Lśniące pagody i rajskie plaże

Lśniące pagody i rajskie plaże
 • Forma aktywności: Wyprawy
 • Kraje: AZJA
 • Wyżywienie: brak
 • cena: 0

Birma, Tajlandia

 • Kosmopolityczny Bangkok z wspaniałymi świątyniami, pałacami i atrakcjami życia nocnego
 • Rangun: była stolica Birmy ze złotymi stupami, posągami Buddy i gwarnymi targowiskami
 • Pływające wioski,ogrody i zakłady rękodzielnicze na Jeziorze Inle widziane w pokładu łodzi
 • Mandalay, Sagaing, Inwa: imperialne stolice w dolinie rzeki Irawadi
 • Brytyjskie ogrody botaniczne i malowniczy wodospad Anisakan
 • Spektakularne świątynie i stupy w okolicach Bagan oraz wspaniałe wschody i zachody słońca
 • Złota Skała, jedno z najpopularniejszych miejsc pielgrzymkowych Birmańczyków
 • Rejs łodzią, jaskinie, klify skalne nad jeziorem, krótkie trekkingi w Parku Narodowym Khao Sok
 • Ukryte wyspy, laguny i formacje skalne w Parku Narodowym Phang Nga
 • Relaks na plaży z rafami koralowymi w okolicach Krabi

Birma to jeden z najmniej odkrytych i najsłabiej poznanych zakątków Azji. Właśnie przez swoją dotychczasową tajemniczość i niedostępność, kraj ten cieszy się coraz większym powodzeniem wśród odwiedzających. Po okresie prawie 50-letnich rządów junty wojskowej, Birma staje się powoli krajem w pełni otwartym na gości z zewnątrz. Jednocześnie nie zatraca swych głęboko zakorzenionych tradycji kulturowych i religijnych, które są głównym magnesem przyciągającym turystów.Zapraszamy na niezapomnianą przygodę. Pierwszy styk z egzotyką Birmy przeżyjemy w Rangunie, największym mieście i dawnej stolicy państwa. Ujrzymy tu ociekającą złotem Shwedagon Paya, symbol kraju i jedno z ulubionych miejsc spotkań mieszkańców. Odwiedzimy także sąsiednią stupę Maha Wizaya oraz Chaukhtatgyi Paya: wielki posąg leżącego Buddy. Nad Jeziorem Inle czeka nas wycieczka rowerowa, kilkugodzinny rejs łodzią po jeziorze oraz wizyta Kakku, kompleksie ponad 2000 stup. W Mandalay szczególnie śnieżnobiałe stupy Sandamani oraz Shwenandaw Kyaung (perła architektury drewnianej) robią duże wrażenie.

Zobaczymy też kilka miejsc w okolicy Mandalay: Amarapurę, gdzie znajduje się najdłuższy most tekowy na świecie; Sagaing: z wielkim wzgórzem upstrzonym złotymi stupami; Mingun nad rzeką Irawadi, gdzie stoi wielka, niedokończona stupa oraz Inwa: senną wioskę z kilkoma ciekawymi świątyniami. W Pyin U Lwin odetchniemy na moment od upału, podziwiając malowniczy, turkusowy wodospad i spacerując wzdłuż pięknych ogrodów w stylu brytyjskim. Dwa dni spędzimy w Bagan: jednym z największych na świecie kompleksów świątyń buddyjskich. Majestatyczne stupy i świątynie najbardziej okazale prezentują się o wschodzie i zachodzie słońca. W Bago odwiedzimy m.in. posąg Buddy o 4 twarzach oraz Shwemawdaw Paya: najwyższą stupę w Birmie. Następnie udamy się w jedno z najbardziej popularnych miejsc pielgrzymkowych: Kyaiktiyo, zwanego Złotą Skałą. Ogromny głaz, zdający się zaprzeczać grawitacji, pomalowany na złoto stoi nad urwiskiem. Z powrotem w dół zejdziemy ścieżką wzdłuż grzbietu górskiego i malowniczych wiosek.

