Weekend z ptakami - Lasy Sobiborskie

Kraje
Formy aktywności
Wyżywienie
obiadokolacje i śniadania
TerminCena
4 dni1 490

O wyprawie

 • Lasy Sobiborskie
 • Poszukiwanie puszczyka mszarnego
 • Lelki, dzięcioły, muchołówki, sowy
 • Krowie Bagno - królestwo ptaków szponiastych
 • Poleski Park Narodowy

Obserwatorzy ptaków są zgodni co do tego, że Lasy Sobiborskie nad Doliną Środkowego Bugu są dziś najciekawszym kompleksem leśnym w Polsce jeżeli chodzi o ptaki.

Występuja tutaj wszystkie gatunki znane z Puszczy Białowieskiej a ponadto jest to dziś słynna, najważniejsza w Polsce ostoja wielkiego puszczyka mszarnego, którego populacja liczyć może ponad 10 par. Zobaczyć tu zatem można dzięcioły trójpalczaste i białogrzbiete, muchołówki białoszyje. W nocy słychać pohukiwanie włochatek, pogwizdywanie sóweczek, a przede wszystkim można tutaj usłyszeć i zobaczyć majestatycznego puszczyka mszarngo.

Program

Dzień 1 Wyjazd z Warszawy i przejazd do Sobiboru

Wyjazd z Warszawy o 18:00, przejazd w rejon Lasów Sobiborskich.

Dzień 2 Lasy Sobiborskie

Świt w Lasach Sobiborskich - ze skraju mszarów, śródleśnych polan i bagiennych brzezin obserwować będziemy ptaki. Liczymy, że naszym oczom ukaże się wielki puszczyk mszarny. Posłuchamy bębnienia dzięciołów, śpiewu muchołówki białoszyjej, dziwonii. W południe na niebie wypatrywać będziemy ptaków szponiastych. Wieczorna wędrówka na słuchanie sów i lelków, wieczorne toki słonek.

Dzień 3 Lasy Sobiborskie, Krowie Bagno

Poranna wizyta w rewirze puszczyka mszarnego. Spacer po lesie w poszukiwaniu dzięciołów. Krótki postój na Krowim Bagnie i obserwacje ptaków. Wieczorem powrót do Warszawy.

Warunki

Cena obejmuje:

 • Zakwaterowanie: 2-3-osobowe pokoje z łazienką
 • Wyżywienie: 2 obiadokolacje (piątek, sobota) i 3 śniadania
 • Transport: busik
 • Opiekę przewodnika-przyrodnika
 • Profesjonalna luneta obserwacyjna do dyspozycji grupy
 • Ubezpieczenie: NNW do 10 000 PLN
 • Składki: TFG - 2 PLN, TFP - 2 PLN
 • Podatek VAT

Cena nie obejmuje:

 • Wyżywienia poza wymienionym
 • Opcjonalnie spotkania z lokalnym przewodnikiem lub ornitologiem

Liczba uczestników: 6-8 osób

Możliwa jest realizacja wyjazdu w 2 grupach po 6-8 osób równolegle. Każda grupa ma swojego przewodnika-kierowcę, ale grupy przebywają w terenie przeważnie razem.

Zaliczka przy zgłoszeniu: 300 PLN


Co to jest weekend z ptakami?

Weekendy z ptakami to 2 lub 3-dniowe wycieczki poświęcone obserwacjom ptaków. Odwiedzamy najciekawsze miejsca obserwacje ptaków w Polsce odległe maksymalnie 300-400 km od Warszawy. Wyjazdy odbywają się w małych 6-8 osobowych grupkach. Przewodnik-ornitolog pełni rolę kierowcy, ma ze sobą 1 lub 2 lunety do dyspozycji grupy. Czas poświęcamy na obserwacje ptaków, naukę rozpoznawania ptaków, fotografowanie oraz wyszukiwanie ciekawych gatunków w terenie. Na wycieczce realizowany jest opisany program, ale przewodnik śledzi cały czas "ptasią sytuację" w terenie i pozostaje w kontakcie z innymi obserwatorami w regionie. Daje to możliwość dotarcia do mało znanych miejsc, w których danego dnia zaobserowano ciekawe gatuki ptaków. Do hotelu wracamy po zachodzie słońca na kolację i nocleg. Po śniadaniu ruszamy ponownie w teren.

Ciekawe artykuły

Treść oferty oraz galeria zdjęć imprezy turystycznej Weekend z ptakami - Lasy Sobiborskie pochodzą od biura Horyzonty, które jest organizatorem wyjazdu. Dzięki tej wyprawie można zwiedzić i poznać kulturę, tradycję oraz krajobraz takich krajów jak: Polska. Wycieczka obejmuje wyżywienie typu obiadokolacje i śniadania. Główna forma aktywności podczas tego wyjazdu to Dzika przyroda, która pozwala na spędzenie wakacji w sposób aktywny. W przypadku zainteresowania ofertą prosimy o kontakt telefoniczny lub email. Gwarantujemy wiele wrażeń i wspaniałą przygodę.