Sylwester w Jordanii: Nowy Rok na pustyni Wadi Rum, Petra i Amman

Formy aktywności
Wyżywienie
śniadania i kolacje

Wycieczka chwilowo niedostępna.

O wyprawie

Sylwester w Jordanii: Nowy Rok na pustyni Wadi Rum, Petra i Amman

• Sylwester i Nowy Rok na pustyni Wadi Rum w Jordanii
• Aż 2 dni zwiedzania Petry i 2 dni na pustyni Wadi Rum
• Trekkingi po pustyni Wadi Rum i w Petrze
• Wyśmienita jordańska kuchnia z beduińską kolacją sylwestrową


Na Sylwestra i Nowy Rok zabieramy Was na wycieczkę na pustynny płaskowyż, do Petry, nad wybrzeże Morza Czerwonego, na taflę Morza Martwego. Zabieramy Was do krainy pełnej historii i beduińskiej gościnności, wielokulturowej krainy zróżnicowanych krajobrazów. Bo różnorodność to drugie imię Jordanii!

Poznamy klimat bliskowschodniej stolicy - Ammanu, zanurzymy się w zakamarkach historii w Petrze, zasmakujemy beduińskiego życia na pustyni Wadi-Rum, gdzie pod niebem pełnym gwiazd spędzimy sylwestrową noc! Nadmorski luz dopadnie nas nad Zatoką Akaba. Odwiedziemy Madabę i zobaczymy najstarsza mozaikowa mapa Ziemi Świętej. 

Jedziemy na wycieczkę objazdową naszpikowaną spacerami, trekkingami i aktywnością!

Program

RAMOWY PROGRAM WYJAZDU:

DZIEŃ 1, 29.12.2023

Wieczorny lot bezpośredni z Poznania do Ammanu. Powitalna kolacja z Jordanią w typowym ammańskim lokalu gdzie chętni zanurzą się w oparach argileh (szisza) i w dźwiękach tradycyjnej jordańskiej muzyki.

DZIEŃ 2, 30.12.2023

Po śniadaniu zwiedzanie stolicy Jordanii. Wejdziemy na cytadelę z piękną panoramą miasta, zobaczmy Pałac Umajjadów i zabytki z czasów rzymskich. Zrobimy zakupy na tradycyjnym bliskowschodnim bazarze. Po południu przejazd nad Morze Martwe. Odpoczynek na plaży i w basenie, unoszenie się na powierzchni słonej wody i smarowanie leczniczym błotkiem.  Przejazd do Petry na nocleg.

DZIEŃ 3, 31.12.2023

Z Petry przenosimy się niedaleko, ale w całkiem inny świat - na pustynię Wadi-Rum pod opiekę Beduinów. W otoczeniu piasków i pustynnych skalnych form, popijając beduińską herbatę, na wielbłądach docieramy do beduińskiego obozu w sercu pustyni. Po południu przy pomocy jeepów kontynuujemy poznawanie uroków Wadi Rum - niezwykłych form geologicznych. Po pełnym wrażeń dniu wracamy do pustynnego obozu, na uroczystą beduińską kolację. Przy trzasku ogniska i pod niebem wyścielonym gwiazdami spędzimy sylwestrową noc!

DZIEŃ 4, 1.01.2024

Zwiedzanie pustyni Wadi Rum nabierze tempa. Wsiadamy w niezawodne japońskie jeepy i ruszamy przez piaski pustyni. Jazda bez trzymanki będzie przerywana spacerami po wydmach i do punktów widokowych. Pójdziemy na trekking zakończony widokiem na najwyższy szczyt Jordanii i Arabię Saudyjską. Pod wieczór wracamy do pustynnego obozu Beduinów na kolację.

DZIEŃ 5, 2.01.2024

Przenosimy się nad błękitną taflę Zatoki Akaba. W ramach odpoczynku po pustyni zanurzymy się w ciepłych wodach Morza Czerwonego. Dla chętnych zorganizujemy snorkeling nad wrakami statków, wśród mieniących się kolorami tęczy rybek. Poznajemy kolejne oblicze jordańskiej kuchni, tym razem pełne miejscowych owoców morza. Nocleg w Akabie.

DNI 6-7, 3-4.01.2024

Petra - jeden z nowych siedmiu cudów świata - to pozostałość po królestwie nabatejskim, ruiny miasta powstałego 2000 lat temu, wpisanego w skalną dolinę. Eksplorując rozległy teren Petry wyjdziemy poza główne szlaki, dzięki czemu spojrzymy na najbardziej znane zabytki z innej perspektywy. To będą 2 dni pełne długich spacerów po miejscu tętniącym starożytną kulturą.

DZIEŃ 8, 5.01.2024

Wyruszamy w okolice stolicy. Zobaczymy Madabę, muzułmańsko-chrześcijańskie miasto, gdzie znajduje się mozaika z najstarszym udokumentowanym kartograficznym przedstawieniem Ziemi Świętej (z VI w.). Będziemy podziwiać widoki z Góry Nebo - góry Mojżesza - miejsca kultu dla pielgrzymów, legenda głosi, że to właśnie z niej Mojżesz ujrzał Ziemię Obiecaną. Możliwość zakupu pamiątek. Ostatnie spacery i zakupy w Madabie. Wieczorem przejazd na lotnisko w Ammanie. Powrót lotem bezpośrednim do Poznania.

