U wujka Ho i nad Mekongiem

Formy aktywności
Wyżywienie
brak

Wycieczka chwilowo niedostępna.

O wyprawie

U wujka Ho i nad Mekongiem

 • Stołeczne Hanoi ze świątyniami chińskimi wśród jezior i dzielnicą Old Quarter
 • Rejs po Zatoce Halong wśród skalnych wysp, jeden z cudów natury
 • Dawne centrum kupiectwa w Hoi An oraz My Son: enklawa hinduizmu zbudowana przez Czamów
 • Plantacje kawy i zamglone wzgórza w okolicy Dalat obserwowane z siodełka motocykla
 • Wypoczynek na piaszczystych plażach w Mui Ne, Bajeczny Potok i wioska rybacka
 • Sajgon: kosmopolityczna metropolia z przykładami architektury kolonialnej
 • Łodziami i statkami po Delcie Mekongu, jednej z największych na świecie
 • S21 i Pola Śmierci: świadectwa reżimu Czerwonych Khmerów w Phnom Penh
 • Majestatyczne świątynie Angkoru ukryte w dżungli jako pozostałość wielkiego imperium
 • Lasy namorzynowe, tropikalne plaże i pyszne owoce morza w Sihanoukville
 • Rozświetlony Bangkok ze wspaniałymi świątyniami, pałacami i atrakcjami życia nocnego

Słowo Wietnam oznacza „lud z południa”. Ten gęsto zaludniony kraj, przez wieki był pod wpływami Chin, Indonezji i Królestwa Khmerów. Obecny Wietnam, jako wielokulturowy kraj, przyciąga turystów pięknymi krajobrazami zmieniającymi się jak w kalejdoskopie. Wiele osób chce też poznać burzliwe dzieje tego państwa na przestrzeni ostatnich kilkudziesięciu lat. W stolicy, Hanoi, kolebce wietnamskiego socjalizmu, widać ogromny wpływ kulturowy Chin, a także wiele pozostałości po francuskich kolonizatorach. Widoki na Zatokę Halong (jeden z najpiękniejszych zakątków w Azji) długo pozostaną w naszej pamięci. Hue i Hoi An to stare kupieckie miasta z tradycyjną wietnamską zabudową. W okolicach Dalat odpoczniemy od upałów i wilgoci panującej na nizinach. Poznamy też inne oblicze Wietnamu – kraju będącego jednym z największych producentów kawy na świecie. Dla każdego coś dobrego czeka w nadmorskim kurorcie Mui Ne: wypoczynek na plaży, świeże owoce morza i spacer po wysokich wydmach. Na koniec odwiedzimy największą metropolię kraju, nazywaną niegdyś Sajgonem. Odwiedzimy świątynie 5 różnych wyznań i poznamy burzliwe dzieje Wietnamu Południowego. Na koniec poznamy tajniki walki partyzanckiej i odwiedzimy prawdziwe tunele Vietkongu.

Podróż przez południowe tereny Indochin pozwoli nam odkryć wspaniałe krajobrazy, bogatą tradycję i ciekawe losy ludzi zamieszkujących ten region. Nasza przygoda zacznie się w Ho Chi Minh City, dawniej nazywanym Sajgonem; metropolii będącej bramą Wietnamu na świat. Dwa kolejne dni spędzimy w Delcie Mekongu – jednej z największych na świecie. Z bliska przyjrzymy się uprawom ryżu oraz tropikalnych owoców, odwiedzimy także pływający targ. Kilka dni spędzimy w Kambodży; zobaczymy wspaniałe świątynie Angkoru, które do tej pory budzą podziw i szacunek, poznamy również nowszą historię z okresu rządów Czerwonych Khmerów. Po tylu wrażeniach, każdemu przyda się chwila relaksu na plaży w Sihanoukville. Sielska atmosfera sprzyja wypoczynkowi. W Tajlandii zwiedzimy złote świątynie Bangkoku, popływamy kanałami, poznając to miasto „od kuchni”. Na koniec poznamy historię budowy kolei i mostu na rzecze Kwai i wykąpiemy się w wodospadzie Erewan.

