SRI LANKA: Joga na Cejlonie

Formy aktywności
Wyżywienie
śniadania i obiadokolacje
TerminCena
10 dni5 490 + 590USD

O wyprawie

SRI LANKA: JOGA NA CEJLONIE

Łza z policzka Indii czy Perła Oceanu Indyjskiego? Niezależnie od przyjętego określenia Sri Lanka jest wyspą wartą bliższego poznania. Podczas wyprawy nasze dni będziemy zaczynać lub kończyć codzienną praktyką jogi i medytacji, poznamy lokalne obrzędy i zwyczaje podczas ceremonii w Świątyni Zęba Buddy i wdrapiemy się na Lwią Skałę, skąd będziemy podziwiać rozległą panoramę okolicy. W końcu znajdziemy też odpowiednią ilość czasu na relaks w hamaku na piaszczystych plażach. Chętni będą mogli wybrać się na safari w pełnym słoni parku Udawalawe lub rejs po oceanie w poszukiwaniu wielorybów. Z wyprawy przywieziemy słynną cejlońską herbatę, aromatyczny cynamon i przyprawy, które jeszcze długo po powrocie będą przypominać nam o pięknej Sri Lance.

Polubisz ten wyjazd za:

 • spokojne tempo podróży
 • codzienne sesje jogi i medytacji
 • udział w ceremonii ku czci Zęba Buddy
 • relaks na plażach Oceanu Indyjskiego
 • śniadania i obiadokolacje wliczone w cenę

Trasa:

 • COLOMBO
 • SIGIRIYA
 • KANDY
 • TANGALLE

Program

WAŻNE: ZASADY WJAZDU NA SRI LANKĘ

1. Wypełnienie deklaracji zdrowotnej https://airport.lk/health_declaration/index

2. Przedstawienie certyfikatu szczepień lub przedstawienie negatywnego wyniku testu PCR wykonanego nie wcześniej niż 72h przed wylotem na Sri Lankę lub negatywnego wyniku testu antygenowego wykonanego nie wcześniej niż 48h przed przed wylotem.

Pandemia nie jest przeszkodą w planowaniu wypraw. Zdarza się jednak, że przeszkadza w realizacji niektórych planów. Zapewniamy, że trzymamy rękę na pulsie i na bieżąco sprawdzamy zasady wjazdu, czasy otwarcia atrakcji i miejsc, które zamierzamy odwiedzić. Jednocześnie liczymy na Waszą wyrozumiałość, jeśli cokolwiek nie pójdzie zgodnie z planem. Czasami jest to zupełnie niezależne od nas, mimo najszczerszych chęci.


1 DZIEŃ WYLOT NA SRI LANKĘ

Przelot z Warszawy do Colombo
Jeśli chcesz wylecieć z innego portu lotniczego w Europie, skontaktuj się z nami!

2 DZIEŃ COLOMBO - W GŁĄB WYSPY

Rano przylatujemy do Colombo. Stąd ruszamy w podróż w głąb wyspy z lokalnym przewodnikiem. Dzisiaj czeka nas wprowadzenie do zajęć jogi, dzięki którym nie tylko nasze ciała, ale także dusze i umysły spędzą na Sri Lance odprężający czas.

3 DZIEŃ SIGIRIYA

Wcześnie rano wchodzimy na Sigiriyę - Lwią Skałę, gdzie w V wieku n.e. założył fortecę król Kassyapa. Wspinając się 200 metrów po schodach na tę tajemniczą skałę wyrastającą zaskakująco z otaczającej równiny, obejrzymy przepiękne freski przedstawiające kobiece postaci. Przy zejściu zobaczymy pozostałości po ogrodach pałacowych i jaskinie, w których u stóp fortecy żyli mnisi. Po powrocie do hotelu odprężymy się na wieczornych zajęciach jogi.

4 DZIEŃ KANDY, ŚWIĄTYNIA ZĘBA BUDDY

Poranne zajęcia jogi, a następnie przejazd do Kandy. Odwiedzimy Świątynię Zęba Buddy, gdzie weźmiemy udział w ceremonii ofiarnej ku czci tej cennej relikwii. Wieczorem udamy się na pokaz tradycyjnych kandyjskich tańców.

5 DZIEŃ TANGALLE

Poranne zajęcia jogi i przejazd w okolice Tangalle na południu wyspy. Wypoczynek na plaży nad Oceanem Indyjskim i zakończenie dnia wieczornymi zajęciami jogi.

6 DZIEŃ JOGA, OCEAN, PLAŻA

Praktykujemy jogę, odpoczywamy na plaży, w hamaku lub oceanie.