Warunki

ZAPEWNIAMY W CENIE WYCIECZKI:

• bilet lotniczy w dwie strony wraz z opłatami lotniskowymi - wylot z Poznania

• bagaż podręczny 10 kg o wymiarach 55x40x20 cm (musi zmieścić się pod fotelem przed Tobą)

• bagaż rejestrowany 10 kg o wymiarach 55x40x20 cm (większy bagaż za dopłatą. Jeśli ktoś byłby zainteresowany dokupieniem większego bagażu prosimy o informację w momencie zgłoszenia)

• 5x zakwaterowanie w pokojach 2-osobowych w pensjonatach, domach gościnnych, 2x na pustyni w dużych wieloosobowych namiotach obozowych

• opiekę polskojęzycznego pilota

• wizę do Jordanii

• lokalny transport na terenie Jordanii

• wyżywienie: śniadanie codziennie, oraz kolacje poza Petrą

• dwudniowy wstęp do Petry

• całodniowy przejazd niezawodnymi japońskimi samochodami terenowymi po pustyni

• przejazd na wielbłądach przez pustynię

• pakiety informacyjne

• obowiązkową gwarancję ubezpieczeniową biura podróży

• ubezpieczenie NNW i KL + ubezpieczenie bagażu do 200 Euro

• obowiązkową opłatę na państwowy Turystyczny Fundusz Gwarancyjny (TFG) za każdą osobę

• obowiązkową opłatę na państwowy Turystyczny Fundusz Pomocowy (TFP) za każdą osobę

• ubezpieczenie na wypadek zarażenia się wirusem (COVID-19) podczas pobytu za granicą

WE WŁASNYM ZAKRESIE:

kolacja w Petrze x3
alkohol podczas nocy sylwestrowej
test na obecność Covid-19 (jeżeli dotyczy)
dopłata do pokoju jednoosobowego na długi wyjazd: 1100 PLN/os. (na krótki 800 PLN/os.)

WYDATKI FAKULTATYWNE:

dodatkowy bagaż lotniczy
wybór miejsc w samolocie (Ryanair / Wizzair przydziela miejsca losowo)
snorkelling w Akabie (około 8 JOD)
nurkowanie w Akabie (od 35 JOD)
wstęp nad Morze Martwe (około 20 JOD)

MIEJSCE WYLOTU:

Miejscem wylotu jest port lotniczy w Poznaniu. Inne miejsce wylotu za dopłatą (w takim przypadku prosimy o kontakt z biurem).

ZAKWATEROWANIE:

Noclegi w pokojach 2-osobowych. Na pustyni nocujemy w przestronnych wieloosobowych obozowych namiotach.

WYŻYWIENIE:

Zapewniamy śniadania w czasie całej podróży oraz kolacje oprócz Petry. Dodatkowe przekąski w ciągu dnia we własnym zakresie. Kuchnia nie stanowi szczególnego wyzwania dla naszych żołądków. Wypiekane chlebki, hummus, warzywa we wszelakiej postaci, mięso, lokalne desery, owoce - każdy znajdzie coś dla siebie. Posiłki na pustyni proste, ale syte.

TRANSPORT:

Podróżujemy minibusami, lub taksówkami w zależności od pokonywanych odległości i liczebności grupy.

POGODA:

Spodziewajmy się temperatur na poziomie 15-18°C, jednak noce na pustyni mogą być chłodne, nawet poniżej 10°C. W Akabie temperatury mogą być trochę wyższe, jest to idealny czas do odwiedzenia tego miejsca, gdyż jest bardzo ciepło, ale już nie gorąco.

GRUPA:

Tym razem zabawimy się i odpoczniemy w dużym gronie, maksymalna liczba osób to około 40. W końcu Sylwester zdarza się raz w roku, a wraz z nim wyśmienita okazja do poznania nowych ludzi. 

INNE:

  • Do Jordanii wymagany jest paszport, ważny przez 6 miesięcy od ostatniego dnia wycieczki.
  • Dni i punkty programu wyjazdu mogą się zmienić w zależności od terminu wylotu lub w wyniku sytuacji na miejscu.

Ciekawe artykuły

Treść oferty oraz galeria zdjęć imprezy turystycznej Sylwester w Jordanii: Nowy Rok na pustyni Wadi Rum, Petra i Amman pochodzą od biura Barents, które jest organizatorem wyjazdu. Dzięki tej wyprawie można zwiedzić i poznać kulturę, tradycję oraz krajobraz takich krajów jak: Jordania. Wycieczka obejmuje wyżywienie typu śniadania i kolacje. Główna forma aktywności podczas tego wyjazdu to Wycieczki, która pozwala na spędzenie wakacji w sposób aktywny. W przypadku zainteresowania ofertą prosimy o kontakt telefoniczny lub email. Gwarantujemy wiele wrażeń i wspaniałą przygodę.