Po powrocie do Bangkoku zwiedzimy największe atrakcje tego miasta z dawnym Pałacem Królewskim na czele. Osoby, które zdecydują się na przedłużenie pobytu w południowej części Tajlandii, będą miały okazje podziwiać piękno przyrody i wspaniałe krajobrazy tego zakątka Azji. Najpierw udamy się do P.N. Khao Sok, gdzie odbędziemy safari na słoniu, wykąpiemy się w wodospadzie, popływamy łodzią po wielkim jeziorze oraz kajakami po rzece Sok. W kolejnym bajecznym miejscu, P.N. Phang Nga odwiedzimy wioskę Jamesa Bonda oraz kilka innych małych wysepek oblewanych turkusową wodą i formacje skalne w fantastycznych kształtach. Na koniec czeka nas relaks na rajskich plażach Morza Andamańskiego w Ao Nang z możliwością odbycia kilku ciekawych wycieczek fakultatywnych.

Jezioro Inle: życie na wodzie

Ten drugi co do wielkości naturalny zbiornik wodny w kraju leży na płaskowyżu Szan i jego okolice zamieszkuje mniejszość etniczna o tej samej nazwie. Ludność Szan posiada swój własny język, kulturę i kuchnię. Przekonamy się o tym przebywając w Nyaungshwe, gdzie będziemy zakwaterowani. Podczas pobytu nad jeziorem poznamy z bliska prowincjonalną część Birmy. Najpierw pojeździmy na rowerach lokalnymi drogami wśród pól ryżowych i malowniczych wzgórz odbijających się w tafli jeziora. Łodzią motorową przeprawimy się z zachodniego na wschodni brzeg jeziora, gdzie odwiedzimy klasztor w Maing Thauk. Większość kolejnego dnia nad Inle spędzimy w łodzi. Po drodze zobaczymy wiele łódek rybackich. Mężczyźni rozwijający sieci mają zajęte obie ręce i dlatego wiosłują stopami. Odwiedzimy pływającą wioskę Nampan, gdzie znajduje się lokalna fabryka papierosów. Miejscowe kobiety wytwarzają je ręcznie. Zobaczymy też inne miejsca wśród kanałów na jeziorze, gdzie ludzie trudnią się rękodzielnictwem: ręcznie wyrabiają srebro, tkają ubrania, wytwarzają tradycyjne birmańskie parasole, produkują papier czerpany i wiele innych. Na koniec odwiedzimy klasztor buddyjski, gdzie mieszkają koty oraz świątynię, w której przechowywane są statuetki Buddy.

Mandalay i okolice: pamiątka dawnego imperium nad Irawadi

W samym Mandalay – drugim co do wielkości mieście Birmy położonym nad rzeką Irawadi – oraz w jego okolicach zobaczymy wiele wspaniałych zabytków: stup, pagód i klasztorów. W tym rejonie znajdują się 4 dawne stolice, poza wspomnianym Mandalay są to: Amarapura, Inwa i Sagaing. Samo Mandalay nie robi zbyt dużego wrażenia na odwiedzających. Jednak obok kilku jego zabytków nie można przejść obojętnie. Mowa tu o śnieżnobiałych Kyauktawgyi Paya oraz Sandamani Paya i złoconej Kuthodaw Paya. Zajrzymy też do świątyni Shwenandaw Kyaung, która jest arcydziełem architektury drewnianej. Odwiedzimy także świątynię Mahamuni, jedną z najświętszych w Birmie, gdzie tłum wiernych oddaje cześć świętemu posągowi Buddy. Kolejnego dnia zobaczymy tekowy most U Bein w Amarapurze. Spina on oba brzegi Jeziora Taungthaman. Stąd pojedziemy do Sagaing. Już na wjeździe na miasteczka widać niezliczoną ilość złotych świątyń i pagód, którymi usłane jest całe wzgórze. Wejdziemy do 2 najważniejszych i najładniejszych z nich: Umin Thounzeh oraz Soon U Ponya Shin. Szczególnie z tej ostatniej, położonej na samym szczycie wzgórza roztacza się ładna panorama na okolicę i rozlewiska Irawadi. Następnie pojedziemy do Mingun, gdzie znajduje się ogromna, niedokończoną stupa z cegieł. Miała być najwyższą na świecie…Warto też zerknąć na wielki dzwon, ważący 90 ton. Jest to drugi największy, wciąż wiszący i nie zniszczony dzwon na świecie! Tuż obok stoi – ciekawa architektonicznie – stupa Hsinbyume. Po dotarciu do małej wioski Inwa, przesiądziemy się na powozy konne i odwiedzimy dwa ładne klasztory (w tym jeden drewniany) oraz krzywą wieżę obserwacyjną.

