DRUGI KONIEC ŚWIATA roadtrip po Nowej Zelandii

DRUGI KONIEC ŚWIATA roadtrip po Nowej Zelandii
Dostępne terminy i ceny:

+ 1990 USD, OSTATNIE WOLNE MIEJSCA !

Ten roadtrip zabierze Cię w podróż po obu wyspach Nowej Zelandii, od dzikich plaży północy do pięknych fiordów południa. Na trasie czekają unikalne krajobrazy i miejsca, z których słynie Nowa Zelandia: czarna plaża Piha Beach, Hobbiton, jaskinie Waitomo, gejzery w Rotorua, trekking w Tongariro, jezioro Tekapo, rejs po Milford Sound, lodowiec Franz Josef, skały naleśnikowe czy głazy narzutowe Moeraki. A to tylko wycinek przebogatego programu!

Dzięki formie roadtripu jesteśmy w pełni elastyczni podczas zwiedzania i łatwo możemy modyfikować program. A więc w drogę!

W programie:

AUCKLAND - Queenstreet, zatoka Waitemata i  Sky Tower

PIHA BEACH - dzikie czarne plaże

PÓŁWYSEP COROMANDEL - naturalne jacuzzi i Cathedral Cove

JASKINIE WAITOMO - niezwykłe świecące larwy i rejs podziemną rzeką

ROTORUA - wody termalne, jeziora i gejzery

WAIOTAPU - gejzer Lady KNox i  Champagne Pool

TREKKING W PARKU NARODOWYM TONGARIRO

JEZIORO TEKAPO - turkusowa woda i widok na ośnieżone szczyty

GŁAZY NARZUTOWE MOERAKI

PÓŁWYSEP OTAGO - centrum albatrosów

FIORDY - rejs po Milford Sound

QUEENSTOWN - światowa stolica sportów ekstremalnych

LODOWIEC FRANZ JOSEF

SKAŁY NALEŚNIKOWE - charakterystyczne formacje skalne

DRUGI KONIEC ŚWIATA roadtrip po Nowej Zelandii

1 dzień - Wylot

Spotykamy się z pilotem wyprawy na lotnisku w Warszawie. Wylot.

(Jeśli chcesz wylecieć z innego portu lotniczego w Europie, skontaktuj się z nami!)

2 dzień - Przelot do Auckland

3 dzień - Auckland: QUEENS STREET, ZATOKA WAITEMATA

Przylatujemy do Auckland w godzinach popołudniowych. Dla naszej dobrej aklimatyzacji ważne jest, aby od razu „wbić się w rytm dnia” i iść spać wraz z mieszkańcami „Miasta Jachtów”, więc po zakwaterowaniu i krótkim odpoczynku ruszymy na zwiedzanie. Zobaczymy Queens Street, zatokę Waitemata z piękną mariną i kolonialnymi budynkami portowymi, a dla chętnych – wejście na wieżę widokową Sky Tower (koszt 20 USD). Jeśli ktoś chce już pierwszego dnia zacząć swoją przygodę z adrenaliną, to nic nie stoi na przeszkodzie. Sky Tower oferuje spacer po krawędzi tarasu widokowego (koszt 105 USD) oraz skok z 192 metrów twarzą w dół...:-) (koszt 165 USD).

4 dzień - PIHA BEACH - kolonie ptaków w Muriwari - miasteczko Matakohe - drzewa Kauri

Ruszamy w trasę! Wyjedziemy z Auckland na północ do Piha Beach, gdzie kręcony był znany film Fortepian. Plaża ta słynie również ze wspaniałych warunków do surfowania, czarnych piasków, drzew Kauri ale przede wszystkim z mrocznych pejzaży - wystających z Morza Tasmana skał, stromych klifów i wypełniającej powietrze spienionej wody.

