KANADA wschód - zachód

Kraje
Formy aktywności
Wyżywienie
szczegóły w warunkach
TerminCena
22 dni11 990 + 2 590USD

O wyprawie

KANADA wschód - zachód

Podróż przez Kanadę wschodnią i zachodnią dostarcza spotkań z przyrodą, górskich wędrówek i wizyt w nowoczesnych miastach z ciekawą historią. Ta autorska trasa poprowadzi Was przez lodowce i gorące źródła, malownicze jeziora i rzeki, najważniejsze miasta Kanady, aby na koniec odetchnąć nieco na plaży w Tofino. Wyjazd ma formę elastycznego roadtripu w kameralnej grupie, co pozwala na maksymalne wykorzystanie czasu na miejscu.

Program

1 dzień PRZELOT DO TORONTO

Spotykamy się z pilotem wyprawy na lotnisku w Warszawie. Przelot do Toronto. Przejazd do hotelu i zakwaterowanie. W zależności od godziny przylotu, wieczorny spacer po mieście lub odpoczynek.

2 dzień TORONTO: ZWIEDZANIE – WODOSPAD NIAGARA I POKAZ ŚWIATEŁ

Przygodę z Kanadą zaczynamy od zwiedzania Toronto. Wjedziemy na CN Tower (553 m), jedną z najwyższych konstrukcji świata, gdzie pospacerujemy po szklanej podłodze. Zobaczymy Park Królowej z budynkiem parlamentu prowincji Ontario oraz dzielnicę chińską i plac Yonge-Dundas. Następnie przejazd nad wodospad Niagara. Pospacerujemy wzdłuż rzeki Niagara z punktami widokowymi na wodospady od strony kanadyjskiej. Wieczorem zobaczymy pokaz świateł „Illuminations" nad wodospadem. Nocleg w okolicy Niagara.

3 dzień REJS PRZEZ PARK NARODOWY TYSIĄCA WYSP

Jedziemy trasą widokową północnym brzegiem jeziora Ontario. Następnie przesiądziemy się na statek i popłyniemy po rzece Św. Wawrzyńca w Parku Narodowym Tysiąca Wysp. Park słynie z malowniczego wybrzeża rzeki i oczywiście licznych wysepek.

4 dzień OTTAWA: ZWIEDZANIE PŁYWAJĄCYM AUTOBUSEM

Odwiedzamy stolicę Kanady, Ottawę. Zobaczymy centrum miasta: budynki parlamentu na wapiennym wzgórzu Parliament Hill i pojedziemy na wycieczkę po mieście pływającym autobusem.

5 dzień SAFARI - MONTREAL

Z samego rana pojedziemy na samochodowe safari w parku dzikich zwierząt. Następnie przejazd malowniczą doliną rzeki Ottawa. Po drodze zatrzymamy się w miejscu gdzie wyrabiany jest słynny syrop klonowy. Po przyjeździe do Montrealu, drugiego co do wielkości miasta Kanady, zobaczymy panoramę miasta z Mount Royal i pójdziemy na spacer po Starym Porcie.

6 dzień MONTREAL: ZWIEDZANIE

Zwiedzanie neogotyckiej katedry Notre-Dame oraz The Biosphere - muzeum środowiska i zmian klimatycznych. Następnie przejazd w kierunku Quebecu. Na trasie dla chętnych możliwość lotu wodnosamolotem nad Parkiem Narodowym de la Mauricie (lot ok. 20 min. koszt ok. 120 CAD)

7 dzień QUEBEC: ZWIEDZANIE - KANION SAINTE-ANNE

Zwiedzanie Quebecu, przepięknie położonego miasta. Przespacerujemy się przez historyczne stare miasto poprzeplatane wąskimi brukowanymi uliczkami, zobaczymy fort, Dufferin Terrace, skąd roztacza się wspaniały widok, stary port, oraz majestatyczny budynek Parlamentu. Zatrzymamy się w punkcie widokowym na wodospad Montmorency, a następnie pojedziemy nad kanion Sainte Anne. Tutaj chętni mogą skorzystać z Air Canyon - przejazdu na krzesełkach zawieszonych na linie nad kanionem. Piękne widoki i emocje gwarantowane (koszt 15 CAD/os.). Na nocleg wracamy do Montrealu.

8 dzień EDMONTON

Przelot do Edmonton. Spacer po centrum – zajdziemy na plac Churchil Square, do Muttart Conservatory i parku historycznego.

9 dzień CALGARY: ZWIEDZANIE

Przejazd do Calgary. Udamy się do centrum Calgary na spacer przez główny deptak handlowy. Odwiedzimy też Stampede - największą arenę rodeo w Ameryce.