Bagan: stupy i świątynie po horyzont

To bez wątpienia najbardziej znane miejsce w kraju, o którym słyszał każdy jeszcze przed przyjazdem nad Irawadi. Nie ma ani jednego folderu o Birmie, gdzie nie występowałaby to miejsce. Żadna inna nazwa geograficzna nie jest tak mocno utożsamiana z Birmą jak właśnie Bagan. Spędzimy tu 2 pełne dni poznając najznakomitsze przykłady starożytnej birmańskiej architektury sakralnej. Przy okazji będziemy mieli okazję zobaczyć jedne z najbardziej malowniczych wschodów i zachodów słońca podczas naszej wyprawy. Gra kolorów oraz kontrast rudych budowli z zielenią roślinności, to powody, dla których wiele osób decyduję się wstać jeszcze przed świtem. Pomiędzy IX a XIII wiekiem Bagan było stolicą Królestwa o tej samej nazwie. Obejmowało ono swym zasięgiem mniej więcej terytorium dzisiejszej Birmy. W tym okresie na równinach wokół Bagan powstało ponad 10.000 buddyjskich klasztorów, świątyń i stup. Do dnia dzisiejszego zachowało się ponad 2000 z nich. Pierwszego dnia odwiedzimy centrum dawnej stolicy, tzw. Stare Bagan, gdzie dominują wysokie, monumentalne świątynie m.in. Ananda, Thatbyinnyu, Gawdawpalin, Mahabodhi i wiele innych. Późnym popołudniem wdrapiemy się na taras widokowy stupy Shwenandaw, by podziwiać spektakularny zachód słońca. Kolejny dzień rozpoczniemy o wschodzie słońca na stupie Buledi. Tego dnia odwiedzimy nieco dalej położone budowle, takie jak: Manuha, Seinnyet Nyima czy Dhammayazika.

Lazur wody i rajskie plaże

Na południu Tajlandii spotkamy na naszej trasie praktycznie tylko atrakcje przyrodnicze. Z wielkiego kosmopolitycznego Bangkoku przeniesiemy się na tajską prowincję. Naszym oczom ukażą się krajobrazy diametralnie różne od tych, które podziwialiśmy do tej pory. Wapienne wzgórza i klify, przyjmujące niesamowite kształty, porośnięte bujną i soczyście zieloną dżunglą. Błękitne i turkusowe wody w jeziorach oraz w zatokach wypełnionych rafami koralowymi, a na plaży rozgrzany, jasny piasek. Te wszystkie atrakcje znane z pocztówek lub programów przyrodniczych, będziemy mogli ujrzeć na własne oczy. Najpierw w P.N. Khao Sok pojedziemy na słoniu do wodospadu, w którym będzie można wziąć orzeźwiającą kąpiel. Tego samego dnia powiosłujemy nieco podczas spływu kajakiem lub pontonem wzdłuż rzeki Sok. Kolejnego dnia popłyniemy długą łodzią po wodach jeziora podziwiając fantastyczne formacje skalne. Po kąpieli w jeziorze, wejdziemy do jednej z jaskiń. Z kolei w P.N. Phang Nga zobaczymy lasy namorzynowe oraz kilka ciekawych, przybrzeżnych wysp m.in. słynną wyspę Jamesa Bonda, a także tą zamieszkałą przez mniejszość muzułmańską. Kolejne kilka dni spędzimy w Ao Nang odpoczywając beztrosko na plażach Morza Andamańskiego. Dla chętnych będzie możliwość wybrania się na jednodniowe wycieczki fakultatywne. Polecamy rejs na kilka niedalekich wysp w tym znaną Kurzą Wyspę lub najbardziej znaną, wyspę Phi-Phi. Godny polecenie jest też wypad do gorących źródeł, „szmaragdowego basenu” i świątyni tygrysa. Jeśli ktoś chciałby aktywnie spędzić czas nie wyjeżdżając daleko, na miejscu można spróbować snorkelingu lub nurkowania z butlą: miejscowe rafy koralowe są jednymi z najładniejszych w tej części Azji.

