Trekking w Górach La Palmy - Klejnot w Koronie Atlantyku

Formy aktywności
Wyżywienie
śniadania
TerminCena
8 dni3 290 + 690EURO
8 dni3 290 + 690EURO
8 dni3 290 + 690EURO

O wyprawie

Trekking w Górach La Palmy - Klejnot w Koronie Atlantyku (Wyspy Kanaryjskie, Hiszpania)

Madera Wysp Kanaryjskich - najbardziej zielona ze wszystkich, bez ogromnych hoteli, pełnych kompleksów wypoczynkowych i głośnych dyskotek. Z uroczymi, niewielkimi plażami i zatoczkami ukrytymi śród skał, z ciekawymi zabytkami architektury kolonialnej będącej sztandarowym przykładem hiszpańskich miast. Pierwotna. Jedna z najmniejszych w Kanaryjskim Archipelagu, ukryta w cieniu bardziej znanych i starszych sióstr, dla piechurów oferująca ponad 800 km spektakularnych szlaków. Taka jest Piękna Wyspa - La Isla Bonita!

Klejnot w Koronie Atlantyku. Zobacz ją z nami. Podążaj Szlakami Marzeń na Rajskich Szlakach!

W PROGRAMIE NAJWYŻSZY SZCZYT LA PALMY - ROQUE DE LOS MUCHACHOS 2426 M N.P.M.

Pozostałe atrakcje, m.in.:

 • La Isla Bonita czyli Piękna Wyspa - słoneczny kawałek lądu na Oceanie Atlantyckim z 'żywym' wulkanicznym krajobrazem, dużą ilością zieleni, skalistym wybrzeżem, maleńkimi zatoczkami ukrytymi wśród skał
 • Uznawana za jedną z najbardziej stromych wysp świata (jeśli wziąć pod uwagę stosunek wysokości i jej najwyższego punktu do jej powierzchni), a jednocześnie najbardziej zieloną wyspę Archipelagu Wysp Kanaryjskich
 • Mgliste, dziewicze lasy laurowo-wawrzynowe - część Rezerwatu Biosfery, którym UNESCO ogłosiło całą wyspę, doceniając jej niezwykłą różnorodność i niezwykłe piękno
 • Rezerwat biosfery Los Tilos (UNESCO) - zielony kocioł La Palmy
 • Spektakularne nadatlantyckie urwiska, pustynie wulkaniczne, egzotyczna roślinność, dziwaczne formacje skalne, przepiękne panoramy z punktów widokowych i górskich szlaków. 
 • Wyspa głównie dla osób ceniących wypoczynek z dala od hałasu i tłumów - pozbawiona większych miast i kurortów
 • Park Narodowy Kaldery Taburiente - znak rozpoznawczy La Palmy
 • Santa Cruz de la Palma, stolica wyspy z pięknie odrestaurowanymi kamienicami i rzeźbionymi, drewnianymi balkonami - wizytówka architektury kolonialnej i przykład hiszpańskiego miasta

Atuty oferty:

 • Polskojęzyczny Międzynarodowy Przewodnik Górski od początku do końca imprezy
 • Wszystkie noclegi w jednym miejscu
 • Program nie tylko dla osób aktywnych, które nastawiają się na górską przygodę i poznanie wyspy, ale także dla tych, którzy szukają alternatywy do klasycznych objazdówek oraz wypraw z plecakiem i namiotem na grzbiecie.

Liczba Uczestników: 8 - 24 osób

Trasy nie wymagają użycia sprzętu wspinaczkowego!

Dla kogo przeznaczony jest trekking na La Palmie?

Trekking w grupach od 8 do 24 osób, przygotowany został z myślą o osobach, które marzą o wyprawie w egzotyczne dla nas góry, pragną w sposób aktywny spędzić wakacje w miejscu, gdzie sezon turystyczny trwa cały rok!

