Trekking w Górach Teneryfy - Księżycowy Świat Teide

Formy aktywności
Wyżywienie
śniadania
TerminCena
8 dni2 690 + 590EURO
Ostatnie 1 miejsce dla Pana!!
8 dni2 690 + 650EURO
8 dni2 690 + 650EURO
Ostatnie 3 miejsca !!

O wyprawie

Trekking w Górach Teneryfy - Księżycowy Świat Teide (Wyspy Kanaryjskie, Hiszpania)

Zapraszamy Cię na trekking „na Oceanie Atlantyckim", na słonecznej Teneryfie - wyspie pełnej sprzeczności, której rajskie plaże, pachnące lasy, ośnieżony szczyt Teide i księżycowe, postapokaliptyczne, wulkaniczne obszary tworzą wyjątkową scenerię, której nie da się zapomnieć! Zapraszamy Cię na podróż, która łączy trekking i odkrywanie jednego z najcudowniejszych miejsc na naszej planecie. Bo to wyspa pulsująca energią, nigdy nie zasypiająca lecz dająca wytchnienie, pozwalająca odpocząć miniatura kontynentu, przepełniona kontrastami perła w koronie archipelagu kanaryjskiego.

Odetchnij z nami Pięknem Gór!

Atrakcje, m.in.:

 • Noclegi na zielonej północy wyspy oraz w pobliżu ogromnych klifów Los Gigantes, trzecich pod względem wysokości na świecie - niepowtarzalny klimat słonecznego Puerto de Santiago.
 • Księżycowy Krajobraz wulkanu Teide kontrastujący z wiecznie zielonymi lasami Gór Teno i Gór Anaga oraz z błękitem Oceanu Atlantyckiego.
 • Spektakularne panoramy ze szlaków w Górach Teno.
 • Wizyta w wiosce Masca.
 • Dziewicze Lasy Laurowo-Wawrzynowe Gór Anaga (Lista UNESCO)
 • Urokliwe wioski, szlaki z dala od masowej turystyki, dające poczucie spokoju i odizolowania od świata.
 • W terminach późnej wiosny (maj / czerwiec) możliwość zobaczenia Żmijowca Rubinowego (Tajinaste Rojo), endemitu kanaryjskiego najliczniej występującego w okolicach wulkanu Teide.
 • Niepowtarzalny urok portowego miasteczka Garachico z naturalnymi basenami stworzonymi przez zastygłą lawę.
 • Lokalne zwyczaje oraz kanaryjska kuchnia.

Atuty oferty:

 • Polskojęzyczny Międzynarodowy Przewodnik Górski
 • Program nie tylko dla osób aktywnych, które nastawiają się na górską przygodę i poznanie wyspy, ale także dla tych, którzy szukają alternatywy do klasycznych objazdówek oraz wypraw z plecakiem i namiotem na grzbiecie.

Liczba Uczestników: 8 - 16 osób.

Trasy nie wymagają użycia sprzętu wspinaczkowego!

WULKAN TEIDE 3.718 M N.P.M. - SPEKTAKULARNY WSCHÓD SŁOŃCA!
DLA OSÓB CHĘTNYCH (OPCJA), WYCIECZKA NA NAJWYŻSZY SZCZYT HISZPANII, NAJWYŻSZY PUNKT NA OCEANIE ATLANTYCKIM I NAJWYŻSZY SZCZYT EUROPY POZA ALPAMI - WULKAN TEIDE 3718 M N.P.M., PODCZAS KTÓREGO BĘDZIEMY PODZIWIAĆ KSIĘŻYCOWE KRAJOBRAZY ORAZ SPEKTAKULARNY WSCHÓD SŁOŃCA!

Podczas wycieczki nocleg w Schronisku Altavista na wysokości 3.260 m n.p.m.!

