HAWAJE - Wyprawa po całych Hawajach!

Formy aktywności
Wyżywienie
własne
TerminCena
16 dni13 100 + 1 390USD

O wyprawie

HAWAJE - Wyprawa po całych Hawajach!

Wyprawa po całych Hawajach! Zobaczysz niesamowite pola lawy, majestatyczne wulkany i malownicze wodospady. Będzie też aktywnie - nurkowanie, SUP, trekkingi w pięknej scenerii, kajaki. I oczywiście będzie też czas na relaks na plaży! Powiedz przygodzie Aloha!

Program

1 dzień PRZYLOT DO HILO

Spotykamy się z pilotem wyprawy na lotnisku w Warszawie. Wylot i przylot do Hilo.Zakwaterowanie w hotelu w HILO – odpoczynek.
(Jeśli chcesz wylecieć z innego portu lotniczego w Europie, skontaktuj się z nami!)

2 dzień HAWAII - WODOSPAD RAINBOW I AKAKA

Przejazd do Wailuku River State Park, gdzie można podziwiać Rainbow Falls (dzięki ciągle panującej mgle widok tęczy przy 30-metrowym wodospadzie jest codziennością) Wyjazd do Akaka Falls State Park. Krótki szlak prowadzi przez tropikalną roślinność pełną orchidei i drzew bambusowych do prawdopodobnie najpiękniejszego wodospadu na Hawajach - ponad 120-metrowego Akaka Falls.

3 dzień HAWAII - VOLCANOES NATIONAL PARK

Przejazd do Hawaii Volcanoes National Park – parku narodowego założonego w 1916 r. Park oferuje ponad 150 mil szlaków, dostępnych pieszo, rowerem bądź samochodem. Przejazd dookoła wyspy, wizyta w parku historycznym Puuhonua O Honaunau oraz w zatoce Kealakekua, miejscu tragicznej śmierci Jamesa Cooka. Postój w kurorcie Kailua Kona, miejscowości, w której odbywają się mistrzostwa świata Ironman triathlon. 

4 dzień MAUI - PLAŻA

Przelot na Maui. Przejazd do Valley State Park położonego w centralnej części wyspy. Tu znajduje się najbardziej rozpoznawalny element krajobrazu Maui – Iao Needle – 400-metrowa skała porośnięta tropikalną roślinnością. Dla chętnych wizyta w Maui Ocean Centre, gdzie można podziwiać żółwie morskie oraz największy w USA żyjący okaz koralu. Plaża Kaanapali Beach - prawie 3 mile białego jak śnieg piasku, kontrastującego z błękitem oceanu jest nazywana jedną z najpiękniejszych plaż USA. Odpoczynek w zabytkowym porcie Lahaina.

5 dzień MAUI - KRATER HALEAKALA, TREKKING DO WODOSPADU

Wcześnie rano wjedziemy na wierzchołek krateru Haleakala. Tu na wysokości 3055 m.n.p.m. znajdziemy się ponad chmurami. Przejazd do Pipiwai Trail, gdzie podejdziemy przez las bambusów do wspaniałego 130-metrowego wodospadu Waimoku (szlak ma łącznie 4 mile długości

6 dzień KAUAI - KANION WAIMEA

Przelot na Kauai. Przejazd do Kokee State Park, pokrytego lasem tropikalnym. Największą jego atrakcją jest Waimea Canyon. Nie jest on tak wielki jak jego kuzyn z Arizony, ale 3.600 stóp głębokości oraz 14 mil długości robią wrażenie. Przejazd do Spouting Horn – kuzyna Halona Blowhole z Oahu – szczeliny w przybrzeżnych skałach, gdzie podczas falowania oceanu wytryskuje słup wody przypominający gejzer

7 dzień KAUAI - WYBRZEŻE NA'PALI – PLAŻA

Przejazd Kalalau Trail. Szlak ten jest jedynym sposobem, aby dostać się do nabrzeża na północnej części wyspy. 11-milowa trasa jest bardzo zróżnicowana i wiedzie przez szczyty klifów wybrzeża Na'Pali. Dwa zejścia w dół prowadzą do pięknych plaż Hanakapi'ai i Kalalau. Wędrując wzdłuż tej trasy można oglądać niesamowitą roślinność porastającą klify (UWAGA: długość trekkingu zostanie dostosowana do chęci i sił uczestników). Latarnia morska Kilauea Point stojąca na cyplu, z którego można obserwować wiele gatunków morskich ptaków takich jak fregaty wielkie, głuptaki czerwononogie oraz albatrosy oraz hawajskie gęsi - bernikle. Po drodze Lumahai Beach – najczęściej fotografowana plaża na wyspie Kauai. Dla chętnych wizyta w ogrodzie botanicznym Limahuli Garden, w którym znajduje się wiele rzadkich i endemicznych gatunków roślin.