Dzień 1 Przelot z Warszawy do Bangkoku

Spotkanie w Warszawie i wylot do Bangkoku z przesiadką w jednym z portów lotniczych.

Dzień 2 Przylot do Bangkoku. Łodzią po kanałach rzeki Chao Phraya

Przylot do Bangkoku i przejazd w kierunku Khao San Road, dzielnicy trampów i obieżyświatów. Zakwaterowanie w hotelu, spacer po okolicy, pierwsze zetknięcie się z egzotyką Tajlandii.  Popłyniemy łodzią motorową po kanałach wodnych, które rozcinają prawobrzeżną część Bangkoku. Dopływ wody do kanałów z rzeki Chao Phraya regulowany jest potężnymi śluzami. Zobaczymy przy okazji spokojne i zwykłe życie Tajów zamieszkujących Bangkok. Nocleg w hotelu.

Dzień 3 Przelot do Rangunu, Shwedagon Pagoda, leżący Budda

Rano pojedziemy na lotnisko i przelecimy Rangunu, stolicy Birmy nazywanej krajem 100 000 stup. Po zakwaterowaniu rozpoczniemy zwiedzanie miasta. Lokalnym autobusem przejedziemy do świątyni Chauk Htat Gyi, gdzie zobaczymy posąg leżącego Buddy. Pod wieczór udamy się do najcenniejszego, a zarazem najświętszego dla buddystów w Birmie kompleksu świątynnego Shwedagon Paya. Wieczorem wrócimy do hotelu na nocleg.

Dzień 4 Zwiedzanie Bago i przejazd w kierunku Złotej Skały

Po śniadaniu, udamy się w drogę do Bago. W tym mieście zwiedzimy kilka ciekawych obiektów, m.in.:  schodkową Pagodę Mahazedi. Zobaczymy także ogromny posąg leżącego Buddy Shwethalyaung oraz Pagodę Kyaik Pun, w której znajduje się Budda patrzący w 4 strony świata. Po południu pojedziemy dalej na wschód do miejscowości Kinpun, będącej bazą wypadową na Złotą Skałę. Nocleg w guest housie.

Dzień 5 Wizyta przy Złotej Skale i zejście w dół przez dżunglę i małe wioski

Wcześnie rano wsiądziemy na pakę lokalnej ciężarówki wożącej pielgrzymów do Złotej Skały. Pojedziemy krętą, górską drogą przez dżunglę do jednego z najbardziej popularnych miejsc pielgrzymkowych w Birmie. Ostatnie podejście od parkingu do samej skały można pokonać pieszo lub w… lektyce. Sama Złota Skała stoi na urwisku i zdaje się zaprzeczać prawom grawitacji. Wierni licznie modlą się u jej podnóża przyklejając nań złote papierki. W drodze powrotnej do Kinpun czeka nas trekking w dół górskim grzbietem przez dżunglę. Po drodze będziemy mijali malowniczo położone górskie wioski oraz punkty z szerokimi panoramami na okolicę. Po powrocie do Kinpun czas wolny, będzie możliwość spaceru po wiosce i zakupu kandyzowanych owoców, z której słynie ta senna miejscowość. Nocleg w guest housie.

Dzień 6 Powrót do Rangunu: gwarne targowiska i Sule Paya

Nad ranem wyruszymy w drogę powrotną do Rangunu. Po dotarciu na miejsce odwiedzimy tętniące życiem targowiska w chińskiej dzielnicy Rangunu. Odwiedzimy również Sule Paya, czyli centralny punkt Rangunu, niegdyś zamieszkiwany przez Ogra. Wieczorem, udamy się na dworzec, z którego wyruszymy w nocną podróż w kierunku Jeziora Inle. Nocleg w drodze.

Dzień 7 Wizyta w tajemniczym Kakku, powrót nad Inle

Nad ranem dotrzemy nad Jezioro Inle.  Po krótkim odpoczynku udamy się do Kakku - jednego z najpiękniejszych miejsc w górzystym stanie Szan. Tu zobaczymy ponad 2500 tajemniczo wyglądających stup przyozdobionych metalowymi parasolkami wraz z dzwoniącymi na wietrze dzwoneczkami. Późnym popołudniem wrócimy nad Jezioro Inle, nocleg w hotelu.

