Patagonia - kraina gauczów

Formy aktywności
Wyżywienie
we własnym zakresie
TerminCena
17 dni8 950 + 1 690USD
21 dni11 350 + 1 940USD
z wodospadami Iguazú

O wyprawie

Argentyna, Chile, Urugwaj

 • Buenos Aires - stolica tanga i argentyńskich steków
 • Tradycyjna milonga w boskim Buenos
 • Spektakularny Lodowiec Perito Moreno w PN Los Glaciares (UNESCO)
 • Wspaniałe widoki na szczyt Fitz Roya i Cerro Torre
 • PN Torres del Paine - dziewicze Andy patagońskie, lodowce, turkusowe jeziora
 • Obserwacje pingwinów magellańskich na wyspie Magdalena
 • Owiana legendą Ziemia Ognista
 • Ushuaia - najdalej na południe wysunięte miasto świata
 • PN Tierra del Fuego - wędrówki wśród patagońskiej lengi, widoki na ośnieżone szczyty i lodowce
 • Rejs po Kanale Beagle - obserwacje kormoranów, lwów morskich, wizyta w estancji Harberton
 • Colonia del Sacramento w Urugwaju (UNESCO)
 • Wodospady Iguazú - największe i najbardziej spektakularne wodospady na świecie (UNESCO)

Zapraszamy na wędrówkę po odległych zakątkach Ameryki Południowej, podczas której będziemy podziwiać oszałamiające krajobrazy: szczyty Andów wyrastające niemal pionowo ponad spalony słońcem step, rozległe lodowce, turkusowe jeziora. Poznamy historię osadników z Europy, którzy na przekór niesprzyjającym żywiołom zakładali pierwsze estancje, a przemierzając bezkresny step spotkamy samotnych gauczów przepędzających wielkie stada owiec.

Parki Narodowe

Kraniec Ameryki Południowej skrywa wiele dziewiczych regionów. W Parku Narodowym Los Glaciares podejdziemy pod monumentalny masyw Fitz Roya i zobaczymy jeden z cudów natury - lodowiec Perito Moreno. Z czoła lodowca co chwila odrywają się gigantyczne lodowe bloki, i z hukiem wpadają do jeziora Argentina. Podczas wycieczek w Parku Narodowym Torres del Paine zachwycą nas ostre, granitowe wierzchołki oraz turkusowe jeziora.

Ziemia Ognista

Gdy Ferdynand Magellan podczas wyprawy do Wysp Korzennych w 1520 r. dotarł do cieśniny, później nazwanej jego imieniem, zanotował, że ponad nowoodkrytym lądem unosi się dziwna poświata. Prawdopodobnie zamieszkujący wyspę Indianie palili na jego brzegach wielkie ogniska. Stąd pochodzi nazwa tajemniczego archipelagu położonego u południowego krańca Ameryki Łacińskiej: Tierra del Fuego, czyli Ziemia Ognista. Atmosferę prawdziwego "końca świata" poczujemy w mieście Ushuaia, w tradycyjnej estancji Harberton, a także podczas wędrówek wśród dziewiczej przyrody w Parku Narodowym Tierra del Fuego.

Ushuaia - miasto na końcu świata

Ushuaia uważana jest za najdalej na południe wysunięte miasto nie tylko w Argentynie, ale i na świecie. Dziś jest to ważny port dla statków wyruszających na ekspedycje antarktyczne, a dzięki usytuowaniu między ośnieżonymi szczytami i błękitnymi wodami kanału Beagle także malownicze, spokojne miasteczko. Wyruszymy w rejs wśród bezludnych wysepek na których gniazdują kormorany i leniwie wygrzewają się na słońcu uchatki.

Program

Dzień 1-2 Przelot do Argentyny

Wylot z Warszawy, przelot do Buenos Aires. Nocleg.

Dzień 3 Zwiedzanie Buenos Aires 

Zwiedzanie “stolicy tanga” - Plac Majowy, Katedra, Pałac Prezydencki, stara dzielnica portowa La Boca. Przelot do El Calafate w Patagonii.