10 dzień BANFF: GORĄCE ŹRÓDŁA I GÓRA SIARKOWA

Przejazd do Banff. Tutaj będziemy mogli się nieco zrelaksować i wziąć kąpiel w gorących źródłach. Wjedziemy też kolejką na Górę Siarkową (2295 m.n.p.m.).

11 dzień MALOWNICZE JEZIORA MORAINE I LAKE LOUISE

Przejazd na jezioro Moraine, gdzie pójdziemy na spacer wzdłuż brzegu jeziora. Następnie pojedziemy do Lake Louise. Tutaj zrobimy krótki trekking wśród bajkowych krajobrazów nad pocztówkowe Jezioro Agnes.

12 dzień LODOWIEC COLUMBIA

Przejazd do Jasper piękną drogą górską Icefields Parkway. Zatrzymamy się przy polu lodowym Columbia. Jest to największy lodowiec w Górach Skalistych. Chętni mogą podjechać specjalnym autobusem na lodowiec (koszt ok. 99 CAD). Po drodze zatrzymamy się na licznych punktach widokowych m.in. szklana platforma zawieszona nad urwiskiem Glacier Skywalk.

13 dzień PARK NARODOWY JASPER: KANION I JEZIORO MALIGNE

Jedziemy do ikony Parku Narodowego Jasper - jeziora Maligne. Przespacerujemy się kanionem Maligne (ok 5km), który doprowadzi nas do jeziora. Przy dobrej pogodzie będziemy w stanie zobaczyć w oddali okoliczne lodowce. Dla chętnych po spacerze rejs po jeziorze Maligne (80 CAD/os.). Pozostali w tym czasie odpoczywają nad brzegiem jeziora.

14 dzień WELLS GREY PROVINCIAL PARK: WODOSPAD HELMCKEN

Przejazd przez Park Góry Robson – najwyższego szczytu kanadyjskich Gór Skalistych. Następnie wizyta w Wells Grey Provincial Park, gdzie pójdziemy na krótki spacer do malowniczego wodospadu Helmcken. Chętni mogą skorzystać z opcji Blue River Safari – rejsu katamaranem po rzece w poszukiwaniu czarnych niedźwiedzi (koszt 80 CAD/os.).

15 dzień VANCOUVER: ZWIEDZANIE

Przyjazd do Vancouver. Zwiedzanie miasta: historyczna dzielnica Gastown, zegar parowy, budynek Harbour Center Tower i platforma widokowa. Dla chętnych Flyover Canada - wirtualny lot nad Kanadą, podczas którego wisicie 20 metrów nad ziemią (koszt od 28 CAD/os.).

16 dzień WISZĄCY MOST

Jeziemy nad rzekę Capilano. Tutaj przespacerujemy się wiszącym mostem oraz po pomostach zawieszonych nad rzeką i pośród koron drzew.

17 dzień PROM DO VICTORII

Promem dostaniemy się na pobliską wyspę Vancouver do portu Victoria. Victoria to urokliwe miasteczko pamiętające czasy kolonialne, o przyjemnej atmosferze, idealne do spacerów.

18 dzień VICTORIA: ZWIEDZANIE

Zwiedzamy Victorię – zobaczymy parlament, port, oraz Royal British Columbia Museum prezentujące historię rdzennej ludności. Po południu przejazd na zachodnie wybrzeże wyspy.

19 dzień TOFINO: ODPOCZYNEK

Pora na chwilę wytchnienia nad oceanem. Możemy udać się na spacer pięknymi wielkimi plażami lub Szlakiem wWelkich Drzew.

Chętnych mogą zdecydować się na jedną z dodatkowych atrakcji:
-rejs połączony z obserwacją wielorybów (koszt ok. 90 USD)
-rejs w poszukiwaniu niedźwiedzi (koszt ok. 90 USD)
-rejs do gorących źródeł (koszt ok. 120 USD)
-wycieczka kajakami (koszt ok. 60 USD)

20 dzień TOFINO – VANCOUVER: TARG GRANVILLE

Wracamy do Vancouver. Ostatni dzień w Kanadzie spędzimy na Granvill Market - wielkim zadaszonym targu z mnóstwem ciekawych straganów z jedzeniem i knajpek.

21-22 dzień POWRÓT

Transfer na lotnisko i wspólny przelot powrotny do Polski.

