Trekking w Górach Teneryfy - Księżycowy Świat Teide

Formy aktywności
Wyżywienie
szczegóły w warunkach
TerminCena
8 dni2 490 + 5900

O wyprawie

Trekking w Górach Teneryfy - Księżycowy Świat Teide (Wyspy Kanaryjskie, Hiszpania)

Zapraszamy Cię na trekking „na Oceanie Atlantyckim", na słonecznej Teneryfie - wyspie pełnej sprzeczności, której rajskie plaże, pachnące lasy, ośnieżony szczyt Teide i księżycowe, postapokaliptyczne, wulkaniczne obszary tworzą wyjątkową scenerię, której nie da się zapomnieć! Zapraszamy Cię na podróż, która łączy trekking i odkrywanie jednego z najcudowniejszych miejsc na naszej planecie. Bo to wyspa pulsująca energią, nigdy nie zasypiająca lecz dająca wytchnienie, pozwalająca odpocząć miniatura kontynentu, przepełniona kontrastami perła w koronie archipelagu kanaryjskiego. Odetchnij z nami Pięknem Gór!

Pozostałe atrakcje, m.in.:

  • Noclegi w kosmopolitycznej stolicy wyspy Santa Cruz de Tenerife - urok miasta tętniącego życiem oraz w pobliżu ogromnych klifów Los Gigantes, trzecich pod względem wysokości na świecie - niepowtarzalny klimat słonecznego Puerto de Santiago.
  • Księżycowy Krajobraz wulkanu Teide kontrastujący z wiecznie zielonymi lasami Gór Teno i Gór Anaga oraz z błękitem Oceanu Atlantyckiego.
  • Spektakularne panoramy ze szlaków w Górach Teno.
  • Wizyta w wiosce Masca.
  • Dziewicze Lasy Laurowo-Wawrzynowe Gór Anaga (Lista UNESCO).
  • Urokliwe wioski, szlaki z dala od masowej turystyki, dające poczucie spokoju i odizolowania od świata.
  • Niepowtarzalny urok portowego miasteczka Garachico z naturalnymi basenami stworzonymi przez zastygłą lawę.
  • Lokalne zwyczaje oraz kanaryjska kuchnia.

Atuty oferty:

  • Polskojęzyczny Międzynarodowy Przewodnik Górski od początku do końca imprezy
  • Program nie tylko dla osób aktywnych, które nastawiają się na górską przygodę i poznanie wyspy, ale także dla tych, którzy szukają alternatywy do klasycznych objazdówek oraz wypraw z plecakiem i namiotem na grzbiecie.

Liczba Uczestników: 8 - 24 osób.

Trasy nie wymagają użycia sprzętu wspinaczkowego!

Dla kogo przeznaczony jest trekking?

Trekking w grupach od 8 do 24 osób, przygotowany został z myślą o osobach, które marzą o wyprawie w egzotyczne dla nas góry, pragną w sposób aktywny spędzić wakacje w miejscu, gdzie sezon turystyczny trwa cały rok!
Od osób biorących udział w imprezie wymagamy sprawności fizycznej pozwalającej na ciągły 4-5 godzinny wysiłek każdego dnia. Trekking polecamy przeciętnie sprawnym uczestnikom.
W programie niewątpliwa atrakcja - 2 dniowe wejście na Teide z możliwością podziwiania spektakularnego wschodu słońca!

Program

RAMOWY PROGRAM IMPREZY:
1. Dzień (dzień wylotu):

     Przelot na Teneryfę (P.L. Teneryfa Południe / Reina Sophia).

     Zakwaterowanie w hotelu w stolicy wyspy - Santa Cruz de Tenerife lub na północnym, niezwykle urokliwym wybrzeżu. W zależności od godzin lotów czas wolny, nocleg.

----------

2. Dzień:
GÓRY ANAGA - WĘDRÓWKA SZLAKIEM PIRATÓW

     Śniadanie. Wyjazd na trasę trekkingu.