Dzień 4 Lodowiec Perito Moreno

Podziwianie jednego z cudów natury - lodowca Perito Moreno. Z czoła lodowca co chwila odrywają sie gigantyczne lodowe bloki i z hukiem wpadają do jeziora Argentina. Przejazd do El Chalten - bazy wypadowej do Parku Narodowego Los Glaciares. Znad ogromnego jeziora Viedma panorama na potężny masyw Fitz Roya.

Dzień 5 PN Los Glaciares - wędrówka pod Fitz Roya

Piesza wycieczka pod Fitz Roya (ok. 6-8 godzin). Indianie Tehuelcze nazywają szczyt Cerro Chaltén, czyli „dymiącą górą”. Nazwa ta odnosi się do chmur, które często otaczają jego wierzchołek. Nocleg w El Chalten.

Dzień 6 PN Los Glaciares - wędrówka pod Cerro Torre

Piesza wycieczka pod Cerro Torre (ok. 6 godzin). Podejście pod słynną iglicę Cerro Torre - ze względu na zmienność pogody oraz budowę uznawaną za jedną z najtrudniejszych technicznie gór świata. Wspaniały widok z moreny na odbijającą się w tafli jeziora smukłą sylwetkę szczytu. Nocleg w El Chalten.

Dzień 7 Przejazd przez patagoński step do Chile

Przejazd w kierunku Parku Narodowego Torres del Paine w Chile, słynnego z granitowych wież Paine, które niemalże pionowo wznoszą się ponad patagoński step. Nocleg w Puerto Natales.

Dzień 8-9 Wycieczki w PN Torres del Paine

Wycieczki w Parku Narodowym Torres del Paine: widoki na granitowe szczyty i turkusowe jeziora, przejście przez Dolinę Ascencio do słynnych Torres del Paine (ok. 6-8 godzin). Noclegi w Puerto Natales.

Dzień 10 Cueva del Milodon

Przejazd do Punta Arenas - najważniejszego chilijskiego portu zanim powstał Kanał Panamski. Po drodze zwiedzanie Cueva del Milodon, gdzie odnaleziono dobrze zachowane, zmumifikowane ciało olbrzymiego leniwca ziemnego. Nocleg w Punta Arenas.

Dzień 11 Punta Arenas i rejs na obserwacje pingwinów

Rejs** na obserwacje kolonii pingwinów magellańskich i kormoranów na wyspie Magdalena i Marta. Zwiedzanie Punta Arenas. Tutaj zbijano fortuny na handlu futrami fok i skórami guanako a nade wszystko na handlu owcami, które sprowadzono z niedalekich Falklandów. Nocleg w Punta Arenas. 

Dzień 12 Przeprawa przez Cieśninę Magellana i przejazd do Ushuaia

Przeprawa przez niespokojne wody Cieśniny Magellana i przejazd przez Ziemię Ognistą - mistyczną krainę z zapierającymi dech w piersiach krajobrazami wielkich, bezludnych przestrzeni. Na wieczór dojedziemy do Ushuaia - miasta "na końcu świata". Nocleg w Ushuaia.

Dzień 13 Wycieczki w PN Tierra del Fuego

Piesza wycieczka w Parku Narodowym Tierra del Fuego - najdalej na południe wysuniętym parku narodowym na świecie. Przejście malowniczej trasy przez wilgotny las typu lenga wzdłóż wybrzeża kanału Beagle. Po drodze małe kamieniste plaże, krystaliczna woda i dziewicza przyroda zatoki Lapataia (ok. 4-5 godzin marszu) Po południu czas wolny w Ushuaia. Nocelg w Ushuaia.

Dzień 14 Rejs po Kanale Beagle

Rejs** po Kanale Beagle (3,5 godzinny - obserwacja kolonii gniazdujących na skalistych wysepkach kormoranów oraz lwów morskich lub całodzienny - dodatkowo kolonia pingwinów magellańskich na wyspie Martillo oraz wizyta w najstarszej estancji na Ziemi Ognistej - Estancji Harberton). Przelot do Buenos Aires.

Dzień 15 Urugwaj - wycieczka do Colonia del Sacramento (UNESCO)

Wycieczka promem** przez Río de la Plata do Colonia del Sacramento w Urugwaju. Zwiedzanie spokojnej, portugalskiej Colonii z białą latarnią morską i starym układem brukowanych ulic. Jedyny w Urugwaju obiekt na liście UNESCO. Powrót promem do Buenos Aires. Wieczorny spacer po dzielnicy San Telmo, gdzie co sobotę mieszkańcy Buenos Aires tańczą tango na głównym placu. Dla chętnych udział w tradycyjnej milondze. Nocleg w Buenos Aires.