Dzień 8 Rejs łodzią po Jeziorze Inle: zakłady rzemieślnicze, domy na palach, pływające ogrody

Dziś z pokładu łodzi będziemy poznawać życie na Jeziorze Inle: drugim pod względem wielkości w Birmie. Zobaczymy między innymi jak wyrabia się ubrania z łodyg lotosu, w jaki sposób kowale mieszkający na wodach jeziora wyrabiają narzędzia, jak powstają cygara oraz jeden z lokalnych targów, gdzie mieszkańcy sprzedają swoje wyroby. Wstąpimy również do świątyni Phaung Daw Oo Paya, w której przechowywane są statuetki Buddy. Raz do roku są one obwożone po całym jeziorze specjalnymi łodziami. Będziemy przyglądać się pływającym ogrodom oraz miejscowym rybakom, którzy stojąc na łodziach wiosłują nogami. Po drodze zobaczymy tez kobiety z ”długimi szyjami” z plemienia Karenów, które trudnią się tkactwem. Późnym popołudniem wrócimy do hotelu na odpoczynek. Nocleg w hotelu.

Dzień 9 Wycieczka rowerowa w okolicy Jeziora Inle

Po śniadaniu czeka nas wycieczka rowerowa wzdłuż brzegów Jeziora Inle wśród pól ryżowych i wzgórz otaczających ten wielki zbiornik wodny. Przeprawimy się wszerz jeziora (wraz z rowerami) do wioski Maing Thauk, która częściowo leży na palach na jeziorze. Na obrzeżach wioski znajduje się kompleks  świątynny ze złoconymi stupami. Po powrocie i krótkim odpoczynku pojedziemy nocnym autobusem do Mandalay. Nocleg w drodze.

Dzień 10 Zwiedzanie Mandalay: wspaniałe przykłady architektury sakralnej

Po dotarciu do Mandalay, przejedziemy do hotelu. Po krótkim odpoczynku udamy się do dzielnicy złotników, aby obejrzeć w jaki sposób wyrabia się złote listki, które wierni przyklejają do świętych posążków. Aby zobaczyć w jaki sposób listki są nakładane odwiedzimy świątynię Mahamuni Paya, a w niej ujrzymy w jaki sposób wierni używają wspomnianych listków. Następnie zobaczymy największą na świecie księgę wyrytą na 729 kamiennych płytach w świątyni Kuthodaw Pagoda. Stamtąd przejdziemy do znajdującego się nieopodal drewnianego klasztoru Shwenandaw Kyaung, który kiedyś był częścią Złotego Pałacu. Po obiedzie wejdziemy na Wzgórze Mandalay, skąd roztacza się widok na całe miasto oraz na rzekę Irawadi. Nocleg w hotelu.

Dzień 11 Całodniowa wycieczka do imperialnych stolic w okolicy Mandalay

Dziś będziemy zwiedzali cztery stare stolice znajdujące się w okolicach Mandalay. Rano wyruszymy do Amarapury na wschód słońca przy U Bein: najdłuższym na świecie moście wykonanym z drewna tekowego. W tej pięknej scenerii zjemy śniadanie, a następnie przejedziemy do Sagaing. Szacuje się że przebywa tam około 10 000 medytujących mnichów i mniszek. My odwiedzimy jeden z medytacyjnych klasztorów. Następnie udamy się do Mingun, gdzie znajduje się pagoda, która mogła być największą na świecie. Nie została jednak ukończona. Ukończony za to został dzwon, który jest drugim pod względem wielkości nie pękniętym dzwonem na świecie. Następnie wejdziemy na Pagodę Hsinbyume, z której będziemy mieli okazje podziwiać przepiękną scenerie nad rzeką Irawadi. Po południu dotrzemy do ostatniej atrakcji tego dnia –  Inwa, zwanej Miastem Klejnotów. Jest to miastem ulokowanym na sztucznej wyspie. Niestety ze względu na częste trzęsienia ziemi, które nawiedzały miasto, uległo ono znacznemu zniszczeniu. Zobaczymy tu birmański drewniany klasztor Bagaya Kyaung, w którym ciągle funkcjonuje szkoła dla dzieci z pobliskiej wioski; wieżę obserwacyjną Nanmyin oraz przepiękny ceglany klasztor Maha Aungmye Bonzan. Wieczorem wrócimy na nocleg do hotelu w Mandalay.