Od osób biorących udział w imprezie wymagamy sprawności fizycznej pozwalającej na ciągły ok. 6-9 godzinny wysiłek każdego dnia. Trekking polecamy dość dobrze przygotowanym fizycznie uczestnikom.

Program

Dzień 1 WARSZAWA (F.CHOPINA lub MODLIN) / KATOWICE (PYRZOWICE) - TENERYFA POŁUDNIE - TENERYFA PÓŁNOC - LA PALMA

Wylot z Polski samolotem rejsowym. Przylot na Teneryfę Południe (Tenerife Sur - Reina Sophia). Przejazd na lotnisko Teneryfa Północna (Tenerife Norte - Los Rodeos) i przelot samolotem rejsowym (ok. 30 min.) na sąsiednią wyspę La Palma lub przejazd do portu w Los Cristianos i rejs (ok. 3 godz.) na La Palmę.

Z lotniska/portu przejazd na miejsce zakwaterowania w ok. Santa Cruz de La Palma/Los Llanos de Aridane, w zależności od godzin lotów czas wolny, nocleg.

Dzień 2 WNĘTRZE KALDERY TABURIENTE - CASCADA COLORES - BARRANCO DE LAS ANGUSTINAS

Śniadanie.

Wyjazd na trasę trekkingu.

*PROGRAM BĘDZIE DOSTOSOWANY DO AKTUALNEJ SYTUACJI NA WYSPIE ZWIĄZANEJ Z ZAKOŃCZONĄ ERUPCJĄ WULKANU W PAŚMIE CUMBRE VIEJA (25.12 OFICJALNIE OGŁOSZONO I UZNANO WULKAN ZA WYGASŁY, ERUPCJA TRWAŁA 85 DNI: OD 19.09.2021 DO 13.12.2021).

 • Wyjazd na punkt widokowy Mirador de los Brecitos 1030 m n.p.m., skąd udamy się w kierunku wnętrza kaldery wulkanicznej Taburiente 960 m n.p.m. We wnętrzu kaldery znajduje się Centrum Informacyjne Parku Narodowego Caldera Taburiente oraz śródlądowa plaża: Playa de Taburiente nad rzeką Rio de Taburiente. Niewątpliwymi atrakcjami, napotykanymi po drodze, będą nietypowe wulkaniczne formacje skalne, różnobarwne potoki wybarwione, rozpuszczonymi w wodzie solami minerałów oraz wielokolorowy wodospad Cascada Colores de Taburiente 700 m n.p.m., a także malownicze sosnowe lasy, tworzone przez sosnę kanaryjską.
 • Powrót przez magiczny wąwóz Barranco de las Angustinas.

W przypadku zróżnicowania grupy możliwe jest dodatkowe wejście z Kaldery de Taburiente 960 m n.p.m. na punkt widokowy Mirador Hoya Verde 1350 m n.p.m.

[Czas przejścia: ok. 8 godz., ok. 15 km., przewyższenie: ↑ 750 m, ↓ 600 m; Trudności techniczne: BRAK.].
Schroniska na szlaku: TAK (punkt informacyjny Parku Narodowego Kaldera Taburiente).

Powrót do miejsca zakwaterowania.

Dzień 3 DŻUNGLA CUBO DE LA GALGA oraz PIEKIELNA JASKINIA (CUEVA DEL INFIERNO)

Śniadanie.

Wyjazd na trasę trekkingu.

