Namibia - w stronę słońca

Kraje
Formy aktywności
Wyżywienie
śniadania i obiadokolacje

Wycieczka chwilowo niedostępna.

O wyprawie

 • Wyjazd w wersji KOMFORT+, *więcej info poniżej
 • Safari w rezerwacie Otjiwa (białe nosorożce)
 • Wizyta w wiosce ludu Herero
 • Spacery po płaskowyżu Waterberg
 • 2-dniowe safari w Parku Narodowym Etoszy
 • Nocleg na farmie gepardów
 • Wioski koczowniczego plemienia Himba
 • Pustynne słonie w rezerwacie Palmwag
 • Petroglify w Twyfelfontein (UNESCO)
 • Damara Living Museum
 • Spitzkoppe - Matterhorn Afryki
 • Wizyta w wiosce Buszmenów
 • 200-tysięczna kolonia uchatek karłowatych na Cape Cross
 • Wybrzeże Szkieletów zwane przez portugalskich żeglarzy „bramą do piekieł”
 • Swakopmundo - kolonialne miasteczko
 • Pustynia Namib (UNESCO): welwiczia, kanion Sesriem, Martwa Dolina, wydma nr 45
 • Wszytskie noclegi w komfortowych lodżach

Wyjazd w wersji KOMFORT+,  to propozycja dla tych, którzy obok realizacji ciekawego programu wycieczki cenią sobie komfortowy nocleg łączący bliskość natury z odrobiną luksusu. Tego typu nocleg przypadnie do gustu zwłaszcza osobom lubiącym podróże w stylu slow travel oraz slow food.

Ruszaj z nami w stronę słońca! Zapraszamy na wyprawę do jednego z najciekawszych afrykańskich krajów. Namibia jest nie tylko sanktuarium dzikiej przyrody, w którym spotkamy lwy, gepardy, słonie, żyrafy i nosorożce, ale jest przede wszystkim domem dla różnorodnych grup etnicznych. Poznamy piękne kobiety Himba, których ciało ma pomarańczowy kolor ochry, kobiety Herero w wiktoriańskich sukniach, lud Damara posługujący się językiem malsków a także Buszmenów, rdzennych mieszkańców pustyni Kalahari. Przejedziemy wzdłuż złowrogiego Wybrzeża Szkieletów, odwiedzimy kolonię uchatek karłowatych, będziemy podziwiać piękny zachód słońca z płaskowyżu Waterberg, u podnóża góry Spitzkoppe oraz z wydmy 45 na pustyni Namib.  

PN Etoszy, Pustynia Namib

Olbrzymie tereny Parku Narodowego Etoszy przemierzają liczne stada antylop i zebr, żyrafy i słonie oraz idące ich tropem drapieżniki - lwy, hieny, gepardy. Jest to największy w Namibii i jeden z największych parków w Afryce. W Namibii znajduje się również jeden z najstarszych obszarów pustynnych na świecie - pustynia Namib. Obejrzymy tu wydmy o niebywałej wysokości (ponad 300 m), które o zachodzie słońca nabierają intensywnie pomarańczowej barwy.

Himba, Herero, Damara

Piękne kobiety Himba są wizytówką Namibii. Swój dzień rozpoczynają od półgodzinnego okadzania ciała i smarowania się mieszanką ochry, tłuszczu i roślin. Dzięki temu ich skóra nabiera czerwonawego koloru. Półnagie kobiety Himba zobaczymy zarówno w tradycyjnych wioskach, jak i w supermarketach w stolicy kraju. Konkurować z nimi mogą jedynie kobiety z drugiego namibijskiego plemienia - Herero. Do dziś noszą wiktoriańskie suknie i chusty na głowach zaplecione tak aby tworzyły krowie rogi. Dla Herero bowiem najpiękniejszym zwierzęciem jest właśnie krowa i ich strój ma nawiązywać do tego ideału urody.

Diamentowy boom

Niezamieszkałe wybrzeże Namibii było przez marynarzy nazywane Wybrzeżem Szkieletów. Przez długi czas nikt nie wiedział, że właśnie pod tymi piaskami ukryte są wielkie pokłady diamentów. Przez miliony lat rzeka Oranje wpływająca do Atlantyku, przynosiła na plażę diamenty z głębi lądu. Dopiero w 1908 r. pracownik zatrudniony przy budowie kolei jako pierwszy podniósł z ziemi błyszczący kamyk i tak rozpoczął się istny diamentowy szał. W przeciągu kilku miesięcy na namibijskie wybrzeże ściągnęły rzesze poszukiwaczy szczęścia i powstała jedna z najnowocześniejszych kopalni diamentów.

