - ok. 22 km.

Dzień 5 - PIĄTEK - Kajakowy skok w bok na wyspę Sveti Grgur

Dzisiaj wykonujemy skok w bok i oplywamy wyspę Sveti Grgur. Na wyspie są ruiny opuszczonego łagru, po którym można swobodnie chodzić. Nie ma tam żadnej obsługi, strażników, miejsce wydaje się zupełnie opuszczone. Jest tam sporo dziwnych budowli i konstrukcji (np. ogromny betonowy lej na zboczu wzgórza widoczny z wielu kilometrów albo skały ułożone w wielki napis „Tito”, również widoczny z wody). Po zwiedzaniu opływamy wyspę dookoła i wracamy do innej zatoczki na półwyspie Lopar. Dzisiejszy odcinek - ok. 16 km.

Dzień 6 - SOBOTA - Jaskinia Medova burza

Kajakowa wycieczka wzdłuż wysokich i surowych klifów północnej części wyspy Rab. Nie lada gratką jest jaskinia Medova Burza, do której wpłynąć można wpław od strony morza nurkując pod nawisem skalnym.

Dzień 7 - NIEDZIELA - Czas wolny i przejazd na część kontynentalną

Od rana czas wolny, można wybrać pożegnalne plażowanie lub wybrać się na ostatnie zakupy. Po południu przewozimy się promem na kontynent i meldujemy się na nocleg w pokojach.

Dzień 8 - PONIEDZIAŁEK  - wyjazd do Polski

Zaraz po śniadaniu wyjeżdżamy do Polski przez Słowenię, Austrię i Czechy, by zameldować się w kraju w godzinach wieczornych.

Warunki

W cenie:

 • 5 dni aktywności na wodzie
 • 7 noclegów - 2 noclegi w pokojach, 5 noclegów w namiotach na kempingach, max 1 "na dziko"
 • nowoczesne kajaki wyprawowe oraz sprzęt asekuracyjny
 • opieka wykwalifikowanych instruktorów: kajakarzy morskich
 • ubezpieczenie NW i KL (sporty wysokiego ryzyka)
 • składka na Turystyczny Fundusz Gwarancyjny
 • film z wyjazdu dla każdego!

Cena nie obejmuje:

 • dojazdu (płatny dodatkowo + 500 zł)
 • wyżywienia (codziennie dostęp do sklepy i/lub restauracji)

Noclegi

Pierwszą i ostatnią noc spędzimy w miejscowości Jablanac, na wybrzeżu kontynentalnym, w kwaterach prywatnych lub hotelu. Jablanac to urocza miejscowość, położona nad samym morzem. Malutka marina otoczona jest śródziemnomorską zabudową.

Kolejne noce spędzimy w namiotach (należy posiadać własny sprzęt biwakowy), nocując na campingach lub w dzikich zatoczkach (założenie noclegów na przemian cywilizowanych i dzikich). Oprócz tego codziennie na postojach będzie dostęp do pryszniców na plażach publicznych. Niektóre kempingi wyposażone są w baseny ze słodką wodą. 

Dostęp do sklepów i restauracji minimum co drugi dzień. Warto mieć ze sobą niepsujące się jedzenie na pierwsze 3 dni. 

Dojazd

DOJAZD z NAMI

Oferujemy dojazd z Katowic, z okolic dworca PKS i PKP, komfortowymi, klimatyzowanymi busami 9-osobowymi. Dzięki temu na miejscu również macie zapewniony dojazd do wszystkich płatnych i bezpłatnych atrakcji wymienonych w programie.

Zbiórka każdorazowo w poniedziałek, o godz. 7:30, wyjazd 7:45. Szczegóły odnośnie transportu przyjdą na podany w umowie adres mailowy na 3 dni przed rozpoczęciem wyjazdu.

DOJAZD WŁASNY

Można dojechać do Chorwacji na własną rękę. Miejsce zbiórki zostanie wyznaczone na wyspie Rab. Parking auta we własnym zakresie.

Jesli nie odpowiada Ci ta forma - wybierz dojazd z nami. Istnieje opcja dogadania miejsca odebrania i odwiezienia po zakończonej imprezie.

Ciekawe artykuły

Treść oferty oraz galeria zdjęć imprezy turystycznej Kajaki morskie Chorwacja 8 dni pochodzą od biura M-canoe, które jest organizatorem wyjazdu. Dzięki tej wyprawie można zwiedzić i poznać kulturę, tradycję oraz krajobraz takich krajów jak: Chorwacja. Wycieczka obejmuje wyżywienie typu brak. Główna forma aktywności podczas tego wyjazdu to Kajaki & Rafting, która pozwala na spędzenie wakacji w sposób aktywny. W przypadku zainteresowania ofertą prosimy o kontakt telefoniczny lub email. Gwarantujemy wiele wrażeń i wspaniałą przygodę.