Jumbo Afryka!

Kraje
Formy aktywności
Wyżywienie
szczegóły w warunkach
TerminCena
15 dni7 960 + 1 350USD

O wyprawie

Kenia, Tanzania - Jumbo Afryka!

 • Nairobi - m.in. muzeum Karen Blixen
 • PN Jeziora Nakuru z różowymi flamingami
 • Jezioro Naivasha i PN Hell's Gate - bezkresna sawanna pomiędzy wygasłymi wulkanami
 • PN Amboseli (UNESCO) - safari z widokami na Kilimandżaro
 • Wizyta w masajskiej wiosce
 • Rezerwat Ngorongoro (UNESCO) - krater wygasłego wulkanu wewnątrz którego żyją zebry, antylopy, lwy, gepardy, słonie, hieny, hipopotamy, bawoły, strusie, nosorożce i wiele gatunków ptaków
 • Pełne dzikich zwierząt sawanny PN Serengeti (UNESCO)
 • Zanzibar - mieszanka wielu kultur i rajskie plaże

Sawanny przemierzane przez wielkie stada dzikich zwierząt, akacje o spłaszczonych wierzchołkach, malownicze zachody słońca - podczas naszej podróży będziemy podziwiać krajobrazy jak ze słynnej powieści “Pożegnanie z Afryką” Karen Blixen. Trudno nie pokochać Czarnego Lądu!

Afrykańskie kontrasty

Podróż rozpoczniemy w Nairobi, które dzięki swojemu strategicznemu położeniu od początku XX wieku przyciągało europejskich kolonizatorów i farmerów. Odwiedzimy muzeum duńskiej pisarki Karen Blixen. Stąd wyruszymy na północ kraju do Parku Narodowym Nakuru i nad jezioro Naivasha. Przejeżdżając przez tradycyjne kenijskie wioski przekroczymy Wielki Rów Wschodni. Zjeżdżając ze stromej skarpy nie sposób nie przystanąć w niemym zachwycie. Ostro poszarpane krawędzie olbrzymiej doliny, jeziora pełne różowych flamingów oraz potężne wulkaniczne wierzchołki robią ogromne wrażenie.

Niezapomniane safari

Na naszej trasie czekają nas trzy wyprawy na safari wśród dzikich zwierząt. Spotkanie z grupą słoni przechodzących przez drogę czy obserwowanie polującego geparda czy lwa to obrazy, które na pewno pozostaną w pamięci. W Parku Narodowym Amboseli, nad którym góruje najwyższy szczyt Afryki Kilimandżaro, zachwyci nas bogactwo nienaruszonej przyrody. Wyruszymy też na safari w jednym z największych i najbardziej znanych parków narodowych świata. „Serengeti” w języku Masajów oznacza „nieskończone równiny”. Ma tu miejsce niezwykły spektakl natury - wielka migracja stad antylop gnu i zebr, które co roku przemierzają drogę z równin Serengeti do Masai Mara w poszukiwaniu pożywienia. Nieopodal znajduje się Ngorongroo - kaldera wygasłego wulkanu, gdzie żyją zebry, antylopy, lwy, gepardy, słonie, hieny, hipopotamy, bawoły, strusie, nosorożce i wiele gatunków ptaków. Dlatego miejsce to nazywane jest "Arką Noego". Stojąc na krawędzi krateru zobaczymy ten żywy teatr u swych stóp - potem zjedziemy w dół i spędzimy niezapomniane chwile na obserwacji tego wyjątkowego miejsca, gdzie królują zwierzęta.

Zanzibar

Na koniec wyprawy odpoczniemy na rajskich plażach Zanzibaru i poznamy bogatą historię wyspy. Zanzibar to przede wszystkim niezwykła mieszanka wielu kultur: arabskiej, hinduskiej i europejskiej z kolorytem miejscowych plemion. To portugalskie forty, sułtańskie pałace, przyjacielscy, uśmiechnięci ludzie.