Warunki

CENA OBEJMUJE:

 • bilety lotnicze na trasie Warszawa - Toronto, Vancouver – Warszawa
 • bilet na lot wewnętrzny na trasie Montreal - Edmonton
 • 20 noclegów w motelach i hotelach (pokoje 2-os. z łazienkami)
 • transport samochodem na całej trasie wg programu
 • bilety na prom na i z wyspy Vancouver
 • opiekę pilota Kiribati Club
 • Elektroniczną Autoryzację Podróży (ETA)
 • ubezpieczenie Signal Iduna KL 30000 EUR i NNW 15000 PLN, bagaż podróżny 1000 PLN
 • zestaw podróżnika: koszulka klubowa, worek sportowy, etui na bilet, karta ubezpieczeniowa

CENA NIE OBEJMUJE:

 • biletów wstępu do miejsc wymienionych w programie: ok. 290 USD (395 CAD)
 • wyżywienia: ok. 25-40 USD/os. dziennie
 • zwyczajowych napiwków
 • obowiązkowej składki na Turystyczny Fundusz Gwarancyjny: 13 PLN/os.
 • atrakcji dla chętnych

ZALICZKA: 1000 pln

Zakwaterowanie

Noclegi w hotelach lub motelach w pokojach 2-osobowych; standardowo pokoje mają łazienkę, komplet ręczników, TV i klimatyzację.
Pokoje typu Double (z jednym małżeńskim łóżkiem) rezerwujemy dla par. Pokoje typu Twin (z dwoma łóżkami) rezerwujemy dla pozostałych uczestników.

Wyżywienie

Wyżywienie nie jest objęte ceną. Każdy przeznaczy na nie kwotę zgodną z jego potrzebami. Info o cenach>>

Transport

Na całej trasie jeździmy wynajętym samochodem - minibusem 6-8-osobowym (max.4 uczestników w aucie), a pilot wyprawy jest kierowcą. Daje nam to pełną swobodę i niezależność. Do przejechania mamy znaczne odległości, trzeba liczyć się z tym, że wiele godzin spędzimy w samochodzie. W miastach jeździmy naszym samochodem lub miejskimi środkami transportu.

Co zabrać? ( krótkie zestawienie)

jedna para wygodnych pełnych butówciepły polar i kurtka przeciwdeszczowa.Dobry środek odstraszający komary i inne owady, np. Mugga 50% DEET>>Najwygodniej spakować się w torbę podróżną lub walizkę (ułatwia ona dostęp do bagażu w samochodzie, nosimy ją tylko z samochodu do pokoju hotelowego). Dodatkowy zabieramy mały plecak, w którym nosimy nasze rzeczy osobiste, takie jak aparat, kamera, kosmetyki, książkę itd. Plecaczek stanowi nasz bagaż podręczny w samolocie, na miejscu zabieramy go ze sobą na zwiedzanie lub trekking.

Informacje zdrowotne

Apteczka, poza lekami indywidualnymi, powinna zawierać: środek odkażający, środki opatrunkowe, opaskę elastyczną, środki przeciwbólowe i przeciwgorączkowe, jakiś antybiotyk, tabletki na gardło, leki przeciwbiegunkowe, witaminy, calcium (wapno), żel lub maść przeciwbólowa i przeciwzapalna, coś na oparzenia słoneczne i krem z silnym filtrem. Przydatne są też mokre chusteczki higieniczne (np. do pielęgnacji niemowląt). Więcej informacji tutaj.Nie ma obowiązkowych szczepień. Zalecane przypomnienie tężca, WZW (żółtaczka) A i B.

Dokumenty

Obywatele Polski muszą wykupić eTA (Electronic Travel Authorisation) - wymagane zezwolenie na podróż dla podróżnych przybywających do Kanady w celach turystycznychPaszport (powinien być ważny dłużej niż 6 miesięcy). Dla własnego dobra należy zrobić ksero lub skan paszportu - strony ze zdjęciem. Kserokopie zawsze należy trzymać w innym miejscu niż oryginały (np. wysłać sobie na adres e-mail).Na wjazd do Kanady obowiązuje paszport biometryczny.

Pieniądze

Można płacić zarówno gotówką jak i kartą kredytową. O zabezpieczeniu pieniędzy w podróży czytaj na naszym blogu>>>

Internet

Jest dostępny prawie w każdym hotelu (czasem za niewielką opłatą).

Napięcie

Napięcie elektryczne 120 V, 60 Hz. Gniazdka dostosowane są do wtyczek nieposiadających bolców.

Ciekawe artykuły

Treść oferty oraz galeria zdjęć imprezy turystycznej KANADA wschód - zachód pochodzą od biura Kiribati Club, które jest organizatorem wyjazdu. Dzięki tej wyprawie można zwiedzić i poznać kulturę, tradycję oraz krajobraz takich krajów jak: Kanada. Wycieczka obejmuje wyżywienie typu szczegóły w warunkach. Główna forma aktywności podczas tego wyjazdu to Wyprawy, która pozwala na spędzenie wakacji w sposób aktywny. W przypadku zainteresowania ofertą prosimy o kontakt telefoniczny lub email. Gwarantujemy wiele wrażeń i wspaniałą przygodę.