Dzień 16-17 Powrót do Polski

Ostatnie zakupy w Buenos Aires. Przejazd na lotnisko i wylot do Europy

Dzień 17 Rozszerzenie wyprawy o 3-dniową wycieczkę do wodospadów Iguazú (WAP-1FOZ)

Przelot z Buenos Aires do miejscowości Puerto Iguazú. Spacery wzdłuż rzeki Iguazú, relaks w tropikach.

Dzień 18 Wodospady Iguazú - strona argentyńska

Wodospady Iguazú tworzy 275 wodospadów na długości 2 km (UNESCO). Dwie trzecie wodospadów znajduje się w Argentynie. Spacer licznymi pomostami. Podejście pod największą kaskadę zwaną Gardzielą Diabła (Garganta del Diablo). Woda w tym miejscu spada aż z 82 m i w słoneczną pogodę tworzy piękne tęcze. Dla chętnych możliwość podpłynięcia łodzią motorową pod wodospady**.

Dzień 19 Wodospady Iguazú - strona brazylijska

Dla chętnych lot widokowy helikopterem** nad wodospadami. Zwiedzanie wodospadów po stronie brazylijskiej.  Imponujące widoki na Gardziel Diabła i inne wodospady. Przelot z Puerto Iguazú do Buenos Aires. Nocleg w Buenos Aires.

Dzień 20-21 Powrót do Polski

Przelot z Buenos Aires do Warszawy.

Warunki

Cena obejmuje:

 • Bilety lotnicze: Warszawa-Buenos Aires-Warszawa oraz przeloty wewnętrzne: Buenos Aires-El Calafate i Ushuaia-Buenos Aires oraz Buenos Aires-Puerto Iguazú-Buenos Aires (WAP-FOZ)
 • Transport na miejscu: autobusy, minibusy, prom, taksówki
 • Zakwaterowanie: w pensjonatach, hotelach i hostalach
 • Bilety wstępów: do parków narodowych i zwiedzanych obiektów
 • Opiekę polskiego przewodnika
 • Ubezpieczenie: KL do 50 000 EUR | NNW do 15 000 PLN | BP do 2000 PLN
 • Składki: TFG - 13 PLN, TFP - 13 PLN
 • Podatek VAT

Cena nie obejmuje:

 • Wyżywienia na miejscu (ok. 350 USD WAP/ok. 400 USD WAP-FOZ)
 • **Atrakcji opcjonalnych:
  - wycieczka na obserwację pingwinów na wyspę Magdalena (ok. 90 USD)
  - rejs po Kanale Beagle (całodzienny z wizytą w Estancji Harberton ok. 110 USD lub 3 godzinny ok. 50 USD)
  - całodzienna wycieczka do Colonia del Sacramento (ok. 100 USD)
  - wycieczka motorówką pod wodospady Iguazú (ok. 30 USD)
  - lot widokowy nad wodospadami Iguazú (ok. 130 USD)

Liczba uczestników: 8 - 15 osób

Zaliczka przy zgłoszeniu: 3500 PLN

Pierwsza część ceny: 8950 PLN (WAP)/11350 (WAP-FOZ) płatna do 30 dni przed wyjazdem, drugą część: 1690 USD (WAP)/1940 USD (WAP-FOZ) należy zabrać na pokrycie części wydatków na miejscu.

Ciekawe artykuły

Treść oferty oraz galeria zdjęć imprezy turystycznej Patagonia - kraina gauczów pochodzą od biura Horyzonty, które jest organizatorem wyjazdu. Dzięki tej wyprawie można zwiedzić i poznać kulturę, tradycję oraz krajobraz takich krajów jak: Urugwaj, Chile, Argentyna. Wycieczka obejmuje wyżywienie typu we własnym zakresie. Główna forma aktywności podczas tego wyjazdu to Wyprawy, która pozwala na spędzenie wakacji w sposób aktywny. W przypadku zainteresowania ofertą prosimy o kontakt telefoniczny lub email. Gwarantujemy wiele wrażeń i wspaniałą przygodę.