Program

Dzień 1-2 Przelot do Afryki, zwiedzanie Nairobi

Przelot do Nairobi i zwiedzanie. Miasto w czasach kolonialnych było najważniejszym w tej części Afryki centrum handlu kawą, herbatą i sizalem. Szybko stało się sławne za sprawą organizowanych tutaj polowań na dzikie zwierzęta. Odwiedzimy muzeum duńskiej pisarki Karen Blixen autorki słynnej powieści “Pożegnanie z Afryką”.

Dzień 3 Park Narodowy Jeziora Nakuru

Wyruszymy na północ kraju. Przejeżdżając przez tradycyjne kenijskie wioski przekroczymy Wielki Rów Wschodni. Jest to część Wielkiej Doliny Ryftowej, która powstała na skutek pęknięcia skorupy ziemskiej i ruchów płyt tektonicznych. Z góry rozpościera się przepiękna panorama doliny o ostrych, poszarpanych krawędziach. Dotrzemy nad jezioro ryftowe Nakuru gdzie będziemy oglądać różowe flamingi. Populacja tych ptaków może sięgać nawet 2 mln. Oprócz flamingów w parku można obserwować białe i czarne nosorożce, żyrafy Rothschilda, bawoły, antylopy, gazele, impale, guźce, lamparty i lwy. W słodkowodnych dopływach można zobaczyć taplające się w błocie hipopotamy, a nad brzegiem przemykają hieny i szakale. Nasze popołudniowe safari będzie trwało aż do zachodu słońca. Nocleg w hotelu.

Dzień 4 Park Narodowy Hell's Gate i jezioro Naivasha

Podróżujący przez te okolice w 1882 r. niemiecki podróżnik Vaclav Fisher nazwał to miejsce Hell's gate (Brama Piekła) ze względu na wielką rozpadlinę i dymiący obok wulkan Longonot. Dziś teren parku ukryty między nieczynnymi wulkanami z piękną sawanną i skalistym krajobrazem jest domem dla wielu dzikich zwierząt. Można tu spotkać bawoły, antylopy, gazele, zebry, pawiany. Park zamieszkuje 100 gatunków ptaków. Po safari dla chętnych wycieczka łodzią po jeziorze Naivasha**. Obserwacje hipopotamów. Nocleg w hotelu.

Dzień 5 Park Narodowy Amboseli i Masajowie

Park Narodowy Amboseli słynie z dużej różnorodności krajobrazów. Teren parku obejmuje północno-wschodnie stoki Kilimandżaro - najwyższej góry Afryki, a na jego zachodnich krańcach leży okresowe jezioro Amboseli. W parku występuje wiele ptaków. Są to między innymi pelikany, kaczki, słonki, kormorany. Oprócz tego park zamieszkiwany jest przez ogromne stada słoni. Żyją tu także hipopotamy, nosorożce, bawoły, żyrafy, lamparty, pawiany, hieny, szakale. Udamy się także na wizytę w masajskiej wiosce**. Nocleg na campie w parku.

Dzień 6 Przejazd do Tanzanii

Opószczając Park Narodowy Amboseli będziemy mieć okazję na obserwacje dzikich zwierząt. Przekroczenie granicy z Tanzanią. Przejazd w pobliże Rezerwatu Ngorongoro. Nocleg nad jeziorem Manyara.

Dzień 7 Rezerwat Ngorongoro (UNESCO)

Poranne safari w Rezerwacie Ngorongoro. Z samego rana wyjeżdżamy eksplorować dno krateru, w którym dzięki barierze pionowych ścian zachował się unikalny ekosystem. Przjeazd w kierunku Serengeti.

