Od Nowego Jorku po Florydę

Od Nowego Jorku po Florydę

Od Nowego Jorku po Florydę

 • Nowy Jork – głowne atrakcje miasta
 • Wodospad Niagara – jeden z najbardziej znanych wodospadów na Ziemi
 • Wioska Amiszów
 • Dzwon Niepodległości w Filadelfii
 • Waszyngton – siedziba rządu USA
 • Smithsonian Institution w Waszyngtonie – kompleks muzeów i ośrodków edukacyjno-badawczych
 • Savannah i St. Augustine – najstarsze miasta na wschodzie USA
 • Daytona Beach – jeden z popularniejszych kurortów w USA
 • Kennedy Space Center w Canaveral – baza kosmiczna NASA
 • Orlando - Studia Universal i Sea World.
 • Park Narodowy Everglades – aligatory, ptaki, mokradła
 • Key West - „karaibskie” miasteczko w Stanach, miejsce przyciągające turystów z całego świata
 • Miami – miasto nad Oceanem Atlantyckim słynące z pięknych piaszczystych plaż

Wschodnie wybrzeże Stanów Zjednoczonych to nie tylko Nowy Jork oraz Miami, to także dziesiątki miast i miasteczek ciągnących się wzdłuż drogi międzystanowej nr 95. Droga ta jak przystało na klasyczny Road Trip będzie nam towarzyszyła podczas wyjazdu. To właśnie na wschodzie możemy doszukiwać się pierwszych osad Nowej Cywilizacji buntowników przybyłych z Europy.

Filadelfia, to miasto w którym została ogłoszona Deklaracja Niepodległości Stanów Zjednoczonych w 1776 roku. Kolejnym bardzo istotnym punktem na mapie, jest Waszyngton czyli obecna stolica USA, tu zapadają wszystkie najważniejsze decyzje dotyczące kraju.  Nie ominiemy tez Savannah i St. Augustine - oba te miasta są perełkami i ważnymi symbolami przeszłości kraju. Jedno znajduje się w stanie Georgia a drugie na Florydzie.

Na Florydzie usytuowane też jest centrum lotów kosmicznych NASA, przyciągające miliony fanów Universal Studios oraz jeden z największych parków narodowych w Stanach Zjednoczonych - Park Narodowy Everglades, Park ten jest wpisany przez UNESCO na Listę Światowego Dziedzictwa Kulturowego i Przyrodniczego Ludzkości.

Pod koniec podróży nie może zabraknąć Miami słynnego z pięknych plaż oraz ukochanego przez Ernesta Hemingwaya miasta Key West, w którym powstały niektóre jego dzieła.Podczas naszej wyprawy zobaczymy wszystkie największe atrakcje tej części Stanów Zjednoczonych.

Dzień 1 Wylot z Warszawy do Nowego Jorku

Przelot do Nowego Jorku. Wieczorem zakwaterowanie w hotelu

Dzień 2 Zwiedzanie Nowego Jorku

Dziś zaczniemy zwiedzać Nowy Jork. Jest to miasto przyciągające ludzi z całego świata. Stanowi ono istną mozaikę etniczną i kulturową. Po śniadaniu udamy się metrem na dolny Manhattan do Battery Park. Rozpościera się stąd widok na Statuę Wolności. Chętni udadzą się w rejs, aby z bliska zobaczyć ten symbol ameryki oraz na Ellis Island. W przeszłości wszyscy emigranci trafiali właśnie tam, zanim mogli stanąć na amerykańskiej ziemi. Po powrocie na ląd przejdziemy do najczęściej odwiedzanego posągu w pobliżu nowojorskiej giełdy, czyli Charging Bull. Jest to posąg byka, którego pewną część dotykają turyści, aby zapewnić sobie pomyślność…. Następnie podejdziemy pod słynną Giełdę Papierów Wartościowych na Wall Street. W drodze do miejsca, gdzie obecnie znajduje się pomnik pamięci ofiar z zamachów 11 września miniemy piękny kościółek Trójcy Świętej.  Dalej przejedziemy metrem w okolice wiecznie ruchliwego Time Square. Zobaczymy słynny Broadway Theater, a następnie udamy się na Fifth Avenue. Jest to reprezentacyjna Aleja Nowego Jorku przy, której swoje sklepy mają projektanci mody. Nie zabraknie również budynku firmy z jabłkiem w logo. Zobaczymy też piękną Katedrę Świętego Patryka, aż ostatecznie dotrzemy do Central Parku, gdzie czeka na nas zasłużony relaks. Powrót do hotelu na nocleg. 