8 dzień KAUAI - KAJAK, PLAŻA

Okolice Wailua - wycieczka stateczkiem lub kajakiem po rzece Wailua -zwiedzanie Fern Grotto. Wodospady Opaekaa Falls i Wailua Falls. Dla chętnych krótki trekking na punkt widokowy na szczycie góry Sleeping Giant, z którego doskonale widać panoramę wyspy Kauai. 

9 dzień KAUAI - HELIKOPTER, PLAŻA

Odpoczynek na plażach wyspy. Chętni mogą skorzystać z ofert lotów helikopterem nad dziką i niedostępną częścią wyspy. Wylot do Honolulu. Nocleg w hotelu w dzielnicy wypoczynkowej Waikiki.

10 dzień OAHU - HONOLULU - RAFA KORALOWA

Diamond Head – słynny krater, który widnieje na każdym zdjęciu z plażą Waikiki. Po krótkiej wspinaczce na szczyt możemy podziwiać panoramę Honolulu. Przejazd do Hanauma Bay, gdzie w błękitnych wodach można nurkować wśród raf koralowych, pełnych rozmaitych gatunków ryb. Rafa położona jest w bardzo płytkich wodach, świat podwodny można oglądać nawet spacerując wzdłuż brzegu. Powrót do miasta i wieczorny spacer po Waikiki.

11 dzień OAHU - HONOLULU MIASTO, PLANTACJA ANANASÓW

Przejazd do centrum Honolulu i spacer: Pałac Lolani, Aloha Tower, Chinatown, Ogrody Fostera. Wizyta na plantacji ananasów

12 dzień OAHU - PEARL HARBOR, WSCHODNIA CZĘŚĆ WYSPY

Rano przejazd do Pearl Harbor, zwiedzanie pomnika zatopionego okrętu Arizona oraz licznych ekspozycji związanych z historycznym nalotem japońskim.
Przejazd nad zatokę Kailua Bay. Na trasie malowniczy punkt widokowy Pali Lookout. Odpoczywamy na plaży, chętni mogą popłynąć kajakiem na pobliską wyspę Popoia Island, na której znajduje się rezerwat ptaków (wiele okazów występuje tylko na Hawajach) oraz bajeczna plaża. Objazd północno-wschodniej części wyspy, liczne punkty widokowe. Następnie przejazd na punkty widokowe na ocean. Dla chętnych spacer do Makapuu Point Lighthouse, gdzie na 600-metrowym klifie znajduje się latarnia morska z 1909 r. Rozpościera się stamtąd widok na plażę Makapuu. Na trasie Halona Blowhole, gdzie podczas przypływu woda wdziera się w głąb skał i jest wyrzucana w górę, w postaci słupa przypominającego gejzer.

13 dzień OAHU - HONOLULU, ZAKUPY, PLAŻA

Ostatnie zakupy, odpoczynek. Wylot w godzinach wieczornych

14 - 15 dzień PRZELOT

 Wspólny powrót do kraju. W Warszawie pożegnanie z grupą i z pilotem. Zakończenie wyprawy.

Warunki

CENA OBEJMUJE:

 • bilety lotnicze na trasie Warszawa - Hilo, Honolulu -Warszawa

 • bilety na przeloty lokalne między wyspami zgodnie z programem

 • 12 noclegów (pokoje 2-os. z łazienkami)

 • transport samochodem wg programu

 • opiekę pilota Kiribati Club

 • ubezpieczenie Signal Iduna KL 30000 EUR i NNW 15000 PLN, bagaż podróżny 1000 PLN

 • zestaw podróżnika Kiribati Club:

  • koszulka klubowa

  • worek sportowy

  • etui na bilet

  • karta ubezpieczeniowa 

CENA NIE OBEJMUJE:

 • biletów wstępu do miejsc wymienionych w programie, opłat za bagaż przy przelotach wewnętrznych: ok. 150 USD

 • wyżywienia - orientacyjny koszt na osobę dziennie: ok. 25-40 USD

 • obowiązkowej składki na turystyczny fundusz gwarancyjny: 13 PLN/os.

ZALICZKA: 1000 pln

Jeśli chcesz wylecieć z innego portu lotniczego w Europie, skontaktuj się z nami!