 • Przejazd do miejscowości La Galga, skąd wyruszymy na okrężny szlak Cubo de la Galga. Wędrować będziemy po wiecznie-zielonych lasach laurolistnych, przypominających środkowoamerykańską dżunglę. Poznamy podstawowe gatunki drzew i krzewów tworzących reliktowe lasy trzeciorzędowe.
 • W drogę powrotną udamy się w stronę wschodniego wybrzeża wyspy aby brzegami wąwozu Barranco de Nogales zejść do tajemniczej Jaskini Piekielnej - Cueva del Infierno. Znajduje się ona na południe od plaży Nogales, u podstawy herkulesowego klifu, El Peñón. Jest uważana za jedną z najciekawszych jaskiń morskich na Wyspach Kanaryjskich, ze względu na swoją strukturę, duże wymiary oraz wycieki słodkiej wody. Wycieczkę zakończymy na plaży Playa de Nogales, a jeśli stan morza pozwoli, po raz pierwszy skorzystamy z uroków kąpieli w Oceanie Atlantyckim.

[Czas przejścia: ok. 6,5 godz., ok. 12 km., przewyższenie: ↑ 800 m, ↓ 900 m; Trudności techniczne: brak
Schroniska na szlaku: TAK (restauracja w połowie drogi).Powrót do miejsca zakwaterowania.

Dzień 4 ROQUE DE LOS MUCHACHOS 2426 m n.p.m. - najwyższy szczyt La Palmy

Śniadanie.

Wyjazd na trasę trekkingu.     

 • Kolejnego dnia zdobędziemy najwyższy szczyt wyspy Roque de los Muchachos 2426 m n.p.m. Busem, krętą górską drogą, wjedziemy na parking pod szczytem Pico de la Nieve 2232 m n.p.m. Ze szczytu, wschodnim brzegiem kaldery Taburiente, przez szczyt Pedra LIana 2231 m n.p.m.Pico de La Cruz 2351 m n.p.m. i punkt widokowy Mirador de los Andenes 2300 m n.p.m. dojdziemy na najwyższy szczyt La Palmy Roque de los Muchachos 2426 m n.p.m. Będziemy mieli ponownie okazję zajrzeć w głąb kaldery, tym razem od strony północnej. Nieopodal szczytu znajduje się największe obserwatorium astronomiczne półkuli północnej - astronomowie korzystają tu z niebywale czystego nieba.

[Czas przejścia: ok. 7 godz., ok. 13 km., przewyższenie: ↑ 900 m, ↓ 500 m; Trudności techniczne: BRAK.].
Schroniska na szlaku: BRAK.

Powrót do miejsca zakwaterowania.

Dzień 5 TRASA WYGASŁYCH WULKANÓW (Ruta de los Volcanos)

Śniadanie.

Wyjazd na trasę trekkingu.

 • Z pięknie położonego wśród kanaryjskich lasów Refugio El Pilar 1500 m n.p.m. udamy się na południe, trasą wiodącą przez stożki wygasłych wulkanów. Po kolei odwiedzimy wulkan de San Juan 1892 m n.p.mwulkan de San Martin 1597 m n.p.m. oraz kilka innych. Wycieczka pozwala obcować z krajobrazem utworzonym po erupcjach wulkanicznych. Po początkowym podejściu, trasa przebiega w dół. Poza kilkoma, fakultatywnymi podejściami na stożki wulkaniczne systematycznie będziemy schodzić do miejscowości Fuencaliente de la Palma. Tutaj, zakończymy wycieczkę w miejscowej kawiarni degustując kanaryjskie desery.

[Czas przejścia: ok. 6-7 godz., ok. 17 km., przewyższenie: ↑ 500 m, ↓ 900 m; Trudności techniczne: BRAK.].
Schroniska na szlaku: TAK (na początku szlaku, na zakończenie kawiarnia).

Powrót do miejsca zakwaterowania.

Dzień 6 KANARYJSKA DŻUNGLA - WĄWÓZ BARRANCO RIVERO (Los Tilos)

Śniadanie.

Wyjazd na trasę trekkingu.