Dzień 12 Podróż do Bagan, zachód słońca z Pagody Shwesandaw

Tego dnia wcześnie rano wyruszymy w podróż malowniczą drogą do Bagan. Po dotarciu i zakwaterowaniu udamy się na rowerach do Pagody Shwesandaw. Jest to jeden z najpopularniejszych punktów widokowych w okolicy. Tu będziemy świadkami jednego z najbardziej malowniczych zachodów słońca na naszej trasie. O zmroku wrócimy na nocleg do hotelu.

Dzień 13 Wycieczka rowerowa w okolicy Starego Bagan

Po śniadaniu wsiądziemy na rowery i rozpoczniemy zwiedzanie najciekawszych świątyń i pagód w okolicy Starego Bagan, wpisanego przez UNESCO na Listę Światowego Dziedzictwa. Zobaczymy Świątynię Ananda, będącą wizytówką Bagan. Zwiedzimy także świątynie Mahabodhi, Shwegugyi, Thatbyinnyu, Patharda oraz Gawdawpalin. Późnym popołudniem pojedziemy do Pagody Shwesandaw. Nocleg w hotelu.

Dzień 14 Wschód słońca i zwiedzanie dalszych świątyń w Bagan. Wyjazd do Rangunu

Bardzo wcześnie rano udamy się na wschód słońca na kolejny ciekawy punkt widokowy, Pagodę Buledi. Po śniadaniu poznamy kilka innych miejsc w okolicy, ale już poza ścisłym Starym Bagan: Pagodę Manuha ze złotym posągiem Buddy, tajemniczą świątynię Seinnyet Ama oraz lśniącą w złotym kolorze stupę Dhammayazika. Zobaczymy również w jaki sposób powstają wyroby z laki, a także wioskę, w której mieszkańcy wyciskają olej, zwijają cygara i tkają materiały wykorzystywane przy szyciu tradycyjnych strojów. Po południu wrócimy do hotelu na krótki odpoczynek. Wieczorem wyjedziemy nocnym autobusem do Rangunu. Nocleg w podróży.

Dzień 15 Powrót do Rangunu i przelot do Bangkoku

Po przyjeździe do Rangunu i krótkim odpoczynku udamy się na olbrzymie targowisko, gdzie zrobimy ostatnie zakupy pamiątek, a następnie udamy się na lotnisko. Tego dnia wylecimy z Birmy z powrotem do Bangkoku.  Po przylocie udamy się do hotelu, następnie czas wolny na odpoczynek. Dla chętnych będzie możliwość pójścia na masaż leczniczy lub regenerację stóp za pomocą rybek. Nocleg w hotelu.

Dzień 16 Zwiedzanie największych atrakcji Bangkoku

Dzisiaj zwiedzimy najważniejsze i najbardziej okazałe zabytki stolicy Tajlandii. Udamy się w okolice Wielkiego Pałacu, dawnej siedziby królów tajskich. Tuż obok znajduje się ogromny kompleks bogato zdobionych pawilonów i świątyń, z których najważniejsza jest Wat Phra Kaew, czyli świątynia Szmaragdowego Buddy z najbardziej czczonym posągiem Buddy w kraju. Potem odwiedzimy Wat Pho, czyli świątynię z posągiem leżącego Buddy. Na jej tyłach znajduje się kompleks kilku szpiczastych, ładnie zdobionych stup buddyjskich. Przepłyniemy promem przez zatłoczoną rzekę Chao Phraya do kolejnego ważnego obiektu, Wat Arun. Posiada ona charakterystyczną, wysoką wieżę, zdobioną odłamkami… porcelany. Można na nią wejść by podziwiać panoramę okolicy. Po południu czas wolny na zakupy i indywidualne poznawanie uroków miasta.

Zakończenie I etapu wyprawy. Osoby jadące na 17 dni wylatują do Polski. Przylot do Warszawy dnia następnego. Osoby jadące na 24 dni wyjeżdżają nocnym autobusem z Bangkoku do Takua Pa na południu Tajlandii. Nocleg w podróży.

