Islandia - wieloryby, wulkany, lodowce

Formy aktywności
Wyżywienie
brak

Wycieczka chwilowo niedostępna.

O wyprawie

Islandia - wieloryby, wulkany, lodowce

 • Spektakularne lodowce: Vatnajökull, Myrdalsjökull, Snæfellsjökull
 • Góry lodowe pływające po lagunach lodowcowych
 • 3 niezwykłe rejsy na obserwacje wielorybów: orek, kaszalotów, humbaków
 • Gejzery, fumarole, solfatary, gorące siarkowe błota
 • Wulkan Krafla, pola lawy, kratery i pseudokratery
 • Wspaniałe, huczące wodospady: Dettifoss, Selfoss, Goðafoss, Gullfoss i inne
 • Północnoamerykańskie gatunki ptaków: lodowiec, sierpiec, kamieniuszka
 • Reykjavik - stolica Islandii

Niezwykła wyprawa na wyspę ognia i lodu - Islandię. Po 17 latach przyrodniczych wypraw na Islandie wiemy o niej na prawdę dużo. I dlatego proponujemy Państwu - tym którzy byli już na Islandii i tym, którzy dopiero wybierają się pierwszy raz - wyprawę na morskie obserwacje największych zwierząt świata, na wędrówki wokół wulkanów, gejzerów i pól geotermalnych, do czoła największych europejskich lodowców. Znamy miejsca, z których można wypłynąć niedaleko od brzegu i zobaczyć orki, kaszaloty, humbaki a nierzadko także płetwala błękitnego. Poznamy najpięknieszje wodospady, słynne gejzery i wulkany. Zobaczymy kilka północnoamerykańskich gatunków ptaków, które w Europie występują tylko tutaj na Islandii. Zajrzymy także na chwilę do najdalej na północ wysuniętej stolicy świata - klimatycznego Reykjaviku.

Wśród wulkanów i lodowców

W czasie objazdu dookoła całej wyspy na każdym kroku napotykać będziemy dowody drzemiącej pod ziemią energii: pola lawowe, gejzery, dymiące rozpadliny. Wejdziemy na stożek krateru, aby zajrzeć do jego wnętrza, a wieczorem odpoczniemy zażywając kąpieli w gorących źródłach. Po wizycie w kolorowym Reykjavíku pojedziemy podziwiać cuda natury w Parku Narodowym Skaftafell - bujną zieleń dolin otoczonych różnobarwnymi skałami, malownicze wodospady, i górującą ponad wszystkim śnieżnobiałą czapę największego z europejskich lodowców - Vatnajökull. Wrażeń dopełni spacer nad Lodowcową Laguną z pływającymi po niej błękitno-białymi górami lodowymi.

Życie na lądzie i morzu

Pełne ryb wody północnego Atlantyku są źródłem pożywienia dla niezliczonych ptaków morskich zasiedlających klifowe wybrzeża Islandii. Mewy, alki, nurzyki i pocieszne maskonury można tam oglądać i fotografować z bardzo bliska. Z obfitości pokarmu korzystają też ssaki morskie: kilka gatunków wielorybów (w tym największe zwierzę żyjące na Ziemi - płetwal błękitny!), delfiny, kaszaloty, humbaki, foki i drapieżne orki, których będziemy wypatrywać z brzegu i z pokładu statków. Nad jeziorem Mývatn zaobserwujemy ptaki nie występujące nigdzie w Europie poza Islandią, m.in. kamieniuszkę, gągoła północnego, nura lodowca. Przy odrobinie szczęścia zobaczymy polowanie największego z sokołów - białozora. Wśród wulkanicznych skał podziwiać będziemy pionierską roślinność - mchy, porosty i różnobarwne arktyczne krzewinki.

Program

Dzień 1 Przelot z Warszawy do Reykjaviku

Przelot z Warszawy do Reykjaviku, wieczorem przylot do Reykjaviku.

Dzień 2 Park Narodowy Þingvellir, gejzery, wodospady Gullfoss

Park Narodowy Þingvellir, obszar geotermalny Geysir i gejzery, wodospady Gullfoss. Wizyta nad gorącą rzeką w dolinie Reykjadalur.