 • Tego dnia zmienimy otoczenie przyrodnicze, z zasypanego przez erupcję wulkaniczne krajobrazu południa wyspy na prawdziwą kanaryjską dżunglę, tworzoną przez unikalne lasy laurowe. Odwiedzimy przyrodnicze sanktuarium Los Tilos. Poza wyjątkową przyrodą napotkamy tu wodospady, przedziwne kamienne tunele oraz sztolnie, za pomocą których kieruje się wodę oraz udrażnia szlaki komunikacyjne.
 • Jeśli pozwoli na to aura, odwiedzimy także największe, śródgórskie źródła La Palmy Fuente de Cordera 1600 m n.p.m. oraz Fuente de Marcos 1450 m n.p.m. Na zakończenie, jeśli czas pozwoli, zrelaksujemy się w naturalnych basenach przybrzeżnych Charco Azul.

[Czas przejścia: ok. 7 godz., ok. 13 km., przewyższenie: ↑ 400 m, ↓ 1100 m; Trudności techniczne: BRAK.].
Schroniska na szlaku: BRAK (punkty informacyjne na początku i na końcu szlaku).

Powrót do miejsca zakwaterowania.

Dzień 7 SÓL WYSP KANARYJSKICH

Śniadanie.

Wyjazd na trasę trekkingu.

 • Wracamy do miejscowości Fuencaliente de la Palma, gdzie zakończyliśmy szlak wygasłych wulkanów. Z Los Canarios (inna nazwa Fuencaliente de la Palma) udajemy się w stronę przylądka Punta de Fuencaliente, aby podziwiać jedne z najciekawszych salin Europy - miejsce gdzie odsala się wodę morską w celu pozyskiwania wyjątkowej jakości soli. Po drodze odwiedzimy muzeum wulkanów oraz wejdziemy na wulkan de San Antonio 500 m n.p.m. oraz wulkan de Tenguia 427 m n.p.m. Po dotarciu do przylądka będzie możliwość kąpieli morskich na nieopodal położonej plaży.
 • W drodze powrotnej udamy się na degustację najlepszych win kanaryjskich m.in. tych, produkowanych z winorośli Malvasia.

[Czas przejścia: ok. 4 godz., ok. 7 km., przewyższenie: ↑ 100 m, ↓ 700 m; Trudności techniczne: BRAK.].
Schroniska na szlaku: TAK (na początku szlaku oraz kawiarnia i restauracja w Punta de Fuencaliente). 

Przejazd do miejsca zakwaterowania.

Dzień 8 LA PALMA - TENERYFA PÓŁNOC - TENERYFA POŁUDNIE - KATOWICE (PYRZOWICE) / WARSZAWA (F.CHOPINA lub MODLIN)

Śniadanie (w przypadku wczesnych wylotów suchy prowiant).

Transfer na lotnisko lub do portu w Santa Cruz de la Palma. Przelot na lotnisko Teneryfa Północna (Tenerife Norte - Los Rodeos) lub rejs do Los Cristianos.

Transfer na lotnisko Teneryfa Południowa (Tenerife Sur - Reina Sophia).

Wylot do Polski.

PROGRAM JEST RAMOWY. KOLEJNOŚĆ PRZEJŚĆ MOŻE ULEC ZMIANIE. BIURO ZASTRZEGA SOBIE MOŻLIWOŚĆ MODYFIKOWANIA TRASY TREKKINGU ZE WZGLĘDU NA WARUNKI ATMOSFERYCZNE ORAZ KONDYCJĘ GRUPY. OSTATECZNĄ DECYZJĘ O WYBORZE TRASY PODEJMUJE PRZEDSTAWICIEL BIURA I/LUB PRZEWODNIK.

ZE WZGLĘDU NA WULKANICZNY CHARAKTER WYSPY, O KAŻDEJ PORZE ROKU MOŻE SIĘ ZDARZYĆ, ŻE DANY SZLAK ZOSTANIE ZAMKNIĘTY ZE WZGLĘDU NP. NA OSUWISKA.
OSTATECZNĄ DECYZJĘ O WYBORZE TRASY PODEJMUJE PRZEDSTAWICIEL BIURA I/LUB PRZEWODNIK (RÓWNIEŻ NA PODSTAWIE REKOMENDACJI MIEJSCOWYCH SŁUŻB).