Dzień 17 Słonie i przejście przez dżunglę do wodospadu

Nad ranem dojedziemy do Takua Pa na południu Tajlandii i prosto z dworca pojedziemy do bungalowów na obrzeżach Parku Narodowego Khao Sok. W tym miejscu spędzimy 2 pełne dni i dwie noce podziwiając piękno przyrody tej części Tajlandii. Po odpoczynku i śniadaniu pojedziemy na grzebiecie słonia przez gęstą dżunglę, aż do malowniczego wodospadu. Powrót do bungalowów i czas wolny w dalszej części dnia. Nocleg w bungalowach przy Parku Narodowym.

Dzień 18 Rejs łodzią po jeziorze z klifami skalnymi, spacer do jaskini, kąpiele

Pojedziemy dziś na całodniową wycieczkę na terenie Parku Narodowego Khao Sok. Najpierw popłyniemy długą łodzią wzdłuż dużego jeziora, będącego sercem Parku. Po drodze czekają nas niesamowite widoki na pionowe klify skalne, strome (prawie pionowe) zbocza porośnięte dżunglą, a to wszystko oblane turkusowymi wodami jeziora. Po dopłynięciu do małego kompleksu domków dryfujących na jeziorze, czeka nas pyszny lunch na bazie lokalnej kuchni, a po nim czas wolny na relaks i pływanie w wodach jeziora. W dalszej części dnia odwiedzimy jaskinię Nam Taloo (jeśli poziom wody pozwoli na wejście do środka). Wrócimy do dryfujących domków i dalej łodzią przez jezioro, a potem prosto do hotelu na nocleg.

Dzień 19 Park Narodowy Phang Nga: Wyspa Bonda, laguny, jaskinie i formacje skalne

Wcześnie rano opuścimy Park Narodowy Khao Sok i pojedziemy dalej na południe do Phang Nga: zatoki objętej parkiem narodowym, położonej pomiędzy wyspą Phuket, a Krabi. Jest to przepiękne miejsce pełne fantastycznych formacji skalnych z wydrążonymi jaskiniami i tropikalnymi wyspami z białymi plażami. Spędzimy tam prawie cały dzień. Łodzią wśród lasów namorzynowych wypłyniemy na zatokę, aby zobaczyć najciekawsze miejsca: wioskę muzułmańską na wyspie Koh Panyi, wyspę Jamesa Bonda. W trakcie wycieczki  przesiądziemy się na kajaki, którymi w asyście lokalnych wioślarzy będziemy pływać po zatoce. Po powrocie na ląd, pojedziemy do Ao Nang, nieopodal Krabi. Zakwaterowanie w hotelu, czas wolny, nocleg.

Dzień 20 Relaks w okolicach Krabi, możliwość rejsu na 4 wyspy

Tego dnia czeka nas zasłużony relaks na jednej z pięknych plaż z turkusową wodą i położonymi nieopodal rafami koralowymi. Chętni mogą wziąć udział w wycieczce na cztery okoliczne, malownicze wyspy. Kurza Wyspa to jeden z najbardziej charakterystycznych punktów okolic Krabi. Poza nią zobaczyć można także wyspy Koh Tup, Koh Mawr i Koh Poda. Wszystkie ze skrzypiącym białym piaskiem oraz oblane wodami o przeróżnych odcieniach lazuru. Pionowe formacje skalne porośnięte bujną roślinnością kontrastują z jasnym lustrem wody. Po południu powrót do Ao Nang i dalszy ciąg relaksu. Nocleg w hotelu.

Dzień 21 Relaks w okolicach Krabi, możliwość rejsu na wyspę Phi Phi

Kolejny dzień odpoczynku na plaży w okolicach Ao Nang. Dla chętnych będzie możliwość pojechania na całodniową wycieczkę do „szmaragdowego basenu” na gorące źródła oraz do Jaskini Tygrysa lub na Wyspę Phi-Phi. Szmaragdowy basen nosi taką nazwę nie bez przyczyny: jest to zbiornik wodny położony w dżungli o abstrakcyjnym turkusowo-zielonym kolorze. Woda w gorących źródłach, tworzących zielonawe oczka wodne ma 35st i jest bogata w minerały osadzające się w okolicy. Poniżej źródeł tworzy się ładny wodospad. Jaskinia Tygrysa jest z kolei wydrążona wapiennym klifie. Żyją i medytują w niej mnisi. Ponad jaskinią znajduje się popularny punkt widokowy, z którego można podziwiać panoramę okolicy 360st. Z kolei wyspa Phi-Phi jest najbardziej znaną na Morzu Andamańskim, głównie ze względu na film „Plaża” z ostatniego przełomu wieków. Po południu powrót do Ao Nang, nocleg w hotelu.

