SRI LANKA: Herbaciana kraina

Formy aktywności
Wyżywienie
śniadania i obiadokolacje

Wycieczka chwilowo niedostępna.

O wyprawie

SRI LANKA: HERBACIANA KRAINA

Trzytygodniowa wycieczka na Sri Lankę, podczas której zwiedzisz ruiny średniowiecznych świątyń i dojdziesz na Koniec Świata, a następnie odpoczniesz na pięknych plażach. W podróży przez "Herbacianą Krainę" odwiedzisz dżunglę Sinharaja i oczywiście plantacje herbaty, spróbujesz smakowitych curry, odwiedzisz Weddów - lankijskich "Aborygenów", a także wejdziesz na świętą górę Adam`s Peak.

Polubisz ten wyjazd za:

 • kameralną grupę do 12 osób
 • wygodny prywatny transport
 • wejście na górę Adam's Peak
 • słonie tylko na wolności
 • czas na odpoczynek na plaży i czas na intensywne zwiedzanie

Trasa:

 • COLOMBO
 • ANURADHAPURA
 • PN MINNERIYA
 • POLONNARUWA
 • DAMBULLA
 • SIGIRIYA
 • MATALE
 • KANDY
 • NUWARA ELIYA
 • PN RÓWNINY HORTONA
 • ELLA
 • HATTON
 • DALHOUSIE
 • ADAM'S PEAK
 • KITHULGALA
 • TISSAMAHARAMA
 • PN YALA
 • DENIYAYA
 • REZERWAT SINHARAJA
 • GALLE
 • WYBRZEŻE
 • COLOMBO

 

Program

1 DZIEŃ Przelot na Sri Lankę

Spotykamy się z pilotem wyprawy na lotnisku w Warszawie. Wylot.
(Jeśli chcesz wylecieć z innego portu lotniczego w Europie, skontaktuj się z nami!)

2 DZIEŃ COLOMBO - ANURADHAPURA

Rano przylatujemy do Colombo, gdzie czeka na nas nasz lokalny przewodnik, po powitaniu pakujemy sie do naszego busa. Ruszamy w podróż do Anuradhapury - jednej z historycznych stolic królestwa syngaleskiego.

3 DZIEŃ ANURADHAPURA i park narodowy Minneriya

Rankiem będziemy poznawać zabytki Anuradhapury. Zatrzymamy się m.in. przy świętym drzewie Bodhi, klasztorze Abhayagiri oraz dagobach Jetavanarama i Ruvanvelisaya. Anurathapura to jeden z wielu obiektów na Sri Lance wpisany na listę Światowego Dziedzictwa Kulturowego i Przyrodniczego Ludzkości UNESCO. Następnie udamy się do parku narodowego Minneriya, gdzie żyje ok.250 dzikich słoni i wiele innych gatunków zwierząt. Po wycieczce pojedziemy w kierunku Sigiriyi na nocleg.

4 DZIEŃ POLONNARUWA - DAMBULLA

Dziś rowerami przemierzymy ruiny Polonnaruwy , średniowiecznej stolicy syngaleskiej. Znajduje się ona na liście Światowego Dziedzictwa Kulturowego i Przyrodniczego Ludzkości UNESCO. Po południu wycieczka rowerowa w Habaranie. Następnie pojedziemy do Dambulli, do buddyjskiej Złotej Świątyni Jaskiniowej. W Dambulii pomedytujemy podziwiając tchnące spokojem posągi Buddy i freski na sufitach schronisk skalnych (o rekordowej powierzchni 2000 metrów kwadratowych). Na noc wracamy do Sigiriyi.  Chętni będą mogli zrelaksować ciało poddając się ajurwedyjskiemu masażowi (około 20 USD). Wycieczka rowerowa tego dnia nie jest obowiązkowa, dla osób rezygnujących z przejazdu rowerem zapewniony transport samochodem  lub tuktukiem. 

5 DZIEŃ SIGIRIYA, NALANDA GEDIGE, MATALE

Wcześnie rano wchodzimy na Sigiriyę - Lwią Skałę, gdzie w V wieku n.e. założył fortecę król Kassyapa. Wspinając się 200 metrów po schodach na tę tajemniczą skałę wyrastającą zaskakująco z otaczającej równiny, obejrzymy przepiękne freski przedstawiające postaci kobiece. Przy zejściu zobaczymy pozostałości po ogrodach pałacowych i jaskinie, w których, u stóp fortecy, żyli mnisi. Powrót do hotelu i przed południem wyjazd w stronę Kandy.  Na trasie odwiedzimy Nalanda Gedige - jedyne sanktuarium na Sri Lance z erotycznymi rzeźbami oraz jeden z ogrodów przypraw w okolicy Matale, gdzie będziemy dociekać jak rośnie pieprz i wanilia oraz z czego składa się lankijskie curry. Na koniec obejrzymy kolorową świątynię hinduistyczną w Matale. Przejazd na nocleg do Kandy.