Podstawowe informacje o schronisku:
- składa się z dwóch budynków i jest wyposażone w ambulatorium, salon, jadalnię oraz kuchnię.
- posiada trzy wspólne sypialnie dla 54 turystów.
- pomieszczenia są ogrzewane, a łóżka wyposażone w pościel i ciepłe kołdry - nie ma potrzeby zabierania śpiwora!
- posiada toalety bez pryszniców.
- nie posiada bufetu - oferuje w sprzedaży tylko wodę i gorące napoje.
- zapewnia możliwość podgrzewania posiłków.


Kilka słów o spełnianiu marzeń na wulkanie Teide:

Wejście na Teide stanowi marzenie wielu turystów odwiedzających Teneryfę. I wcale nas to nie dziwi!

Połyskujący jasno, zimą ośnieżony Pan de Azucar (Cukrowa Kolumna), ciągle drzemiący, czasami uwalniający opary siarki wulkan i fakt, że stoi się na najwyższym szczycie Hiszpanii, potęguje fascynację tym majestatycznym szczytem!

W skrócie:

Teide zdobywamy w dwa dni, pierwszego dnia po południu pokonamy dosyć męczące wejście do schroniska Altavista, następnego dnia wyruszymy jeszcze po ciemku, by stanąć na szczycie i zobaczyć… (w przypadku noclegu w schronisku)

Ekscytujący wschód słońca!

wspaniały widok. Kiedy w ciągu kilku minut stopniowo nad całą wyspą wyłania się purpurowe słońce. Najpierw nad Teide, później nad krawędzią kaldery, wreszcie nad Cañadas i górami Anaga - cień znad Teide sięga wtedy aż do oddalonej o 50 km sąsiedniej wyspy La Gomera! To prawdziwy spektakl, który zapewnia…

Doznanie niezapomniane i jedyne w swoim rodzaju!

Ekscytujący początek dnia! Teraz pozostaje zjazd kolejką linową i powrót na zasłużony odpoczynek..., kto tego jeszcze nie zrobił, musi jeszcze podzielić się ta cudowną informacją ze Znajomymi!

     Punkt początkowy: Parking przy drodze TF-21 ok. 2.350 m n.p.m.
     Punkt końcowy: Dolna stacja kolejki Teleferico del Teide 2356 m n.p.m.
     Czas trwania: 2 dni (wyjazd z hotelu ok. 12:00, wejście do schroniska ok. 17:00-18:00, wejście na szczyt na wschód słońca i zjazd kolejką ok. 9:00 i powrót do hotelu ok. 11:00 następnego dnia) lub wejście nocne (wyjazd z hotelu ok. 23:00 - 24:00, wyjście ok. 24:00 - 1:00, zjazd kolejką ok. 9:00 i powrót do hotelu ok. 11:00 następnego dnia). 
      - 1.dzień: 4 godziny (wejście do Schroniska Altavista)
      - 2.dzień: 2 godziny (wejście na Pico del Teide) + 30 min. zejście do górnej stacji kolejki + zjazd kolejką
      Dystans: 9,4 km
      - 1.dzień: ok. 7,2 km
      - 2.dzień: ok. 2,2 km
      Różnica wysokości:
      Przewyższenia:
      1.dzień: ↑ 900 m  ↓ 0 m
      2.dzień: ↑ 500 m  ↓ 175 m (+ zjazd kolejką)
      *W przypadku wejścia nocnego, przewyższenia: ↑ 1400 m  ↓ 175 m (+ zjazd kolejką)
      Poziom trudności: średnio-trudna / trudna (czerwona / czarna)

Niezbędny, dodatkowy ekwipunek: ciepłe ubrania zapewniające ochronę przed deszczem i wiatrem, rękawice, czapka (zimowe), kosmetyki przeciwsłoneczne, latarka lub/i czołówka z zapasem baterii, zapas jedzenia i picia na dwa dni (schronisko nie prowadzi bufetu).

