Podróżniczy Sylwester w Górach Bystrzyckich

Kraje
Formy aktywności
Wyżywienie
śniadania i obiadokolacje

Wycieczka chwilowo niedostępna.

O wyprawie

Podróżniczy Sylwester w Górach Bystrzyckich

 • Sylwester z dala od cywilizacji w Górach Bystrzyckich
 • Klimatyczna sudecka agroturystyka z domowym wyżywieniem
 • Sylwestrowe Balkan-disco!
 • Podróżnicze slajdowiska z wypraw Barents.pl
 • Zimowe trekkingi i ogniska
 • Wypady na narty biegowe i zjazdowe

Sylwester w Sudetach! Zapraszamy na aktywnego sylwestra w Góry Bystrzyckie, do klimatycznej agroturystyki z przemiłymi gospodarzami i domową kuchnią! W programie slajdowiska z wypraw, wieczorne ogniska, wspólne zimowe trekkingi i spacery po okolicy. Dla chętnych biegówki lub wypady narty zjazdowe w Polsce lub do Czech.

Wyjazd sylwestrowy spędzimy w agroturystyce Wataszka w Górach Bystrzyckich. Klimatyczny domek położony jest na wzgórzu na samym końcu wsi, z dala od zgiełku miast, w otoczeniu górskiej przyrody. Gospodyni ośrodka słynie ze zdrowej i smacznej kuchni, a okolica obfituje w rzadko odwiedzane szlaki turystyczne.

Pożegnajmy stary i powitajmy nowy rok w aktywnej i podróżniczej atmosferze, bezpiecznie, z dala od tłumów i cywilizacji! Zapraszamy na sylwestrową zabawę w rytmie balkan disco.

*Agroturystyka Wataszka do świetny punkt wypadowy dla narciarzy - podczas wycieczki istnieje możliwość wyjazdów na narty / snowboard do Zieleńca lub na Czarną Górę oraz na biegówki w Góry Orlickie lub do Spalonej. Dojazd na miejsce własnym samochodem :-)

Program

RAMOWY PROGRAM, SYLWESTER W POLSCE:

DZIEŃ 1, 29.12.2023

Dojazd własny po południu do agroturystyki Wataszka w Wójtowicach koło Bystrzycy Kłodzkiej lub do stacji PKP Bystrzyca Kłodzka (wiele połączeń w ciągu dnia), skąd będzie zorganizowany transport do ośrodka.

Zakwaterowanie w agroturystyce Wataszka na wzgórzu za wsią, pod lasem. Nasz ośrodek to była gospoda z XIX wieku odnowiona zgodnie z klasycznym stylem sudeckim.

Wieczorem podróżnicze slajdowiska z różnych zakątków świata! Przy herbacie i różnych trunkach z odwiedzanych krajów, zaplanujemy podróże na nadchodzący rok!

Dla chętnych wyjazdy na narty biegowe, zjazdowe.

DZIEŃ 2, 30.12.2023

Trekking przez Góry Bystrzyckie! Pokonamy ok. 20 km mało uczęszczanymi lasami, leśnymi ścieżynkami i duktami. Spojrzymy na piękną Dolinę Dzikiej Orlicy i dotrzemy do schroniska aby zagrzać się przy herbacie lub grzańcu. Powrót szlakiem turystycznym do Wataszki. Duża dawka ruchu i świeżego powietrza gwarantowane!

Dla chętnych wyjazdy na narty biegowe, zjazdowe.

DZIEŃ 3, 31.12.2023

Spacery po okolicy z widokami na rozległą Kotlinę Kłodzką. Wieczorem zabawa sylwestrowa! Hity klasyki rocka i popu z bałkańsko-wschodniej sceny! Obowiązuje strój dowolny od goretexu po suknie z cekinami!

Dla chętnych wyjazdy na narty biegowe, zjazdowe.

DZIEŃ 4, 1.01.2024

Po śniadaniu zakończenie sylwestrowej wycieczki w Górach Bystrzyckich. Transport niezmotoryzowanych na stację PKP w Bystrzycy Kłodzkiej.

***

Informujemy również o możliwości przedłużenia pobytu do 2 stycznia - koszt 300 PLN za dodatkową dobę.

Warunki

ZAPEWNIAMY W CENIE WYCIECZKI SYLWESTROWEJ W GÓRACH BYSTRZYCKICH:

 • Imprezę sylwestrową w górskiej agroturystyce w bałkańsko-wschodnich rytmach!
 • Zakwaterowanie w agroturystyce w Górach Bystrzyckich (3 noclegi)
 • Wyżywienie: domowe śniadania i obiadokolacje
 • Transfer z/do Bystrzycy Kłodzkiej dla niezmotoryzowanych
 • Opiekę pilota prowadzącego wycieczki piesze
 • Slajdowiska o tematyce podróżniczej
 • Pakiety informacyjne
 • Ubezpieczenie NNW
 • Gwarancję ubezpieczeniową biura podróży
 • Obowiązkową opłatę na państwowy Turystyczny Fundusz Gwarancyjny (TFG) i Turystyczny Fundusz Pomocowy (TFP) za każdą osobę

UWAGA: Proszę NIE zabierać sztucznych ogni / fajerwerków. Akceptowane są jedynie "zimne ognie", które są ciche.

WE WŁASNYM ZAKRESIE:

 • pozostałe wyżywienie i napoje
 • alkohol na noc sylwestrową
 • gwarancja pokoju 2-osobowego (400 PLN za pokój, liczba ograniczona)

ZAKWATEROWANIE:

Noclegi w agroturystyce w pokojach 3-7 osobowych. Grupy znajomych postaramy się kwaterować w osobnych pokojach, pozostałe osoby będą łączone w podgrupy. Jest możliwość zakwaterowania w pokoju 2-osobowym za dopłatą (400 pln / pokój - ilość ograniczona).

WYŻYWIENIE:

 • 3x domowe śniadanie w agroturystyce
 • 3x domowa obiadokolacja

TRANSPORT:

Dojazd własny lub zapewniony przez nas transfer ze stacji PKP Bystrzyca Kłodzka dostosowany do godzin przyjazdu pociągów.

GRUPA:

Limit na naszym sylwestrze wynosi 30 osób, dlatego warto zawczasu zarezerwować miejsce!

FORMA WYJAZDU:

Aktywne spędzanie czasu z zakwaterowaniem w jednym miejscu w górach, z dala od miast. Osoby aktywne mogą codziennie jeździć do okolicznych ośrodków narciarstwa zjazdowego (Czarna Góra, Zieleniec) lub biegowego (Spalona, Lasówka, Zieleniec, Orlické Záhoří).

INNE:

Dni i punkty programu wyjazdu mogą się zmienić w zależności od terminu wylotu lub w wyniku sytuacji na miejscu.

Ciekawe artykuły

Treść oferty oraz galeria zdjęć imprezy turystycznej Podróżniczy Sylwester w Górach Bystrzyckich pochodzą od biura Barents, które jest organizatorem wyjazdu. Dzięki tej wyprawie można zwiedzić i poznać kulturę, tradycję oraz krajobraz takich krajów jak: Polska. Wycieczka obejmuje wyżywienie typu śniadania i obiadokolacje. Główna forma aktywności podczas tego wyjazdu to Wycieczki, która pozwala na spędzenie wakacji w sposób aktywny. W przypadku zainteresowania ofertą prosimy o kontakt telefoniczny lub email. Gwarantujemy wiele wrażeń i wspaniałą przygodę.