Halong Bay - Zatoka Lądującego Smoka

Symbol Wietnamu i jeden z najpiękniejszych zakątków w całej Azji, miejsce wpisane na listę UNESCO. Jest to część Morza Południowochińskiego z niezliczoną ilością skalistych wysp; jest ich w sumie prawie 2 tysiące. Mają one pionowe, wapienne ściany i porośnięte są tropikalną dżunglą. Wyspy te tworzą prawdziwy labirynt. Dzięki procesom krasowym wiele z tych wysp ma przeróżne, fantastyczne kształty oraz obszerne jaskinie z licznymi formami naciekowymi. Na terenie Zatoki znajduje się kilka osad rybackich. Składają się one z drewnianych, kolorowych chat dryfujących na wodzie, a ich mieszkańcy żyją z rybołówstwa i hodowli. Podczas rejsu po Zatoce odwiedzimy taką wioskę, popływamy kajakiem wśród klifów skalnych i odwiedzimy malowniczą jaskinię. Noc spędzimy w kajucie statku zacumowanego przy jednej z wysp.

Dalat - zagłębie kawowe

To popularna w dzisiejszych czasach miejscowość wypoczynkowa, leżąca na wysokości ponad 1000 m n.p.m., została założona jako letnia rezydencja cesarzy oraz uzdrowisko dla francuskich pacjentów. Obecnie, ze względu na łagodny klimat (temperaturę i wilgotność niższą niż na wybrzeżu), w okolicy Dalat znajduje się centrum uprawy owoców, warzyw i kwiatów. Te ostatnie przeznaczone są głównie na eksport. Wietnam jest drugim największym producentem kawy na świecie (2009r.) i większość produkowanej w tym kraju kawy pochodzi właśnie z okolic Dalat! Oprócz ww. plantacji zobaczymy też produkcje jedwabiu na farmie jedwabników, proces wyrobu lokalnego wina, mioteł oraz tradycyjnych wyrobów tekstylnych. A to wszystko podczas jednego dnia spędzonego na siodełku motocykla i w towarzystwie wykwalifikowanego przewodnika.

Ho Chi Minh City - ale Sajgon!

Jest to największa i najbardziej kosmopolityczna metropolia w kraju. Do roku 1976 (zjednoczenie Wietnamu), miasto nosiło nazwę Sajgon, było stolicą Wietnamu Południowego i centrum administracyjnym francuskiego kolonializmu w Indochinach. W mieście tym jest prawie 3 razy więcej motocykli niż mieszkańców! Burzliwe dzieje miasta oraz wpływ przeróżnych kultur i religii są widoczne na każdym rogu ulicy. Jest to jedno z nielicznych miejsc w Azji, gdzie można odwiedzić świątynie 5 różnych religii: chrześcijaństwa, buddyzmu, islamu, hinduizmu i kaodaizmu. Warto odwiedzić z rana gwarny targ w centrum miasta, gdzie liczni sprzedawcy oferują swe produkty: świeże owoce morza, owoce i tandetne bibeloty. Poznamy także najnowszą historię Wietnamu odwiedzając Pałac Reunifikacji i Muzeum Wojny, obrazujące historię wojny z USA.

Delta Mekongu  -życie w śród kanałów

Mekong to trzecia najdłuższa rzeka w Azji, która w delcie rozdziela się na 9 odnóg wpływających do Morza Południowochińskiego. Spędzimy tam ponad 2 dni pływając statkami i łodziami wiosłowymi. Odwiedzimy lokalne wioski położone na wyspach, gdzie przyjrzymy się produkcji miodu, wina, słodyczy i uprawie owoców tropikalnych. Specjalnie dla nas zagra tutejszy zespół muzyczny. Popłyniemy na targ odbywający się łódkach; sprzedają tu najbardziej soczyste ananasy w całych Indochinach. Poznamy tajniki produkcji makaronu ryżowego i zwiedzimy farmę krokodyli. Wietnam pożegnamy przekraczając rzeczne przejście graniczne przy pomocy szybkiej łodzi motorowej wiozącej nas do Phnom Penh.