WAŻNE: W PRZYPADKU GDY W DANYM TERMINIE SCHRONISKO ALTAVISTA JEST ZAMKNIĘTE (OBOSTRZENIA ZWIĄZANE Z COVID-19 LUB BRAK MIEJSC), ZAPROPONUJEMY NOCNĄ WYCIECZKĘ NA PODZIWIANIE WSCHODU SŁOŃCA NA SZCZYCIE WULKANU TEIDE A NASTĘPNIE ZJAZD KOLEJKĄ.

ORGANIZACJA PROGRAMU DLA GRUPY NR 2 UZALEŻNIONA JEST OD OTWARCIA SCHRONISKA ALTAVISTA ORAZ WARUNKÓW POGODOWYCH. DECYZJĘ O ORGANIZACJI WEJŚCIA NA WULKAN TEIDE PODEJMUJE PRZEWODNIK NA PODSTAWIE REKOMENDACJI MIEJSCOWYCH SŁUŻB.

Program

Dzień 1 WARSZAWA (F.CHOPINA / MODLIN) / KATOWICE (PYRZOWICE) - TENERYFA POŁUDNIE

Wylot z Polski samolotem rejsowym.

Przylot na Teneryfę Południe (Tenerife Sur - Reina Sophia).

Transfer do hotelu.

Zakwaterowanie, w zależności od godzin lotów czas wolny, nocleg.

Dzień 2 GÓRY ANAGA

Śniadanie.
Wyjazd na trasę trekkingu.

Atrakcyjna wędrówka po północno-wschodnim krańcu Teneryfy z odosobnionymi, jeszcze dziewiczymi wsiami i wysuniętymi wysepkami - dawnymi stożkami wulkanicznymi - zalicza się do najwspanialszych tras Teneryfy!

Odkryjemy wyjątkową przeszłość stromych zboczy masywu Anaga - Rezerwatu Biosfery, niegdysiejszej kryjówki dla pirackich statków, które przypływały z północy, aby grabić wioski w północnej części Teneryfy. Równocześnie damy się uwieść przyrodzie i widokom.

 • Wyjście z osady o nazwie Chamorga ok. 480 m n.p.m. wędrówka do latarni morskiej Faro de Anaga 240 m n.p.m. Następnie wędrować będziemy szlakiem trawersującym północne stoki Gór Anaga. Podczas wędrówki obserwować będziemy cały wachlarz bujnej endemicznej roślinności, w tym prastare, trzeciorzędowe wawrzynowe lasy, smocze draceny oraz rośliny z gatunków wilczomleczowatych ale także podziwiać bezkres Oceanu, dzikie, klifowe wybrzeże i małe wysepki z Roque de Dentro na czele. Zakończymy wędrówkę w małej osadzie Benijo ok. 80 m n.p.m. (punkt widokowy, zejście do kamienistej plaży, restauracje).

[Czas przejścia: ok. 6 godz., ok. 12 km, przewyższenie: ↑ 1100 m, ↓ 1100 m; Trudności techniczne: BRAK. Trasa średnio-trudna.].
Schroniska na szlaku: po drodze BRAK (bar w Chamorga, restauracje w Benijo).

Powrót do miejsca zakwaterowania.

Dzień 3 GÓRY ANAGA - LASY LAUROWO-WAWRZYNOWE (Lista UNESCO)

Śniadanie.
Wyjazd na trasę trekkingu.

Przepiękna, widokowa trasa dla koneserów!

Szlak z Casa Forestale de Anaga przez Taganana, Playa de Tamadite i Barranco Afur należy z całą pewnością do najpiękniejszych szlaków po Górach Anaga i fascynuje przede wszystkim przepięknymi widokami podczas wędrówki wzdłuż wybrzeża!

Wędrówka po Parku Anaga zaskoczy Cię w każdy możliwy sposób. Jeśli myślisz, że widziałeś już wszystko, przygotuj się na to co jeszcze przed Tobą!