     Atrakcyjna wędrówka po północno-wschodnim krańcu Teneryfy z odosobnionymi, jeszcze dziewiczymi wsiami i wysuniętymi wysepkami - dawnymi stożkami wulkanicznymi - zalicza się do najwspanialszych tras Teneryfy!
     Odkryjemy wyjątkową przeszłość stromych zboczy masywu Anaga - Rezerwatu Biosfery, niegdysiejszej kryjówki dla pirackich statków, które przypływały z północy, aby grabić wioski w północnej części Teneryfy. Równocześnie damy się uwieść przyrodzie i widokom.

     Wyjście z osady o nazwie Chamorga ok. 480 m n.p.m. wędrówka do latarni morskiej Faro de Anaga 240 m n.p.m. Następnie wędrować będziemy szlakiem trawersującym północne stoki Gór Anaga. Podczas wędrówki obserwować będziemy cały wachlarz bujnej endemicznej roślinności, w tym prastare, trzeciorzędowe wawrzynowe lasy, smocze draceny oraz rośliny z gatunków wilczomleczowatych ale także podziwiać bezkres Oceanu, dzikie, klifowe wybrzeże i małe wysepki z Roque de Dentro na czele. Zakończymy wędrówkę w małej osadzie Benijo ok. 80 m n.p.m. (punkt widokowy, zejście do kamienistej plaży, restauracje).

[Czas przejścia: ok. 6 godz., ok. 12 km, przewyższenie: ↑ 1100 m, ↓ 1100 m; Trudności techniczne: BRAK. Trasa średnio-trudna.].
Schroniska na szlaku: po drodze BRAK (bar w Chamorga, restauracje w Benijo).

     Powrót do miejsca zakwaterowania.
----------

3. Dzień:
GÓRY ANAGA - LASY LAUROWO-WAWRZYNOWE (UNESCO)

     Śniadanie. Wyjazd na trasę trekkingu.

     Przepiękna, widokowa trasa dla koneserów!
     Szlak z Casa Forestale de Anaga przez Taganana, Playa de Tamadite i Barranco Afur należy z całą pewnością do najpiękniejszych szlaków po Górach Anaga i fascynuje przede wszystkim przepięknymi widokami podczas wędrówki wzdłuż wybrzeża!
     Wędrówka po Parku Anaga zaskoczy Cię w każdy możliwy sposób. Jeśli myślisz, że widziałeś już wszystko, przygotuj się na to co jeszcze przed Tobą!

     Start z Casa Forestale de Anaga 832 m n.p.m. Następnie przejdziemy przez mroczne lasy wawrzynowe oraz urocze miasteczko Taganana - jedno z najstarszych na wyspie, trawersować będziemy raz jeszcze północne zbocza Gór Anaga aby dotrzeć do plaży Tamadite, gdzie będzie czas na odpoczynek przed ostatnim, niezbyt trudnym podejściem spektakularnym wąwozem (Barranco) Afur na metę naszej wędrówki w Afur 250 m n.p.m. Tutaj raz jeszcze można będzie odsapnąć przy łyku złocistego napoju produkowanego na Wyspach Kanaryjskich oraz kilku rodzajów serwowanych serów w miejscowym, mocno zabytkowym już barze.

[Czas przejścia: ok. 6 godz., ok. 12 km, przewyższenie: ↑ 800 m, ↓ 800 m; Trudności techniczne: BRAK. Trasa łatwa i średnio-trudna.].
Schroniska na szlaku: po drodze BRAK (bar w Afur).

     Przejazd do miejsca zakwaterowania na następne 5 nocy w Puerto de Santiago na zachodnim, niezwykle wybrzeżu pod wysokimi klifami Los Gigantes (Klify Olbrzymy).

     W Puerto de Santiago znajdziemy także piękną plażę, która nagradzana jest co roku błękitną flagą - z plaży i oceanicznych kąpieli polecamy więc korzystać codziennie :).
----------

4. Dzień:
PARK NARODOWY TEIDE - MONTAÑA DE GUAJARA 2.718 m n.p.m.

     Śniadanie. Wyjazd na trasę trekkingu.