Program

Dzień 1-2 Przelot do Afryki, zwiedzanie Windhuk

Przylot do stolicy Namibii. Przejażdżka po Windhuk, wymiana pieniędzy, zakupy.
Na nocleg dojeżdżamy do lodży położonej w prywatnym rezerwacie.

Dzień 3 Wizyta w wiosce Herero i spacer na płaskowyż Waterberg

Poranne safari w rezerwacie Otjiwa. Pierwsze spotkanie z dzikimi zwierzętami Afryki (białe nosorożce gwarantowane!). Wizyta w wiosce ludu Herero. Kobiety z tego plemienia do dziś noszą wiktoriańskie suknie i chusty na głowach zaplecione tak aby tworzyły krowie rogi. Dla Herero bowiem najpiękniejszym zwierzęciem jest właśnie krowa i ich strój ma nawiązywać do tego ideału urody.
Na zachód słońca wejdziemy na płaskowyż Waterberg, z którego będziemy podziwiać wspaniałe widoki. Ten nieskażony cywilizacją krajobraz to niesamowita, nieograniczona niczym przestrzeń ciągnąca się aż po horyzont. Nocleg w lodży usytułowanej u podnóża płaskowyżu.

Dzień 4-5 2-dniowe safari w Parku Narodowym Etoszy

Dwudniowe safari w największym w Namibii parku narodowym - PN Etoszy. Żyje tutaj 114 gatunków ssaków i 340 gatunków ptaków! Dwa noclegi w parku zaplanowaliśmy w komfortowych lodżach. Wieczorem będziemy mieć możliwość na dalsze obserwacje dzikich zwierząt przychodzących do oświetlonych wodopojów.

Dzień 6 Wizyta na farmie gepardów

Poranne safari i pożeganianie z PN Etoszy. Nocleg na farmie opiekującej się gepardami, gdzie można pogłaskać oswojone „koty” a także uczestniczyć w karmieniu na wpół dzikich gepardów.

Dzień 7 Wizyta w wiosce Himba

Odowiedzimy wioskę Himba. Piękne kobiety Himba są wizytówką Namibii. Swój dzień rozpoczynają od półgodzinnego okadzania ciała i smarowania się mieszanką ochry, tłuszczu i roślin. Dzięki temu ich skóra nabiera czerwonawego koloru.
Nocleg na terenie rezerwatu Palmwag, gdzie przy odrobinie szczęścia przyjdą do nas z wizytą pustynne słonie.

Dzień 8 Malunki naskalne w Twyfelfontein (UNESCO), Damara Living Museum

Wizyta w Twyfelfontein (UNESCO), gdzie będziemy podziwiać naskalne rysunki Buszmenów. Po drodze odwiedzimy również wioskę ludu Damara. Jest to tak zwane Żywe Muzeum, w który będziemy mogli zobaczyć jak niegdyś wyglądało życie większości mieszkańców Namibii. Na nocleg pojedziemy do pięknej lodży usytuowanej wśród granitowych głazów.

Dzień 9 Buszmeni, Spitzkoppe, kolonia uchatek na Cape Cross i przejazd Wybrzeżem Szkieletów

Poranna wizyta w wiosce Buszmenów. Tę nazwę nadali im osadnicy z Europy mówiąc o napotkanych ludziach mieszkających w buszu. Prawidłowo powinno się o nich mówić lud San lub Khoikhoi, co w ich języku znaczy "Prawdziwi Ludzie". Lunch zaplanowaliśmy u podnóża góry Spitzkoppe, które jest nazywane Matternhornem Afryki, ponieważ wyglądem przypomina najpiękniejszy szczyt Alp. Mimo że wznosząca się na wysokość 1800 m n.p.m. Spitzkoppe nie jest najwyższą górą w Namibii, to ze względu na zdumiewącą sywetkę jest najbardziej znaną górą tego kraju. Położona w środku niekończącej się równiny jest widoczna z bardzo daleka.
Kolejny przystanek to Cape Cross z dwustu tysięczną kolonią uchatek karłowatych. Cape Cross jest znany również z krzyża postawionego tu przez portugalskiego odkrywcę Diago Cao w 1486 roku.
Przejazd wzdłuż słynnego z silnych prądów i zdradliwych mielizn Wybrzeża Szkieletów. Nie bez powodu zwane przez portugalskich żeglarzy „bramą do piekieł”. Do dziś przybrzeżne płycizny straszą rdzewiejącymi szkieletami okrętów. Pierwszy przystanek będzie tuż przed Henties Bay, gdzie zobaczymy wrak statku, który osiadł tam całkiem niedawno.
Nocleg w hotelu w kolonialnym miasteczku Swakopmund.