Świątynie Angkoru - świadectwo imperium

Dzisiejsze Królestwo Kambodży, nazywane Kampuchea, powstało na bazie wcześniejszego Imperium Khmerskiego, które istniało w rejonie dolnego biegu Mekongu od IX do XV wieku. Centrum administracyjne Imperium znajdowało się w kompleksie miejsko – świątynnym Angkor, nieopodal Jeziora Tonle Sap. Po upadku Imperium, jego stolica opustoszała, a do dnia dzisiejszego podziwiać możemy wspaniałe świątynie i zespoły miejskie. Największą z nich i najczęściej odwiedzaną jest Angkor Wat ze zwieńczeniami dachu w kształcie pąków lotosu. Odwiedzimy także słynną świątynię Bayon, nazywaną świątynią setek twarzy. Jej wysokie wieże ozdobione są twarzami uśmiechniętego Buddy. Z kolei świątynia Ta Prohm przyciąga swym mistycyzmem i tajemniczością. Labirynt korytarzy i budynki „pożerane” przez korzenie dżungli tworzą wyjątkową atmosferę.

Bangkok - miasto aniołów

Jest to główna brama Azji południowo-wschodniej na świat i jedna z jej największych metropolii. Prawie każdy tu zaczyna lub kończy swą podróż po tym ciekawym skrawku Azji. Złote świątynie, stupy i czczone posągi Buddy; pędzące ulicami auto-riksze; rzeka Chao Phraya z barkami, łodziami i tramwajami wodnymi; atrakcje życia nocnego w dzielnicy turystycznej Khan San, to wszystko powoduje, że nie da się przejść obojętnie przez to miasto. Pobyt w Bangkoku u każdego pozostaje na długo w pamięci. W stolicy Tajlandii każdy znajdzie coś dla siebie.

Program

Dzień 1-2 Przelot z Warszawy do Hanoi

Przelot z Warszawy do Hanoi. Po przylocie przejazd do dzielnicy Old Quarter w okolicy Jeziora Hoan Kiem, zakwaterowanie w hotelu. Wieczorem spacer po dzielnicy pełnej sklepów, restauracji, pierwsze zetknięcie się z kulturą wietnamską. Nocleg w hotelu.

Dzień 3 Przejazd nad Zatokę Halong, rejs statkiem pośród skalistych wysp

Po śniadaniu wyjazd w kierunku Zatoki Halong. Po dopełnieniu wszelkich formalności i zaokrętowaniu się na pokład, rejs wśród setek wysp Zatoki. Miejsce to słynie z fantastycznych krajobrazów: niezliczona ilość wysp wapiennych porośniętych dżunglą wynurza się z tafli wody, a ich pionowe ściany osiągają wysokość kilkudziesięciu metrów. W ciągu tego dnia odwiedzimy malowniczą jaskinię na jednej z wysp. Będzie możliwość popływania kajakiem wśród wapiennych klifów. Nocleg w kajucie statku.

Dzień 4 Dalszy ciąg rejsu po Zatoce Halong i powrót do Hanoi

Rano krótki rejs po Zatoce Halong i powrót do portu, skąd wrócimy do Hanoi. Wieczorem obejrzymy przedstawienie tradycyjnego, wietnamskiego, teatru lalek na wodzie. Nocleg w hotelu.

Dzień 5 Zwiedzanie Hanoi i przejazd autobusem sypialnym do Hue

Po śniadaniu całodniowe zwiedzanie stolicy Wietnamu. Zobaczymy liczne świątynie i pagody, pamiętające czasy Cesarstwa Chińskiego, m.in. słynną pagodę na jednym filarze czy też Świątynię Literatury. Tuż obok znajduje się mauzoleum najbardziej uwielbianego przez naród przywódcy politycznego – Ho Chi Minha. Spróbujemy wejść do środka. Odwiedzimy także katedrę chrześcijańską oraz więzienie Hoa Lu, w którym przetrzymywano jeńców amerykańskich. Wieczorem po kolacji wyjedziemy nocnym autobusem sypialnym w kierunku Hue. Nocleg w autobusie sypialnym.

Dzień 6 Cytadela w Hue i podróż do Hoi An

Nad ranem pokonamy słynna strefę demilitaryzacyjną, czyli dawną granicę pomiędzy Wietnamem Północnym i Południowym, po czym dotrzemy do Hue prosto na śniadanie. Po posiłku odwiedzimy lokalną cytadelę, największą tego rodzaju budowlę obronną w Wietnamie. Wewnątrz potężnych murów znajduje się ciekawa zabudowa pałacowa. Wczesnym popołudniem opuścimy Hue, by dotrzeć na nocleg do Hoi An i odpocząć po trudach podróży. Nocleg w hotelu.