Warunki

Świadczenia zawarte w cenie:

Transport Samolot. Na wyspie transport wynajętym busem lub komunikacją lokalną, w tym: Transfery lotnisko - hotel - lotnisko. Transfery na szlaki górskie. Przeloty wewnętrzne Teneryfa - La Palma - Teneryfa.

Wyżywienie 7 śniadań

Zakwaterowanie 7 noclegów (Pokój 2,3-os. z łazienką)
Uwaga: 1 lub 2 noclegi na Teneryfie w przypadku wczesnego/późnego lotu wewnętrznego (jeśli dotyczy)

Ubezpieczenie Signal Iduna Bezpieczne Podróże Travel Koszty Leczenia (KL 30.000 EUR w tym Koszty Ratownictwa 6.000 EUR), Następstwa Nieszczęśliwych Wypadków (NNW 16.000 PLN), bagaż (1.800 PLN)

Przewodnik Przewodnik Górski

Inne Bagaż rejestrowany oraz mały bagaż podręczny, podatek VAT

LUFTHANSA - Informacje o bagażu (w cenie):

Bagaż główny: 1 sztuka bagażu do 23 kg/os. (bagaż rejestrowany)
Bagaż podręczny: 1 sztuka małego bagażu bagażu (40 x 30 x 10 cm - małą torebka, notebook, itp.)

RYANAIR - informacje o bagażu (w cenie):

Bagaż główny: 1 sztuka bagażu do 20 kg/os. (bagaż rejestrowany)
Bagaż podręczny: 1 sztuka małego bagażu (40 x 20 x 25 cm - mała torebka, notebook, itp.)

WIZZAIR - informacje o bagażu (w cenie):

Bagaż główny: 1 sztuka bagażu do 20 kg/os. (bagaż rejestrowany)
Bagaż podręczny: 1 sztuka małego bagażu (40 x 30 x 20 cm - mała torebka, notebook, itp.)

BINTER AIR - informacje o bagażu w (cenie):
Bagaż główny: 1 sztuka bagażu do 20 kg/os. (bagaż rejestrowany)
Bagaż podręczny: 1 sztuka małego bagażu do 6 kg/os. (45 x 35 x 25 cm - mała torebka, notebook, itp.)

Biuro zastrzega możliwość zmiany przewoźnika oraz limitów bagażu podręcznego (bagaż główny zawsze w cenie).


Dodatkowo płatne (na konto biura):

Składka na Turystyczny Fundusz Gwarancyjny: 26 PLN/os.

W przypadku dojazdu własnego do hotelu składka wynosi 14 PLN/os.

Składka jest obowiązkowa, jednorazowa i doliczana do ceny w momencie rezerwacji.

Dopłaty nieobowiązkowe (opcjonalne):

Dopłata do pokoju 1-os.: 250 EUR (opcja - dostępność potwierdzana przez biuro)

GWARANCJA NIEZMIENNOŚCI CENY: 20 EUR (opcja).

KOSZTY NA MIEJSCU IMPREZY - ZABIERZ ZE SOBĄ:

Transport lokalny: 100 EUR/os. (Płatne u Przewodnika - opłata obowiązkowa pobierana na początku imprezy)

Bilety wstępu związane z realizacją programu: ok. 10 EUR/os.

Obiadokolacje: ok. 15-20 EUR/os./dzień (sugerowana ilość: 7 obiadokolacji)

Sugerujemy zaopatrzenie się w dodatkową gotówkę (EUR) na ewentualne wydatki osobiste, pamiątki

Dodatkowe (nieobowiązkowe) ubezpieczenia:

1. RG - Koszty Imprezy Turystycznej - rezygnacja przed wyjazdem:

Wariant nr 1: Podstawowy
Wariant nr 2: Podstawowy+Covid19 /+ kod CV/ 
Wariant nr 3: Podstawowy+Covid19+Kwarantanna/Izolacja /+ kod CQ/ 

Składka jednorazowa - zwrot w wysokości 100 % wpłat. 