Dzień 10 Swakopmund - miasteczko nad Oceanem Atlantyckim

Zwiedzanie kolonialnego miasteczka Swakopmund, spacery po piaszczystej plaży, odpoczynek. Dla chętnych rejs w poszukiwaniu wielorybów, delfinów, fok, pelikanów** lub safari na pustyni Namib w poszukiwaniu "Little Five" (żmija karłowata, gekon, kameleon, jaszczurka oraz pająk biała dama)**.
Nocleg w hotelu.

Dzień 11 Pustynia Namib (UNESCO): welwiczia, kanion Sesriem, wydma nr 45

Pustynię Namib będziemy przemierzać drogami szutrowymi. Podczas podróży spotkamy dzikie strusie, zebry, oryksy, żyrafy. Będziemy zatrzymywać się na punktach widokowych, a jako że nasza wyprawa to "off the beaten track" to także od czasu do czasu będziemy zjeżdżać z utartych turystycznych szlaków. Zobaczymy jedną z najbardziej niezwykłych roślin – welwiczię przedziwną. Gatunek endemiczny, z wyglądu nikt by nie zgadł, że jest to roślina spokrewniona z naszą sosną. Spacer kanionem Sesriem.
Na zachód słońca wejdziemy na szczyt najwyższej wydmy Świata - Dune 45.

Dzień 12 Wschód słońca w Martwej Dolinie

Przed wschodem słońca wjedziemy dżipami w głąb Parku Narodowego Namib-Naukluft do "Martwej Doliny" (Deadvlaai), z dna której sterczą kikuty wyschniętych drzew. Jest to najczęściej fotografowany widok w Namibii. Będziemy go podziwiać w promieniach wschodzącego słońca.
Przejazd do lodże w Namibgrens. Jednego z najbardzije urokliwych miejsc na naszej trasie.

Dzień 13-14 Powrót do Polski

Wylot z Windhuk do jednego z europejskich portów. Powrót do Warszawy.

Warunki

Cena obejmuje:

 • Transport: samochody 4x4
 • Noclegi: 12 noclegów w komfortowych lodżach
 • Wyżywienie: śniadania i obiadokolacje
 • Opiekę polskiego przewodnika oraz miejscowego przewodnika/kierowcy
 • Wstępy do Parków Narodowych
 • Ubezpieczenie: KL do 50 000 EUR | NNW do 15 000 PLN | BP do 2 000 PLN
 • Składki: TFG - 13 PLN, TFP - 13 PLN
 • Podatek VAT

Cena nie obejmuje:

 • Przeloty: Warszawa-Windhuk-Warszawa (ok. 4000 zł, aranżujemy bilety dla klientów)
 • Wyżywienia: obiadokolacje tylko podczas pobytu w Swakopmund (ok. 90 EUR) oraz lunche lub kanapki podczas całego wyjazdy (ok. 100 EUR)
 • Dodatkowych zakupów, przekąsek, napojów itp (ok. 50 EUR)
 • Wizy do Namibii (ok. 450 PLN)
 • Napiwków dla miejscowych przewodników i kierowcy (60 EUR)
 • Dodatkowych atrakcji wg programu
 • Opłat za testy na covid (jeżeli będą wymagane)

Liczba uczestników: 6 - 14 osób

Zaliczka przy zgłoszeniu: 2950 PLN

Dopłatę należy uregulować do 30 dni przed wyjazdem. Część ceny wyprawy: 2450 EUR płatna na konto wg kursu sprzedaży EUR mBanku z dnia dokonywania wpłaty lub bezpośrednio na nasz rachunek w EUR podany w zakładce kontakt.

Atrakcje opcjonalne, na koszt Uczestnika:

 • rejs w poszukiwaniu wielorybów, delfinów, fok, pelikanów - ok. 60 EUR
 • safari na pustyni Namib w poszukiwaniu "Little Five" - ok. 50 EUR
 • lot widokowy nad wybrzeżem i pustynią Namib (2h15min) - ok. 350 EUR

Ciekawe artykuły

Treść oferty oraz galeria zdjęć imprezy turystycznej Namibia - w stronę słońca pochodzą od biura Horyzonty, które jest organizatorem wyjazdu. Dzięki tej wyprawie można zwiedzić i poznać kulturę, tradycję oraz krajobraz takich krajów jak: AFRYKA. Wycieczka obejmuje wyżywienie typu śniadania i obiadokolacje. Główna forma aktywności podczas tego wyjazdu to Wyprawy, która pozwala na spędzenie wakacji w sposób aktywny. W przypadku zainteresowania ofertą prosimy o kontakt telefoniczny lub email. Gwarantujemy wiele wrażeń i wspaniałą przygodę.