Naszym kolejnym przystankiem będą kolonie ptaków morskich w Muriwai dokąd przedostajemy się przez kręte drogi Parku Waitakere. Ten dzień będzie wypełniony wrażeniami – zatem koło południa ruszamy w kierunku Matakohe, gdzie zobaczymy stary kościół, cmentarz i nie działającą już pocztę, ale przede wszystkim niezwykłe muzeum drewna Kauri. Największe i najstarsze (prawie 2000 lat) drzewa Kauri będziemy mogli zobaczyć na własne oczy dalej na północ w Waipoua Kauri Forest. Po południu ruszamy na nocleg do Paihia ale jeszcze po drodze zatrzymamy się na krótki spacer w okolicach zatoki Omapere i rezerwatu Arai Te Uru gdzie będziemy mogli przyjrzeć się typowej nowozelandzkiej roślinności.

5 dzień - Rejs po Bay of Islands - Russel - Waitanga

Rankiem z Paiha ruszymy na rejs po zatoce Tysiąca Wysp (Bay of Islands). Zobaczymy nie tylko krystalicznie czysty ocean, malownicze plaże i ciekawe formacje skalne, ale również spotkamy wszędobylskie delfiny. W drodze powrotnej zwiedzimy pierwszą stolicę Nowej Zelandii – słynące wtedy, a czasami również i obecnie, z niepokornych imprez - Russell. Dla szczurów lądowych – plażowanie lub zwiedzanie Waitangi – gdzie Maorysi podpisali traktat z Brytyjczykami. Wieczorem ruszymy ponownie w kierunku Auckland i dalej na południe na nocleg.

6 dzień - PÓŁWYSEP COROMANDEL - HOBBITON

Rankiem ruszymy przez okolice Firth of Thames, słynące z ptaków brodzących, oraz subtropikalne lasy deszczowe na Półwysep Coromandel. Zejdziemy do Cathedral Cove, gdzie pomoczymy się w gorącej wodzie, popływamy lub posiedzimy na ciepłej plaży. Tutejsze plaże słyną z naturalnych jacuzzi. Możemy wykopać sobie dół w piasku i czekać, aż ciepła woda go wypełni, a następnie rozkoszować się kąpielą. Możliwość odwiedzenia Te Whangarui a Hei Marine reserve oraz słynnej Cooks Beach. Po południu przeniesiemy się w świat hobbitów z opowieści Tolkiena - odwiedzimy Hobbiton, czyli miejsce, w którym kręcono wiele scen do filmu "Władca Pierścieni".

7 dzień - Wodospad Bridal Veil Falls - Jaskinie Waitomo: rejs podziemną rzeką - Rotorua

Rano wizyta w Waireinga – Bridal Veil Falls, często omijanym cudzie przyrody Nowej Zelandii. Krótki spacer pozwoli nam dotrzeć do miejsca przy którym będziemy mocno musieli się zastanowić czy jesteśmy na Islandii czy na antypodach. Przed południem dotrzemy do Waitomo Caves i udamy się na eksplorację jaskini i rejs podziemną rzeką, gdzie w zupełnej ciemności podziwiać będziemy przymocowane do stropu jaskiń świecące larwy Arachnocampa luminosa. Larwy wypełniające jaskinie sprawiają wrażenie mocno rozświetlonego gwieździstego nieba. Po południu ruszymy do Rotorua, wysyconego oparami siarki miasteczka nad wodami jezioro Rotorua. Chętni będą mogli po drodze przejść się jednym ze szlaków (np. Timber Trail) w uznawanym za jeden z najpiękniejszych lasów deszczowych na świecie lesie Pureora. Po południu zwiedzanie Rotorua. Zobaczymy między innymi kościół anglikański St Faith, malowniczo położony nad jeziorem. Zobaczymy maoryskie rzeźby, cmentarz i domy powitalne. Wieczorem chętni udadzą się na wieczór maoryski w Mitai lub Tamaki Maori Village (koszt 84 USD) Pozostali mogą zrelaksować się w Polynesian Spa (koszt 7-35 USD).

