Karnawał w Wenecji - między Alpami i Adriatykiem

Kraje
Formy aktywności
Wyżywienie
śniadania

Wycieczka chwilowo niedostępna.

O wyprawie

Karnawał w Wenecji - między Alpami i Adriatykiem

Wenecja w czasie karnawału jest jednym z najbardziej fotogenicznych miejsc na ziemi. W okolicy Placu Świętego Marka spotykają się ubrane w fantastyczne kostiumy balowe postacie, których twarze zakrywają oryginalne maski. Kilkusetletnia tradycja ściąga do miasta na wodzie rzesze gości i fotografów, dlatego by uniknąć tłumów, obejrzymy festiwal na samym jego początku, w środku tygodnia. Wczesnym rankiem i wieczorem skoncentrujemy się na fotografowaniu weneckiej architektury, zaś w ciągu dnia odbędziemy wycieczki tramwajami wodnymi vaporetto do wspaniałych motywów na okolicznych wyspach.

W następnych dniach gratka dla miłośników fotografii krajobrazowej. Odwiedzimy niebanalne miejsca pomiędzy błękitnym Adriatykiem a przedgórzem Dolomitów. Nadmorskie kościoły i latarnie morskie będą się przeplatać z wysokogórskimi panoramami, karkołomnie poprowadzonymi drogami i bajkowymi miasteczkami. Oprócz odrobiny teorii zajmiemy się długimi ekspozycjami, fotografią nocną i niezwykle ekscytującą fotografią przyrodniczą.

To wszystko w trakcie kameralnego wyjazdu o skondensowanym programie z wygodnym przelotem do Włoch.

Czym jest fotowyprawa?

Fotowyprawa to dobrze zorganizowana podróż, której celem jest nie tylko oglądanie jednych z najpiękniejszych i najciekawszych miejsc na Ziemi, ale także – a właściwie przede wszystkim – ich fotografowanie. Fotografowanie tak, aby uzyskać piękne fotografie.

Piękne fotografie pięknych miejsc, a nie tak jak to jest na masowych wycieczkach – fotki znanych i modnych miejsc, które jednak na zdjęciach nie wyglądają dobrze, bo pora wykonania zdjęcia była nieodpowiednia, a podróżnik się spieszył. My się nie spieszymy i czekamy na dobre światło w najładniejszych miejscach.

Podróżujemy, aby fotografować. Podróżujemy i fotografujemy w grupie podobnych miłośników rejestrowania piękna. Nawet jeśli w jakimś momencie nie fotografujemy, to większość dyskusji kręci się wokół rejestrowania obrazów – sprzętu, technik, estetyki. Atmosfera za każdym razem jest wspaniała – jak zawsze, gdy zbierze się grupa pasjonatów.

Program

Dzień 1 W drodze do Włoch

Przylot na lotnisko w Treviso około południa – wieczorna sesja obok położonego nad Adriatykiem malowniczego kościółka.

Dzień 2 Przywitanie z karnawałem weneckim

Wczesny wyjazd do Wenecji: przed świtem fotografowanie architektury z mostu Ponte Accademia. Poranne portretowanie karnawałowych kostiumów. W środku dnia wycieczka na minimalistyczne domki rybackie. Popołudniowy karnawał i wenecka architektura w niebieskiej godzinie.

Dzień 3 Wenecja i wyspa Burano

Poranek spędzimy na fotografowaniu weneckiej klasyki: huśtających się gondoli na Piazzecie. Następnie przejdziemy się wśród pozujących postaci karnawałowych na Placu Św. Marka. W ciągu dnia odwiedzimy pełną kolorów wyspę Burano. Po południu kontynuujemy portretowanie weneckich kostiumów i fotografowanie malowniczych budowli.

Dzień 4 Między Adriatykiem i Alpami

Poranek nad Adriatykiem: fotografowanie latarni morskiej na piaszczystej plaży. Po śniadaniu zajęcia z teorii fotografii i obróbki. Wieczór spędzimy na pełnej tuneli drodze na przedgórzu Dolomitów.

Dzień 5 Górskie plenery

Nad ranem fotografujemy nocne niebo wysoko w Alpach. Poranna sesja krajobrazowa z fenomenalnymi widokami na Dolomity, Alpy Karnijskie, Julijskie i Nizinę Padu. Po śniadaniu teoria fotografii i obróbka zdjęć. Po południu wyjazd do jednego z malowniczych miasteczek w okolicy.

Dzień 6 Powrót do kraju

Obserwacja i fotografowanie bliskich przelotów największych ptaków Europy - sępów płowych. Przejazd na lotnisko w Treviso.

Warunki

Cena obejmuje:

 • Zakwaterowanie: 5 noclegów w hotelu
 • Wyżywienie: śniadania
 • Transport: przejazdy wygodnym busem na miejscu 
 • Warsztaty fotograficzne: zajęcia teoretyczne oraz omawianie i analizowanie fotografii wykonanych w czasie pleneru
 • Opiekę polskiego przewodnika
 • Ubezpieczenie: KL do 20 000 EUR | NNW do 15 000 PLN | BP do 1000 PLN
 • Składki: TFG - 10 PLN, TFP - 10 PLN
 • Podatek VAT

Cena nie obejmuje:

 • Kosztu przelotu (od ok. 700 PLN*)
 • Kosztów realizacji programu 250 EUR (min. biletów wstępu, busy na miejscu, przewodnik) 
 • Wyżywienia poza wymienionym

Liczba uczestników: 8 - 16 osób

Zaliczka przy zgłoszeniu: 1200 PLN

* Bilet lotniczy można wykupić po potwierdzeniu wyjazdu samodzielnie lub za naszym pośrednictwem.

Ciekawe artykuły

Treść oferty oraz galeria zdjęć imprezy turystycznej Karnawał w Wenecji - między Alpami i Adriatykiem pochodzą od biura Horyzonty, które jest organizatorem wyjazdu. Dzięki tej wyprawie można zwiedzić i poznać kulturę, tradycję oraz krajobraz takich krajów jak: Włochy. Wycieczka obejmuje wyżywienie typu śniadania. Główna forma aktywności podczas tego wyjazdu to Foto, która pozwala na spędzenie wakacji w sposób aktywny. W przypadku zainteresowania ofertą prosimy o kontakt telefoniczny lub email. Gwarantujemy wiele wrażeń i wspaniałą przygodę.