     Rozłożysta Guajara jest nie tylko najwyższą ale także najbardziej charakterystyczną formacją górską pośród szerokiego spektrum wzniesień na skraju kaldery Teide. Oprócz wspaniałych przeżyć związanych z obcowaniem z górami, dostarczy nam wspaniałych widoków na Teide, Cañadas i sąsiadujące wyspy: Gran Canarię, El Hierro, La Gomerę i La Palmę.

     Wędrówkę rozpoczniemy obok Parador Nacional de las Cañadas 2.150 m n.p.m. Podejście jest łatwe, z urzekającymi, księżycowymi panoramami podczas przejścia szlakami Las Cañadas w kierunku Przełęczy Guajara oraz na szczyt Guajara. Trasa prowadzi typowym szlakiem, który może pokonać każdy! Ze szczytu jedyne w swoim rodzaju, zapierające dech w piersiach panoramy, m.in. na Pico del Teide 3.718 m n.p.m., Pico Viejo 3.135 m n.p.m., Las Cañadas, Roque de García i Ocean Atlantycki oraz inne wyspy Archipelagu Kanaryjskiego. Zejście ze szczytu przez Degollada de Ucanca, pumeksowy przesmyk skalny do Cañada del Capricho (Piedras Amarillas - żółte skały) prowadzi częściowo szeroką, czasem nieosłoniętą półką skalną - ale bez obaw, trasę może pokonać każdy przeciętnie sprawny turysta. A towarzyszyć nam będzie niepowtarzalna flora Parku Narodowego Teide, m.in. z janowcem na zboczach Degollada de Guajara 2.385 m n.p.m. oraz szarotką kanaryjską. Powrót do Parador Nacional de las Cañadas del Teide 2.150 m n.p.m. (restauracja). 

[Czas przejścia: ok. 5,5 godz., ok. 10 km, przewyższenie: ↑ 650 m, ↓ 650 m; Trudności techniczne: BRAK. Trasa łatwa i średnio-trudna.].
Schroniska na szlaku: po drodze BRAK (restauracja w Parador).

     Powrót do miejsca zakwaterowania.
----------

5/6. Dzień:
W dniach 5 oraz 6 proponujemy do wyboru:
Wariant nr 1: wejście na wulkan Teide z Przewodnikiem z noclegiem w schronisku na 3.260 m n.p.m. (2 dni).
Wariant nr 2: wjazd kolejką na Teide oraz wejście na szczyt i dodatkowo trzy trasy trekkingowe z Przewodnikiem oraz plaża w El Medano.


Wariant nr 1:
2-DNIOWA WYCIECZKA DO PARKU NARODOWEGO TEIDE
 - ZACHÓD I WSCHÓD SŁOŃCA NA WULKANIE PICO DEL TEIDE 3.718 m n.p.m.

Dopłata 80 EUR.
W cenie: 
transport, nocleg w schronisku górskim (sale wieloosobowe, nie ma śniadania - schronisko nie oferuje wyżywienia), Przewodnik. 

*Ważne: ze względu na konieczność m.in. wcześniejszej rezerwacji miejsc w schronisku (ilość limitowana), wariant dla siebie należy wybrać w momencie rezerwacji trekkingu. Płatność na konto biura w walucie EUR lub w PLN.

     Wejście na Teide stanowi marzenie wielu turystów odwiedzających Teneryfę. I wcale nas to nie dziwi. Połyskujący jasno, zimą ośnieżony Pan de Azucar (Cukrowa Kolumna), ciągle drzemiący, czasami uwalniający opary siarki wulkan i fakt, że stoi się na najwyższym szczycie Hiszpanii, potęguje fascynację tym majestatycznym szczytem!

W skrócie:

Teide zdobywamy w dwa dni, pierwszego dnia po południu pokonamy dosyć męczące wejście do schroniska Altavista, następnego dnia wyruszymy jeszcze po ciemku, by stanąć na szczycie i zobaczyć…

Ekscytujący wschód słońca!

wspaniały widok. Kiedy w ciągu kilku minut stopniowo nad całą wyspą wyłania się purpurowe słońce. Najpierw nad Teide, później nad krawędzią kaldery, wreszcie nad Cañadas i górami Anaga - cień znad Teide sięga wtedy aż do oddalonej o 50 km sąsiedniej wyspy La Gomera! To prawdziwy spektakl, który zapewnia…

Doznanie niezapomniane i jedyne w swoim rodzaju!