6 DZIEŃ KANDY, ŚWIĄTYNIA ZĘBA BUDDY, MUZEUM HISTORYCZNE

Dzień zaczniemy od wizyty w Świątyni Zęba Buddy, gdzie weźmiemy udział w ceremonii ofiarnej ku czci tej cennej relikwii. Zanurzymy się w barwny zgiełk miasta i poszukamy ciekawych wyrobów rzemiosła.  Popołudniu wybierzemy się na spacer po ogrodzie botanicznym Peradeniya, uważany za najpiękniejszy w południowo-wschodniej Azji. Wieczorem udamy się na pokaz tradycyjnych kandyjskich tańców. Przenocujemy w Kandy.

7 DZIEŃ PLANTACJA HERBATY, NUWARA ELIYA

Rano przejazd do Nuwara Eliya - najwyżej położonego miasta Sri Lanki (1889 m n.p.m), które ze  względu na rześki klimat i kolonialną architekturę nazwano Małą Anglią. Zwiedzimy jedną z fabryk słynnej cejlońskiej herbaty w okolicy i zobaczymy, jakie tanie sportowe ubrania sprzedają na lokalnym bazarze.

8 DZIEŃ MARSZ NA KONIEC ŚWIATA

Przed świtem wyruszymy na Koniec Świata… nie wierzysz? Znajduje się on w parku narodowym Równiny Hortona - Horton Plains. Krajobraz tego płaskowyżu, położonego na wysokości od 2100 do 2300 m n.p.m., jest naprawdę wyjątkowy: porastają go głównie ostre górskie trawy, rododendrony i fragmenty chmurowego lasu, a urozmaicają strumienie oraz wodospady. W 2010 roku został wpisany na listę Światowego Dziedzictwa Kulturowego i Przyrodniczego UNESCO. Tutaj o 6.00 rano zaczniemy 4-godzinny trekking. Zrobimy pętlę po parku, docierając do Wodospadów Bakera i staniemy na Końcu Świata, czyli na szczycie 900 metrowego skalnego urwiska, z którego przy dobrej pogodzie można zobaczyć południowe wybrzeże Sri Lanki. Po zakończeniu marszu przejedziemy do Nuwara Eliya, skąd dalej ruszymy do Elli. Uroczej wioski porównywanej do tropikalnego ogrodu. Obejrzymy pobliski wodospad Rawana Ella, a potem odpoczniemy i przenocujemy w tym uroczym zakątku. Chętni mogą się oddać relaksowi podczas ajurwedyjskiego masażu.

9 DZIEŃ TREKKING PO PLANTACJACH HERBATY, ELLA

Dziś czeka nas fantastyczny trekking wśród malowniczych plantacji herbaty. Rano pojedziemy do Haputale i dalej do Dambatenne, gdzie rozpoczniemy naszą wycieczkę. Dojdziemy do punktu widokowego Lipton`s Seat, następnie przejście przez pola herbaciane i piknik po drodze. Na nocleg wracamy do Elli.

10 DZIEŃ KOLEJĄ PRZEZ GÓRY - ADAM`s PEAK (2243 m n.p.m.)

Rano wyruszymy pociągiem do Hatton i pokonamy najwyżej położony i najbardziej malowniczy odcinek linii kolejowej na Sri Lance. Żelazna droga wije się wśród gór i plantacji herbaty. Z Hatton udamy się busem do Dalhousie, wioski u podnóża Adam`s Peak, świętej góry dla lankijskich wyznawców wszystkich czterech religii obecnych na wyspie. Szczyt nosi także nazwę Sri Pada (Czcigodna Stopa), gdyż znajduje się tam ślad, który buddyści uważają za odcisk stopy Buddy, hinduiści -  Sziwy, muzułmanie – prarodzica Adama, a chrześcijanie – Świętego Tomasza. Jeśli trafimy tu podczas sezonu pielgrzymkowego, normalnie senna wioska wygląda jak jarmark. Najpierw zapoznamy się z okolicą i odpoczniemy. Chętni na zdobycie szczytu wyruszą w nocy drogą wraz z lokalnymi pątnikami. Droga na szczyt zajmuje około 3 i pół godziny po kamiennych schodach. Na szczycie zaczekamy na wschód słońca, któremu zazwyczaj towarzyszy mistyczna ceremonia w ofiarnej kapliczce na szczycie.