7 DZIEŃ JOGA, OCEAN, PLAŻA LUB SAFARI

Praktykujemy jogę i relaksujemy się z widokiem na ocean.

OPCJA DLA CHĘTNYCH

Przejazd do Parku Narodowego Udawalawe położonego wokół malowniczych rozlewisk rzeki Walawe. Po parku przemieszczamy się specjalnymi jeepami z przewodnikiem, z którym będziemy wypatrywać słoni i innych zwierząt chowających się w buszu. Park zamieszkuje kilkaset słoni, ale będzie można spotkać również krokodyle, warany, szakale, bawoły wodne czy wiele rodzajów ptaków takich jak pawie, orły i czaple.

8 DZIEŃ JOGA, OCEAN, PLAŻA LUB REJS PO OCEANIE

Praktykujemy jogę i relaksujemy się z widokiem na ocean.

OPCJA DLA CHĘTNYCH

Od grudnia do kwietnia u południowego wybrzeża Sri Lanki można zaobserwować walenie: płetwala błękitnego, kaszalota i delfina długoszczękiego. Przy sprzyjających warunkach, wcześnie rano chętni wyruszą na rejs po Oceanie Indyjskim, aby wypatrywać tych wielkich morskich ssaków.

9 DZIEŃ JOGA, OCEAN, PLAŻA LUB RZEKA MAADU

Praktykujemy jogę i relaksujemy się z widokiem na ocean. Tego dnia w nocy, lub następnego w godzinach porannych przejazd na lotnisko.

OPCJA DLA CHĘTNYCH

Udamy się w 3,5-godzinny rejs po rzece Maadu. Popłyniemy łodzią wśród lasów namorzynowych przystając na wysepkach - na jednej z nich uprawia się cynamon, natomiast na drugiej stoi mały buddyjski klasztor, gdzie zobaczymy jak żyją mnisi.

10 DZIEŃ POWRÓT

Przelot do Polski.

Warunki

Cena obejmuje:

 • bilety lotnicze na trasie Warszawa - Colombo - Warszawa
 • 8 noclegów w hotelach 3* w pokojach 2-os. z łazienkami
 • wyżywienie: śniadania i obiadokolacje
 • bilety wstępu: Sigiriya, Świątynia Zęba Buddy, pokaz tańców w Kandy
 • transport minibusem na całej trasie wg programu
 • opiekę lokalnego przewodnika / kierowcy podczas objazdu wyspy
 • codzienne sesje jogi i medytacji
 • opiekę pilotki Kiribati Club, a zarazem nauczycielki jogi
 • ubezpieczenie podróżne Signal Iduna KL 100 000 EUR (w tym następstwa chorób przewlekłych), OC 50 000 EUR, NNW 15 000 PLN, bagaż 2 000 PLN
 • zestaw podróżnika Kiribati Club

Cena nie obejmuje:

 • pozostałego wyżywienia
 • wizy na Sri Lankę: ok. 35 USD
 • obowiązkowego ubezpieczenia: 12 USD/os.
 • transportu podczas wypoczynku nad Oceanem
 • zwyczajowych napiwków
 • obowiązkowej składki na Turystyczny Fundusz Gwarancyjny i Turystyczny Fundusz Pomocowy: 26 PLN/os.
 • atrakcji dla chętnych

Zaliczka:

1000 zł

Wizy - Sri Lanka

Przy wjeździe do Sri Lanki wymagana jest wiza.
O e-wizę (ETA) turystyczną ważną na okres nie dłuższy niż 30 dni pobytu można aplikować online: http://www.eta.gov.lk/slvisa/visainfo/center.jsp, koszt: 35 USD
Wymagany okres ważności paszportu przy wjeździe wynosi 6 miesięcy.
Konieczne jest posiadanie biletu powrotnego.
Każdy cudzoziemiec powinien być wyposażony w środki finansowe w wysokości minimum 30 USD na dzień pobytu.

Ciekawe artykuły

Treść oferty oraz galeria zdjęć imprezy turystycznej SRI LANKA: Joga na Cejlonie pochodzą od biura Kiribati Club, które jest organizatorem wyjazdu. Dzięki tej wyprawie można zwiedzić i poznać kulturę, tradycję oraz krajobraz takich krajów jak: Sri Lanka. Wycieczka obejmuje wyżywienie typu śniadania i obiadokolacje. Główna forma aktywności podczas tego wyjazdu to Fitness & Joga, która pozwala na spędzenie wakacji w sposób aktywny. W przypadku zainteresowania ofertą prosimy o kontakt telefoniczny lub email. Gwarantujemy wiele wrażeń i wspaniałą przygodę.