Montana i Wyoming - Fotowyprawa

Formy aktywności
Wyżywienie
śniadania
TerminCena
12 dni14 500

O wyprawie

Montana & Wyoming - fotowyprawa

  • Strzelające w niebo gejzery i gorące źródła o wszystkich kolorach tęczy, czyli kwintesencja Yellowstone
  • Artist Point i inne punkty widokowe na słynne wodospady Yellowstone
  • Wschody i zachody słońca nad jeziorami w Parku Narodowym Glacier – jednym z najpiękniejszych obszarów w Górach Skalistych
  • Wspaniałe plenery wzdłuż Going-to-the-Sun Road
  • Wyniosłe szczyty Grand Teton (z atrakcyjnym pierwszym planem)
  • Polowanie na bizony :)

Przed nami fascynująca fotograficzna podróż śladami Ansela Adamsa – najbardziej znanego fotografa krajobrazu w historii. To właśnie tu wykonał on słynne zdjęcia, które zmieniły myślenie Amerykanów o przyrodzie swojego kraju i podejście do jej ochrony. Jednak nawet mistrz Ansel wiele by nie zdziałał, gdyby nie miał przed obiektywem takich plenerów. Teraz pora na nas.

Zaczniemy od Yellowstone – najstarszego parku narodowego na świecie. Ta kraina gejzerów, wodospadów i przemierzających trawiaste przestrzenie bizonów aż się prosi o fotografowanie. Podobnie jak strzeliste szczyty parku Narodowego Glacier, wznoszące się ponad sielankowymi górskimi jeziorami na granicy z Kanadą. Oba te miejsca wpisane są na listę Światowego Dziedzictwa UNESCO. Jedno z najsłynniejszych zdjęć Adamsa powstało nad rzeką Snake, w paśmie Grand Teton, nieopodal Yellowstone. Ten punkt widokowy również odwiedzimy, podobnie jak wiele innych w tych stronach.

Program

Dzień 1 Wędrówka na Zachód

Przelot z Warszawy do USA i przejazd na nocleg.

Dzień 2 Przywitanie z Yellowstone

Zaczynamy fotografowanie legendarnego parku narodowego. Tematów jest tu całe mnóstwo – to jedno z najpiękniejszych miejsc w tej części świata. Tutejsze gejzery wybuchają z różną częstotliwością i na różne sposoby, dzięki czemu każde zrobione im zdjęcie będzie niepowtarzalne. Sesja potrwa do wieczora.

Dzień 3 Wodospady, źródła, gejzery… i może bizony

Po śniadaniu całodniowy plener w Yellowstone. Odwiedzimy m.in. słynne wodospady oraz kolejne źródła i gejzery, których nie zobaczyliśmy wcześniej. W szerokiej trawiastej Hayden Valley poczujemy się jak Indianie tropiący stada bizonów.

Dzień 4 W Góry Skaliste

Dziś czeka nas przejazd słynnymi drogami Montany. Jeszcze do niedawna nie obowiązywały tu limity prędkości maksymalnej. To jedno z tych miejsc, gdzie można się poczuć jak bohater amerykańskiego filmu drogi. Naszym celem jest Park Narodowy Glacier – kolejny fotograficzny raj w tych stronach.

Dzień 5 W stronę słońca

Słynna Going-to-the-Sun Road to droga przemierzająca Glacier w poprzek. To przy niej (i w jej okolicach) można znaleźć jedne z najpiękniejszych plenerów. Spędzimy tu cały dzień, polując na kadry i światło. Do niektórych miejsc trzeba dojść górskim szlakiem (łatwym) – osoby o słabszej kondycji mogą skoncentrować się na krajobrazach bliżej drogi.

Dzień 6-7 W głąb Gór Skalistych

Kolejne dni odkrywania uroków parku Narodowego Glacier. Oprócz plenerów w okolicach Going-to-the-Sun Road zagłębimy się też bardziej w góry. Żadna fotograficzna miejscówka nie będzie dla nas tajemnicą :)

Dzień 8 Z gór w góry

Jeszcze raz przejedziemy przez Montanę, podziwiając tutejsze piękne pejzaże. W miarę możliwości po drodze będziemy zatrzymywali się w miejscach widokowych. Wieczorem dotrzemy w okolice pięknego pasma górskiego Grand Teton, w stanie Wyoming.