Ekscytujący początek dnia to jednak tylko rozgrzewka. W drodze powrotnej podczas 5 godzinnego zejścia odwiedzimy także Stary Szczyt - Pico Viejo 3.135 m n.p.m. zachodni przyczółek Teide i drugi co do wysokości szczyt na wyspie z 800 metrowym kraterem!

     Punkt początkowy: Parking przy drodze TF-21 ok. 2.350 m n.p.m.
     Punkt końcowy: Parador Nacional de las Cañadas del Teide ok. 2.150 m n.p.m. (restauracja)
     Czas trwania: 2 dni

      - 1.dzień: 4 godziny (wejście do Schroniska Altavista)
      - 2.dzień: 2 godziny (wejście na Pico del Teide) + 5 godzin (zejście do Parador Nacional de las Cañadas 2.151 m n.p.m.)
      Dystans: 20 km
      - 1.dzień: ok. 7,2 km
      - 2.dzień: ok. 12,8 km
      Różnica wysokości:
      Suma podejść:
      1.dzień: ↑ 900 m | Suma zejść: ↓ 0 m
      2.dzień: ↑ 650 m | Suma zejść: ↓ 1600 m
      Poziom trudności: średnio-trudna / trudna (czerwona / czarna)
     Trasa w formie niepełnej pętli.

Niezbędny, dodatkowy ekwipunek: ciepłe ubrania zapewniające ochronę przed deszczem i wiatrem, rękawice, czapka (zimowe), kosmetyki przeciwsłoneczne, latarka lub/i czołówka, zapas jedzenia i picia na dwa dni (schronisko nie prowadzi bufetu).

     Przejazd do miejsca zakwaterowania.

     Odpoczynek na plaży w Puerto de Santiago.


Wariant nr 2:
1-DZIEŃ: RUTA DEL ALMENDRO + REZERWAT MONTANA ROJA I PLAŻA EL MEDANO
2-DZIEŃ: WULKAN TEIDE 3.718 m n.p.m. (kolejka) + FORTALEZA (Twierdza)

Dopłata 80 EUR.
W cenie:
 
transport, bilet na kolejkę górską w dwie strony, pozwolenie na wejście, Przewodnik.

*Ważne: ze względu na konieczność m.in. wcześniejszej rezerwacji pozwoleń na wejście na Teide oraz rezerwacji kolejki linowej, wariant dla siebie należy wybrać w momencie rezerwacji trekkingu. Płatność na konto biura w walucie EUR lub w PLN.

Wycieczka 5. Dzień:
RUTA DEL ALMENDRO - SZLAK MIGDAŁOWCÓW + MONTANA ROJA

     Wycieczka szlakiem należącym do najpiękniejszych na Teneryfie. Trasa jest zróżnicowana ale wygodna, prowadzi przez malownicze tereny pomiędzy migdałowcami i strumieniami zastygłej lawy...

[Czas przejścia: ok. 3,5-4 godz., ok. 9,5 km, przewyższenie: ↑ 400 m, ↓ 400 m; Trudności techniczne: BRAK].

Schroniska na szlaku: BRAK

    W drugiej części dnia przejazd na południe wyspy, do miasteczka El Medano. Spacer do Rezerwatu Montana Roja – ok. 1,5 godzinne wejście na wierzchołek 171 m n.p.m. Panorama południowego wybrzeża Teneryfy. Zejście i odpoczynek na plaży. Czas wolny na lunch i/lub kawę barraquito w El Medano.

[Czas przejścia: ok. 1,5-2 godz., ok. 4 km, przewyższenie: ↑ 171 m, ↓ 171 m; Trudności techniczne: BRAK].
Schroniska na szlaku: BRAK

     Powrót do miejsca zakwaterowania.
---

Wycieczka 6. Dzień:
PARK NARODOWY TEIDE
NAJWYŻSZY SZCZYT HISZPANII - WULKAN PICO DEL TEIDE 3.718 m  n.p.m. - Dach Hiszpanii (kolejka linowa + wejście na szczyt)
+ WYCIECZKA: SKALNA TWIERDZA FORTALEZA 2.159 m n.p.m.