Dzień 7 Wizyta w zabytkowej części Hoi An i wycieczka rowerowa na plażę

Hoi An to stare miasto portowe, które okres świetności ma już dawno za sobą. W porze deszczowej często jest zalewane przez wzbierającą rzekę. Jednak tradycyjna, ciasna zabudowa, wąskie uliczki, galerie sztuki i klimatyczne kafejki tworzą niepowtarzalny nastrój i atmosferę tego miejsca. Tego dnia zwiedzimy starą część miasta m.in. kryty most japoński: ewenement architektoniczny na skalę światową; świątynie chińskie; muzeum ceramiki oraz tradycyjny dom kupiecki. Następnie wypożyczymy rowery, aby odbyć wycieczkę po okolicy. Pojedziemy wygodną drogą na pobliską plażę nad Morzem Południowochińskim. Po chwili odpoczynku wrócimy do Hoi An, jadąc wąskimi szosami przez tradycyjne, wietnamskie wioski. Nocleg w hotelu.

Dzień 8 Kompleks My Son, powrót łodzią do Hoi An i nocny przejazd do Nha Trang

Tego dnia rano pojedziemy na krótką wycieczkę do My Son, tajemniczego kompleksu świątyń hinduistycznych, położonych w cichej dolinie u stóp gór porośniętych dżunglą. Wrócimy do miasta statkiem wzdłuż rzeki, odwiedzając po drodze wioskę lokalnych rzemieślników. Po południu czas wolny na odpoczynek lub zakup pamiątek. Wieczorem wyjazd nocnym autobusem w kierunku Nha Trang. Nocleg w autobusie sypialnym.

Dzień 9 Przejazd do Dalat w górach. Ogrody botaniczne

Rano dotrzemy do nadmorskiej miejscowości Nha Trang i po szybkim śniadaniu pojedziemy dalej w kierunku górskiego kurortu Dalat. Po zakwaterowaniu w hotelu popołudniowy spacer do ogrodów botanicznych wzdłuż malowniczego jeziora Xuan Huong. Nocleg w hotelu.

Dzień 10 Zwiedzanie okolic Dalat na motocyklu

Górskie wzgórza w okolicy Dalat to wietnamskie centrum upraw owoców, warzyw i kwiatów. Dziś czeka nas nie lada atrakcja: całodniowa wycieczka po okolicy na motorach w roli pasażera. Odwiedzimy wiele ciekawych miejsc. Świątynię Smoka z wielkimi rzeźbami bóstw; farmę kwiatów, które uprawia się głównie na eksport. Niewiele osób wie, że Wietnam jest jednym z największych na świecie eksporterów kawy. To właśnie wzgórza w okolicy Dalat pokryte są przez niezliczone plantacje kawy: odwiedzimy jedną z nich. Pojedziemy też w miejsce gdzie obok siebie znajdują się: malowniczy wodospad, świątynia bóstwa o wielu dłoniach oraz centrum tkactwa. Zajrzymy też na farmę jedwabników, gdzie z dojrzałych kokonów pozyskuje się jedwab w sposób maszynowy. Następnie podpatrzymy jak się wyrabia tradycyjne miotły oraz lokalne wino z pomocą… świń. Powrót do Dalat. Nocleg w hotelu.

Dzień 11 Podróż do Mui Ne, odpoczynek nad morzem

Rano przejazd do nadmorskiego kurortu Mui Ne. Po południu czas wolny na całkowity relaks na piaszczystej plaży wśród palm kokosowych. Wieczorem istna uczta dla miłośników owoców morza: na promenadzie można zjeść świeżo złowioną rybę lub skorupiaka, wszystko to przyrządzone na poczekaniu na miejscu. Nocleg w hotelu.

Dzień 12 Bajeczny potok, wioska rybacka i relaks na plaży

Rano po śniadaniu wycieczka rowerowa po okolicy, słynącej z niesamowitych widoków. Najpierw przespacerujemy się wzdłuż doliny Bajecznego Potoku, płynącego wśród wielokolorowych skał. Następnie odwiedzimy tradycyjną rybacką wioskę z niezliczoną ilością różnokolorowych kutrów. Na koniec pojedziemy na skraj kurortu, gdzie rozciągają się potężne wydmy piaszczyste, a krajobraz przypomina prawdziwą pustynię. Powrót do hotelu, dalszą część dnia przeznaczamy na odpoczynek. Nocleg w hotelu.