Dzień 9 Śladami mistrza

To tu powstało jedno z najbardziej znanych dzieł Ansela Adamsa. Zdjęcie przedstawiające wijącą się Snake River i szczyty Grand Teton w tle będziemy mogli zrobić z tego samego miejsca (część zawijasa zasłonięta jest już przez drzewa, ale góry nadal świetnie widać). Odwiedzimy też inne miejsca, z których warto je sfotografować. Leżące u stóp gór miasteczko Jackson ma tak malowniczą lokalizację, że upodobali je sobie amerykańscy celebryci. Rancho ma tu Harrison Ford, domy kupili też m.in. Sandra Bullock oraz Brad Pitt.

Dzień 10 Pożegnanie z górami

Rankiem udamy się na jeszcze jeden wschód słońca – znów z Grand Teton w tle. Potem będzie czas na zakupy i zapoznanie się z Jackson. Następnie czeka nas przejazd do Salt Lake City, skąd jutro odlecimy w drogę powrotną.

Dzień 11-12 Powrót do Polski

Przelot ze Stanów Zjednoczonych do Polski i zakończenie wyprawy.

Warunki

Cena obejmuje:

  • Transport busem na miejscu
  • Zakwaterowanie: 10 noclegów w hotelach, pokoje 2-osobowe
  • Wyżywienie: 10 śniadań
  • Opiekę polskiego przewodnika - fotografa
  • Ubezpieczenie: KL do 60 000 EUR | NNW do 15 000 PLN | BP do 2000 PLN
  • Składki: TFG - 13 PLN, TFP - 13 PLN
  • Podatek VAT

Cena nie obejmuje:

  • Przelot Warszawa - Salt Lake City - Warszawa (ok. 4000 - 5000 PLN)
  • Wyżywienia: ok. 25-35 USD/dzień
  • Kosztów realizacji programu (bilety wstępu, transport): ok. 350 USD
  • Autoryzacji ESTA: 21 USD - wniosek ESTA
  • Dopłaty do pokoju 1 os.
  • Wydatków natury osobistej

Liczba uczestników: 8 - 12 osób

Zaliczka przy zgłoszeniu: 3 000 PLN


Czym jest fotoekspedycja?

Fotoekspedycja to wyjazd dla zaawansowanych fotografów. Postanowiliśmy wyjść naprzeciw potrzeb rosnącej grupy osób, które oczekują podróży perfekcyjnie przygotowanej pod kątem fotografowania, a nie jest im potrzebna obsługa fotograficzna w postaci szkoleń i warsztatów. Wyjazd odbywa się z jednym przewodnikiem, który doskonale zna odwiedzany teren i wie, które miejsca najlepiej prezentują się w świetle porannym, a które w wieczornym. Na plenerach mamy zawsze dużo czasu – tym się różnimy od standardowych wycieczek, na których osoby fotografujące nie mogą w spokoju zrobić zdjęć, bo „grupa już idzie”. My nigdzie się nie spieszymy. Dzięki temu każdy może przywieźć do domu niepowtarzalne ujęcia najpiękniejszych miejsc na Ziemi.

Jak wygląda program fotoekspedycji?

Program wyjazdu podporządkowany jest fotografowaniu. Paradoks naszych programów polega na tym, że podróżujemy wolniej niż grupa turystyczna, ale nasze dni są bardziej intensywne i wypełnione działaniem. Najważniejsze dla nas jest znalezienie się w najpiękniejszych miejscach wtedy, kiedy oświetla je najpiękniejsze światło. Najczęściej takie światło występuje o wschodzie i zachodzie słońca, dlatego trzeba być przygotowanym na wczesne wstawanie i późne kładzenie się spać. Program opracowany jest co do godziny – precyzja jest tu ważniejsza niż przy zwykłym wyjeździe turystycznym, bo słońce na nas nie poczeka i nie wzejdzie godzinę później :) Na początku wyjazdu każdy Uczestnik otrzymuje od przewodnika taką godzinową rozpiskę żeby miał jasne rozeznanie w programie.