Dzień 3 Zwiedzanie wybranych atrakcji miasta

Od rana możliwość odwiedzenia wybranych, słynnych nowojorskich muzeów (np. Muzeum Historii Naturalnej bądź Rockeffeler Center), wjechania na Empire State Building, wejścia do zoo w Central Parku lub obejrzenia spektaklu w jednym z teatrów na Broadwayu. Po południu udamy się do Greenpoint. Dawniej była to największa polska dzielnica w USA. Nocleg w hotelu.

Dzień 4 Niagara

Przejazd nad Wodospad Niagara. Tu chętni będą mogli udać się na rejs statkiem do czoła jednej z 3 części wodospadu. Możliwość wyboru wycieczki po stronie amerykańskiej lub kanadyjskiej (konieczny paszport biometryczny). Będzie można także wejść do jaskini wiatrów lub udać się na spacer do punktów widokowych, aby tam podziwiać potęgę Niagary. Nocleg w hotelu na trasie w kierunku Lancaster.

Dzień 5 Amisze i Filadelfia

Tego dnia odwiedzimy wioskę Amiszów. Zobaczymy jak żyją i mieszkają ci konserwatywni anabaptyści. Chętni będą mogli wziąć udział w wycieczce po domu i wiosce Amiszów. Następnie udamy się w drogę do Filadelfii. Tu odwiedzimy Independence Hall National Park, gdzie przechowywany jest słynny Dzwon Niepodległości. Następnie pojedziemy pod filadelfijskie muzeum sztuki, aby zobaczyć słynne schody Rockiego. Nocleg w hotelu na trasie do Waszyngtonu.

Dzień 6 Stolica USA

W Waszyngtonie zobaczymy budynek Senatu i Izby Reprezentantów, czyli Capitol, Biały Dom, Pomnik Waszyngtona oraz Mauzoleum Lincolna.  Pojedziemy również na cmentarz wojenny Arlington oraz przejedziemy obok Pentagonu. Nocleg w hotelu w Waszyngtonie.

Dzień 7 Muzea Waszyngtonu

Dziś czas na zwiedzanie wybranych przez siebie licznych darmowych muzeów. Warto przejrzeć wcześniej listę i wybrać najbardziej nas interesujące Muzea. Po południu przejazd w kierunku Savannah. Nocleg w hotelu.

Dzień 8 "Dynastia" i "Forest gump"

Po południu dotrzemy do Savannah. Tu po zakwaterowaniu udamy się do Historic District. Savannah jest jednym z piękniejszych miast na południu USA. Wybudowane w kolonialnym stylu przypomina trochę brytyjskie wiktoriańskie miasto. W Polsce często kojarzone jest z serialu „Dynastia” oraz dzięki filmowi „Forest Gump”. Zobaczymy takie miejsca jak pomnik Kazimierza Pułaskiego, Gingerbread House oraz Katedrę Jana Chrzciciela. Nocleg w hotelu w Savannah.

Dzień 9 Najstarsze miasto USA i... plaża

Dziś trafimy do najstarszego miasta w Stanach. Jest nim St. Augustine. Tu udamy się do fortu Castillo de San Marcos. Podobno jest on pierwszym murowanym fortem powstałym w Ameryce. Znajduje się tu również najstarsza drewniana szkoła w USA. Po południu przejazd do Daytona Beach. Możliwość udania się na plażę. Nocleg w hotelu.

Dzień 10 Kosmiczna przygoda

Atrakcja dla miłośników techniki. Udamy się do Kennedy Space Center w Canaveral. Jest to specjalnie przygotowana dla turystów część bazy kosmicznej NASA, w której znajdują się dziesiątki eksponatów związanych z lotami kosmicznymi. Znajduje się tu również wystawa rakiet. Nocleg w hotelu w Orlando.

Dzień 11 Universal Studio i Sea World

Tego dnia chętni mogą udać się do Studia Universal lub olbrzymiego kompleksu Sea World. Jest on połączeniem oceanarium, ogrodu zoologicznego i parku rozrywki. Nocleg w hotelu w Orlando.