Dzień 13 Plażowanie a po południu przejazd do Ho Chi Minh City

Przedpołudnie każdy może zagospodarować we własnym zakresie. Po południu wyjazd autobusem do największej metropolii Wietnamu – Hi Chi Minh City. Po przyjeździe zakwaterowanie w hotelu i kolacja. Nocleg w hotelu.

Dzień 14 Zwiedzanie największych atrakcji turystycznych w Ho Chi Minh City

Tego dnia poznamy największe atrakcje miasta, które kiedyś nosiło nazwę Sajgon. Rano odwiedzimy lokalny, kolorowy targ. Zobaczymy świątynie trzech mniejszościowych religii w Wietnamie: katedrę chrześcijańska, świątynię hinduistyczną oraz centralny meczet. Zwiedzimy również dwa, bardzo ważne dla historii kraju, miejsca: Pałac Reunifikacji oraz Muzeum Wojny, ukazujące historię konfliktu wietnamsko – amerykańskiego. Przespacerujemy się przez kolonialną część miasta, gdzie mieści się Teatr Miejski oraz Hotel de Ville, najbardziej reprezentacyjny budynek w mieście. Nocleg w hotelu.

Dzień 15 Delta Mekongu: gaje palmowe, łodzie, kanały, lokalne wioski

Dwa kolejne dni spędzimy wśród miast, wiosek oraz kanałów w jednej z największych delt na świecie, Delcie Mekongu. Będziemy mieli okazje pływać statkami, łodziami silnikowymi oraz wiosłowymi po licznych kanałach wśród upraw ryżu, gajów palmowych i lokalnych wiosek. Tego dnia pojedziemy do My Tho i popłyniemy łodzią, aby przyjrzeć się z bliska domom na palach oraz plantacjom owoców nad brzegiem rzeki. Odwiedzimy wioskę rybacką i farmę rybną, a następnie udamy się na lunch, który zjemy na Żółwiej Wyspie w jednym z ogrodów. Popływamy kanałami w Ben Tre wśród bujnej roślinności wodnej. W tym miejscu zobaczymy lokalną wioskę i małą fabrykę cukierków kokosowych. Późnym popołudniem udamy się do Can Tho na nocleg w hotelu.

Dzień 16 Pływający targ i rezerwat ptaków Tra Su

Rano wsiądziemy na łódź po rzece Bassac (jednej z odnóg Mekongu) i udamy się na pływający targ w Cai Rang. Sprzedaje się tu wszelkiego rodzaju warzywa i owoce w ilościach hurtowych w tym jedne z najlepszych ananasów w całej Azji. Następnie zajrzymy do lokalnej, przydomowej fabryki, gdzie wyrabia się ręcznie makaron z ryżu. Na tyłach znajduje się duża plantacja owoców tropikalnych w tym także owoców smoczych, przyjrzymy się im z bliska. Na koniec dnia pojedziemy do rezerwatu ptaków Tra Su. Pływając łodzią po zarośniętych kanałach wśród lilii i rzęs wodnych, obserwować będziemy różne gatunki ptactwa wodnego. Pod wieczór przejazd do Chau Doc na nocleg w hotelu.

Dzień 17 Wioska etniczna, rejs łodzią do Phnom Penh i spacer promenadą

Rano odwiedzimy jeszcze wioskę lokalnej mniejszości etnicznej trudniącej się rzemiosłem. Następnie szybką łodzią popłyniemy w górę Mekongu. Po przekroczeniu granicy rzecznej dopłyniemy wczesnym popołudniem do stolicy Kambodży – Phnom Penh. Po odpoczynku udamy się do Wat Phnom, jednej z najstarszych świątyń w mieście położonej na niewielkim wzgórzu. Do hotelu wrócimy wzdłuż promenady nad Mekongiem pełnej lokalnych restauracji i kawiarni. Nocleg w hotelu.