8 dzień - ROTORUA - gejzery - Te Wairoa

Zwiedzamy Rotoruę i okolice. Między innymi: wody termalne, jeziora, gejzery. Odwiedzamy także pobliskie miasteczko Te Wairoa. Jest to odpowiednik włoskich Pompei, czyli miasta "zakonserwowanego" przez wybuch wulkanu. Tutejsze życie zatrzymało się w roku 1886, po erupcji wulkanu Tarawera. Po południu, dla poszukujących dodatkowych przeżyć, wizyta w Parku Przygodowym (bungee, gigantyczne huśtawki, zorbing, imitacje skoku spadochronowego i inne atrakcje podnoszące poziom adrenaliny - koszt od ok. 35 USD za atrakcję). A jeśli nie gustujecie w sportach ekstremalnych, możecie odwiedzić Muzeum Rotorua (koszt ok. 15 USD) lub największy kompleks gejzerów i gorących źródeł w mieście – Te Puia (koszt ok. 38 USD).

9 dzień - WAIOTAPU: GEJZER LADY KNOX, CHAMPAGNE POOL - JEZIORO ROTOPOUNAMU

Ruszamy w stronę regionu Waiotapu, znanego z aktywności geotermalnej, gejzerów i błot. Przejedziemy drogą widokową przez Waimangu Valley – miejsce, gdzie znajdował się najwyższy na świecie (prawie 400m) gejzer, dzis już nieaktywny. Na koniec zwiedzania parku Wai-o-Tapu udamy się na spektakl wybuchu gejzera Lady Knox. Dalej przejazd do Taupo z krótkim postojem przy wodospadzie Nelson. Zatrzymamy się na posiłek w mieście, a następnie ruszymy dalej w kierunku Tauranga. Po południu objedziemy dookoła jezioro Rotopounamu, a żądni wrażeń udadzą się na rafting (koszt ok. 70-120 USD, w zależności od poziomu trudności).

10 dzień - TREKKING W PARKU NARODOWYM TONGARIRO

Przejazd do Parku Narodowego Tongariro, tolkienowskiej krainy Mordoru. Dzień spędzamy na trekkingu pośród wulkanów, dymiących szczelin w ziemi i szmaragdowych jezior. Ten trekking jest uznawany za najpiękniejszy jednodniowy szlak na świecie. Wieczorem jedziemy na południe w kierunku Wellington.

11 dzień - WELLINGTON - przeprawa przez Marlborough Sound

Zaglądamy na parę chwil do stolicy – Wellington. Jeśli czas pozwoli, zwiedzamy muzeum o intrygującej nazwie Te Papa Tongarewa, jednak naszym głównym celem jest przeprawa promowa przez Marlborough Sound – jedną z najciekawszych zatok Nowej Zelandii. Będziemy mogli podziwiać posiadłości, nieprzebyte lasy, malownicze wysepki oraz ptactwo i ssaki morskie. Już na Wyspie Południowej ruszymy w dalszą drogę do Blenheim przez jeden z najsłynniejszych winiarskich regionów Nowej Zelandii.

12 dzień - KAIKOURA I WIELORYBY - trekking w Mount Sunday

W Kaikoura udamy się na obserwację największych ssaków na Ziemi - wielorybów, a także delfinów, pingwinów, fok, niezliczonych gatunków ptaków i innych zwierząt w ich naturalnym środowisku. Przy odrobinie szczęścia zobaczymy również orki. Dla chętnych możliwość wycieczki łodzią lub samolotem (koszt około 160 USD). Koło południa ruszymy w kierunku Mt Cook, ale wcześniej odwiedzimy zapierającą dech w piersiach dolinę Mount Sunday wraz z pozostałą po kręceniu Władcy Pierścieni stolicę Rohanu – Edoras, gdzie udamy się na 2 godzinny trekking.

