Weekend z ptakami - Bałtyk

Kraje
Formy aktywności
Wyżywienie
szczegóły w warunkach
TerminCena
4 dni1 690

O wyprawie

  • Jezioro Ptasi Raj
  • Ujście Wisły i Mewia Łacha
  • Zimujące gatunki z Północy: uhle, markaczki, edredony, lodówki, perkozy rogate
  • Obserwacje fok
  • Rejs po Bałtyku - alki, nurzyki, nurniki (opcjonalnie)

Wyjazd przyrodniczy nad Morze Bałtyckie

Morze Bałtyckie zimą to przedsmak Arktyki. Na wodach Zatoki Gdańskiej zimują ptaki z dalekiej północy – uhle, markaczki, ederdony, lodówki, alki, nurniki, a także nury, perkozy rogate, wydrzyki. Wyspa Sobieszewska w "Delcie Wisły" wydaje się być jednym z największych zimowisk tych ptaków na polskim wybrzeżu. Będziemy obserwować ptaki na jeziorze Ptasi Raj oraz w samym Ujściu Wisły, a także z plaż wzdłuż wybrzeża Zatoki Gdańskiej. Chętni wybiorą się na rejs, na którym można zobaczyć gatunki, które trzymają się dalej od brzegu.

Program

Dzień 1 Przejazd z Warszawy nad Bałtyk

Wyjazd z Warszawy o 18:00. Przejazd nad morze.

Dzień 2 Wyspa Sobieszewska - Ptasi Raj; Rejs po Bałtyku

Przejazd na Wyspę Sobieszewską. Wędrówka do Jeziora Ptasi Raj i obserwacje ptaków na Martwej Wiśle. W miarę obecności ptaków obserwacje z Gdańska Stogów albo z Westerplatte. Dla chętnych rejs kutrem po Zatoce (rejs opcjonalny, dodatkowo płatny ok. 250 PLN, zależnie od pogody i dostępności łodzi). Na rejsie obserwacje fok i ptaków.

Dzień 3 Kąty Rybackie i Mierzeja Wiślana

Obserwacje ptaków w okolicach przekopu Mierzei Wiślanej i z plaży w Kątach Rybackich. Obserwacje z Wieży Piratów koło Krynicy Morskiej albo w wybranych punktach na Żuławach (gęsi, siewki). Wypatrywanie i rozpoznawanie morskich kaczek i różnych gatunków mew.

Dzień 4 Rezerwat Mewia Łacha

Poranny spacer do Rezerwatu Mewia Łacha w Mikoszewie. Powrót do Warszawy ok. 21:00.

Warunki

Cena obejmuje:

  • Zakwaterowanie: 2-3-osobowe pokoje z łazienką
  • Wyżywienie: obiadokolacja (piątek i sobota) i 3 śniadania
  • Transport: busik, wyjazd z Warszawy
  • Opiekę przewodnika-przyrodnika
  • Profesjonalna luneta obserwacyjna do dyspozycji grupy
  • Ubezpieczenie: NNW do 10 000 PLN
  • Składki: TFG - 2 PLN, TFP - 2 PLNPodatek VAT

Cena nie obejmuje:

  • Wyżywienia poza wymienionym
  • Opcjonalnego rejsu na ptaki po Zatoce Gdańskiej (ok. 300-400 PLN zależnie od liczby chętnych)
  • Informacje dodatkowe
  • Liczba uczestników: 7-8 osób
  • Możliwa jest realizacja wyjazdu w 2 grupach po 7-8 osób równolegle. Każda grupa ma swojego przewodnika-kierowcę, ale grupy przebywają w terenie przeważnie razem.

Liczba uczestników: 7 - 8 osób

Zaliczka przy zgłoszeniu: 300 PLN

Co to jest weekend z ptakami?

Weekendy z ptakami to 2-3-dniowe wycieczki poświęcone obserwacjom ptaków. Odwiedzamy najciekawsze miejsca obserwacji ptaków w Polsce odległe maksymalnie 300–400 km od Warszawy. Wyjazdy odbywają się w małych 6–8 osobowych grupkach. Przewodnik-ornitolog pełni rolę kierowcy, ma ze sobą 1 lub 2 lunety do dyspozycji grupy. Czas poświęcamy na obserwacje ptaków, naukę rozpoznawania ptaków, fotografowanie oraz wyszukiwanie ciekawych gatunków w terenie. Na wycieczce realizowany jest opisany program, ale przewodnik śledzi cały czas "ptasią sytuację" w terenie i pozostaje w kontakcie z innymi obserwatorami w regionie. Daje to możliwość dotarcia do mało znanych miejsc, w których danego dnia zaobserowano ciekawe gatuki ptaków. Do hotelu wracamy po zachodzie słońca na kolację i nocleg. Po śniadaniu ruszamy ponownie w teren.

Ciekawe artykuły

Treść oferty oraz galeria zdjęć imprezy turystycznej Weekend z ptakami - Bałtyk pochodzą od biura Horyzonty, które jest organizatorem wyjazdu. Dzięki tej wyprawie można zwiedzić i poznać kulturę, tradycję oraz krajobraz takich krajów jak: Polska. Wycieczka obejmuje wyżywienie typu szczegóły w warunkach. Główna forma aktywności podczas tego wyjazdu to Foto, Dzika przyroda, która pozwala na spędzenie wakacji w sposób aktywny. W przypadku zainteresowania ofertą prosimy o kontakt telefoniczny lub email. Gwarantujemy wiele wrażeń i wspaniałą przygodę.