11 DZIEŃ ADAM`s PEAK

Świt zastaje nas na szczycie Adam`s Peak. Obserwujemy, jak słońce tęczowo rozświetla niebo. Do uszu wdziera się dźwięk piskliwych trąbek, w które dmą mnisi ogłaszający rozpoczęcie ceremonii dla uhonorowania śladu Buddy. Wkrótce na chmurach zarysuje się cień prawie idealnie piramidalnej sylwetki szczytu. Nacieszywszy się widokami, zaczniemy zejście w dół, które zajmie nam około 3 godzin. Zasiadamy do wczesnego obiadu. Przejazd do Kithulgala nad rzeką Kelani.

12 DZIEŃ RAFTING PLANTACJE HERBATY, TISSAMAHARAMA

Chętni mogą wyruszyć na rafting oraz canyoning po rzece Kelani (35 USD). Ci, którzy nie mają na to ochoty, mogą skorzystać z masaży ajurwedyjskich i odpocząć w spokojnym otoczeniu nad rzeką.
Następnie długi przejazd do Tissamaharamy, w pobliże Parku Narodowego Yala West. Zatrzymamy się na fotografie i obiad w atrakcyjnych widokowo miejscach. Przenocujemy w Tissamaharamie.  

13 DZIEŃ JEEP SAFARI W YALA

O świcie udamy się na poranne jeep safari po parku narodowym Yala West – Ruhunu, najciekawszym pod względem fauny na całej Sri Lance. Będziemy wypatrywać słoni, lampartów, dzikich bawołów, małp, jeleni, krokodyli, dzików i wargaczy – ssaków z rodziny niedźwiedziowatych. Wielka przyjemność czeka także na miłośników ptaków – w parku Yala West zaobserwowano 142 gatunki. Przed południem zakończymy foto safari i powrócimy do Tissamaharamy. Możliwość wyjazdu na obiad nad ocean. Nocleg w Tissamaharama.

14 DZIEŃ DENIYAYA

Rano przejazd na północ do Deniyaya, uroczej wioski otoczona plantacjami herbaty. Leży ona u wrót Sinharaja Rainforest, czyli jedynej dżungli na Sri Lance, w której zachowała się pierwotna roślinność. Zrelaksujemy się w otoczeniu przyrody i przenocujemy w Deniyaya.

15 DZIEŃ DŻUNGLA - LAS DESZCZOWY SINHARAJA

Rano wraz z miejscowym przewodnikiem wyruszymy na wycieczkę po rezerwacie biosfery Sinharaja, który w 1988 roku został wpisany na listę Światowego Dziedzictwa Kulturowego i Przyrodniczego UNESCO. Chociaż rezerwat jest niewielki – ze wschodu na zachód ma rozpiętość 21 km, a z południa na północ zaledwie 7 km, jest prawdziwym skarbem ze względu występowanie wielu endemicznych gatunków drzew, gadów, ptaków, ssaków oraz insektów. Chodzimy po wyznaczonych szlakach, które są wygodnymi, szerokimi  ścieżkami. Nocleg w Deniyaya.

16 DZIEŃ GALLE, PLAŻA nad oceanem indyjskim

Przejazd nad Ocean Indyjski. Na trasie odwiedzimy Galle, gdzie obejrzymy XVII wieczny holenderski fort i latarnię morską. Zabudowania fortu zostały wpisane na Listę Światowego Dziedzictwa Kulturowego i Przyrodniczego UNESCO. Czas na odpoczynek po podróży i nacieszenie się słońcem oraz wodą. Relaks na plaży. 

17 DZIEŃ CYNAMONOWE WYSEPKI, ŻÓŁWIE, MOONSTONE

Przed południem dla chętnych rejs po rzece Maadu, który potrwa około 3 i pół godziny (dodatkowo 15 USD). Popłyniemy łodzią wśród lasów namorzynowych, przystając na wysepkach – na jednej z nich uprawia się cynamon, na drugiej stoi mały buddyjski klasztor, gdzie można zobaczyć, jak żyją mnisi. Możliwość odwiedzin kopalni kamieni księżycowych (moonstone) w Meetiyagodzie. Te kamienie półszlachetne występują w dwóch barwach – mlecznobiałej i niebieskawej, z czego drugi kolor występuje tylko na Sri Lance. Będzie możliwość zakupu jubilerskiej pamiątki.