     Scenerię leżącego powyżej 2.000 m n.p.m. parku tworzą wielobarwne skały, wysokie wzniesienia oraz pokryte wulkanicznym popiołem i zastygłą lawą zbocza i równiny. Dominująca nie tylko nad Teneryfą ale i nad innymi wyspami Archipelagu Kanaryjskiego sylwetka najwyższego szczytu Hiszpanii - uśpionego stratowulkanu Teide przyciąga jak magnes każdego, spragnionego mocnych doznań turystę! To swego rodzaju ‘must be’ Wysp Kanaryjskich!

     Rozległa panorama rozciągająca się z Pico del Teide z wysokości 3.718 m n.p.m. jest najlepszą nagrodą za trud wspinaczki. Widok Archipelagu Kanaryjskiego jest imponujący!

[Czas przejścia: ok. 1,5-2 godz., ok. 1,5 km, przewyższenie: ↑ 163 m, ↓ 163 m + kolejka w dwie strony; Trudności techniczne: BRAK. Trasa łatwa. Mogą wystąpić przeciwwskazania do udziału w wycieczce ze względu na wysokość n.p.m.].
Schroniska na szlaku: TAK (bufet przy dolnej stacji kolejki).

FORTALEZA 2.159 m n.p.m.

     W drugiej części dnia, wprawiająca w dobry nastrój trasa do twierdzy skalnej Fortaleza. Trasa prowadzi przez pagórkowate, lawowe i piaszczyste tereny na północnym krańcu Canadas. U celu wędrówki oczekuje nas czerwono-brązowy masyw skalny Fortaleza z widokiem od Teide do gęsto zalesionej doliny Orotava.

[Czas przejścia: ok. 5 godz., ok. 12 km, przewyższenie: ↑ 300 m, ↓ 300 m; Trudności techniczne: BRAK. Trasa łatwa].
Schroniska na szlaku: BRAK

     Powrót do miejsca zakwaterowania.
----------

7. Dzień: 
GÓRY TENO - MASCA - TENO ALTO - FARO DE TENO (KĄPIEL W ATLANTYKU) - GARACHICO

     Śniadanie. Wyjazd na trasę trekkingu.

     Góry Teno, rozciągające się w północno-zachodniej części wyspy, tworzą dzikie wąwozy i wspaniałe klify. Góry te zachwycą Cię pięknymi panoramami na dzikich, w dużej mierze niezagospodarowanych turystycznie terenach!

     Ekscytujący początek dnia zapewni nam już sama przejażdżka słynną, krętą drogą z Santiago del Teide w kierunki wioski Masca, gdzie będzie czas na spacer i poranną kawę.

     Start trasy pieszej powyżej punktu widokowego Cruz de Hilda, przejście w kierunku Przełęczy Tabaiba 917 m n.p.m. a następnie trasa prowadzić będzie w większości przez dzikie, niezwykle zerodowane, porośnięte łąkami wąwozy płaskowyżu Teno, który przy dobrej widoczności jest wspaniałym miejscem widokowym, m.in. na wyspę La Gomera.Dojście do Płaskowyżu Teno Alto gdzie będzie czas na odpoczynek a następnie zejście do latarni morskiej Faro de Teno - najbardziej wysuniętego w kierunku zachodnim punktu Teneryfy. Możliwość kąpieli w Oceanie Atlantyckim.
     Powrót lokalnym transportem do Buenavista del Norte. Na koniec, jeśli starczy czasu i nie dość będzie nam jeszcze wrażeń, odwiedzimy małe miasteczko Garachico, które w roku 1706 zostało zalane przez lawę po wybuchu wulkanu Arenas Negras. Spacer i czas wolny na być może ostatnią kawę barraquito.