13 dzień - JEZIORO TEKAPO - PARK NARODOWY GÓRY COOKA - OAMARU

Jedziemy nad malownicze jezioro Tekapo. Turkusowa woda, piękne góry i ośnieżone szczyty tworzą niepowtarzalną panoramę. Spacery i podziwianie widoków. Odwiedzimy m.in. bajkowo położony kościół Dobrego Pasterza. Po drodze zobaczymy także Park Narodowy Góry Cooka. Z pośród 27 najwyższych szczytów Nowej Zelandii, 22 znajdują się tutaj. Udamy się na krótki trekking po parku. Udamy się na krótki trekking po parku albo do Kea Point z widokiem na Górę Cooka i lodowiec albo Hooker Valley. Wieczorem przejazd do Oamaru gdzie pospacerujemy wiktoriańskimi uliczkami miasta i odwiedzimy kolonię Niebieskich Pingwinów Małych (dla chętnych, koszt ok. 7 USD).

14 dzień - Głazy narzutowe Moeraki - Półwysep Otago - Dunedin

Rankiem będziemy podziwiać okrągłe głazy narzutowe Moeraki rozrzucone po plaży Koekohe. Przejazd na Półwysep Otago. Odwiedzimy jedyne w swoim rodzaju centrum albatrosów, gdzie rozwiążemy wszelkie zagadki związane z tymi olbrzymimi ptakami. Miłym dodatkiem będą pingwiny, foki, lwy morskie i piękne klify. Na trasie krótka wizyta w szkockim mieście Dunedin. Zwiedzimy kolonialne centrum miasta, dworzec, katedrę oraz wjedziemy na najbardziej stromą ulicę Świata – Baldwin Street. Dla miastolubnych, po tygodniu spędzonym w terenach niezabudowanych, Dunedin będzie nie lada gratką.

15 dzień - Fiordy i rejs po Milford Sound - Alpy Nowozelandzkie

Ten dzień spędzimy pośród fiordów i w Alpach. Z Milford Sound udamy się w rejs po zatoce Milforda, gdzie oprócz malowniczych krajobrazów będziemy mogli zobaczyć foki, delfiny i wiele gatunków ptaków. Po drodze do zatoki liczne punkty przystankowe na podziwianie nieskażonej przyrody wyspy. W drodze powrotnej skosztujemy kawałka Routeburn Track i będziemy podziwiać panoramę Alp Nowozelandzkich. Przejazd do Queenstown – światowej stolicy sportów ekstremalnych.

16 dzień - QUEENSTOWN

Queenstown słynie ze sportów ekstremalnych. Chętni będą mogli podnieść sobie poziom adrenaliny podczas skoku na bungee, wycieczki szybką łodzią po wąskim kanionie albo lotu helikopterem (koszt ok. 140 USD).

Pozostali udadzą się na zwiedzanie centrum miasta, widokowy rejs parowcem po jeziorze Wakatipu (koszt ok. 43 USD) lub wejdą na Queenstown Hill. Po południu ruszamy przez malownicze okolice jezior Wanaka i Hawea do lodowca Franz Josef.

17 dzień - LODOWIEC FRANZ JOSEF - HOKITIKA

To będzie dzień, na który wiele osób czekało: wizyta u podnóża lodowca Franz Josef. Rankiem pójdziemy na spacer do czoła lodowca. Dla głodnych wrażeń polecamy połączony z lotem helikopterem i eksploracją szczelin lodowych trekking po lodowcu (ok. 350 USD). Pozostali będą mogli odwiedzić tunele Tatare, gdzie przy odrobinie szczęścia można spotkać świecące robaki. Po południu przejazd do miejscowości Hokitika - specjalizującej się w handlu zielonym kamieniem – jadeitem. Zanim jednak położymy się spać – odwiedzimy szmaragdową Hokitika Gorge.