Zakwaterowanie

Noclegi w hotelach lub motelach w pokojach 2-osobowych; standardowo pokoje mają łazienkę, komplet ręczników, TV i klimatyzację. 
Pokoje typu Double (z jednym małżeńskim łóżkiem) rezerwujemy dla par. Pokoje typu Twin (z dwoma łóżkami) rezerwujemy dla pozostałych uczestników.

Wyżywienie

Wyżywienie nie jest objęte ceną. Każdy przeznaczy na nie kwotę zgodną z jego potrzebami.

Transport

Na całej trasie jeździmy wynajętym samochodem - minibusem 6-8 osobowym, a pilot wyprawy jest kierowcą. Daje nam to pełną swobodę i niezależność. Do przejechania mamy znaczne odległości, trzeba liczyć się z tym, że wiele godzin spędzimy w samochodzie. W miastach jeździmy naszym samochodem lub miejskimi środkami transportu. 

Co zabrać? (krótkie zestawienie)

 • Jedna para wygodnych pełnych butów (letnie trekkingowe lub sportowe, ale ważne żeby podeszwa była gruba i antypoślizgowa).
 • Polar lub bluza na chłodniejsze wieczory i cienka kurtka przeciwdeszczowa.
 • Ochrona przed słońcem: Okulary przeciwsłoneczne, czapka (kapelusz) lub chusta, krem z filtrem przeciwsłonecznym.
 • Najwygodniej spakować się w torbę podróżną lub walizkę (ułatwia ona dostęp do bagażu w samochodzie, nosimy ją tylko z samochodu do pokoju hotelowego). Dodatkowo zabieramy mały plecak w którym nosimy nasze rzeczy osobiste, takie jak aparat, kamera, kosmetyki, książkę itd. Plecaczek stanowi nasz bagaż podręczny, na miejscu zabieramy go ze sobą na zwiedzanie lub trekking.

Informacje zdrowotne

 • Apteczka powinna zawierać: środek odkażający, środki opatrunkowe, opaskę elastyczną, środki przeciwbólowe i przeciwgorączkowe, jakiś antybiotyk, tabletki na gardło, leki przeciwbiegunkowe, witaminy, calcium (wapno), żel lub maść przeciwbólowa i przeciwzapalna, coś na oparzenia słoneczne i krem z silnym filtrem, repelent przeciw komarom. Bardzo przydatne są też mokre chusteczki higieniczne (np. do pielęgnacji niemowląt).
 • Nie ma obowiązkowych szczepień. Zalecane przypomnienie tężca, WZW (żółtaczka) A i B.

Dokumenty

 • Obywatele Polski potrzebują wiz aby wjechać do Stanów Zjednoczonych (szczegóły w zakładce WIZY).
 • Paszport (powinien być ważny dłużej niż 6 miesięcy).
 • Dla własnego dobra należy zrobić ksera wszystkich ważniejszych dokumentów: paszportu - strony ze zdjęciem i wizami (lub zeskanować i przesłać skany na swojego maila). Kserokopie zawsze należy trzymać w innym miejscu niż oryginały.
 • Zabieramy wszelkie legitymacje gwarantujące zniżki, np. Euro 26, ISIC.
 • Można zabrać też dodatkowe zdjęcia paszportowe.
 • Dobrze jest też posiadać dodatkowy dokument tożsamości ze zdjęciem np. prawo jazdy.

Internet

Wi-fi jest dostępne prawie w każdym hotelu (czasem za niewielką opłatą), kawiarniach i restauracjach.

Napięcie

Napięcie elektryczne 120 V, 60 Hz. Gniazdka dostosowane są do wtyczek nieposiadających bolców. 

WIZY

USA

Szczegółowe informacje dotyczące ubiegania się o wizę do USA znajdziesz TUTAJ

ATRAKACJE DLA CHĘTNYCH

Lot widokowy helikopterem

Koszt około 200 USD.

Sporty wodne, nurkowanie

Koszt około 70-150 USD.

Ciekawe artykuły

Treść oferty oraz galeria zdjęć imprezy turystycznej HAWAJE - Wyprawa po całych Hawajach! pochodzą od biura Kiribati Club, które jest organizatorem wyjazdu. Dzięki tej wyprawie można zwiedzić i poznać kulturę, tradycję oraz krajobraz takich krajów jak: Stany Zjednoczone. Wycieczka obejmuje wyżywienie typu własne. Główna forma aktywności podczas tego wyjazdu to Wycieczki, która pozwala na spędzenie wakacji w sposób aktywny. W przypadku zainteresowania ofertą prosimy o kontakt telefoniczny lub email. Gwarantujemy wiele wrażeń i wspaniałą przygodę.