Dzień 22 Relaks w okolicach Krabi i wyjazd do Bangkoku

Tego dnia czeka nas całkowite leniuchowanie na plaży i napawanie się pięknymi krajobrazami tej części Tajlandii. Niestety jest to już ostatni dzień na rajskich plażach. Wieczorem po kolacji wyjedziemy nocnym autobusem w drogę powrotną do Bangkoku. Nocleg w podróży.

Dzień 23 Przyjazd do Bangkoku, nowoczesna dzielnica Silom

Wcześnie rano dojedziemy do Bangkoku i udamy się do hotelu. Po południu (dla chętnych i jeśli czas pozwoli) zwiedzimy nowoczesną dzielnicę Silom. Jest to centrum finansowo – gospodarcze kraju. Odwiedzimy Sri Mariamman – najważniejszą świątynię hinduistyczną Bangkoku. Następnie udamy się w stronę Katedry Wniebowzięcia, jednego z najważniejszych kościołów chrześcijańskich w kraju. Tuż obok znajdują się dwa gmachy, które odegrały dużą rolę w najnowszej historii Bangkoku. Jest to budynek Kompanii Wschodnioazjatyckiej oraz Stary Dom Celny. Powrót do hotelu, czasy wolny. Nocleg w hotelu.

Dzień 24 Powrót z Bangkoku do Warszawy

Nad ranem pojedziemy na lotnisko skąd wylecimy w drogę powrotną do Polski z przesiadką w jednym z portów lotniczych. Przylot do Warszawy w godzinach popołudniowych lub wieczornych. Zakończenie imprezy.

Cena obejmuje:

 • Przeloty: Warszawa - Bangkok - Warszawa oraz Bangkok - Rangun - Bangkok
 • Transport lokalny: autobusy, pociągi, taksówki, metro, wynajmowane busy, rowery, łodzie
 • Noclegi w hotelach turystycznych
 • Opiekę przewodnika
 • Ubezpieczenie KL do 50 000 EUR | NNW do 15 000 PLN | BP do 2000 PLN
 • Składkę na Turystyczny Fundusz Gwarancyjny - 13 PLN
 • Podatek VAT

Cena nie obejmuje:

Wersja 17-dniowa (symbol WBT-1, WBT-3)

 • Wyżywienia: (ok. 170 USD)
 • Biletów wstępu: (ok. 130 USD)
 • Wizy birmańskiej: (250 PLN)

Wersja 24-dniowa (symbol WBT-2, WBT-4)

 • Wyżywienia: (ok. 240 USD) 
 • Biletów wstępu: (ok. 140 USD)
 • Wycieczek fakultatywnych: rejs na 4 wyspy (500-900 THB), szmaragdowy basen i gorące źródła (1000-1200 THB), rejs na wyspę Phi Phi (1300-1500 THB)
 • Wizy birmańskiej: (250 PLN)

Liczba uczestników: 7 - 15 osób

Zaliczka przy zgłoszeniu: 2000 PLN

Pierwsza część ceny: 5690 PLN (symbol WBT-1, WBT-3) lub 5990 PLN (symbol WBT-2, WBT-4) płatna do 30 dni przed wyjazdem, drugą część: 650 USD (symbol WBT-3) lub 1050 USD (symbol WBT-4) należy zabrać na pokrycie części wydatków na miejscu.

Lśniące pagody i rajskie plaże to wyprawa organizowana przez biuro podróży Horyzonty. Dzięki tej wyprawie można zwiedzić i poznać kulturę, tradycję oraz krajobraz takich krajów jak: AZJA. Wycieczka obejmuje wyżywienie typu brak. Główna forma aktywności podczas tego wyjazdu to Wyprawy, która pozwala na spędzenie wakacji w sposób aktywny. W przypadku zainteresowania ofertą prosimy o kontakt telefoniczny lub email. Gwarantujemy wiele wrażeń i wspaniałą przygodę.