[Czas przejścia: ok. 5-6 godz., ok. 13 km, przewyższenie: ↑ 650 m, ↓ 650 m; Trudności techniczne: BRAK. Trasa łatwa i średnio-trudna.].
Schroniska na szlaku: bufet w Masca, na Teno Alto, restauracje w Garachico.

     Powrót do miejsca zakwaterowania.
----------

8. Dzień (dzień wylotu):
PLAŻA W PUERTO DE SANTIAGO - TRANSFER NA LOTNISKO - WYLOT DO POLSKI.

     Śniadanie (w przypadku wczesnych wylotów suchy prowiant).

     Czas na zakupy i odpoczynek w Puerto de Santiago (w przypadku popołudniowych godzin wylotu).

     Transfer na lotnisko Teneryfa Południowa.

     Wylot do Polski.
----------

Program jest ramowy. Kolejność przejść może ulec zmianie.
Biuro zastrzega sobie możliwość modyfikowania trasy trekkingu ze względu na warunki atmosferyczne oraz kondycję grupy. Ostateczną decyzję o wyborze trasy podejmuje przedstawiciel Biura i/lub Przewodnik.
 

**Ze względu na wulkaniczny charakter wyspy, o każdej porze roku może się zdarzyć, że dany szlak zostanie zamknięty ze względu np. na osuwiska.
Ostateczną decyzję o wyborze trasy podejmuje przedstawiciel Biura i/lub Przewodnik (również na podstawie rekomendacji miejscowych służb).

Warunki

Świadczenia zawarte w cenie:

- Transport:  Samolot.
Na wyspie transport wynajętym autokarem lub busem, w tym:
Transfery lotnisko - hotel - lotnisko.
Transfery na/z szlaków górskich.

- Wyżywienie: 6 śniadań

- Zakwaterowanie: 7 noclegów: 3 noclegi w Hotelu 2**/3*** w stolicy Santa Cruz de Tenerife (Pokój 2,3-os. z łazienką), 4 noclegi w Apartamentach 2**/3*** w Puerto de Santiago / Los Gigantes,
Dla osób realizujących 2-dniową wycieczkę na Teide - zamiennie 1 nocleg w schronisku górskim (schronisko nie oferuje śniadania - we własnym zakresie)

- Ubezpieczenie: Signal Iduna Bezpieczne Podróże Travel, Koszty Leczenia (KL 30.000 EUR w tym Koszty Ratownictwa 6.000 EUR), Następstwa Nieszczęśliwych Wypadków (NNW 16.000 PLN), bagaż (1.800 PLN)
Ubezpieczenie rozszerzone w Wąwozie Masca o następstwa uprawiania sportów wysokiego ryzyka.

- Przewodnik: Międzynarodowy Przewodnik Górski UIMLA

- Inne: Bagaż rejestrowany oraz mały bagaż podręczny (w przypadku lotów zorganizowanych), pozwolenie na wejście na szczyt Pico del Teide (w wariancie nr 2)*, podatek VAT.
*Tylko, jeśli kolejka linowa będzie czynna w danym okresie i wydawane są pozwolenia


Dodatkowo płatne (na konto biura):

- Składka na Turystyczny Fundusz Gwarancyjny (w tym Turystyczny Fundusz Pomocowy): 26 PLN lub w przypadku dojazdu własnego do hotelu: 14 PLN (obowiązkowa, doliczana do ceny w momencie rezerwacji)

Koszty na miejscu imprezy - zabierz ze sobą:

- Obiadokolacje + obiad: ok. 10-20 EUR/os./dzień (sugerowana ilość: 7 kolacji i 1 obiad +/- 1 obiad w zależności od godzin wylotu).

- Brak kosztów dodatkowych, takich jak koszty kolejek, transportu, przewodników, itp.

- Sugerujemy zaopatrzenie się w dodatkową gotówkę (EUR) na ewentualne wydatki osobiste, pamiątki.