Dzień 18 Zwiedzanie ciekawych miejsc w Phnom Penh i okolicy

Tego dnia poznamy tragiczne dzieje tego niewielkiego państwa przemieszczając się po okolicy lokalnymi motorikszami. Najpierw jednak zwiedzimy okolice Pałacu Królewskiego z licznymi świątyniami, z których najbardziej okazałą jest słynna Srebrna Pagoda. Zajrzymy też na lokalne targowisko. W dalszej kolejności odwiedzimy muzeum Tuol Sleng, gdzie Czerwoni Khmerzy więzili i torturowali lokalną ludność. Tego dnia pojedziemy też poza miasto na Pola Śmierci, miejsce, w którym dokonywano masowych egzekucji na więźniach. Powrót do centrum Phnom Penh. Nocleg w hotelu.

Dzień 19 Przejazd do Siem Reap, pływające wioski na jeziorze Tonle Sap

Rano przejedziemy autobusem do Siem Reap, bazy wypadowej do kompleksu świątyń Angkoru. Po odpoczynku, udamy się na wycieczkę łodzią motorową do pływających wiosek na Jeziorze Tonle Sap. Jest to największy naturalny zbiornik wodny w Azji Pd-Wsch. Nocleg w hotelu.

Dzień 20 Zwiedzanie najważniejszych świątyń w kompleksie Angkor

Tego dnia odwiedzimy Angkor, jeden z największych i najbardziej znanych kompleksów świątynnych na świecie. Jest to pozostałość ogromnego państwa-miasta, będącego niegdyś stolicą królestwa Khmerów. Udamy się tam jeszcze przed świtem lokalnymi motorikszami, aby móc podziwiać wschód słońca nad największą ze świątyń – Angkor Wat. Po śniadaniu zobaczymy jeszcze, położoną na wzgórzu, świątynię Bakheng, by następnie wjechać przez monumentalną bramę na teren dawnego miasta Angkor Thom. Tutaj na uwagę zasługuje przede wszystkim świątynia Bayon i zdobiące ją wielkie płaskorzeźby ludzkich twarzy. Nieopodal znajduje się słynny Taras Słoni. Tego dnia zobaczymy jeszcze strzelistą świątynię Ta Keo. W końcu wejdziemy na teren ogromnej, mistycznej świątyni Ta Phrom, znanej z ogromnych korzeni  drzew „pożerających” mury budowli. Dzień zakończymy podziwiając zachód słońca w tarasowej świątyni Pre Rup.

Dzień 21 Banteay Srei, perła architektury oraz kąpiel w wodospadzie Kbal Spean

Dziś udamy się do nieco bardziej oddalonych świątyń khmerskich. Zobaczymy odległą świątynię Kbal Spean, do której dostaniemy się krętą ścieżką przez dżunglę. Jest to miejsce kultu boga Sziwa. Podziwiać tu można liczne płaskorzeźby wykute wprost w korycie wartkiego potoku. Drugim ciekawym miejscem w dniu dzisiejszym będzie Banteay Srei: świątynia hinduistyczna, którą śmiało nazwać można perłą architektoniczną Angkoru. W drodze powrotnej do Siem Reap zatrzymamy się jeszcze przy muzeum min. Wieczorem fakultatywnie, dla chętnych, pokaz tradycyjnych tańców khmerskich. Po kolacji wyjazd nocnym autobusem do Sihanoukville. Nocleg w autobusie.

Dzień 22-23 Wypoczynek nad morzem w Sihanoukville

Rano dotrzemy na wybrzeże Zatoki Tajskiej do słynnej miejscowości wypoczynkowej Sihanoukville. Można się tu w pełni zrelaksować na piaszczystych plażach. Do dyspozycji turystów pozostaje wiele wygodnych hoteli i bungalowów przy samej plaży oraz wiele restauracji i barów. Spędzimy tu dwa pełne dni i dwie noce. Wybierzemy się także do Parku Narodowego Ream, leżącego na wybrzeżu. Popłyniemy łodziami przez dziewicze lasy namorzynowe. Będziemy obserwować dziką florę i faunę, wśród której dominują liczne gatunki ptaków. Dla chętnych możliwość (fakultatywnie) nurkowania z rurką (koszt ok. 25 USD) lub z aparatem tlenowym pod okiem wykwalifikowanego instruktora (koszt ok. 80 USD). Noclegi w hotelu.