Dzień 8-9 Dwudniowe safari w Parku Narodowym Serengeti (UNESCO)

Odbędziemy niezapomniane safari w Parku Narodowym Serengeti z dwoma noclegiem na campie na terenie parku. Serengeti to jeden z największych i najbardziej znanych parków narodowych świata. Park narodowy obejmuje płaską równinę porośniętą trawiastą sawanną, z pojedynczymi skalistymi wzgórzami i kępami drzew akacjowych. Słynie z migrujących sezonowo (w porze suchej, od października do maja) wielomilionowych stad kopytnych: antylop, zebr, gazeli Thompsona i Granta, bawołów. Poza tym żyją tam: żyrafy, słonie, nosorożce, a z drapieżników: krokodyle, lwy, lamparty, gepardy, hieny, likaony, szakale, pytony.
Przejazd do Arushy.

Dzień 10 Przelot na Zanzibar

Po pełnych wrażeń safari w rezerwatach i parkach Kenii i Tanzani udamy się na wyspę Zanzibar. Przy dobrej pogodzie podczas godzinnego lotu będziemy podziwiać monumentalną sylwetkę Kilimandżaro.

Dzień 11-13 Zanzibar - mozaika wielu kultur

Zanzibar, korzenna wyspa, jest domem kultury suahili - ekscytującej mikstury elementów afrykańskich, hinduskich i arabskich. Będziemy chłonąć atmosferę Stone Town i pobliskich plantacji przypraw, z których słynie wyspa, delektować się świeżymi rybami i owocami morza, a także rozkoszować się bielą miejscowych plaż i podziwiać turkus oceanu. To zasłużony relaks na koniec wyprawy.

Dzień 14-15 Powrót do Polski

Przelot z Dar es Salaam do Warszawy.

Warunki

Cena obejmuje:

 • Przeloty: Warszawa-Nairobi, Arusha-Zanzibar i Dar es Salaam-Warszawa
 • Transport lokalny: wynajęte jeepy, autobusy, taksówki, prom
 • Noclegi w hotelach turystycznych, na safari w namiotach (3 noce)
 • Safari w: PN Jeziora Nakuru, PN Hell's Gate, PN Amboseli, Rezerwacie Ngorongoro i PN Serengeti
 • Opiekę polskiego przewodnika
 • Ubezpieczenie: KL do 50 000 EUR | NNW do 15 000 PLN | BP do 2 000 PLN
 • Składki: TFG - 13 PLN, TFP - 13 PLN
 • Podatek VAT

Cena nie obejmuje:

 • Wizy do Kenii (ok. 260 zł) i Tanzanii (ok. 50 USD)
 • Wyżywienia poza safari (ok. 160 USD)
 • Zwyczajowe napiwki dla miejscowych przewodników i kierowcy (ok. 70 USD)
 • **) Atrakcje dodatkowe, na koszt uczestnika:
  - wycieczka łodzią po jeziorze Naivasha - 15 USD
  - wizyta w masajskiej wiosce - 15 USD
  - nurkowanie na Zanzibarze - od 40 USD
  - rejs o zachodzie słońca na Zanzibarze - ok. 40 USD
  - wycieczka na plantację przypraw na Zanzibarze - ok. 30 USD
 • testów wjazdowych (covid)

Liczba uczestników: 7-15 osób

Zaliczka przy zgłoszeniu: 3000 PLN

Dopłatę należy uregulować do 30 dni przed wyjazdem. Część ceny wyjazdu: 1350 USD płatna na konto wg kursu sprzedaży USD mBanku z dnia dokonywania wpłaty.

Ciekawe artykuły

Treść oferty oraz galeria zdjęć imprezy turystycznej Jumbo Afryka! pochodzą od biura Horyzonty, które jest organizatorem wyjazdu. Dzięki tej wyprawie można zwiedzić i poznać kulturę, tradycję oraz krajobraz takich krajów jak: AFRYKA. Wycieczka obejmuje wyżywienie typu szczegóły w warunkach . Główna forma aktywności podczas tego wyjazdu to Wyprawy, która pozwala na spędzenie wakacji w sposób aktywny. W przypadku zainteresowania ofertą prosimy o kontakt telefoniczny lub email. Gwarantujemy wiele wrażeń i wspaniałą przygodę.