 • Start z Casa Forestale de Anaga 832 m n.p.m. Następnie przejdziemy przez mroczne lasy wawrzynowe oraz urocze miasteczko Taganana - jedno z najstarszych na wyspie, trawersować będziemy raz jeszcze północne zbocza Gór Anaga aby dotrzeć do plaży Tamadite, gdzie będzie czas na odpoczynek przed ostatnim, niezbyt trudnym podejściem spektakularnym wąwozem (Barranco) Afur na metę naszej wędrówki w Afur 250 m n.p.m. Tutaj raz jeszcze można będzie odsapnąć przy łyku złocistego napoju produkowanego na Wyspach Kanaryjskich oraz kilku rodzajów serwowanych serów w miejscowym, mocno zabytkowym już barze.

[Czas przejścia: ok. 6 godz., ok. 12 km, przewyższenie: ↑ 800 m, ↓ 800 m; Trudności techniczne: BRAK. Trasa łatwa i średnio-trudna.].
Schroniska na szlaku: po drodze BRAK (bar w Afur).

Powrót do miejsca zakwaterowania.

Dzień 4 PARK NARODOWY TEIDE - MONTAÑA DE GUAJARA 2.718 m n.p.m.

Śniadanie.
Wyjazd na trasę trekkingu.

Rozłożysta Guajara jest nie tylko najwyższą ale także najbardziej charakterystyczną formacją górską pośród szerokiego spektrum wzniesień na skraju kaldery Teide.

Oprócz wspaniałych przeżyć związanych z obcowaniem z górami, dostarczy nam wspaniałych widoków na Teide, Cañadas i sąsiadujące wyspy: Gran Canarię, El Hierro, La Gomerę i La Palmę.

 • Wędrówkę rozpoczniemy obok Parador Nacional de las Cañadas 2.150 m n.p.m. Podejście jest łatwe, z urzekającymi, księżycowymi panoramami podczas przejścia szlakami Las Cañadas w kierunku Przełęczy Guajara oraz na szczyt Guajara. Trasa prowadzi typowym szlakiem, który może pokonać każdy! Ze szczytu jedyne w swoim rodzaju, zapierające dech w piersiach panoramy, m.in. na Pico del Teide 3.718 m n.p.m., Pico Viejo 3.135 m n.p.m., Las Cañadas, Roque de García i Ocean Atlantycki oraz inne wyspy Archipelagu Kanaryjskiego. Zejście ze szczytu przez Degollada de Ucanca, pumeksowy przesmyk skalny do Cañada del Capricho (Piedras Amarillas - żółte skały) prowadzi częściowo szeroką, czasem nieosłoniętą półką skalną - ale bez obaw, trasę może pokonać każdy przeciętnie sprawny turysta. A towarzyszyć nam będzie niepowtarzalna flora Parku Narodowego Teide, m.in. z janowcem na zboczach Degollada de Guajara 2.385 m n.p.m. oraz szarotką kanaryjską. Powrót do Parador Nacional de las Cañadas del Teide 2.150 m n.p.m. (restauracja). 

[Czas przejścia: ok. 5,5 godz., ok. 10 km, przewyższenie: ↑ 650 m, ↓ 650 m; Trudności techniczne: BRAK. Trasa łatwa i średnio-trudna.].
Schroniska na szlaku: po drodze BRAK (restauracja w Parador).

Powrót do miejsca zakwaterowania.

Dzień 5 RUTA DEL ALMENDRO - SZLAK MIGDAŁOWCÓW + MONTANA ROJA

Śniadanie.
Wyjazd na trasę trekkingu.

 • Wyjście nieopodal kościoła w Santiago del Teide, Wycieczka szlakiem należącym do najpiękniejszych na Teneryfie. Trasa jest zróżnicowana ale wygodna, prowadzi przez malownicze tereny pomiędzy migdałowcami i strumieniami zastygłej lawy.
  Zejście do malowniczej wioski Arguayo.