18 dzień - SKAŁY NALEŚNIKOWE - DROGA NR 6

Jedziemy na północ przez malownicze tereny Rapahoe by dotrzeć do ciekawego „wybryku” natury: Skały Naleśnikowe – Pancake Rocks. Spacer wśród wyszczerzonych z oceanu skał to odpoczynek, więc udamy się na odrobinę dłuższy trekking wzdłuż brzegów rzeki Punakaiki – jednak niezbyt długi, bo czeka nas jeszcze przejazd malowniczą drogą nr 6, którą porównać można jedynie do Great Ocean Road albo kalifornijskiej jedynki. Na Cape Foulwind będziemy mieć kolejną okazję na obserwację fok. Przejeżdżając przez dawne miasto poszukiwaczy złota Westport udajemy się na nocleg w kierunku Murchison.

19 dzień - PLAŻA WHARARIKI - PARK NARODOWY ABELA TASMANA

Rankiem wizyta na plaży Wharariki. Z pewnością większość z Was zna ją z widzenia. Plaże, skały, jaskinie, kolonia młodych fok, konne przejażdżki, a wszystko na tle olbrzymich skał w kształcie słoni wystających z oceanu na horyzoncie. Po południu krótka wizyta w Parku Narodowym Abela Tasmana i spacer wśród paproci drzewiastych z widokiem na malownicze zatoki. Przejazd na nocleg do pięknie położonego na wybrzeżu Nelson.

20 dzień - Park Narodowy Nelson Lakes - CHRISTCHURCH

Zwiedzanie Nelson, następnie przejazd przez górzyste okolice Nelson Lakes National Park w kierunku Christchurch. Zobaczymy centrum Christchurch, odbudowane po silnym trzęsieniu ziemi.

21-22 dzień - Powrót

Wylot do Europy. Pożegnanie z pilotem i grupą na lotnisku w Warszawie. Zakończenie wyprawy.

WIELKOŚĆ GRUPY: 5-8 OSÓB

CENA OBEJMUJE:

  • bilety lotnicze na trasie: Warszawa - Auckland, Christchurch - Warszawa
  • 18 noclegów - pokoje dwuosobowe z łazienkami
  • transport samochodem na całej trasie wg programu
  • rejs po Milford Sound
  • prom na wyspę południową
  • opiekę pilota Kiribati Club
  • ubezpieczenie Signal Iduna KL 30000 EUR i NNW 15000 PLN, bagaż podróżny 1000 PLN

CENA NIE OBEJMUJE:

  • biletów wstępu do miejsc wymienionych w programie, środków transportu poza wymienionymi: ok. 490 USD
  • wyżywienia - orientacyjny koszt na osobę dziennie: ok. 25-30 USD
  • atrakcji dla chętnych (ceny w podane w programie)

Zakwaterowanie
Zakwaterowanie w motelach i hotelach w pokojach 2 os. z łazienkami. 

Wyżywienie
Wyżywienie nie jest objęte ceną. Każdy przeznaczy na nie kwotę zgodną z jego potrzebami.

Transport
Na całej trasie jeździmy wynajętym samochodem - minibusem 6-8-osobowym, a pilot wyprawy jest kierowcą. Daje nam to pełną swobodę i niezależność. Do przejechania mamy znaczne odległości, więc trzeba liczyć się z tym, że wiele godzin spędzimy w samochodzie. W miastach jeździmy naszym samochodem lub miejskimi środkami transportu. Na wszystkie wycieczki w ciągu dnia zabieramy zawsze tylko bagaż podręczny. Główny bagaż zostaje w hotelu.

Booking.com

DRUGI KONIEC ŚWIATA roadtrip po Nowej Zelandii to wyprawa organizowana przez biuro podróży Kiribati Club. Dzięki tej wyprawie można zwiedzić i poznać kulturę, tradycję oraz krajobraz takich krajów jak: AUSTRALIA I OCEANIA. Wycieczka obejmuje wyżywienie typu własne. Główna forma aktywności podczas tego wyjazdu to Wycieczki, która pozwala na spędzenie wakacji w sposób aktywny. W przypadku zainteresowania ofertą prosimy o kontakt telefoniczny lub email. Gwarantujemy wiele wrażeń i wspaniałą przygodę.