Dzień 24 Przejazd z Sihanoukville do Bangkoku

Całodzienny przejazd z Sihanoukville przez Koh Kong i Trat do Bangkoku. Wieczorem dotrzemy do stolicy Tajlandii. Po zakwaterowaniu w hotelu i odpoczynku, spacer po dzielnicy Khao San, najsłynniejszej dzielnicy globtroterów w całej Azji. Kolacja w lokalnej restauracji. Nocleg w hotelu.

Dzień 25 Zwiedzanie najważniejszych atrakcji Bangkoku

Tego dnia poznamy uroku i zabytki Bangkoku. Zwiedzimy Świątynię Szmaragdowego Buddy oraz Pałac Królewski; Świątynię Leżącego Buddy z wielkim złotym posągiem. Przepłyniemy też po kanałach szybką łodzią motorową by przyjrzeć się z bliska życiu zwykłych Tajów. Wieczorem wizyta w Chinatown i możliwość degustacji dań kuchni chińskiej. Powrót do hotelu, nocleg.

Dzień 26 Most na rzece Kwai i kapiel w turkusowych Wodospadach Erewan

Wcześnie rano wyjedziemy na całodniową wycieczkę do Kanchanaburi. Jest to historyczne miejsce, gdzie znajduje się słynny most na rzece Kwai oraz cmentarz jeńców wojennych, którzy budowali kolej śmierci. Będzie możliwość przejazdu fragmentem tejże trasy. Odwiedzimy także malownicze wodospady Erewan, kaskadowy system wodospadów i turkusowych oczek wodnych. Dla chętnych możliwość kąpieli. Późnym wieczorem powrót do Bangkoku. Nocleg w hotelu.

Dzień 27 Złote wzgórze z panoramą Bangkoku i świątynia Złotego Buddy

Tego dnia rano odwiedzimy jeszcze Pomnik Demokracji i Złote Wzgórze z szeroką panoramą miasta. Zobaczymy także Wat Traimit, świątynie z posągiem Buddy ze szczerego złota. Po południu czas wolny na zakup ostatnich pamiątek. Późno w nocy lub następnego dnia nad ranem przejazd na lotnisko i wylot do Warszawy.

Dzień 28 Powrót do Warszawy

Przelot z Bangkoku do Warszawy z przesiadką w jednym z powrót lotniczych. Zakończenie imprezy.

Warunki

Cena obejmuje:

 • Przelot Warszawa - Hanoi, Bangkok - Warszawa
 • Transport lokalny: autobusy (w tym także sypialne), taksówki, wynajmowane busy, rowery, łodzie
 • Zakwaterowanie: noclegi w hotelach turystycznych
 • Opiekę przewodnika
 • Ubezpieczenie KL do 50 000 EUR | NNW do 15 000 PLN | BP do 2000 PLN
 • Składki: TFG - 13 PLN, TFP - 13 PLN
 • Podatek VAT

Cena nie obejmuje:

 • Wyżywienia: (ok. 290 USD)
 • Biletów wstępu: (ok. 120 USD)
 • Wiz: wietnamskiej (200 PLN), kambodżańskiej (ok. 35 USD)

Liczba uczestników: 8 - 15 osób

Zaliczka przy zgłoszeniu: 2000 PLN

Pierwsza część ceny: 5690 PLN płatna do 30 dni przed wyjazdem, drugą część: 920 USD należy zabrać na pokrycie części wydatków na miejscu

Uwaga:

Wyprawa jest połączeniem dwóch krótszych wypraw do Indochin: "Wietnam - odwiedziny wujka Ho" oraz "Nad Mekongiem".

Ciekawe artykuły

Treść oferty oraz galeria zdjęć imprezy turystycznej U wujka Ho i nad Mekongiem pochodzą od biura Horyzonty, które jest organizatorem wyjazdu. Dzięki tej wyprawie można zwiedzić i poznać kulturę, tradycję oraz krajobraz takich krajów jak: Kambodża, Tajlandia, Wietnam. Wycieczka obejmuje wyżywienie typu brak. Główna forma aktywności podczas tego wyjazdu to Wyprawy, która pozwala na spędzenie wakacji w sposób aktywny. W przypadku zainteresowania ofertą prosimy o kontakt telefoniczny lub email. Gwarantujemy wiele wrażeń i wspaniałą przygodę.