[Czas przejścia: ok. 3,5-4 godz., ok. 9,5 km, przewyższenie: ↑ 400 m, ↓ 400 m; Trudności techniczne: BRAK].
Schroniska na szlaku: BRAK

 • W drugiej części dnia przejazd na południe wyspy, do miasteczka El Medano. Spacer do Rezerwatu Montana Roja – ok. 1,5 godzinne wejście na wierzchołek 171 m n.p.m. Panorama południowego wybrzeża Teneryfy.
  Zejście i odpoczynek na plaży. Czas wolny na lunch i/lub kawę barraquito w El Medano.

[Czas przejścia: ok. 1,5-2 godz., ok. 4 km, przewyższenie: ↑ 171 m, ↓ 171 m; Trudności techniczne: BRAK].
Schroniska na szlaku: BRAK

Powrót do miejsca zakwaterowania.

WARIANT NR 2:
WSCHÓD SŁOŃCA NA TEIDE - ZAMIAST PROGRAMU DNIA 5 I 6 REAZLIZUJEMY WEJŚCIE NOCNE NA WSCHÓD SŁOŃCA.
DZIEŃ SPĘDZIMY NA ODPOCZYNKU NA PLAŻY, PRZYGOTOWANIU SIĘ DO NOCNEJ WĘDRÓWKI.
WYJAZD OK. 23:00-24:00 (W ZALEŻNOŚCI OD PORY ROKU).

UWAGA: ORGANIZACJA PROGRAMU DLA GRUPY NR 2 UZALEŻNIONA JEST OD WARUNKÓW POGODOWYCH.
DECYZJĘ O ORGANIZACJI WEJŚCIA NA WULKAN TEIDE PODEJMUJE PRZEWODNIK NA PODSTAWIE REKOMENDACJI MIEJSCOWYCH SŁUŻB

Dzień 6 WULKAN TEIDE 3.718 M N.P.M.

Śniadanie.
Wyjazd na trasę trekkingu.

Scenerię leżącego powyżej 2.000 m n.p.m. parku tworzą wielobarwne skały, wysokie wzniesienia oraz pokryte wulkanicznym popiołem i zastygłą lawą zbocza i równiny. Dominująca nie tylko nad Teneryfą ale i nad innymi wyspami Archipelagu Kanaryjskiego sylwetka najwyższego szczytu Hiszpanii - uśpionego stratowulkanu Teide przyciąga jak magnes każdego, spragnionego mocnych doznań turystę! To swego rodzaju ‘must be’ Wysp Kanaryjskich!

 • Wjazd kolejką linową na górną stację o nazwie La Rambleta 3.555 m n.p.m. Następnie podejście z Przewodnikiem na wierzchołek. Rozległa panorama Archipelagu Kanaryjskiego rozciągająca się z Pico del Teide z wysokości 3.718 m n.p.m. jest imponująca!

[Czas przejścia: ok. 1,5-2 godz., ok. 1,3 km, przewyższenie: ↑ 163 m, ↓ 163 m + kolejka w dwie strony; Trudności techniczne: BRAK. Trasa łatwa. Mogą wystąpić przeciwwskazania do udziału w wycieczce ze względu na wysokość n.p.m.].
Schroniska na szlaku: TAK (bufet przy dolnej stacji kolejki).

W PRZYPADKU NIE DZIAŁAJĄCEJ KOLEJKI LINOWEJ (NIESPRZYJAJĄCE WARUNKI POGODOWE, NP. SILNY WIATR UNIEMOŻLIWIAJĄCY DZIAŁANIE KOLEJKI), ZAPROPONUJEMY WARIANT ALTERNATYWNY W POSTACI TRASY PIESZEJ

W drugiej części dnia, wprawiająca w dobry nastrój trasa do twierdzy skalnej Fortaleza.

 • Trasa prowadzi przez pagórkowate, lawowe i piaszczyste tereny na północnym krańcu Canadas. U celu wędrówki oczekuje nas czerwono-brązowy masyw skalny Fortaleza z widokiem od Teide do gęsto zalesionej doliny Orotava.