Dzień 12 Mokradła, ptaki i wodolot

Rano przejedziemy do Parku Narodowego Everglades (lista UNESCO). Jest to raj dla miłośników fauny i flory. Poza wszechobecnymi aligatorami Everglades obfituje w dziesiątki gatunków ptaków. W parku narodowym wyruszymy pieszą kładką na szlak  Anhinga Trial. Zobaczymy również Visitor Center Ernest Coe. Po południu udamy się na wycieczkę wodolotem (airboat) po mokradłach Everglades. Nocleg w Homestead.

Dzień 13 Key West

Dziś udamy się na Key West. Przejedziemy drogą składającą się z olbrzymiej ilości mostów rozciągniętych pomiędzy wysepkami Key. Jeden z nich ma aż 7 mil długości. Na miejscu udamy się do domu Hemingwaya oraz pod boję wyznaczającą 90 mil do Kuby. Nie zabraknie również czasu na plażowanie. Wieczorem powrót do Homestead.

Dzień 14 Miami

W Miami udamy się do dzielnicy kubańskiej. Następnie przejedziemy na typową dla miasta plażę, na której toczy się znane z filmów życie mieszkańców Florydy. Nocleg w Miami.

Dzień 15 Plaża i pożegnanie z USA

Od rana czas wolny. Możliwość wyjścia na plażę. Po południu wylot do Warszawy.

Dzień 16 Powrót do Warszawy         

Cena obejmuje:

 • Przeloty na trasie Warszawa - Nowy Jork; Miami - Warszawa
 • Transport: wynajętym na miejscu samochodem
 • Noclegi: hotele turystyczne, motele
 • Prom na Ellis Island i pod Statuę Wolności
 • Wstęp do parku narodowego Everglades
 • Opiekę polskiego przewodnika
 • Ubezpieczenie: KL do 60 000 EUR | NNW do 15 000 PLN | BP do 2 000 PLN
 • Składkę na Turystyczny Fundusz Gwarancyjny - 13 PLN
 • Podatek VAT

Cena nie obejmuje:

 • Wyżywienia (ok. 25-35 USD/dzień)
 • Wizy - 160 USD (zgodnie z aktualnym kursem przyjętym przez ambasadę)
 • Opłaty drogowe, mostowe, parkingowe, paliwo (ok. 120 USD - w zależności od liczby Uczestników)
 • Transportu publicznego w miastach (ok. 15 USD)
 • Dopłaty do pokoju 1 os. - 850 USD
 • Atrakcji fakultatywnych do wyboru: Rejs statkiem pod wodospad Niagara ok. 20 $ ;Jaskinia wiatrów przy wodospadzie Niagara ok. 20 $; Kennedy Space Center – około 57$; Universal Studio Florida 115 $ (konieczna rezerwacja z Polski z wyprzedzeniem); Sea World w Orlando – 120 $ (konieczna rezerwacja z Polski z wyprzedzeniem); Wodolot w Everglades ok 60 - 80 $ (konieczna rezerwacja z Polski z wyprzedzeniem); Hemingway’s Home – 14$ (tura 30 min); Wioska Amiszów 10 $
 • Muzea Nowego Jorku: Rockefeller Center; Zoo Central Park; Empire State Building

Liczba uczestników: 6 - 9 osób

Zaliczka przy zgłoszeniu: 3000 PLN

Dopłatę należy uregulować do 30 dni przed wyjazdem. Część ceny wyjazdu: 1790 USD płatne na konto PLN wg kursu sprzedaży USD mBank z dnia dokonywania wpłaty.

Od Nowego Jorku po Florydę to wyprawa organizowana przez biuro podróży Horyzonty. Dzięki tej wyprawie można zwiedzić i poznać kulturę, tradycję oraz krajobraz takich krajów jak: AMERYKA PÓŁNOCNA. Wycieczka obejmuje wyżywienie typu własne. Główna forma aktywności podczas tego wyjazdu to Wycieczki, która pozwala na spędzenie wakacji w sposób aktywny. W przypadku zainteresowania ofertą prosimy o kontakt telefoniczny lub email. Gwarantujemy wiele wrażeń i wspaniałą przygodę.