Dzień 3 Lodowiec Sólheimajӧkull, wodospady Skógafoss i Seljalandfoss

Wybierzemy się na wycieczkę do czoła lodowca Sólheimajӧkull. Po drodze zatrzymamy się przy wodospadzie Seljalandfoss, za kaskadą którego można przejść prawie suchą nogą oraz przy słynnym wodospadzie Skógafoss - krajobrazowej ikonie Islandii. W miarę wolnego czasu zajrzymy także do starego kąpieliska w dolinie Seljavellir.

Dzień 4 Lodowiec Vatnajökull, Lodowcowa Laguna

Piesza wędrówka w Parku Narodowym Skaftafell do lodowca Vatnajökull, Lodowcowa Laguna.

Dzień 5 Kanion Jökulsárgljúfur, wodospad Dettifoss

Przejazd do kanionu Jökulsárgljúfur, wodospad Dettifoss i spacer po kanionie. Przejazd do Reykjahlið.

Dzień 6 Wulkaniczne formy w rejonie jeziora Myvatn

Eksploracja wulkanicznego rejonu jeziora Mývatn, krater Hverfjall, labirynt lawowy Dimmuborgir, pseudokratery, obserwacje ptaków na jeziorze Mývatn, solfatary i fumarole w Hverarönd.

Dzień 7 Rejs na wieloryby z Husavik, wodospad Goðafoss

Krótka wizyta przy wodospadzie Goðafoss. Przejazd do Húsavík, skąd chętni wypłyną na rejs** na obserwacje wielorybów**. Przejazd do Osar, gdzie powędrujemy wzdłuż wybrzeża do charakterystycznej skały Hvitserkur i będziemy obserwować kolonię fok pospolitych.

Dzień 8 Rejs z Holmavik

Rano wyruszymy do portu Holmavik, z którego można wypłynąć na rejs** na obserwacje orek i humbaków. Spacer wzdłuż wybrzeża w Holmavik. Przejazd na półwysep Snæfellsnes.

Dzień 9 Rejs z Olafsvik

Rejs** na spotkanie z największymi morskimi drapieżnikami na świecie - kaszalotami i orkami z Olafsvik. Wędrówka malowniczym brzegiem oceanu i obserwacje ptaków i morskich ssaków z brzegu.

Dzień 10 Półwysep Snæfellsnes, Reykjavik

Przejazd wokół półwysepu Snæfellsnes, klify Lóndrangar, wędrówki malowniczym, bazaltowym wybrzeżem półwyspu Snæfellsnes. Krótka wizyta w Reykjavíku.

Dzień 11 Wylot do Polski

Wylot do Polski.

Warunki

Cena obejmuje:

 • Zakwaterowanie: hostele i domki campingowe, pokoje 2-4-6 osobowe
 • Transport: bus, przelot Gdańsk-Keflavik-Gdańsk
 • Opiekę przewodnika
 • Ubezpieczenie: KL do 30 000 EUR | NNW do 15 000 PLN | BP do 1000 PLN
 • Składki: TFG - 10 PLN, TFP - 10 PLN
 • Podatek VAT

Cena nie obejmuje:

 • Obowiązkowego testu na Covid19 (obecnie 9000 ISK)
 • Wyżywienia
 • **Rejsów na obserwacje wielorybów:
  - Husavik - ok. 75 EUR
  - Holmavik - ok. 60 EUR
  - Olafsvik - ok. 75 EUR

Liczba uczestników: 20 - 28 osób

Ciekawe artykuły

Treść oferty oraz galeria zdjęć imprezy turystycznej Islandia - wieloryby, wulkany, lodowce pochodzą od biura Horyzonty, które jest organizatorem wyjazdu. Dzięki tej wyprawie można zwiedzić i poznać kulturę, tradycję oraz krajobraz takich krajów jak: Islandia. Wycieczka obejmuje wyżywienie typu brak. Główna forma aktywności podczas tego wyjazdu to Wycieczki, Dzika przyroda, która pozwala na spędzenie wakacji w sposób aktywny. W przypadku zainteresowania ofertą prosimy o kontakt telefoniczny lub email. Gwarantujemy wiele wrażeń i wspaniałą przygodę.