[Czas przejścia: ok. 4-5 godz., ok. 12 km, przewyższenie: ↑ 300 m, ↓ 300 m; Trudności techniczne: BRAK. Trasa łatwa].
Schroniska na szlaku: BRAK

Powrót do miejsca zakwaterowania.

WARIANT NR 2:
WSCHÓD SŁOŃCA NA WULKANIE TEIDE.
ZJAZD KOLEJKĄ ORAZ POWRÓT DO HOTELU. ODPOCZYNEK PO NOCNEJ WĘDRÓWCE.
MOŻLIWOŚĆ SKORZYSTANIA Z WYCIECZEK PROPONOWANYCH PRZEZ MIEJSCOWYCH ORGANIZATORÓW (NP. REJS NA OBSERWACJE DELFINÓW I WIELORYBÓW)

Dzień 7 GÓRY TENO - MASCA - TENO ALTO - FARO DE TENO

Śniadanie.
Wyjazd na trasę trekkingu.

Góry Teno, rozciągające się w północno-zachodniej części wyspy, tworzą dzikie wąwozy i wspaniałe klify. Góry te zachwycą Cię pięknymi panoramami na dzikich, w dużej mierze niezagospodarowanych turystycznie terenach!

 • Ekscytujący początek dnia zapewni nam już sama przejażdżka słynną, krętą drogą z Santiago del Teide w kierunki wioski Masca, gdzie będzie czas na spacer i poranną kawę.
 • Start trasy pieszej powyżej punktu widokowego Cruz de Hilda, przejście w kierunku Przełęczy Tabaiba 917 m n.p.m. a następnie trasa prowadzić będzie w większości przez dzikie, niezwykle zerodowane, porośnięte łąkami wąwozy płaskowyżu Teno, który przy dobrej widoczności jest wspaniałym miejscem widokowym, m.in. na wyspę La Gomera. Dojście do Płaskowyżu Teno Alto gdzie będzie czas na odpoczynek a następnie zejście do latarni morskiej Faro de Teno - najbardziej wysuniętego w kierunku zachodnim punktu Teneryfy. Możliwość kąpieli w Oceanie Atlantyckim.

Powrót lokalnym transportem przez Buenavista del Norte na Cruz de Hilda i powrót do Puerto de Santiago.

[Czas przejścia: ok. 5-6 godz., ok. 13 km, przewyższenie: ↑ 650 m, ↓ 650 m; Trudności techniczne: BRAK. Trasa łatwa i średnio-trudna.].
Schroniska na szlaku: bufet w Masca, na Teno Alto.

Powrót do miejsca zakwaterowania.

Dzień 8 TENERYFA POŁUDNIE - KATOWICE (PYRZOWICE) / WARSZAWA (F.CHOPINA / MODLIN)

Śniadanie (w przypadku wczesnych wylotów suchy prowiant).

Czas na zakupy i odpoczynek (w przypadku popołudniowych godzin wylotu).

Transfer na lotnisko Teneryfa Południowa (Tenerife Sur - Reina Sophia).

Wylot do Polski.


PROGRAM JEST RAMOWY. KOLEJNOŚĆ PRZEJŚĆ MOŻE ULEC ZMIANIE. BIURO ZASTRZEGA SOBIE MOŻLIWOŚĆ MODYFIKOWANIA TRASY TREKKINGU ZE WZGLĘDU NA WARUNKI ATMOSFERYCZNE ORAZ KONDYCJĘ GRUPY. OSTATECZNĄ DECYZJĘ O WYBORZE TRASY PODEJMUJE PRZEDSTAWICIEL BIURA I/LUB PRZEWODNIK.