--- 

2. RG + CP - Koszty Imprezy Turystycznej - rezygnacja przed wyjazdem z rozszerzoną ochroną ubezpieczeniową o następstwa Chorób Przewlekłych i nowotworowych: 

Wariant nr 4: ChorobyPrzewlekłe
Wariant nr 5: ChorobyPrzewlekłe+Covid19 /+ kod CV/
Wariant nr 6: ChorobyPrzewlekłe+Covid19+Kwarantanna/Izolacja /+ kod CQ/

Składka jednorazowa - zwrot w wysokości 100 % wpłat.

---

3. RGS - Koszty Przerwania Imprezy Turystycznej - rezygnacja / przerwanie uczestnictwa w imprezie: 

Wariant nr 1: Podstawowy
Wariant nr 2: Podstawowy+Covid19 /+ kod CV/
Wariant nr 3: Podstawowy+Covid19+Kwarantanna/Izolacja /+ kod CQ/

Składka jednorazowa - zwrot równowartości niewykorzystanej części świadczeń.

---

4. RGS + CP - Koszty Przerwania Imprezy Turystycznej - rezygnacja / przerwanie uczestnictwa w imprezie z rozszerzoną ochroną ubezpieczeniową o następstwa Chorób Przewlekłych i nowotworowych: 

Wariant nr 4: ChorobyPrzewlekłe
Wariant nr 5: ChorobyPrzewlekłe+Covid19 /+kod CV/
Wariant nr 6: ChorobyPrzewlekłe+Covid19+Kwarantanna/Izolacja /+ kod CQ/ 

Składka jednorazowa - zwrot równowartości niewykorzystanej części świadczeń.

---

5. Rozszerzenie ubezpieczenia KL (Koszty Leczenia za granicą) o Następstwa Chorób Przewlekłych i Nowotworowych /kod CP/: 

Składka jednorazowa za os./za dzień: 20 PLN. 

Informacje praktyczne

Czas przelotu: Polska - Teneryfa ok. 5 godz. 30 min.
Czas przelotu: Teneryfa - La Palma ok. 30 minut
Czas lokalny: czas polski minus 1 godz.
Język: hiszpański; można także porozumiewać się po angielsku i niemiecku.
Stolica wyspy: Santa Cruz de La Palma
Napięcie: 220 V.
Waluta: euro (EUR).
Ceny w hotelu i restauracji: obiad od 15-20 EUR, woda ok. 1,5 EUR, piwo ok. 2 EUR, wino ok. 5-10 EUR.
Komunikacja: dość sprawna i niedroga (taksówki, lokalne autobusy).
Plaże: wstęp bezpłatny.

Mapy

Polecane mapy do oferty:

CANARY ISLANDS. Wydawnictwo comfort! map. Skala: 1 : 150 000 (1 cm = 1500 m)

La Palma. Wydawnictwo freytag&berndt. Skala: 1 : 30 000 (1 cm = 300 m) 

 

Ciekawe artykuły

Treść oferty oraz galeria zdjęć imprezy turystycznej Trekking w Górach La Palmy - Klejnot w Koronie Atlantyku pochodzą od biura Sport Events, które jest organizatorem wyjazdu. Dzięki tej wyprawie można zwiedzić i poznać kulturę, tradycję oraz krajobraz takich krajów jak: Hiszpania. Wycieczka obejmuje wyżywienie typu śniadania. Główna forma aktywności podczas tego wyjazdu to Trekking, która pozwala na spędzenie wakacji w sposób aktywny. W przypadku zainteresowania ofertą prosimy o kontakt telefoniczny lub email. Gwarantujemy wiele wrażeń i wspaniałą przygodę.