Dodatkowe (nieobowiązkowe) ubezpieczenia:

1. RG - Koszty Imprezy Turystycznej - rezygnacja przed wyjazdem:
Wariant nr 1: Podstawowy
Wariant nr 2: Podstawowy+Covid19 /+ kod CV/
Wariant nr 3: Podstawowy+Covid19+Kwarantanna/Izolacja /+ kod CQ/
Składka jednorazowa - zwrot w wysokości 100 % wpłat.
---
2. RG + CP - Koszty Imprezy Turystycznej - rezygnacja przed wyjazdem z rozszerzoną ochroną ubezpieczeniową o następstwa Chorób Przewlekłych i nowotworowych:
Wariant nr 4: ChorobyPrzewlekłe
Wariant nr 5: ChorobyPrzewlekłe+Covid19 /+ kod CV/
Wariant nr 6: ChorobyPrzewlekłe+Covid19+Kwarantanna/Izolacja /+ kod CQ/
Składka jednorazowa - zwrot w wysokości 100 % wpłat.
---
3. RGS - Koszty Przerwania Imprezy Turystycznej - rezygnacja / przerwanie uczestnictwa w imprezie:
Wariant nr 1: Podstawowy
Wariant nr 2: Podstawowy+Covid19 /+ kod CV/
Wariant nr 3: Podstawowy+Covid19+Kwarantanna/Izolacja /+ kod CQ/
Składka jednorazowa - zwrot równowartości niewykorzystanej części świadczeń.
---
4. RGS + CP - Koszty Przerwania Imprezy Turystycznej - rezygnacja / przerwanie uczestnictwa w imprezie z rozszerzoną ochroną ubezpieczeniową o następstwa Chorób Przewlekłych i nowotworowych:
Wariant nr 4: ChorobyPrzewlekłe
Wariant nr 5: ChorobyPrzewlekłe+Covid19 /+kod CV/
Wariant nr 6: ChorobyPrzewlekłe+Covid19+Kwarantanna/Izolacja /+ kod CQ/
Składka jednorazowa - zwrot równowartości niewykorzystanej części świadczeń.
---
5. Rozszerzenie ubezpieczenia KL (Koszty Leczenia za granicą) o Następstwa Chorób Przewlekłych i Nowotworowych /kod CP/:
Składka jednorazowa za os./za dzień: 20 PLN.

Miasta wyjazdu:

Dojazd własny (przeloty we własnym zakresie), Wylot z Warszawy (P.L. F.Chopina), Wylot z Katowic (P.L. Pyrzowice) - luty 2022

Informacje praktyczne:

Bagaż główny zostaje w hotelu/apartamencie, na każdy dzień trekkingu zabieramy mały, podręczny plecak.
Aby wziąć udział w trekkingu wystarczy posiadać ważny DOWÓD OSOBISTY.

Czas przelotu: Warszawa / Katowice / Kraków - Teneryfa ok. 5 godz 30 min.
Czas lokalny: czas polski minus 1 godz.
Język: hiszpański; można także porozumiewać się po angielsku i niemiecku.
Stolica wyspy: Santa Cruz de Tenerife
Napięcie: 220 V.
Waluta: euro (EUR).
Ceny w hotelu i restauracji: obiad od 15 EUR, woda ok. 1,5 EUR, piwo ok. 2 EUR, wino ok. 10 EUR.
Komunikacja: dość sprawna i niedroga (taksówki, lokalne autobusy).
Plaże: wstęp bezpłatny.

Mapy:

Polecane mapy do oferty:
Wydawnictwo KOMPASS. Skala: 1 : 50 000 (1 cm = 500 m)
1. TENERIFFA 233.

Ciekawe artykuły

Treść oferty oraz galeria zdjęć imprezy turystycznej Trekking w Górach Teneryfy - Księżycowy Świat Teide pochodzą od biura Sport Events, które jest organizatorem wyjazdu. Dzięki tej wyprawie można zwiedzić i poznać kulturę, tradycję oraz krajobraz takich krajów jak: Hiszpania. Wycieczka obejmuje wyżywienie typu szczegóły w warunkach. Główna forma aktywności podczas tego wyjazdu to Trekking, która pozwala na spędzenie wakacji w sposób aktywny. W przypadku zainteresowania ofertą prosimy o kontakt telefoniczny lub email. Gwarantujemy wiele wrażeń i wspaniałą przygodę.