Jak wygląda standard fotoekspedycji?

Nie jesteśmy masochistami. Przeciętny dzień podczas fotoekspedycji jest znacznie dłuższy niż na zwykłym wyjeździe. Zaczyna się przed wschodem słońca, a kończy po zachodzie, co oznacza, że jesteśmy na nogach bardzo długo. Dlatego śpimy w wygodnych hotelach i podróżujemy wynajętymi specjalnie dla nas nowoczesnymi busami. Coś nam się od życia należy ;)

Małe grupy

Fotoekspedycje odbywają się w grupach od 8 do 12 osób. Takie grupy są bardziej mobilne, a podczas plenerów nie wchodzimy sobie w kadr. W małej grupie osób łatwiej też o stworzenie twórczej atmosfery i wzajemną wymianę fotograficznych doświadczeń.

Kto z nami jedzie?

Fotoekspedycje prowadzi Sławomir Adamczak, autor koncepcji fotowypraw organizowanych przez nasze biuro oraz twórca programów wielu z nich. Sławek przed wyjazdem dokonuje rekonesansu w terenie, dzięki czemu może bezbłędnie prowadzić grupę w miejsca najbardziej wartościowe pod względem fotograficznym. Jest bardzo doświadczonym fotografem i jego zdjęcia zdobią wiele publikacji o tematyce podróżniczej, a także katalogi z ofertą naszego biura. Sławek jest też autorem kilkudziesięciu przewodników turystycznych dla wydawnictwa Pascal oraz innych wydawnictw polskich i zagranicznych, a także współautorem popularnej encyklopedii geograficznej, która ukazała się na rynku amerykańskim. Bieżące informacje o swoich podróżach i nowych wyprawach fotograficznych umieszcza na swoim blogu: www.okfoto.pl

Kto może wziąć udział?

Każdy kto czuje, ze taka formuła podróżowania jest dla niego. Z doświadczenia wiemy, że pasjonaci fotografowania potrafią stworzyć wspaniałą atmosferę na wyjeździe, wzajemnie „zarażając się” entuzjazmem podczas kolejnych plenerów i pogawędek o ustrzelonych kadrach. Taka twórcza atmosfera pozwala każdemu poszerzyć swoje fotograficzne horyzonty i spojrzeć na konkretne tematy w zupełnie inny sposób. Zaskakujące, jak różne zdjęcia potrafią zrobić różne osoby w tym samym miejscu! Nie trzeba być bardzo zaawansowanym fotografem. Wystarczy sprawny aparat (najlepiej lustrzanka albo bezlusterkowiec), statyw i pasja fotografowania. Znakomita większość Uczestników naszych wyjazdów zapisuje się na kolejne. Podziwianie wspaniałych miejsc i fotografowanie ich w najlepszym świetle oraz panująca w grupie atmosfera potrafią uzależnić ;)

UBEZPIECZENIE W TRAKCIE WYJAZDU

W trakcie wyjazdu uczestnicy ubezpieczeni są w ramach pakietu "Bezpieczne Podróże" w wariancie Travel (zakres standard) w T.U. Signal Iduna na poniższe sumy:

KL - Koszty Leczenia - do 60 000 EUR

NNW - Następstwa Nieszczęśliwych Wypadków - do 15 000 PLN

BP - Bagaż Podróżny - do 2000 PLN

Ciekawe artykuły

Treść oferty oraz galeria zdjęć imprezy turystycznej Montana i Wyoming - Fotowyprawa pochodzą od biura Horyzonty, które jest organizatorem wyjazdu. Dzięki tej wyprawie można zwiedzić i poznać kulturę, tradycję oraz krajobraz takich krajów jak: Stany Zjednoczone. Wycieczka obejmuje wyżywienie typu śniadania. Główna forma aktywności podczas tego wyjazdu to Foto, która pozwala na spędzenie wakacji w sposób aktywny. W przypadku zainteresowania ofertą prosimy o kontakt telefoniczny lub email. Gwarantujemy wiele wrażeń i wspaniałą przygodę.