18 DZIEŃ REJS, OGLĄDANE WIELORYBÓW I DELFINÓW

Wcześnie rano chętni mogą wyruszyć na rejs po Oceanie Indyjskim, aby wypatrywać wielkich morskich ssaków (dodatkowo 120 USD). Od grudnia do kwietnia u południowego wybrzeża Sri Lanki można zaobserwować walenie: płetwala błękitnego, kaszalota oraz delfina długoszczękiego. Inna opcja dla chętnych to odwiedziny w wylęgarni żółwi w pobliskiej Kosgodzie. Po południu będziemy kontynuować plażowanie.

19 DZIEŃ RELAKS NAD OCEANEM

Odpoczynek na plaży. Spragnieni ruchu mogą wziąć lekcję surfingu (ok. 25 USD) lub, jeśli już umieją surfować, po prostu wypożyczyć deskę. Można się też wybrać na snorkeling (ok. 15 USD), nurkowanie na rafie (ok. 35 USD) lub na wraku (ok. 170 USD). 

20 DZIEŃ WYLOT

Pożegnanie ze Sri Lanką. Przejazd na lotnisko w Colombo – Katunayake i wylot z wyspy.

21 DZIEŃ Przylot

Przylatujemy do Europy. Na lotnisku w Warszawie żegnamy się z pilotem. Zakończenie wyprawy.

Warunki

Cena obejmuje:

 • bilety lotnicze na trasie Warszawa - Colombo - Warszawa
 • 18 noclegów w hotelach 3* (pokoje 2-os. z łazienkami)
 • wyżywienie: śniadania i obiadokolacje
 • transport mini-busem na całej trasie wg programu
 • opiekę pilota Kiribati Club
 • opiekę lokalnego przewodnika/kierowcyubezpieczenie podróżne Signal Iduna KL 100 000 EUR (w tym następstwa chorób przewlekłych), OC 50 000 EUR, NNW 15 000 PLN, bagaż 2 000 PLN
 • zestaw podróżnika Kiribati Club

Cena nie obejmuje:

 • wizy, biletów wstępu do miejsc wymienionych w programie, wypożyczenia rowerów, napiwków dla kierowcy i lokalnych przewodników, przejazdów poza programem: ok. 490 USD
 • pozostałych posiłków
 • obowiązkowej składki na Turystyczny Fundusz Gwarancyjny i Turystyczny Fundusz Pomocowy: 26 PLN/os.
 • obowiązkowego dodatkowego ubezpieczenia na Sri Lance: 12 USD/os
 • atrakcji dla chętnych

Zaliczka: 1 000 PLN

Wielkość grupy: 6 - 12 osób

Atrakcje dla chętnych:

 • Rejs - oglądanie wielorybów i delfinów - Koszt około 120 USD
 • Masaż ajurwedyjski - Masaż całego ciała - Koszt około 25 USD
 • Snorkeling/nurkowanie w Hikkaduwie - Snorkeling około 15 USD
 • Nurkowanie - około 25 USD
 • Nurkowanie na wraku - około 170 USD
 • Rejs rzeką Maadu - Koszt około 15 USD

Wizy - Sri Lanka

Przy wjeździe do Sri Lanki wymagana jest wiza. O e-wizę (ETA) turystyczną ważną na okres nie dłuższy niż 30 dni pobytu można aplikować online: http://www.eta.gov.lk/slvisa/visainfo/center.jsp, koszt: 35 USD. Wymagany okres ważności paszportu przy wjeździe wynosi 6 miesięcy. Konieczne jest posiadanie biletu powrotnego. Każdy cudzoziemiec powinien być wyposażony w środki finansowe w wysokości minimum 30 USD na dzień pobytu.

Ciekawe artykuły

Treść oferty oraz galeria zdjęć imprezy turystycznej SRI LANKA: Herbaciana kraina pochodzą od biura Kiribati Club, które jest organizatorem wyjazdu. Dzięki tej wyprawie można zwiedzić i poznać kulturę, tradycję oraz krajobraz takich krajów jak: Sri Lanka. Wycieczka obejmuje wyżywienie typu śniadania i obiadokolacje. Główna forma aktywności podczas tego wyjazdu to Wyprawy, która pozwala na spędzenie wakacji w sposób aktywny. W przypadku zainteresowania ofertą prosimy o kontakt telefoniczny lub email. Gwarantujemy wiele wrażeń i wspaniałą przygodę.