ZE WZGLĘDU NA WULKANICZNY CHARAKTER WYSPY, O KAŻDEJ PORZE ROKU MOŻE SIĘ ZDARZYĆ, ŻE DANY SZLAK ZOSTANIE ZAMKNIĘTY ZE WZGLĘDU NP. NA OSUWISKA.
OSTATECZNĄ DECYZJĘ O WYBORZE TRASY PODEJMUJE PRZEDSTAWICIEL BIURA I/LUB PRZEWODNIK (RÓWNIEŻ NA PODSTAWIE REKOMENDACJI MIEJSCOWYCH SŁUŻB).

Warunki

Świadczenia zawarte w cenie:

Transport: Samolot i transfery lotnisko - hotel - lotnisko. Transfery na/z szlaków górskich

Wyżywienie: 7 śniadań (podczas wyjścia na Teide 1 x suchy prowiant)

Zakwaterowanie: 7 noclegów (Pokój 2,3-os. z łazienką)

Ubezpieczenie: Signal Iduna Bezpieczne Podróże Travel, Koszty Leczenia (KL 30.000 EUR w tym Koszty Ratownictwa 6.000 EUR), Następstwa Nieszczęśliwych Wypadków (NNW 16.000 PLN), bagaż (1.800 PLN)

Przewodnik: Przewodnik Górski

Inne: Bagaż rejestrowany oraz bagaż podręczny, pozwolenie na wejście na szczyt Pico del Teide (w wariancie nr 1 - jeśli kolejka linowa będzie czynna w danym okresie i wydawane są pozwolenia), podatek VAT.

LUFTHANSA - Informacje o bagażu (w cenie):

Bagaż główny: 1 sztuka bagażu do 23 kg/os. (bagaż rejestrowany)
Bagaż podręczny: 1 sztuka bagażu do 8 kg/os. (55 x 40 x 23 cm - bagaż kabinowy)

WIZZAIR - informacje o bagażu (w cenie):

Bagaż główny: 1 sztuka bagażu do 20 kg/os. (bagaż rejestrowany)
Bagaż podręczny: 1 sztuka małego bagażu (40 x 30 x 20 cm - mała torebka, notebook, itp.)

RYANAIR - informacje o bagażu (w cenie):

Bagaż główny: 1 sztuka bagażu do 20 kg/os. (bagaż rejestrowany)
Bagaż podręczny: 1 sztuka małego bagażu (40 x 20 x 25 cm - mała torebka, notebook, itp.)

Biuro zastrzega możliwość zmiany przewoźnika oraz limitów bagażu podręcznego (bagaż główny zawsze w cenie).

Dodatkowo płatne (na konto biura):

Składka na Turystyczny Fundusz Gwarancyjny oraz Turystyczny Fundusz Pomocowy: 26 PLN/os.
W przypadku dojazdu własnego do hotelu składka wynosi 14 PLN/os.
Składka jest obowiązkowa, jednorazowa i doliczana do ceny w momencie rezerwacji.

Dopłaty nieobowiązkowe (opcjonalne):

Dopłata do pokoju 1-os.: 250 EUR (opcja - dostępność potwierdzana przez biuro)

GWARANCJA NIEZMIENNOŚCI CENY: 20 EUR (opcja).

Koszty na miejscu imprezy - zabierz ze sobą:

Transport lokalny: 100 EUR/os. (płatne u Przewodnika - opłata obowiązkowa pobierana na początku imprezy)

WJAZD NA WULKAN TEIDE Z PRZEWODNIKIEM MIEJSCOWYM: 60 EUR (płatne u Przewodnika)

lub

WEJŚCIE NOCNE NA WULKAN TEIDE: 100 EUR (płatne u Przewodnika) 

Obiadokolacje: ok. 15-20 EUR/os./dzień (sugerowana ilość: 7 kolacji)

Sugerujemy zaopatrzenie się w dodatkową gotówkę (EUR) na ewentualne wydatki osobiste, pamiątki

Dodatkowe (nieobowiązkowe) ubezpieczenia:

1. RG - Koszty Imprezy Turystycznej - rezygnacja przed wyjazdem:
Wariant nr 1: Podstawowy
Wariant nr 2: Podstawowy+Covid19 /+ kod CV/
Wariant nr 3: Podstawowy+Covid19+Kwarantanna/Izolacja /+ kod CQ/
Składka jednorazowa - zwrot w wysokości 100 % wpłat.
---
2. RG + CP - Koszty Imprezy Turystycznej - rezygnacja przed wyjazdem z rozszerzoną ochroną ubezpieczeniową o następstwa Chorób Przewlekłych i nowotworowych:
Wariant nr 4: ChorobyPrzewlekłe
Wariant nr 5: ChorobyPrzewlekłe+Covid19 /+ kod CV/
Wariant nr 6: ChorobyPrzewlekłe+Covid19+Kwarantanna/Izolacja /+ kod CQ/
Składka jednorazowa - zwrot w wysokości 100 % wpłat.
---
3. RGS - Koszty Przerwania Imprezy Turystycznej - rezygnacja / przerwanie uczestnictwa w imprezie:
Wariant nr 1: Podstawowy
Wariant nr 2: Podstawowy+Covid19 /+ kod CV/
Wariant nr 3: Podstawowy+Covid19+Kwarantanna/Izolacja /+ kod CQ/
Składka jednorazowa - zwrot równowartości niewykorzystanej części świadczeń.
---
4. RGS + CP - Koszty Przerwania Imprezy Turystycznej - rezygnacja / przerwanie uczestnictwa w imprezie z rozszerzoną ochroną ubezpieczeniową o następstwa Chorób Przewlekłych i nowotworowych:
Wariant nr 4: ChorobyPrzewlekłe
Wariant nr 5: ChorobyPrzewlekłe+Covid19 /+kod CV/
Wariant nr 6: ChorobyPrzewlekłe+Covid19+Kwarantanna/Izolacja /+ kod CQ/
Składka jednorazowa - zwrot równowartości niewykorzystanej części świadczeń.
---
5. Rozszerzenie ubezpieczenia KL (Koszty Leczenia za granicą) o Następstwa Chorób Przewlekłych i Nowotworowych /kod CP/:
Składka jednorazowa za os./za dzień: 20 PLN.

Informacje praktyczne:

Czas przelotu: Warszawa - Teneryfa ok. 5 godz 30 min.
Czas lokalny: czas polski minus 1 godz.
Język: hiszpański; można także porozumiewać się po angielsku i niemiecku.
Stolica wyspy: Santa Cruz de Tenerife
Napięcie: 220 V.
Waluta: euro (EUR).
Ceny w hotelu i restauracji: obiad od 10 EUR, woda ok. 1,5 EUR, piwo ok. 2 EUR, wino ok. 10 EUR.
Komunikacja: dość sprawna i niedroga (taksówki, lokalne autobusy).
Plaże: wstęp bezpłatny.

Mapy:

Polecane mapy do oferty:

Teneriffa / Tenerife.

Wydawnictwo freytag&berndt.
Skala: 1 : 50 000 (1 cm = 500 m)

TENERIFFA 233.

Wydawnictwo KOMPASS.
Skala: 1 : 50 000 (1 cm = 500 m)

Ciekawe artykuły

Treść oferty oraz galeria zdjęć imprezy turystycznej Trekking w Górach Teneryfy - Księżycowy Świat Teide pochodzą od biura Sport Events, które jest organizatorem wyjazdu. Dzięki tej wyprawie można zwiedzić i poznać kulturę, tradycję oraz krajobraz takich krajów jak: Hiszpania. Wycieczka obejmuje wyżywienie typu śniadania. Główna forma aktywności podczas tego wyjazdu to Trekking, która pozwala na spędzenie wakacji w sposób aktywny. W przypadku zainteresowania ofertą prosimy o kontakt telefoniczny lub email. Gwarantujemy wiele wrażeń i wspaniałą przygodę.